Inschrijving Dienstplicht. KOORTSPOEDERS De Gebouwen, (OODDlatfitt. Houtwaren en Materialen, C. B. Antheunis - Axel Asda Asda H. H. Veehouders! Asdaline Asdaline Vezet zalf "oT Openbare Verkooping W. 4. Ook Nieawjaarsnnmmers. Wijnen, Likeuren, Advocaat. Boerenjongens, Het Warenhuis Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Advertentiën. Inrichten en bijhouden van Boekhoudingen. Invullen van aangiften voor 's Rijks Belastingen F. SCHAUWAERT, Openbare Verkooping. Dinsdag 10 Januari 1928, Heden ontvangen Axel. P. J. VALE. Zaterdag 31 December 1927, Een groote partij Voor enz. is en blijft het adres: W. voor dit geval ontheffing kun nen verleenen. Waar door Ged. Staten goed keuring was onthouden aan het Raadsbesluit waarbij tegen de rekening der Gezondheids-com missie bezwaar werd gemaakt, besloot men in beroep te gaan bü de Kroon. Nog is besloten om aan den Min. van Landbouw, H. en N. een adres te richten, waarin ge wezen wordt op de toenemende werkloosheid en aangedrongen wordt, om vóór half Jan. 1928 te antwoorden op een verzoek om 50 pCt. bij te dragen in de kosten van werkverschaffing door de gemeente, o.a. door een deel van den wal te laten algraven. Men deelt ons mede, dat aan den Raad der gemeente Axel het volgende schrijven is inge zonden „Ondergeteekenden, raadsleden dezer gemeente, protesteeren tegen de benoeming van den heer Nieuwenhuizen, tot baasfitfer aan de gemeentelijke gasfabriek, en wel op grond van art. 7 en 8 van 't werkliedenreglement der gemeente Axel. Zij wenschen hieraan nog toe te voegen, dat ze 't betreuren dat de heer Payens is gepasseerd, niettegenstaande de directeur der gasfabriek en de meerderheid der gascommissie genoemden heer no 1 hebben voorgedragen, over tuigd dat ze aan hem 'n goede kracht zouden hebben. Die overtuiging was nog ver sterkt door vroegere uitlatingen van den heer burgemeester tegen over 't oud raadslid Baert, dat de heer Payens 'n uitstekende kracht zou zijn voor de fabriek alhier. Ondergeteekenden zien in deze benoeming dan ook niets anders, dan 'n uitschakeling van katho lieken voor wat 't vervullen van gemeentebetrekkingen betreft. Hoogachtend, Ch. O. CLAESSENS. C. Th. v. d. BILT. Te Sas van Gent en ook te Hulst zyu gedurende de feestda gen duivententoonstellingen ge houden, voornamelijk het ras postduiven betreffende- Er waren veel inzendingen en ook hebben ze veel belangstelling getrokken van de zjjde van het publiek. Te Sas van Gent behaalde de heer J. C. Bom alhier verschei dene prijzen, w. o. een le prijs met oude rood-vale duivin. Gevonden voorwerpen. Bij den Burgemeester dezer gemeente is als gevonden gede poneerd een bedrag van 20, gevonden door Joz. Borgt, Ka naalkade alhier en een portemonnaie, waarin eenig geld, gevonden door Mart. Oppeneer, Spui. Het veer Hansweert— Walzoorden. Aangaande de verzoeken aan Ged. Staten om een voorstel te doen, betreffende de wenschen van belanghebbende bij den land en tuinbouw enz. uit O. Z.-Vlaan- dereft, over den Prov stoomboot- dienst HansweertWalzoorden en van den A. N. W. B., met adhaesie betreffende bet verzoek tot uitbreiding van den Zondag- dienst, deelen Ged. St. mede, dat de vrachttarieven van goe deren aan eene herziening zullen worden onderworpen. De Zondagsdienst zal indien het noodig blijkt, worden uitge breid tot 3 reizen heen en weer per dag. Het gebrek aan laadruimte op de boot, dat zich wel eens heeft voorgedaan, zal mogelijk kunnen worden verholpen door de boot op de weekdagen meer reizen te laten doen, waardoor de goede ren over meer booten worden verdeeld. Uit een daartoe door eenige personen ingesteld onderzoek bij 't «Provinciaal College van Toe zicht" is gebleken, dat bij de laatst gehouden stemming, waarbij dhr. G. Kodde, te Zoutelande herkozen werd tot notabel der Ned. Herv. Kerk aldaar, fraude js gepleegd. M. Crt. Predikbeurten te Axel. Vrijdag 30 December 1927. Geref Gemeente. Ned. Herv. Kerk. Gereform. Kerk. Ned. Herv. Kerk. Gereform. Kerk. Geref. Gemeente. Te Souburg bad tengevolge van den sneewval een trambot sing plaats op de lijn Middelburg- Vlissingen, waarbij een persoon beide beenen brak en anderen gewond werden. Vreeseiyk auto-ongeval. Zondagmiddag, was dr. A. S. van Nierop, wonende te Amster dam, met zijn ecbtgenoote en twee dochters per auto naar Den Haag vertrokken, toen even voor bij Halfweg, de auto door tot nu toe nog onopgehelderde oorzaak in de Ringvaart is gereden. De 50-jarige reeds genoemde dr. van Nierop, directeur van Bensdorp'g Cbocoladetabriek, zijn 44 jarige echgenoote mevr. Van NieropPolak Daniels en bun twintigjarige oudste dochter zijn bij dit ongeval omgekomen. De jongste dochter, bij wie de levens geesten nog konden worden op gewekt, werd met een auto bran card naar bet Wilhelmina Gast huis aldaar vervoerd. Haar toestand is redelijk wel. In een perceel aan de N.Z. Voorburgwal te Amsterdam is een brandkast getorceerd waar uit een bedrag van 2509.10 ontvreemd is. De daders hebben zich vermoedelijk laten insluiten op de bovenverdieping en zijn door openbreken van den zolder in bet kantoor gekomen. Vreeseyk drama. Te Parijs zijn een echtpaar, waarvan de man 27 en de vrouw 24 was en dat drie kinderen had van 4 jaar, 2 jaar en 6 maanden, doodelyk gewond in huis gevondeu. De man ver diende te weinig en de vrouw had te veel noodig, zoodat er herhaaldelijk ruzie was, ofschoon de man een vaste betrekking had. Bij een twist moet de vrouw op den man en de kinderen hebben geschoten, waarna de man de vrouw ontwapende en haar doodschoot uit zelfverdedi ging. Het jongste kind stierf, ter wijl de andere zwaar gewond zyn. geneest brandwonden Marktberichten. HULST, 26 Dec. Graanmarkt. Tarwe f 13,— a f14,Rogge f 11,afll,50 Wintergerstf 12,50 a f 13,Zomergerst f 13,— a f 13,50. Haver f 10,— f 11,— Erwten f 24,— a f 26.—. Paarden- boonen f 12,af 13,Duiven- boonen f 14,a f 14,50. Witte boonen f a f Bruine booner. f 20,— a f 25,—. Lijnzaad f 15,af 19,Aardappels f 0, a f 0, Koolzaad f a f Boter f 1,80 a f 1,90 per K.G. Eieren 26 stuks f 2,60 Slachtvee 0, verkocht 0. Varkens 0, ver kocht 0. Aanvoer Eierveiling V. P. Z. 2000 stuks, f 9,60 per 100 stuks. De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat de personen, geboren in 1909, in de maand Januari a. s. voor den dienstplicht moeten worden ingeschreven. De aangifte ter inschrijving moet geschieden ter gemeente secretarie, waartoe gelegenheid bestaat eiken werkdag des voorm. van 9 tot 12 uur, in het bijzonder op 11 en 12 Januari. Voor de vele blijken van belangstelling en vriendschap betoond op mijn 65en verjaardag en bij het afscheid nemen van de school, zeg ik, ook namens mijne Echtgenoote en Kinderen, harteiyk dank. F .„TEN KAATE. Axel, 28 Dec. '27. Allen, die iets te vorderen hebben van de Konijnen- en Pluimvee tentoonstelling, worden beleefd verzocht hun rekening in te dienen vóór of op 7 Januari 1928 bij Dhr. E. VAN RIJN, Secretaris-Penningmeester der Tentoonstelling. Aan allen onzen harteiyken dank die hebben medegewerkt tot het welslagen dezer Tentoon stelling. Namens het Bestuur, E. VAN RIJN, Secretaris-Penningm. Allen, die iets te vorderen hebben van „ZORGVLIET", worden be leefd verzocht hunne rekeningen vóór 31 December aanst. in te zenden bij D. DEKKER, land bouwer, Axel-Sassing. van H. VAN AKEN, Apothe ker te Selzaete, genezen in eenige uren de hevigste Kiespijn, Zenuwkoortsen, Fleurecijn in het hoofd en Influenza-pijnen. Per doos 60 cent. Hoofddepót voor Holland bij SCHULTE EN THIEME, Postbox 55, Middelburg. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Gedipl. Boekhouder. WESTSTRAAT D 66, AXEL. Op verzoek wordt IJ aan huis bezocht. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Wed. en Erven JAC. F. DE CAUSEMAEKER, in het café van R. Kerckhafrt te Westdorpe, op des namiddags 3 uur verkoopen met het recht van erfpacht op den grond eigendom van Mevr. PRINSLabouchere te Haarlem tot 31 Dec. 1934, alles te Westdorpe, kadaster sectie C no. 1512, groot 94 c.A. Het huis staat leeg; het is terstond bij de betaling te aan vaarden. Betalenuiterlijk 4 Februari 1928. Groote voorraad Muziek en zang. Aanbevelend, t A X B Ij. Deurwaarder Aug. C. M. Poppe te Hulst, zal ten verzoeke van den Heer G. J. VAN KEMPEN, aannemer te Bergen op Zoom, aan het café van den Heer H. W. DE MOOR, Walstraat te AXEL en nabij de R. K. Kerk aldaar, op des nam. 1 uur in het openbaar verkoopen afkomstig van de verbouwing van genoemde kerk en bestaande in Afbraak Directiekeet, een groote partij 1 X 7 dM Deelen, Deuren, Ramen, Baddings, Balken, Lad ders, nieuwe en oude Steenen, enz., enz, De verkooping geschiedt a contant. TEL 81. MARKT C 46a. Ook voor wederverkoopers Gebruikt gij reeds A. js dvoor uw vee? Zoo niet, probeert er eens mede en u zult succes hebben. Wij ontvingen meerdere dankbetuigingen. Vraagt inlichtingen bij den Hoofdver tegenwoordiger voor Zeeuwsch-Viaanderen, Nieuwstraat 65, AXEL. Aanbevelend, 's Avonds 6 ure Ds. B. van Neerbos Oudejaarsprct k. Zaterdag 31 December 1927. 's Avonds 5 ure Ds. G. P. A. Ruysch van Dugteren. 's Avonds 57a ure Ds. J. S Fo.>t. Zondag 1 Januari 1928. Voorm. 97a ure Ds. G. P. A. Ruysch van Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Voorm. 97a ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 DezePde. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Leeskerk. Axel, 27 Dec. 1927. M. I Met de Kerstdagen is in Axel een mooie tentoonstelling gehouden van Konijnen, Kippen, Watervogels, enz. dit is de tweede tentoonstelling die door den bond van Konijnenfokkers is gehouden, en georganiseerd. Deze 2e tentoonstelling overtrof de vorige verre wat het aantal inzendingen betreft, zoowel als de kwaliteit der ingezon den dieren. Konijnen, Kippen, Water vogels, enz., waren de meeste in hun soort, van zeer uitstekende kwaliteit, over bijna alle klassen, daarover kan niets gezegd worden dan dat het een prachtig geheel waswat betreft de inzendingen was, vergeleken bij het vorige jaar groote vooruitgang te be speuren Die vooruitgang was niet te be speuren in de werking van het ten» toonstellingsbestuur, en vooral niet voor den bezoeker, want het tentoon» gestelde was moeilijk te bezichtigen, daar by zoo'n groote inzending de ruimte veel te kWn was. WU het bestuur doorloopend succes behouder, dan moet er beslist voor een ruimer gebouw worden gezorgd, of anders voor twee gebouwen, een voor de konijnen en een voor de kippen, maar dat heeft ook weer zijn bezwaren hoe 't ook zij, hierin moet worden voorzien Daar 't gebouw te klein was, stond alles te dicht op eikaar gepakt, en waren de wandelgangen veel te smal. maar dat was nu eenmaal zoo, hier had het bestuur regelend moeten op treden, door de bezoekers steeds de gangen in één richting te laten door gaan, want nu dit niet gebeurde, was het in alle gangen twee stroomingen tegen elkaar, wat een gedurig dringen veroorzaakte. Ook was het erg koud in de zaal, wat in de kerstweek wel altijd zoo is, ('t kan bij vriezend weer nog wel erger zijn) maar hierin kan toch wel zeer gemakkelijk worden voorzien, door een paar flinke gaskachels, want binnen de kom is aansluiting overal mogelijk hiervoor zou m.i. ook moeten worden gezorgd I En dan zou ook nog noodig zijn een rookverbod, want er was een dikke rooklucht te zien, die te sr ijlen was. veroorzaakt door enkele hor,dei den pijpen, sigaren en sigaretten, die ge durig maar de zaal voldampten, en de lucht ondragelijk maakten voor vele bezoekers, die daar niet tegen kunnen, 't is trouwens een zeer slechte lucht, die zeer onaangenaam werkt, als m-n er een paar uur wil rondzien. De zaal moet beslist rookvrij blijven, daar heeft ieder recht op. Ook was 't vrij donker om alles goed te kunnen zien, vooral in die ondereti kooien aan de muren, die waren slecht te zien, dus kwamen de inzendingen hier niet tot hun recht. Dit deed te kort aan de inzenders en bezoekers I Nu we electrisch licht in de kom be zitten, was ook hierin gemakkelijk te voorzien, en had er doorloopend licht moeten branden. Dit zijn m.i. enkele zaken waarop het bestuur dient te letten, en die in orde te maken. Deze tentoonstelling hangt bijna geheel af aan de entree's vrn 't publiek, en daar dit zoo is, dan ook aile zorgen besteed om het publiek te trekken, en het zoo aangenaam mogelijk te maken. Ik denk nu niet dat het bestuur in dezen van kwaden wil is, integendeel zij willen wel voor uit, en zullen 't ook wel leeren, ik twijfel er niet aan of een volgend jaar zullen ze deze fguten wel vermijden, en beter voor den dag komen! De regeling wat hunne inzendingen met de dieren betrof, alsmede de be kroningen, die waren in orde. daar kunnen de inzenders mee tevreden zijn. Maar, het laten zien, was, èn voor de inzenders, èn de bezoekers, minder goed, en dat is juist het aller voornaamste, want daar houdt men tentoonstelling voor, om alles, zoo goed en voordeelig mogelijk te laten zien, dit is de beste reclame. Mocht het bestuur er belang in stellen om te weten, wie {schrijver dezes is, dan kan het dit vragen bij den uitgever van dit blad, die mijn naam mag meedeelen. Nu teeken ik, hoogachtend, EEN BEZOEKER. Van 1—30 November 1927. ZAAMSLAG. Huwelijks-voltrek kingen. 3. Willem Dekker, 26 j.,jm. en Catharina Cornelia Neeltje Dees, 19 j., jd. Geboorten. 5. Andries, z, van Krijn Hamelink en Elis; b;th Jozina Hame- iink. 7. P eter, z. van Jan Pieter van Maelsaeke en Cornelia Johanna Steutel. 19. Johannes, z. van Marinus Pieter van de Voorde en Janna Cornelissen. Maria Janna, d. van Johannes Martinus van Dcorn en Mechelina Paulina de Jonge. 23. Gerritje, d. van Pieter Hamelink en Janna Hamelink. 27. Jan Leendert, z. van Jacob Harte en Sara Jacomina Pieternella Willemsen. Overlijden. 25. Neeltje de Kraker, 82 j., eehtg. van Jacobus van Hoeve. SAS VAN GENT. Huwelijks-vol trekkingen. 12. Theophile De Wale, 21 j., jm. en Maria Dolphina Neel, 19 j., jd. Jan van Kleven, 23 j„ jm. en Adriana Constance van Voren, 22 j jd. Geboorten. 3. Hilda Maria Sera- phina, d. van Jacobus Franciscus Mobelus en Clemence Bonne. 4. Théo Joseph Louis, z. van Cyrillus Petrus de Koek en Sidonia Maria Veilackt. 8. Karei Camiel, z. van Alphons van de Winckel en Anna Elisabeth Trahe. 9. Anna Maria Hendiika, d. van Petrus Joannes van Paemel en Emma Alber- tina Maria van Megroot. 24. Johan August, z. van Alfred Emiel van de Voorde en Joanna Coleta Verlenten. 26. Matijnus, z. van Hermanus Fran ciscus Antonius Teurhsen en Hendrina Christina Rosalia Wolfgang. 27. Si- monne Stephanie, d. van Henri Haers en Maria Dorina van den Bunder. Cecile Aurelia Augusta, d. van Henri Jacobus Staal en Stephanie Maria van Vooren. Overlijden. 16. Petrus Maes, 75 j., weduwn. van Maria Louisa van Walle. 27. Augustus de Maerschalck 76 j., weduwn. vau Virginie Heeke. GRAAUW. Huwelijks-voltrekkin gen. 25. A. F. Pharastjn (Clinge) 28 j., jm. en M. S. van Laar, 25 j-, jd. Geboren. 17. Paula Veneranda, d. van F. M. Vercauteren-Hoefnagels. 20. Angela Sophie Helena, d. van E. M. Borm-Bruggeman. 23. A'phonsus, z. van E. C. Asse!man»de Rock. 30. Cor nelia Maria, d. van J C. van Dongen- Broeckaert( Overleden. 22. Rosalie van Boven, 72 j., wed. van M. Blommaert. 23. Paulina Machielsen, 76 j d. van E. L. Machielsen en A. de Poorter. 28. Paula Veneranda Vercauteren, 11 d., d. van P. E. Vercauteren en F. M. Hoefnagels. 30. Anna Maria Verras, 6 m., d. van J. Verras en B. van Im- merseel.

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3