Kermis te Ter Neuzen. CORNED BEEF. 50 Ancona-Poulie's, Blanke Zoete M H. H. Landbouwers SMETPOEDER P. A. Wondergem. Mappen Luxe Postpapier. NAJAARSMODE. PU ROL er op! Op Zaterdag 24 September 1927 Yanaf Zaterdag 24 September MOEDERS! Been derzwakte. Dames VAN 't HOFF. Rechtszaken. Landbouw. Gemengd Nieuws. Gesmette en roode huid bij kleine kinderen Buitenland. Advertentiën. Herinnering 11 Zeeuwsch-Vlaamsche T ramweg-Maatschappij J. Verstraten-Boer. Levertraan-Emulsie P. A. Wondergem. TE KOOP: Opnieuw ontvangen J. Verstraten-Boer. voor het ontsmetten van Granen. VOORHANDEN vreemde eereteeken, commandeur lste klasse der Orde van de Poolster van Zweden. Predikbeurten te Axel. Zondag 25 September 1927. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 ure Ds. Q. P. A. Ruysch van Dugteren. Nam. 21/» Dezelfde. Gereform. Kerk. Voorm. O1/» ure Ds. J. S. Post. Nam. 21/» Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9'/i ure Leeskerk. Nam. 21/, Leeskerk. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 20 Sept. werden de volgende zaken be handeld S. M. H., 49 j-, logementhoud ster, Terneuzen, wegens belee- diging van den rechercheur van Doorn, bij gelegenheid van een onderzoek inzake Drankwetover treding. Uitspraak f 15 of 15 d. h. S. M. H.. voornoemd, wegens beleediging van A. van Haperen en J. van Haperen. Uitspraak f 10 of 10 d. h. G. A. M. de S„ 25 jaar, ar beider, Koewacht, wegens het berijden van een rijwiel zonder belastingmerk te Koewacht. J. M. L., 44 jaar, te Terneuzen, idem. Uitspraak f7 50 b. s. 4 d. h. Mesten en ploegen. Men hoort nog al eens ver schillende meeningen uiten om trent de wenschelijkheid van het al of niet onderploegen van rui- gen mest vóór den winter. Aan gezien dit onderploegen een be langrijke grondverwerking is, is het te begrijpen, dat men nagaat of de voordeelen, die men daar door verkrijgt, opwegen tegen de moeite en den tijd, die men er aan ten koste legt. Doch over het algemeen gesproken, zou men onderploegen vóór den winter kunnen aanraden, al ware het alleen al dat daardoor onkruid vermeerdering krachtig wordt be streden. Doch bovendien ontstaat er door onderploegen van den ruigen mest meer humus. Vooral op zandige bouwgronden is dat van veel beteekenis, vanzelf doet zich daarbij de vraag voor hoe diep we zullen ploegen. Dit wordt voor een belangrijk deel beïnvloed door het bouwplan, dat men voor den volgenden zomer gemaakt heeft. Maar ten slotte dienen we er toch steeds voor te zorgen, dat het groen op den akker ter dege onder gewerkt wordt. Dit zal ons heel wat onkruid be sparen. Ingezonden Mededeelingen Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei Huid verwondingen Het verzacht en geneest Naar gemeld wordt, is dhr. Lansen uit Goes, die Maandag avond naby Kapelle van den motor viel en een schedelbreuk opliep, in het ziekenhuis te Goes overleden. Faam-reclame. De tabakstabriek Louis Dobbel- mann te Rotterdam heeft iets aardigs bedacht om de kinderen der verbruikers van haar nieuw merk rooktabak Faam op nut tige en aangename wyze bezig te houden. fn het tydvak October—De cember a s. zullen in dit blad een aantal plaatjes-advertentiën over Faam verschijnen, welke uitgeknipt, naar eigen vinding gekleurd en opgeplakt, gezonden kunnen worden aan de Reclame- Rfdeeling van genoemde firma, onder bijvoeging der bons van 1 pond Faam-tabak. Er zijn 500 prijzen, w.o. als hoofdprijzen een radio-toestel, een jongens- en een meisjesrijwiel, een gouden en een zilveren horloge, speel goederen, sportartikelen, huis houdelijke- en rookersbenoodigd heden, foto-toestellen etc. Inderdaad een wedstrijd, waar aan ieder kind kan deelnemen en welke even amusant als leer zaam genoemd kan worden. Maandagmiddag werd een 60-jarige schipper, wonende te Noordwijk, bij het verlaten van zijn reederij te Vlaardingen door een motorrijder overreden. De schipper bekwam een ernstige hersenschudding. Men vreest voor zijn leven. Als tragische bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat terwijl een van de zoons van het slacht ofier, welke Maandag naar zee moest vertrekken, met zijn vrouw naar Vlaardingen was gekomen om hun vader nog eens te zien, toen uit het academisch zieken huis werd opgebeld met de me dedeeling dat hun oudste zoontje van 10 jaar door een auto bij Leiden was owerredeu en in het ziekenhuis was opgenomen. Merk grafwaarts. FlipsenBoe kun je me zoo'n sigaar geven. Zij is niet te rooken. Jansen: Zoo, kijk, dat dacht ik nou ook't Is dezelfde, die jij me eergister gaf. De politie is er thans in geslaagd een persoon aan te houden, tegen wien ernstige ver moedens bestaan, dat hij mede plichtige is geweest van den reeds gearresteerde R die eeni- ge weken geleden een brutalen inbraak pleegde bij den kapitein G. aan den Nieboerweg te Den Haag. Bij de achtervolging van de inbrekers heeft R. toen den in specteur van po itie Paul met twee revolverschoten zoodanig verwond, dat men geruimen tijd voor zijn leven vreesde. R., de aanvaller van den in specteur, werd op de plaats van het misdrijf gearresteerd, de tweede inbreker had echter kans gezien te ontvluchten. Het had de aandacht getrok ken, dat de 22-jarige H. korten tijd na het voorgevallene was verdwenen en zich naar Ant werpen had begeven. Dezer dagen werd hij weer in den Haag gezien. Dinsdag is hij met verschil lende getuigen geconfronteerd en allen verklaren dat de aan gehoudene de gezochte persoon is De toestand van inspecteur Paul blijft bevredigend. De vermiste kinderen terecht. De 15-jarige E. A B. en haar vijfjarig broerfje, die uit de ouderlijke woniüg te Rotterdam waren weggeloopen, zijn gister avond bij een taDte te 's Gra- venhage aangehouden en onmid dellijk naar Rotterdam overge bracht. Gisteren heeft de familie van het meisje wederom bij de po litie aangifte gedaan, dat zij op nieuw uit de ouderlijke woning is weggeloopen. Minder prettige familie omstandigheden moeten daarvan de oorzaak zijn. De 71-jarige landbouwer D. H., te Den Ham, geraakte Woensdag bekneld tusschen twee turfwagens. Een van zijn rib ben brak en drong hem in de long. Hij is thans aan de be komen verwondingen overledeD. Viervoudig jubileum. Aan de bekende pluimvee-en vogelvoederfabriekeu der firma P. Sluis te Weesper-Karspel is Zaterdag een viervoudig zilveren jubileum herdacht, doordat een der directeuren, een filiaalhou der te Amsterdam eu twee fa brieksbazen dien dag 25 jaren aan dat bedryt verbonden waren. In een versierd magazyn werd dit feit door de directie en het volledig personeel op luisterryke wijze gevierd en werden den jubilarissen namens directie en personeel mooie geschenken ge boden. verzacht en geneest men met De 66-jarige mijnwerker Aldenkamp uit Legenbroek, die zich door een vrachtauto liet meetrekken is nabij Amstenrade door een auto, die uit de tegen overgestelde richting kwam ge grepen en op slag gedood. Hij laat een vrouw en vier kinderen na. Een vliegtuig van de Noord- Beiersche Lucbtverkeermaat- schappij is bij Schwarza in Thii- ringen neergestort. De piloot en een der passagiers werden ge dood. Twee andere passagiers werden gewond. - De laatste dagen heeft het in geheel Engeland onophoude lijk geregend, vooral in Ierland en Schotland. Vele velden zijn geheel over stroomd, terwijl veel schade aan den oogst is toegebracht. Epidemische kinderverlamming. Te Leipzig is de herfstvacantie op de scholen ingegaan, met het oog op de toename van het aan tal gevallen van kinderverlam ming. Tot dusver zijn 84 ge vallen aangegeven. Vreemd natuurversckynsel. Uit het verslag der Russische bladen over de aardbevingen aan de Zwarte Zee blijkt, dat einde vorige week een hevige paniek zich van de bevolking van Se- bastopol had meester gemaakt in verband met geruchteD, dat, als gevolg van de aardschokken bij kaap Loekoel een vulkaan was ontstaan op den bodem der Zwarte Zee, waaruit vuurkolom men door het water heen naar boven sloegen. Dit vreemde verschijnsel van vlammen boven de zee bleek zich bjj onderzoek inderdaad te hebben voorgedaan. Van een ernstig gevaar voor de bevol king was echter geen sprake. Het was 's nachts ongeveer drie uur, toen de bewoners van de kuststreek, die in verband met de aardbevingen in de open lucht kampeerden, boven de zee tusschen Sebastopol en kaap Loe koel hooge rookkolommen waar namen, die van uit het water opstegen en waartusschen bijwij len vurige slangen uit het water kronkelden. Men ging toen met een boot op het verschijnsel af en constateerde werkelijk, dat op het water als 't ware een wade van rook lag uitgespreid. Hierdoor ontstonden de geruch ten, dat de aardbeving een vul kanisch karakter droeg. Deze geruchten werden echter ten stelligste tegengesproken, o. a. door de professoren Federofs- ki en Dwojtsjenko, die toevallig voor een archeologen-congres te Sebastopol vertoefden. Zij ver klaarden dat de rook en de vlam men voortkwamen van lichtont vlambare gassen, (d.1, koolwater stof), die als gevolg van de aard bevingen van den bodem oer zee omhoog stegen. De verstrooide professor. Professor Weetal is gestorven en, op zijn wensch, is zijn stof felijk overschot verbrand ge worden. De treurende weduwe keert in een auto terug van de plechtigheid. Ia haar handen rust de urn met de asch van den gestorvene. In een opwel ling van smart en in haar ver langen om den dierbare nog eens te zien, maakt zij de urn open. Door de snelheid der vaart, war relt de asch omhoog en vóór dat de weduwe goed begrijpt, wat er eigenlijk gebeurd is, heett de wiud de asch naar alle wind streken doen verwaaien. „Ik had er aan moeten den ken, dat zooiets zou gebeuren", zuchtte het weeuwtje. Myu goeie man was by zfjn leven ook altijd aoo verstrooid!" De bevende aarde. Uit San Francisco wordt aan de „Chicago Tribune" gemeld, dat onder de bewoners van de San Joaquin-vallei een hevige paniek is uitgebroken door twee aardschokken, die twintig secon den aanhielden. In de steden Fresno, Stockton, Hanford enz. zijn de schokken waargenomen eu bracht de be volking den geheelen dag onder den blooten hemel door. Da schokken werden vooraf gegaan door en gingen vergezeld van hevige regens, zoodat vele bergwegen door neergestorte steenblokken versperd zijn. Een merkwaardig gevolg van de schokken was, dat in het aan vruchtboomen zoo rijke Califor nia de boomen zoodanig geschud weiden, dat millioenen appels van de boomen vielen. Voor de huisvrouw. Voor tomateniiefhebbers. Houden ze bij u thuis van to maten Verras ze dan eens, het zij bij de boterham om twaalf uur, hetzij vóór het middageten, met dit volgende gerecht. Kook een groote tomaaat in een beetje water. Ontdoe de vrucht daarna van de schil en moes haar fijn met wat zout en peper. Kluts een ei en roer dat, met een kluitje boter, door de tomaat moes. En beleg met deze moes nu sneedjes (heet) geroosterd brood. Ten slotte raspt u er wat kaas over. Een buitengewoon pikant gerechtje dat den liefheb bers een eetlust als een wolf bezorgt Zilver is een zacht metaal. Voorkom dus veel poetsen en probeer het liever te reinigen door weeken in warm zeepsop of uitkoken daarin. Krab kaars vet van zilveren voorwerpen nooit ai met een mes of zoo iets, maar giet er liever kokend wa ter op. Het kaarsvet smelt dan. Daarna afdrogen en zoo noodig poetsen. Alle dingen, die ons in dit leven overkomen, dienen er toch maar toe, om ons stiller, in onszelf sterker en geduldiger te maken. België geen lid van den Volkeqsbondsraad. Naar vernomen wordt, is in gesloten zitting van den Volken bondsraad besloten om België te verzoeken, lid te blijven van de voorbereidende commissie der ontwapeningsconferentie, ondanks het feit, dat België automatisch ophield lid te zijn, daar dit land in verband met den uitslag van de verkiezing, geen zetel meer heeft in den Volkenbondsraad. V Ondertrouwd D. A. VAN HOUTE Tandarts EN J. H. BALKENSTE1N Rotterdam, Prins Hendrikkade 134a. Axel, Noordstraat B 64. 21 September 1927. Huwelijksvoltrekking 5 Oct. a.s. MAANDAG 26 SEPTEMBER aanst., te 121/, uur spreekt in „Bethel" te Ter Neuzen Dr. G. P. MARANG, Herv. Pred. te Utrecht, over „Vertellen" en „Geweste lijke organisatie" voor allen, die belang stellen in Zondagschool- arbeid. BESTUUR Ring O. Z.-VI. voor Inw. Zending. zal TREIN 12, anders van Ter Neuzen vertrekkende om 22.12, vertrekken om 23 30 van het station Ter Neuzen naar ZAAM- SLAG en AXEL. De Algemeen Directeur, C. WIND VAN MERKESTEYN. TerNeuzen, 22 September 1927. geregeld verkrijgbaar EERSTE KWALITEIT Aanbevelend, Gebruikt- voor Uwe kinderen tegen Verkrijgbaar bij 4 maanden oud, aan f3,— per stuk. JAN DE PUTTER, Axel „Steenbosch". Beleefd aanbevelend, ZOO JUIST ONTVANGEN (KOPERVITRIOOL) Beleefd aanbevelend, Een fraaie sorteering J- O. VINK, Boekhandel. Hierdoor hebben wij het genoegen onze geachte clien tèle te berichten, dat reeds een deel der is ontvangen. Alsmede een keurige collectie STALEN, welke het allernieuwste op het gebied der DAMESMODE brengen. Over élégante Coupe en solide bewerking be hoeft geen verdere uitwijding. Aanbevelend,

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3