Mei tak. Zie El zure en zoete APPELEN Gereedschappen Mappen Luxe Postpapier. CORNED BEEF. Woon- en Winkelhuis Vetvrij Zenuwstillend te AXEL. f Vanaf Zaterdag 24 September voor den inmaak. J. C. VINK. PI Mijnhardt's Zenuwtabletten Ingezonden Stukk en. Bekendmakingen. Beëindiging Zomertijd. Advertentiën. Speciale prijzen Wasch- en Kruidenstellen, Eet-, Ontbijt- en Theeserviezen, Borden, Kommetjes, Schalen, Oorkommen, Kop en Schotels, Melkkannen, enz., enz, Op bestelling verkrijgbaar P. DIELEMAN Jz. Openbare Verkooping. 7 stuks Hoornvee: Te koop en te huur: G. P. Vlaander, Axel. VOORHANDEN J. Verstraten-Boer. Openbare Verkooping. Het nieuw gebouwde met Timmermanswerkplaats Een slimmerd. Een tnan nam op zich een put te graven. Toen hij onge veer 25 voet diepte gekregen had, stortte op zekeren nacht de put in. Het gat was tot over de helft door het instortende zaud gevuld. De man nu was een slmmerd. Toen hij 's morgens in de vroegte het onheil gezien had, dat zijn moeizamen arbeid weer ongedaan had gemaakt, keek hij fluks om zich heen. En toen hij zag, dat er geen levend wezen in de buurt was te bekennen, nam hij zijn jas en hoed en wierp die in het gat tusschen de aardkluiten. Daarna verstak hij zich in een nabij- zijnd boscbje en wachtte den loop der dingen af. Niet lang duurde het, of er naderden voor bijgangers. Zij zagen dat de put ingestort was en toen zij de klee dingstukken tusschen het zand bemerkten vermoeden zij, dat de putgraver onder het neergestort^ zand bedolven was Het duurde maar een oogenblik en het „red dingswerk" was in vollen gang. Ijverig werd gewerkt met de schop die de graver by de put had laten liggen. Langer dan één uur werd er gewerkt en men had al eenige malen er zijn ver wondering over uitgesproken, dat nog het lichaam van den verontgelukte" niet gevonden was, toen deze in levende lijve ten tooneele verscheen om zijn „redders" te danken voor hun ijver en arbeid. De put was ge graven. Vrijdag is de ongeveer 35- jarige Heestermans uit Oude Tonge op den weg van Middel- harnis naar Stad aan 't Haring vliet, bij het uitwijken vooreen paard en wagen, met zijn motor rijwiel van den dijk gereden, met het noodlottig gevolg, dat H. terstond overleed. Op 21 September 1924 was zekere C. van Eek, destijds wo nende te Ginneken, in de Mark te Princenhage aan het zwem men. Zonder dat hij te voren iemand bemerkt had, werd hem eensklaps in het water met een stok een harde slag op het hoofd toegebracht, gevolgd door meer dere slagen. Van Eek, bloedend verwond was versuft; zynklee- ren, die hy even tevoren aan den overkant der rivier had neergelegd, waren bovendien verdwenen. Een landbouwer ont fermde zich over van E. en voor zag hem van andere kleeren. De toestand van van E. was echter van dien aard, dat opneming in het Diaconessenhuis te Breda noodzakelijk werd geacht, en van E. ook geruimen tijd aldaar moest verblijven. De dader bleef onbekend, al leen vond de politie in de nabij heid van de rivier een pak met andere kleeren. Thans heeft een zskere H. van Tangel, 24 jaar, die zich momen teel in de strafkolonie te Herx- plas in België bevindt, schrifte lijk medegedeeld dat hy zich in dertijd aan bovengenoemd feit heeft schuldig gemaakt en thans deze bekentenis doet, omdat mis schien een ander, geheel on schuldig, straf daarvoor zou moe ten ondergaan. Windhoos. Donderdagavond brak boven Leiderdorp en Zoe terwoude een windhoos los, die een breedte had van 50 M. Vele boomen werden ontworteld en van verschillende huizen wer den de daken vernield. Het water in den Ryn werd tot de daken opgezwiept. Langs de spoorlyn van Woerden zijn ver schillende telefoonpalen omver geworpen. Het treinverkaer on dervond geen vertraging. Levendige belangstelling. Zondagmiddag is te Vlaardin- gen tydena een voetbalwedstrijd de scheidsrechter, door het pu bliek geslagen, geschopt, ja, zelfs aan de haren getrokken. Twee rijksveldwachters ont ruimden onmiddellijk het terrein, waarna zonder publiek werd doorgespeeld. Een bom op de rails Zondagmorgen heeft volgens telegrammen uit Nice een mis lukte aanslag plaats gehad op den trein, waarmede vertegen woordigers van het Amerikaan sche legioen reisden. Er was een bom gelegd op den spoor weg tusschen Nice en Marseille. Doordat de trein te laat was werd de aanslag ontdekt en kon de helsche machine worden ver wijderd. Men neemt aan, dat de aan slag het werk is van buiten- laudsche communisten in ver band met de agitatie tegen het Amerikaansche legioen. Een tweede aanslag werd ont dekt uaby Monaco, waar de trein moest passeeren met den gene ralen staf van het legioen. De officieren waren Zaterdag avond naar Nice vertrokken om vandaar door te reizen naar Italië. Spoorwegarbeiders von den naby Monaco groote steen- brokken op de rails, welke voor het passeeren van den nacht konden worden opgeruimd. Avp." Ingezonden Mededeelingen Nooit liegen. Een jongen had een kleine bijl ten geschenke gekregen. Hij was daarmee recht in zijn schik, maar kapte er ook wat al te lustig op los. Dikwijls sloeg hij er mee, rechts en links, naar alles wat hij maar faken kon Zoo trof hij meer dan eens iets, wat tegen bijlslagen Diet bestand was. Eens toen hy met zyu bijl in den tuin speelde, wilde by houtakker zijn enhy kapte vaders mooiste kersenboom om. Den anderen dag kwam vader in den tuin en teen hij het mooie boompje op den grond zag liggen, werd bij bedroefd en boos. „Die dat gedaan heeft," riep hij uit, „die zal er zwaar voor boeten Maar, wie het gedaan had, dat wist geen mensch, behalve één, de kleine jongeD. Hij stond achter de schutting en hoorde wat vader zeide en boe boos die was. Hij werd afwisselend rood en bleek van vrees. „Het is erg", dacht de knaap, „maar als ik het ver zwijg, dan wordt ik een leuge naar en liegeD mag ik niet 1" Hij trad haastig de tuin binnen, liep naar vader en zei„Vader, ik heb het boompje omgekapt. Het was slecht van mij." Vader zag den knaap aan, eerst met een boos gezicht, maar spoedig werd zijn blik wat vriendelijker. Nu de jongen zoo eerlijk zijn schuld bekend had, kwam hij er met een berisping af, inplaats van straf. Wat denkt ge, wie die jongen was Hij leefde in Amerika en werd later een groot en dapper man, een beroemd generaal, eerst de grondlegger van de onafhan kelijkheid der Vereen. Staten, later de president. Het was George Washington. Voor de huisvrouw Worden uw handen uitgebe ten, als ge soda in het vaatwater gebruikt? Neem dan borax, in plaats van soda, dat helpt even goed, maar tast de banden niet zoo aan. Ommelet met spek. Gerookt spek in teerlinkjes snijden en braden in een koek pan roert eieren met zout en giet ze in de pan by het spek en laat het zacht bakken. Niet omkeeren en warm opdienen. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 11,a f 13.Rogge f8,— a f 9,Wintergerst f 11,50 a f 12,50. Zomergerst f 12,50 a f 13,—Haver f8,— a f9,—. Erwten f 20,— a f 24,—. Paarden- boonen f af—,—. Duiven- boonen f a f Bruine- boonen f—f Lijn zaad f 18,af 19,Blauwmaan- zaad f 35,f 40,Groen Vlas f 9,— a f 12,—. Gebookt Vlas f 14,f 19,Gezwingeld Vlas f 1,10 if 1,30. Aardappels f4,— i f5,—. Stroo f 15,— a f 16,—Koolzaad f if— Mosterdzaad f a f— Boter f 1,90 i f2,Eieren f 7,50 i f 8,—. HULST, 26 Sept. Graanmarkt. Tarwe f 10,— af 13,—Rogge f 11,if 12,— Wintergerst f 11,50 i f 12,—. Zomergerst f 12,— i f 12,50. Haver f 10,i f 11,- Erwten f 22,— a f 24.—. Paarden- boonen f 10,if 12,—. Duiven- boonen f a f Witte boonen f i f—Bruine boonen f 20,— a f 25,—. Lijnzaad f 15,i f 16,Aardappels f 0,- i f 0,—Koolzaad f i f Boter f2,10 a f2,20 per K.G. Eieren 26 stuks f 2,08. Slachtvee 27, verkocht 15 Varkens 61, ver kocht 37. Aanvoer Eierveiling V. P. Z. 9000 stuks, f 7,80 per 100 stuks. De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat Z.Ex. de Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw, (gelet op zijne beschikkingen dd. 30 Juni 1927, Directie van den Lanctbouw, No. 41 1 J. W. 2e Afdeeling en d.d. 9 Augustus 1927, Directie van den Landbouw, No. 41. IV J. W. 2e Afdeeling) heeft goedgevonden nader te bepalen, dat met ingang van 4 October 1927 de Jacht op Patrijzen in het geheele zal zijn gesloten Axel, 26 September 1927. BURGEMEESTER en WET HOUDERS der Gemeente Axel brengen ter openbare kennis dat ihgevolge het Koninklijk Besluit van 22 Februari 1927, (St. BI. No. 36 waarbij, in ver band met art. 2 der wet van 23 Maart 1918 (St. BI. No. 165) ge wijzigd bij de wet van 22 Maart 1922 (St. BI. No. 130) is bepaald, dat in 1927 de vervroeging van den wettelijken tijd, bedoeld in art. 1 der wet van 23 Juli 1908 (St. BI. No. 236) zal eindigen den Tweeden October as. te drie uur in den voormiddag. Mitsdien moeten alle klokken om 3 uur in den nacht van 2 October as (of wanneer men zich op 1 October a s. ter ruste begeeft), één uur achteruit gezet worden AXEL. Wie nog LID wil worden, geve zich vóór 1 October op bij J. LF. FEBER. Nieuw- straat. IN DE voor: (35)3 PUll3LG voor winterprovisie. Worden aan huis bezorgd. Ook per kilo verkrijgbaar. Axel. Gentsche Vaartstraat 57. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van EUG. DE MAEYER, op het nog door hem bewoonde hofje te Koewacht, St. Andries, op Donderdag, den 13 October 1927 des namiddags l1/, uur v e r- k o o p e n 2 Melkkoeien, 3 twee jarige runders en 2 kalvers. 14 Varkonss n.l. 3 kweekzeugen, beer, 1 vet varken en 9 biggen. Rijtuig, dorsch- machine met ros, stroosnijder, bie tenmolen, meel- kist, rieken, vorken, zeisen, bas cule met gewichten, balken, plan ken, stroo, enz. 51ELKGERIEFOntroomer, karn, emmers en teilen. EENIGE HUISHOUDELIJKE GOEDERENKleerkast, kachel, nieuwe ijzeren bakoven, tafels, stoelen, enz. BETALING CONTANT. E n Een fraaie sorteering .1- O. V I N K, Boekhandel. geregeld verkrijgbaar EERSTE KWALITEIT Aanbevelend, De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van C. DEIJ te Waddinxveen, in het hotel van J. J. de Lozanne te Axel, op DINSDAG den 11 OCTOBER 1927 des namiddags 2 uur verkoopen te AXEL, Julianasfraat, kadaster sectie G no. 3022, groot 3 A. 40 c.A. Terstond bij de betaling te aanvaarden. Betalen 1 November a.s. en Bock» en Papierhandel, en Zenuwsterkend is de werking van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Axel, 20 Sept. 1927, Mijnheer de Redacteur! Vergun mij s.v.p. een plaatsje in uw blad tot weerlegging van het een zijdig verslag in uw laatste nummer. Het spijt ondergeteekende dat U al vorens een zoodanig verslag te publi- ceeren. zich ook niet bij mij vervoegd hebt, doch volstaan hebt niet de „scheerwinkel van Gerrit." Ik weerspreek dat ik de verwekker van het rumoer ben geweest op deze vergadering daar ik van meet af, dat dhr. C. Hamelink, die onbeperkte ge legenheid van het woord scheen te hebben, voortdurend werd geprikkeld en deze voldaan heeft met een per soonlijke bestrijding van ondergetee kende. Ondergeteekende is iemand, die op de wereld (en in de S.D.A.P. dus evenmin!) nooit één volmaakt mensch heeft gevonden en mitsuien zichzelf met vele fouten behept weet, waarvan hij altijd wanneer de omstandigheden dit vereischen erkentenis wil doen. Dhr. H. evenwel, nam daarmede geen genoegen en zei dat die erkenning een ontkenning wasZoo zout had ik het nog nooit gegeten Voorts ben ik met uit lafheid uit Terneuzen weggebleven, ik had daar voor mijn bijzondere redenen die de heeren (of zij ze dan ongemotiveerd achten o' niet,) ook kennen en hebben te respecteeren. Tenslotte heb ik gemeend te moeten protesteeren tegen de mij opgelegde beperking van het woord. Tegen half elf, .het sluitingsuur) zou mij nog even beknopte gelegenheid worden gegeven mijn standpunt uiteen te zetten. Waar ik mij hiervoor uitvoerig had geprepareerd, was dit natuurlijk voor mij zoo goed als een weigering. Men bracht de ook in dit biad gepubliceerde motie, met welke het gold Slikken of stikken in stemming en de zaak was afgewerkt. Mijnheer de Redacteur, het is de eerste en de laatste maal dat ik over deze kwestie schrijf. Fatsoenlijke leden van een gezin zullen als er oneenigheid binnen hun vier muren heerscht deuren en ramen potdicht sluiten, opdat de buitenwacht toch niets te weten komt. In het huis houden van de S.D.A.P. is dat anders! Daar schuift men deuren en ramen hoog op, roept Jan, Piet en Klaas er bij en maakt van elk zoodanig geval een wereldschokkende gebeurtenis. De lezer oordeele daarover zelf I Overigens heeft schrijver dezes met de groote meerderheid zijner mede leden uit dit en hetgeen nadien ge volgd is zijn eenig mogelijke conclusie getrokken. Dhr. Hamelink die met mij in een bestuia sedert een jaar niet kan en niet wil samenwerken is zoo conse- kwentdit wel in een commissie van bijstand te willen, tot het uitoefenen van inVloed op gemeentezaken. Vreemd alleen dat hij daardoor dit pijnlijk incident heeft helpen verwekken, waarvan hij en eenige Terneuzensche partijgenooten de onmiddellijke aan stoker is. Ik heb alles wat de beide heeren Goossen en Hamelink mochten weien aan hen medegedeeld en niets gewei gerd zooals in uw bericht slaat. Deze nieuwste Waterleiding-sensatie eindigt met een modderdebat! De bijkomstigheden, waarvan Goos sen de vorige week in de Tern. Crt. reeds gewaagde, dat die zouden komen, zijn waarlijk ook gekomen en van dien aard dat ik geen lid der PSrtij kan blijven. Onmogelijk! Ik hoop dat de overblijvenden een meer kameraadschappelijk geheel zul len kunnen vormen Dankend voor de plaatsruimte, mijn heer de Redacteur. Hoogachtend, A. TH. 't GILDE, lid van den Gemeenteraad. Ter wille der alzijdigheid eenige opmerkingen In ons schrijven is niet te lezen, wie rumoer maakte of verwekte en is ook van lafheid niet gerept. Wat het eind der verg. betreft, geeft schr. hetzelfde relaas ais wij en is dus van geen éénzijdigheid sprake. Het overige laten we ter beoordee ling van degenen, die er belang in stellen. Als schr. zelve niet was be gonnen met elders aan die zaak pu bliciteit te geven, hadden wij er ons niet mee bemoeid. Onder de huidige omstandigheden waren we verplicht inlichtingen te vragen, waarvoor we ons wendden „tot het bestuur en niet tot een scheerwinkel. Wellicht dat ook het bestuur ons verslag nog te zwak vond, wat dan een bewijs is, dat we den gulden middenweg kozen. Redactie. I a m II

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3