Afd. AXEL -1. L. M. Alber^Vogel. Leien der Bei. Herv. Kerk. Dhr. C. Dijkwel. St. Nicolaas-Cadeanx A. P. ESSELBRÜGGE. huishoudelijke goederen, Het huis met erf st. lil Het regent Morgen (Woensdag) Bezie de Etalages bij A. KOLFEB. Opruiming Briefkaarten-Albums. J. G. VliMi, Boekhandel. voor Dames A. P. Bsaelbnigge. Burgerlijke Stand. Adverteniiën. Aanvraag-formulieren Aan de zaal zijn geen kaarten meer verkrijg baar. N. V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits-Maatschappij. Openbare Verkooping. Spirosaloplossing Bayer J. Olischlager's Radicaal Rattendood. C. B. Antheunis te Axel. toeglnt de met reuzenkorting op alle artikelen. P. S. Een groote partij Goederen wordt voor de helft der waarde OPGERUIMD. ALBUMS voor 100 kaarten f0,35. f 0,50, f 0,75. fi,-. 200 300 500 Ernstige aanklacht. Door den heer L. Groenewe- gen, oud-directeur van den Mo tor-Sleepdienst LeidenAmster dam is by den officier van jus titie een aanklacht wegens meineed ingediend tegen den heer J. F P., directeur-generaal van de Hanze-Bank bisdom Haar lem. Deze aanklacht ging verge zeld van een verzoek tot onmid dellijke inhechtenisneming. De aanklager verzocht den officier tevens mr. A. M. de G., die als rechtskundige van de bankinstelling optreedt, ter ver antwoording te roepen voor de bedrieglijke wyze, waarop hij de rechtbank heelt voorgelicht, waardoor hy een onrechtmatig vonnis op den klager verkeeg. Bij de exutie kwam de bank op onregelmatige wyze in het bezit van 1 12000. Bij de orde van advocaten is aangedrongen op schorsing en ontslag van dezen rechtskundige, wat door den Leidschen Midden standsbond krachtig ondersteund wordt. Avp. Te Londen is Vrijdagmor gen weer een buitengewoon sterk staaltje van diefstal voorgekomen. Terwyl vier politieagenten in de buurt van de firma Robert ln de Brompton-road aanwezig wa ren, kwamen twee mannen in een kleine auto aanrijden en hielden voor deze zaak stil. Ze sprongen uit de auto, liepen op de winkelruit toe en vernielden deze met een bijl. Op het geluid van rinkelend glas kwamen de politie-agenten toeloopen, maar de mannen zagen nog kans twee bontjassen en een aantal sjaals ter waarde van 60 pond uit de étalage te grijpen, weer in hun auto te springen en in razende vaart te verdwijnen. Andere politie agenten werden gefloten, maar de auto ontkwam. Het groote aantal diefstallen op klaarlichten dag, zoowel als des nachts heeft de firma Harrode bewogen eenspecialen bewakings dienst in te stellen met politie honden. De bewakers moeten op bepaalde tyden in verschillende afdeelingen een signaalapparaat in beweging brengen, gebeurt dit dus niet op het vastgestelde oo genblik, dan weet de centrale af deeling dat er iets aan de handis. Bij de halte Muldenstein is Vrijdagmiddag een benz ne- tankauto, die even voor de aan komst van den sneltrein Berlijn München nog de rails wilde passeeren, door den trein gegre pen. De auto ontplofte met een vreeselijken knal en vloog in brand. Beide chauffeurs ver brandden. De locomotief van den D-trein werd door de tank-ontploffing beschadigdeen machinist en een stoker werden zwaar, de tweede machinist en een stoker lichter gekwetst. De schuld van dit ongeluk moet waarschynlyk by den dienst- hebbenden baanwachter gezocht worden. Alcohol de vijand van chauffeurs. De Berlynsche politie heeft onlaDgs de volgende opmerkin gen ter kennis van alle bestuur ders van auto,s, autobussen e.d. gebracht het moeilijke en verantwoor delijke beroep van autobestuur ders verbiedt elk gebruik van alcoholhoudeadec drank (bier, jenever, e.d.) zoowel voor als tij dens het werk zelfs kleine dosis alcohol scha den den bestuurder. Het is een veel voorkomende misvatting, dat kleine hoeveelheden alcohol ongevaarlijk zouden zyn. Inte gendeel leiden zij door tijdelijk opvoering der energie tot licht zinnigheid, voorkomen zy tydig gevoel vermoeienis en vermin derd waarnemingsvermogen, en verminderen daardoor de ge schiktheid om snel te handelen in oogenblikken van gevaar. een groot deel van de auto- ongelukken is bét gevolg van het matig alcoholgebruik grootere hoeveelheden alcohol y^rtneerderen het gevaar en lei* den tenslotte tot dronkenschap met als gevolg onbeheerschte handelingen personen met neiging tot drankgebruik, wordt in elk ge val een rijbewijs geweigerd een beschonken chauffeur mag onder geen voorwaarde een au to besturen. Indien een chauffeur tydens zijn werk aangeschoten wordt aangetroffen, wordt hij ge arresteerd en de wagen in vei ligheid gebracht. Blijkt dronkeu- kenachap, dan wordt hem het rijbewijs afgenomen; ieder autobestuurder, die zich niet van alcoholgebruik onthoudt, brengt niet alleen zichzelf en zyn medemenschen in gevaar, maar brengt ook zijn familie in het ongeluk. Drie muren van een groo te auto-garage te Chicago, die verbouwd wordt, zyn'ingestort. Dertig personen werden onder de puiuhoopen bedolven. Men vreest dat 20 van hen cm het leven zijn gekomen. Naar nit Boekarest wordt gemeld heeft Vrijdagnacht een groote brand gewoed in de gebou wen van de L' Indèpendance Roumaine" en in de drukkerijen van „Vittorul". De schade wordt op verscheidene millioenen lei geraamd. Overslroomingen. Ten gevolge van de hevige regens hebben ernstige over stroomingen plaats gehad in de provincie Oran. In de streek van Mostaganen zijn vijftig huizen weggeslagen en een vijftigtal menschen om het leven gekomen. Bij Perregaux is een dam door gebroken, zoodat het water de streek overstroomt. Troepen handhaven de orde en organi- seeren de hulpverleening. De Oran-Mostaganen zijn verbroken. Gevreesd wordt, dat 300 per sonen zijn gedood en 250000 menschen dakloos geworden; on der de slachtoffers moeten zich ook enkele Europeanen bevin den. Wegen en spoorbruggen zijn vernield; gedeelten van den spoorweg naar Oran zyn volko men weggespoeld. Overal dreven lijken rond in het water. De overstooming tus- schen Orléansville en Téoès is het gevolg van een geweldige regenbui, die veertig uur lang aanhield Te Warnier zyn vier ijzeren spoorbruggen, elk ter lengte van ongeveer 25 M, weg gespoeld, evenals vier gewone bruggen. Storm en koude. Nog steeds woeden hevige stormen boven de Kaspische en Zwarte Zee. Het geheele Noorde lijke gedeelte van de Kaspische Zee is bevroren.. Niet ver van de Schiloje-eilanden is een stoom schip met man en muis vergaan. Bij Astrakan is de Wolga ge heel tot ijs geworden. 23 Vis- scherschepen zitten hienn vast; 700 booten zitten nog vast bij Goursloff. Door middel van vlieg tuigen kunnen de opvarenden van voedsel worden voorzien. Aardbeving. Het Soerabajasch H.bl. meldt, dat Donderdagmiddag hevige aardschokken te Dongala gevoeld werden zij liepen in de richting Noord-Zuid. Het kantoor van den assistent-resident te Dongala stortte gedeeltelyk in. Te Paloe stortten eveneens twee passar- loodsen in terwijl de aanlegstei ger gedeeltelyk werd weggesla gen. Te Biromaroe werd een passar- loods verwoest en het landschaps kantoor zeer beschadigd Een vlosdgolf in de Paloe-baai hief een verwoesting aan onder inlandsche huizen. Veertien per sonen werden gedood en vyftig gewond. De schade wordt ge raamd op 50.000.—. De Gouverneur-Generaal be tuigde zyn deelneming. De assis- resident te Dongala is gemachtigd hulp te verleenen, waarbij hy gebruik kan maken van het geld in de Landschapskassen. Rechercheurs van Scotland Yard hebben een groot aantal woningen in de Loodensche wjjk Kennington afgezocht naar spo ren van een knappe, achttienja rige typiste, Madelaine Crow, die sinds 8 October vermist wordt. Het meisje is mét haar gewone bus naar het kantoor vertokken, maar daar niet aangekomen. Op 16 November kregen haar ouders een brief, waarin zij schreef, dat ze spoedig terug zou keeren zon der dat dit nochtans geschied is en Maandag kreeg de vader een brief met üe mededeeling „Uw dochter ligt dood in een onbe woond huis in Kennington. Ik heb haar met een hamer en een scheermes gedood. Bert." Van daar het onderzoek, dat echter nog niets opgeleverd. Op stap geweest en platzak thuis Iemand te Amsterdam heeft aangifte gedaan, dat hij is beroofd van 175. Daar hij zich in diverse caié's had opgehouden, viel niet uit te maken, waar de berooving was geschied. Van 1 30 November 1927. AXEL. Huwelijksaangiften. 3. Jan den Hamer, 28 j., jm. en Catharina Cornelia Dieleman, 23 j-, jd. Huwelijks voltrekkingen. 3. Jan Dieleman, 21 j., jm. en Elza Maria Seghers, 20 j., jd. 17. Jan den Hamer, 28 j., jm. en Catha rina Cornelia Dieleman, 23 j., jd. Geboorten. 7. Levinus, z. van Martinus van Tatenhove en Ca tharina de Bruijne, 8. MagdaleDa Rosalia, d. van Petrus Joannes Baert en Emelia Adam. 9 Dieter Norbert, z. van Leonbard Lode- wyk Hüpscher en Margaretha Arnoldina Regenbogen. 12. Sara Cornelia, d. van Jan Schuitvlot en Tanneke Goossen. 15. Andnes, z. van Jan Koster en Catharina de Visser. Adriaan Bernardus, z. van Jan Dieleman en Elza Maria Seghers. 17. Amedèe Fran- ciscus, z. van Emilius Leonard van der Linden en Maria Juliana de Bock. 22. Elisabeth Catharina, d. van Gerrit Sebastiaan Blankert en Elisabeth Catharina van Wijk. 30. Theodorus Constantinus, z. van Fredericus de Keyzer en Maria Catharina Baert, Magdalena Janneke Elisabeth, d. van Charel Johannes Dieleman en Catharina Geertrui Overdulve. Pieter Wil lem, z. van Cornelis Joos van Liere en Jacoba Loof. Overlijden. 8. Adriaan Haak, 57 j., echtg. van Janna Oppeneer. 20. Jozina Wolfert, 88 j., wed. van Levinus Schuitvlot. 22 Geertruy van Dixhoorn, 85 j wed. van Getrit Jan Vrielink. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 11a f 14,Rogge f 10,af 11, Wintergerstf 11,— a f 12,—Zomergerst f 11,a f 12,—. Haver f 10,— a f 11,— Erwten f 19,— a f 22,—. Paarden- boonen f k f Duiven- boonen f a f Bruine- boonen f20,a f 23,Lijn zaad f 18,a f 19,Blauwmaan- zaad f33,k f40,Groen Vlas f 0,a f 0,Gebookt Vlas f a f Gezwingeld Vlas f0,70 af0.80. Aardappels f5,— a f5,25. Stroo f 15,— k f 16,—. Koolzaad f a f Mosterdzaad f a f Boter f 1,50 a f 1,60. Eieren f 10-, k f 10,50. HULST, 5 Dec. Graanmarkt. Tarwe f 13,a f 14,Rogge f 11,—af 11,50 Wintergers/f 12, k f 12,25. Zomergerst f 12,50 a f 13,—Haver f 10,A f 11, Erwten f 24,— a f 26.—. Paarden boonen f 12,75 f 13,Duiven- boonen f 14,— a f 14,50. Witte boonen f—f—Bruine booner. f 20,a f 26,Lijnzaad f 16,— k f 20,—. Aardappels f 0,— k f 0,—. Koolzaad f f Boter f 1,60 k f 1,70 per K.G. Eieren 26 stuks f 2,34 Slachtvee 4, verkocht 2» Varkens 69, ver kocht 56. Aanvoer Ëierveiling V. P. Z 2000 stuks» f 8,75 per 100 stuks Ondergeteekende wenscht ni©t in aanmerking te komen voor NOTABEL der Ned. Herv. Gemeente te Axel. J. SMIES. voor de gewassenkeuring zijn op aanvraag verkrijgbaar bij den Secretaris van de afdeeling Axel, J. K. DE PUTTER, Langedreef, Axel. STEMT aanst Zaterdag 10 December met ons op VELE KIEZERS. De Directie verzoekt degenen, die boomen moeten rooien, welke staan in de directe nabijheid van electrische geleidingsdraden, tijdig het kantoor te Middelburg hier mede in kennis te stellen, opdat in gemeenschappelijk overleg zoo danige maatregelen getroffen kun nen worden, dat gevaar voor ongelukken, alsmede voor storing van de stroomvoorziening zooveel mogelijk voorkomen kan worden. ZILVEREN LEPELTJES TAARTSCHEPPEN SUIKERSTROOIERS VORKJES GOUDEN RINGEN POLSHORLOGES BROCHES BIJBELSLOOTJES De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven A. BUTLER te Axel op Woensdag 14 December 1927 publiek verkoopen: a. des voormiddags 11 nur, aan het sterfhuis in de Kerkstraat al daar eenig-e als: kasten,tafels, stoelen, kachels, lampen, ledikanten met bedden en dekens, spiegels, regulateur, boekenrek, vloerzeilen, matten, petroleumstellen, glasgeleierd en aardewerk, potten en pannen, enz. enz. Betaling contant. b. Onmiddellijk daarna, in het hotel ,'s Lands Welvaren" bij Mej. de Wed. GILIJAMSE te Axel, Weststraat, kadaster sectie G, no 134, groot 1 A. 75 c.A. Aanvaarden bij de betaling, zijnde 1 maand na de toewijzing. Nog eenige zeer geschikte ZILVEREN BEURSJES PORTRETLIJSTJES CIJFERTJES BLOEMVAASJES KLONTJESTANGEN TAARTPR1RKERS SERVETBANDEN THEEZEEFJES KURKEN ONTVANGEN! het nieuwste middel tegen rheumatiek Aanbevelend, -AWondergem. tevredenheidsverklaringen over de werking van Koopt nog heden een bus van f 1,en U zult versteld staan over de uitwerking. Verkrijgbaar bij

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3