Mag. „DE DUIF", J. YISSER-KOOLE, tin. 31 JANUARI 1928 20 pCt. korting Openbare School. Beendermeel! prukkcrslcerling Coöp. Boerenleenbank. HET WARENHUIS Smetten bij Kinderen PÜRÖL Ouderavond, Dinsdag 31 Jannari e.k., Wij ruimen op! AXEL, Noordstr. B 19. Gegarandeerd prima bewerking Prijzen zéér b i 11 ij k. op de vastgestelde prijzen AUG. B1ERENS Koninklijks Ververij - Chemische Wasscherij Tapijtreiniginy Plisseeren - Stoppage Inrichting voor chemisch bijverven. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Advertentiën. C. HAMELINK, TER NEUZEN. TER NEUZEN, Walstr. I Aan- en verkoop Effecten. Verzilveren Coupons. Kiuisinrichting, A g n t i A X B j. Gebruik bij ontstoken of roode huid en het het allerbeste geneesmiddel, en dat is 30 ct. Hierna werd bij monde van dhr. Schutz gunstig verslag uit gebracht over de rekening en verantwoording De kas aloot met een batig saldo van f 359.17, doordat de inkomsten 11711 en de uitgaven t 1351 83 bedroegen Men was begonnen met een saldo van f 957 86. Besloten werd, dat voortaan het personeel rapport zou uit brengen over het onderwijs en ook dat het personeel, dat de verg. bijwoont, mag meestem men. Daarna hadden „eenige" stemmingen plaats, wegens af treding van M. J Loof, F Dekker en bedanken van J. de Visser Dhr. Loof werd bij le stem ming gekozen met 51 van de 72 stemmen. Dhr. Dekker ver kreeg er 24, en wenschte hierna niet meer in aanmerking te komen Daarop werd bij her stemming gekozen dhr. JMeesen met 38 sttegen dhr. A. Pieterse, die er 33 had In de vacature werd na herstemming gekozen dhr. A. van Hoeve Pz. met 35, tegen 31 st op dhr. Pieterse Bij de omvraag werd meege deeld, dat voortaan na Augustus geen nieuwe leerlingen meer aangenomen worden Een ander lid merkte op, dat een collecte van f 13 bij het Kerstfeest erg schraal was, in verhouding tot wat er genoten wordt ook door de vele volwassenen, die het Kerstfeest bijwonen. Met dankzeggging sloot ds Ruysch van Dugteren de ver gadering, die een aangenaam verloop had. Een vraag aan de dames. Hebt u al gedacht aan de poppententoonstelling Bedenkt, dat de winteravonden de beste gelegenheid geven om mooie ontwerpen te maken en te vol - tooien We komen daar nog wel eens op terug, maar er wordt veel van uw arbeid en vernuft verwacht, gezien hetgeen vroe ger reeds op het gebied van handwerken werd vertoond. De onderavond. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op de Ouderavond van aanst Dinsdag in de open bare school Wat wij daarvan hoorden is ten volle een bezoek waard, want er zullen zeer in- terressante dingen te zien en te hooren zijn. Moge de verwach ting aangaande het bezoek niet teleurgesteld zijn, want werke lijk belooft het dezen keer een mooien avond te worden voor allen, die belangstelling voor het onderwys hebben. De Zendingsfilm. Naar men ons mededeelt, is de vraag naar kaarten zóó gestegen, dat men genoodzaakt was op een tweeden avond beslag te leggen, wat bij uitzondering gelukt is, want de film is voor weken bezet. Tot uit Zaamslag, Terneuzen en Kloosterzande kwamen tal van aanvragen en ook ten behoeve der scholen zullen kindervoor stellingen gegeven worden. Men heeft nu besloten om op 14 en 15 Febr. vertooningen te geven en wel Dinsdag 14 Febr. iooveel mogelijk voor de inge zetenen uit Axel en Woensdag voor de menschen uit de omge ving. Vermoedelijk zal Woens dagavond 15 Febr. een extra-tram van hier afrijden. Door de „Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer" te Ter Neuzen is besloten om op Don derdag 17 Mei 1928 (Hemelvaarts dag) een Festival voor Muziek- en Zanggezelschappen te organi- seeren Uit Zaamslag' Diosdagavoud had alhier op de bovenzaal van dhr. C. P. de Regt de uitvoering plaats van de muziekvereenigiDg de „Vol harding Het programma bevatte be halve muzieknummers een zes tal voordrachten en twee tooneel- stukjes, welke alle door wel willende medewerking der mu zikanten werden opgevoerd. De dilettanten wisten door hun spel de volle zaal naar hartelust te amuseeren, zoodat nu en dan dave rend applaus te hooren was als loon voor het genotene. Na afloop van het programma sloot een balletje voor de jeugd den hoogst gezelligen avood. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn, op het post- en telegraafkantoor te Axel terugontvangen over de le helft Januari 1928 1. Neijer D., Laan 187, Assen. 2. Fa. Littooijen, Terneuzen. NOTA. Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres straatnaam en huisnummer te voorzien. Predikbeurten te Axel. Ned. Herv. Kerk. Gereform. Kerk. Geref. Gemeente. Bij eene oefening in het werpen met halfscherpe hand granaten te 's Hertogenbosch kwam een busje met slagkwik- pijpjes tot ontbranding. Eenige in de nabijheid zijnde militairen werden daardoor gewond, De chef van den militairen ge neeskundigen dienst was spoedig ter plaatse. De wachtmeester Nat en de dienstplichtige Suyling hadden vleeschwonden aan het been be komen en werden naar het zie kenhuis overgebracht. Twee an dere militairen kregen schram- wonden. De autoriteiten stellen een onderzoek iD. ,Maasb," Zw(Jgen is goad I Enkele weken geleden, tijdens de eerste vorstperiode, zonk in een der Amsterdamsche grach ten een woonschuitje, waarin se dert eenige jaren een oude man en vrouw woonden. Na dit ge beuren waren ze hun laatste hebben en houden kwijt en ston den ze zonder dak boven hun hoofd. Velen trokken zich het lot van Geze stumpers aan. Toe vlucht voor onbehuiaden bood hun onderdak en doordat 't ge val in de bladen bekend was geworden, kwamen er niet on aardige giften binnen Bij Toe vlucht voor onbehuisden hielden ze het echter niet lang uit en uit medelijden nam een loge menthouder hen fn zijn woning op. Donderdagmorgen stierf na korte ziekte de oude man en 'g avonds de vrouw, waarschijn lijk van uitputting en aandoe ning. De logementhouder gaf het aan aan de politie. Deze stel de een onderzoek in en vond buiten een spaarbankboekje nog 'n scm van ƒ2000. Schaap door een zwaan gedood Te Hacknes, in de buurt van Scarborough, heeft een zwaan een schaap gedood. Het feit is vastgesteld door Lord Derwent, toen hij daar in de buurt een waudeling maakte. Hij zag, dat een zwaan het schaap aanviel dat zich in de nabijheid van het meer, waar de zwaan zwom ophield. Het schaap retireerde en kwam met zyu achterpooteu in het wa ter te staan, De zwaan fladder de tegen het schaap op, nestel de zich op zijn rug en dwong het schaap tenslotte zijn kop onder water te steken, zoolang tot het schaap niet meer tegen spartelde. Lord Derwent was niet in staat, het schaap hulp te bieden, doch vischte later het lijk van het beest op. Een echtpaar in de rue Bargue te Parys werd 's nachts wakker, doordat er aan het slot gemorreld werd. Daar er sedert eenige dagen een sleutel werd vermist, vermoedden man en vrouw onraad. Wie daar? riep de man tot diemaal toe, docb kreeg geen antwoord. Hij greep daarop een revolver en loste vier schoten in de richting van de deur. Toen hy even later ging kyken, vond hij het lichaam van een medebewoner onbewegelijk voor de deur liggen. De ongeluk kige, die kort daarop overleed, had zich in de deur vergist. Uit den mond der kinderen Molly's moeder verwachtte be zoek, maar juist voordat de trein aan zou komen kwam er een te legram, dat luidde Trein gemist. Vertrek morgen op denzelfdeniijd. Dolly rende van school naar huis, denkend de gasten te zul len zien, maar in plaats daarvan zag ze het telegram. Met moeite spelde ze de woorden en riep toen „Maar Mammie, als ze mor gen op denzelfden tijd weggaan, loopeu zy den trein weer mis". Een kordate moeder. Een moeder te Kensington, in 't Zuidoosten van LondeD, schryft de „N. R. Ct.", heeft een voorbeeld van tegenwoordig heid van geest gegeven, waaraan te danken was dat haar kind in het leven bleef. Toen zy eeni ge oegenblikken de kamer uit geweest was, vond zy haar jon getje van twee jaar den verstikkingsdood nabjj. Het kicd had blikbaar iets ingeslikt. Zfi greep het kind, sprong in een taxi die juist aankwam, en liet zich vliegensvlug naar het St. Thomas-ziekenhuis brengen. Toen zy daar aankwam, was het kind bijna dood en werd het ijlings naar de operatietafel ge bracht. Een chirurg verrichtte onmiddelyk etracheotomie (een scede in de luchtpijp) en zoo kon op het nippertje zuurstof toe gang krijgen lot de longen van het kind. Daarna werd een twee de operatie verricht om het vreemde voorwerp, dat een ok kernoot bleek te zijn, uit het keelgat te verwyderen. Er was ongeveer een half uur verstreken sedert het kind de noot had ingeslikt en de dokters en studenten in het ziekenhuis beschouwden de redding van het kind als een der merkwaardigste gebeurtenissen in de geschiedenis van het ziekenhuis. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Axel maken bekend, dat zij in overleg met de Steuncommissie, zulks met het oog op de uit- keering van steun van Gemeente wege voor het jaar 1929, het navolgende hebben besloten lo. Iedere arbeider is ver plicht zich vanaf heden te voor zien van een Loonboeije, waaruit zal moeten blijken, waar en hoeveel hij over het afgeloo- pen jaar zal hebben verdiend. 2o. Op het bedoelde loon- boekje moet den werkgever het bedrag (waarnevens zijne har.d- teekening) vermelden over ieder tijdvak bij hem in loondienst doorgebracht. 3o. Uitdrukkelijk wordt den ar beider erop gewezen, dat geene uitkeering zai kunnen volgen, wanneer deze de bovenvermelde gegevens niet zal kunnen over leggen. 4o. Deze loonboekjes zijn ver krijgbaar bij den Uitgever J. C. VINK, alhier. Alle ouders van de op deze school gaande kinderen, worden uitgenoodigd tot het bij wonen van een die zeer belangrijk zal zijn en gehouden wordt op des nam. 7 ure in de school. HET BESTUUR. Alle nog in voorraad zijnde WINTER-ARTIKELEN, t.w. Wollen Damesvesten vanaf f 2,48. Kindervesten f 1,30. Wolgevoerde Mansborstrokken vanaf f 1,45. Wolgevoerde Onderbroeken vanaf f 1.45. Dames-Winterpantoffels vanaf f 1, Kinderpantoffels vanaf f0,55. Ondanks groote prijs- verhooging verkoopen we de schoenen voor 't grootste ge deelte nog aan den ouden prijs Profiteert Aanbevelend, Julianastraat 102. gevraagd aan het Bureau van dit blad. KANTOOR KANTOOR Rentevergoeding voor leden dagelijke opzegbaar 37.% driemaandelijks 4 #/o voor een jaar vast 4Vi% Credieten 5 °/0 Niet-leden 3%% 37,% 374% S T O O - 'V. Doos Zondag 29 Januari 1928 Voorni. 91/» ure Ds. G. P. A. R iysch van Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Voorm. 97, ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 DezeFde. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Leeskerk. Van 1 31 December 1927. BOSCHKAPELLE Geboorten. 1. Robertus Edmundus Amelia, z. van Cornelis Johannes Weesepoel en Ma - hilde Picavet. 8. Johanna, d. vai Petrus van Tiappen en Aafje Koster. 14. Camille Eduardus, z. van Eamoi d Strooband en Maria Servatia Kox. 16 Rosalia Francisca, d. van Jozef Basti- laar en Louisa Virginia Mangnus. 17. Petrus Jacobus, z. van Camilius van der Meijden en Maria Herman. 24. Martha Maria. d. van Alphonsus Triest en Elisabeth Wante. Overlijden. 17. Alphonsus Pieters, 71 jechtg. van Anna Catharina de Vree. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 1. Nicolaus Henricus Smuldtrs (van Til burg), 37 j.j jm. en Elisabeth Maria Durinck, 41 j jd. Geboorten. 12 Franciscus Petrus, z. van Leo Durinck en Anna Maria de Beule. Overlijden. 1. Adriana van Schijn- del, 76 j., echtg. van Jan Francies Broeckaert. 16. Judoca Totte, 61 j., d. van Judocus en Cornelia Mapheijs- sen. 20. Mathilde Rosina d'Haens, 54 j., echtg. van Honoré Vermast. 23. Susanna Mangnus, 87 j., wed. van Johannes Vlasveld. hescherrvd tegen vervalschmg en Drogisten. Prijs 75,40en 25ct.| 6ij Apoth

Axelsche Courant | 1928 | | pagina 3