„Snpletia" - Zaamslag. Id ie Goeikoope Winkel Bietenrieken, Bietenspaden, Bietemnessen ed alle Snizoen - Artikelen. Prima SPUR tWooD-eafiflkeliiÉ Voor Najaarsschoenen, zore en zoete APPELEN Zaaigraan WINTERS™.- REISGIDSEN TRAMBOEKJES Agenten gevraagd voor verkoop 'tuin- en LANDBOÜWZADfiN. C. HAMELINK, ROODSTAR f Fruitteelt Lampjes, Kousjes, alle soorten Glazen, Katoen, Branders, Oliehouders, Stormlantaarns, Batterijen, Zaklantaarns, Lampjes voor Zaklantaarns, enz. SMALLEGANGE, Ter Neuzen. Vrouwenhanden PUROL Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. Ad verten tien. Justina Francisca Burm, J. F. BURM. Car. BURM-Vermast. Hulst Zaterdag 15 October 1927, restanten en afval van Straatkeien Profiteert van de verlaagde prijzen. (25) P. J. MEIJER, G. P. VLAANDER. verkrijgbaar. ADR. VERSCHELLING, Axel. Openbare Verkooping. Donderdag 13 October 1927, en ERF, Werkschoenen, Chroom vetlee- ren Heerenbottines met waterkop en box-Heerenbottines met Waterkap Op bestelling verkrijgbaar P. DIELEMAN Jz. ON TVAKGEN: C. N. DIELEMAN, Axel. Winterdienst 1927. en J. C. VINK, Boekhandel. wordt bijvoedering in het land zeer gewenscht, hoewel practiscii onuitvoerbaar geacht, omdat, daarvoor ruwvoer het eerst in aanmerking komt. Dat men juist den nazomer en den herfst het beste tijdstip ^oor bijvoedering in het land acht, is hierdoor te verklaren, dat het groote indi recte voordeel is, dat de dieren in veel beter conditie den staltijd ingaan. Bijvoedering is het meest rendabel te achten bij hoog prouc- tief en bij onvolwassen melkvee, waarmee men vooral in den na zomer rekening moet houden. En wanneer men het bijvoeder regelmatig op vaste tijdstippen verstrekt, dan voorkomt men reeds grootendeels het onrustig worden der dieren. Om het bij voederen te vergemakkelijken, worden de volgende middelen aangegevenGebruik van een zomerstal, geregeld iets in koek- vorm geven gedurende den ge- heelen weidetijd, weiden in kleine koppels, ongezien aanbrengen van ruw voer en tijdelijk vast zetten aan een stek. Daarbij wordt zindelijkheid en verwijderen der resten ten zeerste vereischt, En zijn er ten slotte overwegende bezwaren tegen het bijvoederen in het land, dan is tijdelijk op stallen en vroeg stallen in den herfst zeer aanbevelenswaard. Dit geldt vooral voor de greid- boeren, die minder dan de bouw boeren aan bijvoederen gewoon zijn en vooral voor bedrijven in .de laagveenstreken. Ingezonden Mededselingen De landbouwer K. te Schore vervoerde een wagen met erwten naar Goes. Te Kloetinge schrok ken de paarden vaD den molen en kwamen daardoor met den wagen terecht in de sloot. Het vierjarig kleinzoontje dat op den wagen was gezeteu raakte onder de vracht. Het mag een wonder heeten, dat het ventje er met een nat pak afkwam. M.Crt. Verduistering door politieagent In verband met de arrestatie van den agent van politie W. wordt het volgende medegedeeld W. was 2e penningmeester van het Haagsche politiemuziek- corps. De bedragen, die hij ont ving en die bestemd waren voor de viering van het a-s. zilveren feest, noteerde by in een kwitan tieboekje. Toen het op afrekenen aankwam, had W. allerlei voor wendsels om het tijdstip daarvoor uit te stellen. Toen tenslotte eenig geld werd afgedragen, bleek er een tamelyk groot tekort te zijn. Bijvoorbeeld werd vooreen bedrag van 300. 200. verantwoord. Het juiste bedrag, dat op deze manier verduisterd is, bedraagt 720.—. De verdachte heeft bekend. Het verduisterde geld had hij ten eigen bate aangewend. Op weg naar een bruiloft Donderdagavond was de heer Molenaar uit Kalverdijk op weg met paard en rijtuig naar Zuid Scharwoude om een bruilofts feest mee te vieren. Bij een bocht van den weg raakte het rijtuig te water, waarbij de vrouw van den heer Molenaar is verdronken. Het lijk is opgehaald. Zwerver herkend. De persoóu, die te Amertoort bewusteloos in den trein werd aangetroffen en zich niet kon herinneren wie hij was en vanwaar hij kwam, is herkend door de politie uit Has- kerland nabij Joure. De man is E. de V. uit Nyahaske, vader van een gezin van vier kinde ren, die 18 Aug. in overspannen toestand zijn woning heeft ver laten en sedert dien zwervende was. Aan het verkeerde adres. In een rustige laan nabij de Lon- densche Beurs heeft een zakken roller getracht sir Walter Run- cimau zijn horloge tij ontrollen. De 80-jarige reeder leek hem 'n gemakkelijke prooi, maar daar in heeft hij zich leelijk vergist. De oude heer, die in de gaten kreeg wat er gebeuren ging, gaf den zakkenroller een boksstoot op de kin. „kkan", zei hij later, „n;et zoo lang meer volhouden als vroeger, maar als het uoodig is, kan ik nog wel een flinken stoot geven. Vooral als ik de eerste gelegenheid krijg, zooa'.s nu". De aanrander was even uit het veld geslagen bij dien onver- wachten stoot. Toen hij zich her stelde, nam hij eerst de houding aan van te willen vechten, doch hij bedacht zich en ging er van door. Door onbekende oorzaak brandde Vrijdag te Gent een fabriek van asphalt-papier af. De brandweer moest zich bepa len tot bescherming van aan grenzende gebouwen, daar men tegen de brandende teer niets kon uitrichten. Spoorwegongelvk te Meclielen. De oorzaak van bet spoorweg ongeluk bij Mechelen, waarbij 54 menschen gekwetst werden, van wie zes heel ernstig, zou gezocht moeten worden in wis sels en remmen. Toen de boemel- trein uit Mechelen een wissel, die ongeveer 200 M verder ligt, bijna gepasseerd was, sloeg deze terug. Daardoor liepen de laat ste twee rijiuigen in een ver keerde richting, de koppeling ging stuk en de waggons ver sperden den weg voor den trein, die juist uit Brussel aankwam. De machinist van dien trein zag 't gevaar, remde, maar de rem men werkten niet snel genoeg De ramp was niet te vermijden en de twee waggons werden zwaar beschadigd. Bij Antwerpen had een bot sing plaats tusscheu een vracht auto en de tram. De chauffeur werd verminkt en de machinist van den stoomtram licht verwond. Voor de huisvrouw. Om een gebarsten ei te koken, zonder dat het heelemaal uit loopt, stopt men het in een ste- vigen papieren of perkamenten zak, en draait die heel stevig dicht. Wanneer er vruchtensap op het tafellinnen gemorst is, spren kel er dan meteen zout op, om te voorkomen, dat de vlek er niet meer uitgaat. Alle bladgroenten, met uitzon dering van spinazie, moeten eigenlijk met het deksel van de pan, gekookt worden. Een zwarte stof, die glimmend geworden is, kan dikwijls een heel stuk opgeknapt worden, wanneer men die wiijftmeteen flanellen lapje, met terpetyn be vochtigd. Van 1—31 September 1927. Axel. Huwelijks-aangiften. 21. Daniël Adriaan van Houte 22 j. jm. en Johanna Hendrika Bal- kenstein 20 j. jd. 29. Jan Die- leman 21 j. jm. en Elza Maria Seghers 20 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen 1. René Anthonius Cappendijk 25 j., jm. en Magdalena Catharina Jo hanna van de Walle 23 j., jd. Geboorten. 4. Gerarda Maria Christina, d. van Franciscus Do- minicus de Smet en Martha Ma ria Cappaert. 7. Rainier Johan nes, z. van Joost Dirk Scheele en Adriana Carolina Beun. 9. Helena Janneke, d van Corne lls van Bendegem en Margaretha Goossen. Janneke, d. van Da niël Gysbrecht Riemens en Mag dalena Schieman. 26. Petrus Johannes, z v.JosephusJacobus Dankaart en Adelena Magdalena de Kerf. 28. Abraham, z. v Abra ham Jan Oppeneer en Elisabeth Hamelink. Angèle Maria, d. v. Camilius Theoph. Duymen Anna Maria Rosalia David. 30. Neeltje Mechelina, d. v. Barthelomeus Knieriem en Gerardina Cornelia van Tatenhove. Overlijden. 26. Andries Scheele, 58 j., z. van David Scheele en Catharina Dieieman, Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 11a f 13.50. Rogge f8,—af 9,— Wintergerst f 11, a f 12,Zomergerst f 12,a f 12,50, Haver f 8,a f9,—. Erwten f21,af 25,—. Paarden- boonen f a f Duiven- boonen f a f Bruine- boonen f20,a f 25,—. Lijn zaad f 18,af 19,Blauwmaan- zaad f 35,k f 40,Groen Vlas f 10,a f 11,—Gebookt Vlas f 12,— a f 18,Gezwingeld Vlas f 1,10 af 1.20. Aardappels f4,— a f4,50. Stroo f 15,— k f 16,—Koolzaad f af—,—. Mosterdzaad f a f Boter f2,— a f2,10. Eieren f 8-, a f 8,50. HULST, 3 Oct. Graanmarkt. Tarwe f 10,— a f 12,50. Rogge f 11,—af 12,— Wintergerstf 11,50 a f 12,25. Zomergerst f 12,— a f 12,75. Haver f 10,k f 11,— Erwten f 22,— a f 26.—. Paarden boonen f—Af—,—. Duiven- boonen f 13,50 f 14,—Witte boonen f k f—Bruine boonen f 20,— a f 23,—. Lijnzaad f 15,— k f 16,—. Aardappels f 0,— èf 0,—.Koolzaad f k f Boter f2,10 k f2,20 per K.G. Eieren 26 stuks f 2,21 Slachtvee 11, verkocht 7. Varkens 63, ver kocht 41. Aanvoer Eierveiling V. P. Z 8000 stuks, f 8,30 per 100 stuks» Heden overleed in het R. K Liefdehuis te Hulst, zacht en kalm, na eene langdurige ziekte, meermalen gesterkt door de genade middelen der H Kerk, onze innig beminde Zuster, Schoonzuster en Tante Mejuffrouw in den ouderdom van 74 jaren. Terneuzen CH. J. BURM en Kinderen. HENRI M. BURM. Hulst, den 3 October 1927. Het Bestuur van den polder BEOOSTEN- BLIJ BEWESTEN zal op des voormiddags 10 uur bij opbod in partijen trachten te ver> keepens liggende op den weg van de le verkorting, van af Ed. van Lent naar den Armendijk, gemeente Axel. Te vergaderen aan Van Lent. Namens het Bestuur, P- J. VAEL, Dijkgraaf. Bij genoegzame deelname zal dezen winter een cursus in worden gegeven. Aangifte vóór 12 October a.s. Namens het Bestuur, A. BUIJZE, Voorzitter. C- A. DEF.S, Secretaris. te vindt men een groote sorteering als: ZIE ETALAGE. Aanbevelend, Notaris CALLENFELS te Tor Neuzen, zal op des nam. 3 uur, bij Mej. Wed. G. G1LIJAMSE, aan de L Noord straat te Axel, in het openbaar verkoopen II et 2!n!2 aan de Lange Noordstraat B 15 te AXEL, kadaster sectie G no. 171, groot 126 centiaren. Verhuurd aan Dhr. P. van Vessem voor f25,per maand. Betaling koopsom 12 November 1927. Onkosten 6 dagen. Aanvaarding na de betaling. Lasten 1 Januari 1928. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris voornoemd. z o o a I s is liet voordeeiigste adres Julianastr. 102, Axel. Fulls.e voor winterprovisie. Worden aan huis bezorgd. Ook per kilo verkrijgbaar. Axel. Gentsche Vaartstraat 57. Tarwe: Wilhelniina, Millioen en Imperial. RoggePetküser, Staal en Buchendorfer. Gerst: Fleutumer Winter. Te AXEL verkrijgbaar bij ADR. VERSCHELLING. EERSTE KWALITEIT h 6 gld. per 100 K G. In alle hoeveelheden aan huis bezorgd. Te verkrijgen bij P. BOOGAERT, Kflkuit. VEBSCH GEBEUKTE Zij, die goed met Tuiniers en Landbouwers bekend zijn, ge nieten de voorkeur. Brieven letter I» aan LlTTOOY's BOEKHANDEL, Ter Neuzen, welke huishoudelijke arbeid verrichten, blijven zacht, gaaf en blank door Doos 30-60-90, Tube 80 ct. Mijnheer de Redacteur. Op Maandag 26 Sept. 1.1. had plaats de aangekondigde vergadering van Zondagschool-arbeidert(sters) in „Bet hel" te Terneuzen, waar ds. G. P Ma- zang van Utrecht sprak over „Vertel len" en „Gewestelijke Organisatie". Tegenwoordig waren een zestigtal personen uit tien gemeenten. Betreffende het eerste onderwerp werd gesproken over voorbereiding; op de schoolhet Bijbelsche verhaal stelt bijzondere eischen. In de daarop volgende bespreking werden vragen gedaan o.a. hoe lang vertellen; terug vragen van het verhaal; opleiding van personeelbespreking met personeel van hetgeen verteld moet worden. Vóór den aanvang der vergadering was koffie en brood aangeboden aan de deelnemers, die vroeg gekomen waren, in de pauze werd thee gepre senteerd. Het tweede onderwerp bracht de aanwezigen op de hoogte van wat de Ned. Zondagschoolvereeniging is en wil. Aangedrongen werd op onder ling contact, waardoor gemeenschap pelijke vragen kunnen opgelost en we- derzijdsche steun kan verleend, o.a. het kweeken van leerkrachten, het zoeken van leermiddelen, het samen stellen van een Kerstprogramma. Be doeling daarbij is en blijve elkander dienen en niet over elkander heersehen. Deze samenkomst moge zijn de eerste van een lange reeks. De bespreking gaf aan den inleider vele punten te beantwoorden. Besloten werd tot ge westelijke organisatie, waarvan voor- loopig de leiding werd gegeven aan voorzitters en secretarissen van de ver. voor inw. zend. in West en Oost Z. Vlaanderen. Deze bijeenkomst was geopend mei het lezen van Matth. 18 1—5; een kort woord naar aanleiding van Matth. 7 7 vormdethet slot. Na het zingen van „Ach blijf met Uw genade" (in deze vergadering werd veel en gaarne gezongen) ging ds. Mazang voor in dankgebed. Hem zeggen wij nogmaals dank voor zijn spreken! Zondagschoolarbeiders, die niet tegenwoordig waren en be langstellend in deze dingen gaarne meer wenschen te weten worden vrien delijk verzocht zich bekend te maken bij ds. A. Vrijlandt te Biervliet of ds. J. W. Maas te Hontenisse, beide secr. van de ver. v. inw. zend. in hun di strict. U, Mijnheer de Redacteur, zeer dan kend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend Uw dw. G. VAN DIS. J. W. MAAS Wzn. Axel, 3 October 1927. Mijnheer de Redacteur I Daar U de rubriek Ingez. stukken sluit, om de leugenlijst van dhr. 't Gilde in uw blad van 27 Sept. jl. te weerleggen, willen we thans volstaan met de mededeeling, dat wij deze en en ook de Wethouderskwestie, zeer binnenkort in een openbare vergade ring te Axel voor het publiek zullen behandelen. Ook den heer 't Gilde zal alsdan voldoende gelegenheid worden gegeven om zijn houding te verdedi gen en zijn leugens waar te maken. Voor het Afd. Bestuur, P. L. GOOSSEN, secr. Voor de Com. van bijstand in Raads- zaken, C. HAMELINK. CU.

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3