Ambachtsbelang" Avondvakteekenschool Verhuisd Daar Axel-Sassing Q 33 Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. sollicitanten betrekking van leeraar 25 gulden belooning Om 3 uur hoorde getuige leven op straat. Hij is tweemaal gaan kijken, de tweede maal met één lantaarn en zag toen de Meester liggen. Spr. weet niet of er een slechte verstandhouding was tusschen P. en De M. Getuige J. van Waes mistte een houtenpaal op 27 Juni van zijn tuin omheining. Het is een paal als men ter zitting aan hem vertoont. De paal stond niet bij zonder vast in den grond. De wachtmeester der mare chaussee L. de Putter uit Hulst heeft den verslagene nog onder vraagd en deze wees verdachte als dader aan, die hem met vuist en paal sloeg. Over verdachte kan getuige niet veel mededeelen, hy is wel eens een paar maal verbaliseerd, maar hij woont buiten getuige's bewakingskring. Verdachte ondervraagd, zegt dat de Meester hem heeft uit gescholden, en deze bedreigde hem ook. Verd. was eenigszins onder den invloed werd kwaad en trok de paal uit den grond, waarmede hij den man sloeg. De President wyst er verd. op, dat hy voorbij zijn huis is gegaan voor het gebeurde. Verdachte zegt, veel dronken te zyn geweest. De officier wijst er hem op, dat hy toch wel weg kon loopen, toen er licht kwam. De officier van Justitie wijst op de verschillende getuigenver klaringen, en verdachte heelt bekend. Het geldt hier een ern stig feit, mede door de omstan digheden waaronder het gepleegd is. Er is eenigszios verzachting, omdat de mannen elkaar toe vallig ontmoetten, men moet denken aan de familie van den verslagene. Spr. eischt wegeDS mishandeling den dood tenge volge hebbende 3 jaar gevange nisstraf. De verdediger mr. P. C. Adriaansen bepleitte het goede karakter van verdachte, die ook by den burgemeester bekend staat als werkzaam en goed. Ook nu in het huis van bewa ring staat hij goed aangeschreven. Deze man is het slachtoffer van een samen loop van omstandig heden. Hy is de kostwinner van zijn moeder en heeft nog nimmer zich aan misdryf schuldig ge maakt. Spr. meent, dat er alle termen zijn de clementie van de recht bank in te roepen voor dezen man. De officier van Justitie her innert er aan, dat verd. vijfmaal veroordeeld is, al was het niet bepaald voor groote feiten. Zei. D. van C., 33 j., commissionair te Hoek, was door den Kanton rechter te Terneuzen ter zake van openbare dronkenschap ge pleegd te Axel op 21 Mei 1927 veroordeeld tot f 15 of 10 d. h. De Ambtenaar van het O. M. was in hooger beroep gekomen. Eischvernietiging van het vonnis en veroordeeling tot f25 boete subs. 25 d. J. A. de L., 45 j., schipper te Terneuzen, was door den Kanton rechter te Terneuzen, terzake van dronkenschap te Terneuzen, op 20 Mei 1927 veroordeeld tot f15 of 15 d. hechtenis. De Ambtenaar van het O. M was in hooger beroep gekomen. Eischvernietiging van het vonnis en 3 weken hechtenis. De verdediger, mr. Kamphui- sen, bepleitte voorwaardelijke straf. A. V., 35 j., herbergier te Hoek, was door den Kanton rechter te Terneuzen veroor deeld ter zake van het dragen van een gummistok te Hoek op 19 Jan. '27 tot f40 of 40 d. h. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch: vernietiging van het vonnis en f 15 of 15 d. kooren met zijn echtgenoote op de duo. Deze zou L. voorbij rijden, doch juist viel bij het uit steken een der koffers voor hem. SI. reed over den koffer heen en tuimelde daardoor omver. In zijn val beet hij een stuk van zijn tong. Zijn vrouw viel natuurlijk ook, doch werd slechts lichtge wond. Dhr. Lansen, die omkeek door dat geval, raakte het stuur kwijt, viel eveneens en kwam zoo hard tegen de steenen terecht, dat hij met een schedelbreuk werd op genomen. Voor zijn leven wordt gevreesd. Vliegattractie. Door de K.L.M. zijn de vorige week te Vlissingen eenige vlieg- demonstratie's gegeven en wer den tevens liefhebbers in de ge legenheid gesteld om een tochtje van 10 tot 15 minuten boven Walcheren te maken, wat een verrukkelijk gezicht moet hebben opgeleverd. Men trof echter slecht weer en ondanks dien ongunsti- gen factor en een soms nevelige lucht, die het uitzicht naar een panorama belemmerde, hebben toch nog ruim 500 liefhebbers, waaronder veel dames toe moe ten geven aan hun inwendigen aandrang „toch ook wel eens te willen vliegen". Het vliegtuig was een Fokker machine van het hetzelfde type als waarmee Van der Hoop naar Indië heeft gevlogen. Waarschijnlijk door het om vallen van een pan vet is te Raalte de boerderij van J. Roelofs een prooi der vlammen geworden. Aan blus8cben viel niet te den ken, zoodat slechts eenige varkens gered konden worden. De in boedel, zelfs de geldswaardige papieren, gingen geheel verloren. Vrijdagavond reed mej. Kremers, wonende te Roermond, per rijwiel op den spoorweg overweg nabij de Roermondsche eiermijn. Ze werd door de locomotief van een aankomenden trein gegrepen. Een harer voeten werd tot boven den enkel afge reden en het rijwiel totaal ver nield. In een circus te Rotterdam is een tijger van 15 jaar door vier tijgerinnen aangevallen. Voor het personeel het kon verhinderen, zijn de 4 tijgerinnen op den tijger afgevlogen en hebben dit dier de keel afge beten. Men trachtte door schoten los kruit te lossen, den aanvalsters angst aan te jagen, doch dit gelukte niet. Geconstateerd is, dat de dood tengevolge van de beten bij den tijger werkelyk is ingetreden. Op een vliegveld te Hedley stortte een vliegmachine neer met •15 man aan boord. Het gaf ple ziertochten. Vijf waren geslaagd, doch de zesde liep noodlottig af. Allen waren dood. Een cycloon heeft de grens streek tusschen Brazilië en Para guay Zaterdagmorgen geteisterd en ontzaglijke verwoestingen aan gericht. Het stadje Nepora is van den aardbodem verdwenen. Er zijn talrijke slachtoffers. Hulp is uit Asuncion gezonden. Motorongeval. Tusschen lerseke en Kapelle fèed dhr. Lansen uit Öoes per motor, waarop eenige koffertjes. Achter hem kwam dhr, Slabbe Aan den dood ontsnapt. Te Haarlem is er aan den be waakten spoorwegoverweg aan de Kleverlaan byna een ernstig ongeluk gebeurd. Daar passeerde nl. een spoortrein uit de rich ting Velsen, terwijl de boomen, zoowel over de trambaan als over den ryweg, niet gesloten waren. Op dat fatale oogenblik naderde juist uit de richting Bloemen- daal een vrachtauto en twee bakkersjongens met een wagen. De trein reed zoo snel, dat de chauffeur van den vrachtauto geen tyd had om nog voor het passeeren te stoppen. Gelukkig was de trein niet lang, juist toen de achterste wagen gepasseerd was reed de chauffeur er rake lings achter over de rails. Van de richting Haarlem na derde ook een electrische tram naar Bloemendaal. De wagen- bestuurder zag gelukkig nog bjj- tyds het gevaar. Hij stopte en sprong met nog drie passagiers van de tram. Aan zijn tegen woordigheid is het te daDken, dat de 2 jongens niet door den trein gegrepen werden. Zij ston den nl. reeds tusschen een der twee banen, toen de trein vlak bij was. Hij gaf hun een duw, waardoor zy wel ernstig schrok ken, maar waaraan zij toch waar schijnlijk hun leven te danken hebben. De machinist van den trein stopte op ongeveer 30 M. afstands, maar toen het personeel zag, dat geen ongeluk gebeurd en niets beschadigd was, reed de trein door. Ook eenige voet gangers en een wielrijder kon den nog juist bijtijds blijven staan. Auto tegen een boom Tengevolge van het springen van een voorband is een vracht auto uit Delft op den Haagweg Dabij deD tol, in volle vaart tegen een boom gereden. De auto was zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor. De auto, welke pas Dieuw is, was niet verzekerd Veerpont gezonken. Onder Overschie naby De Kandelaar is de pont, die dient voor het overzetten van voer tuigen en voetgangers, waar schijnlijk door den goltslag van een voorbijvarende boot gezon ken, terwyl de heer F. Byl uit Kethei met zyn auto werd over gezet. Deze en de veerman wisten zich zwemmende te red den. De auto werd later op den wal gehaald en de pont werd gelicht. Moordaanslag te Rosmalen. Op de kermis te Rosmalen is een moordaanslag gepleegd. De 70 jarige G. v. L. had in een café een glas bier gedronken en zich vervolgens op weg naar huis begeven. Onderweg werd hij plotseling van achteren aan gevallen door een onbekende, die hem drie messteken toe bracht, waardoor van L. levens gevaarlijk werd verwond. Voor bijgangers vonden hem bewuste loos op straat liggen. Van den dader is nog geen spoor ontdekt. Waar Van L. als een oppassend man bekend staat en met niemand twist had gehad, wordt vermoed, dat de dader zich in den persoon heeft ver gist. Te Amsterdam is een 34- jarige Duitsche dienstbode nabij de Dam door een auto over reden. Het meisje liep met een vrien din op het trottoir en stak den rijweg over. Halverwege keek ze om naar haar vriendin, die uit vrees voor het drukke ver keer op het trottoir was blijven staan. Toen het meisje stilhield en omkeek, werd zij door een auto aangereden, waarbij een der wielen haar over het hoofd gingen Zij werd naar het binnengast huis gebracht, waar ze echter spoedig is overleden. Onverdraagzaamheid. De correspondent van het Berl. Tag." te Waldenburg (Si- lezië) maakt melding van een incident dat groot opzien heeft gebaard iü het stadje. Twee völkische doktoren, verbonden aan het districtsziekenhuis, zaten in een restaurant, toen daar een welbekend Joodsch burger bin nenkwam. Een der doktoren, aldus luidt het verhaal, riep hem dadelijk een anti-semietisch scheldwoord toe, herhaalde dit toen de bezoeker hem niet scheen te verstaan. Op het verzoek van den beleedigde om van zulke uitingen verschoond te blijven, sprong de andere dokter op en sloeg op hem in, waarop hij een draai om de ooren kreeg. Het slot van het tumult was, dat het personeel beide doktoren op straat zette, Daar riep een der beide heeren, dat als „zulk een Jood in het ziekenhuis kwam hij hem zou laten omkomen", De „Lantrat" heeft de dokto ren hun betrekking aan het zie kenhuis opgezegd. Dat men zoo iets neg onder tlniversiteits-menschen ziet Hoeveel menschen loopen er in dit tranendal rond Was men vroeger over het aantal bewoners niet zeker, thans is het mogelijk, vrij nauwkeurige getallen op te geven en zoo on geveer te bepalen, hoe zich de bevolking der wereld over de afzonderlijke rassen en volkeren verdeelt. In een gezamenlijk overzicht over de bevolking der aarde, die door Alois Muller in het tijd schrift voor geopolitiek volgens de laatste telling gegeven wordt, onderscheidt de geleerde 18 vol- kerengroepen, die hy volgender- wijze rangschikt Bovenaan staat de Europeesch- Amerikaansche groep met 658 millioen menschendan volgt de Oost-Aziatische met 317 mil lioen daaraan sluiten zich de negers met 107, de Oosterlingen met 100 millioen en deMaleiers met 67 millioen. De 12 over blijvende groepen zijn veel min der talrijk. Terwijl men in 1800 het getal inwoners der aarde op 775 mil lioen schatte, was dit in 1900 gestegen tot 1564 millioen en bedroeg het getal in 1925 bijna 1900 millioen. Merkwaardig is 't dat onder alle volkeren de Maleiers het sterkst zijn toege nomen. Voor de hnisvroniv Pang.... alweer een glas gebroken. Ja, hoe dikwijls gebeurt dat niet in een huishouden, dat we zoo'n onheilspellenden knap hoo- r«n, en tot de ontdekking komen, dat er „alweer" een glas ge barsten is en het leven heeft gelaten op onzen aanrecht We kunnen dat barsten en knappen van glazen een heel eind voor komen, door eenige voorzorgs maatregelen. fn de eerste plaats is het verstandig, het glaswerk, zoodra we het gekocht hebbeD, in een pan met koud water te zetteD, zoodat het glas heelemaai onder water staat. Dan brengen we die pan langzaam aan de kook. Op die manier krijgt het glas een waterdoop", die het minder breekbaar maakt. Verder knappen er heel wat glazen, wanneer er heet water in ge goten wordt, of heete melk, enz. Ook dat is voor een belangrijk deel te vermijden, wanneer we in het midden van het glas een lepel houden, die dan de heete straal het eerst opvangt. Bij het omwasschen van glaswerk laat ook menig tumblertje het brooze leven. Wanneer men glaswerk in heet water wascht, zorg dan, dat het glas meteen in zijn ge heel ondergedompeld wordt. Dan zet het overal gelijkmatig uit. Blijft een deel van het glas echter buiten het heete water, dan zet dat deel niet uit. Daar door ontstaat in het glas een spanning enkrak 1 zegt het. Het ia heelemaai niet goed, om glaswerk in zeesop of water, waarin soda is opgelost, af te wasschen. Dat maakt het glas dof. Gebruik liever gewoon schoon warm water en spoel daarna onder de kraan af. Wanneer ge ze dan met een zachten doek omdroogt, moet ge eens opletten, hoe mooi ze glim men. En ten slotte aangeslagen glazen of karaffen Wel, snijdt wat aardappelschillen in het glas of de karaf fijn en vul glas of karaf voor tweederde met water. Houdt uw hand op de opening en schudt maar eens flink. Tien tegen één, dat in een minimum van tijd het glas zoo helder is als kristal. Lippen en karakter. Men meent gewoonlyk het ka rakter van iemand het best te kunnen opmaken uit zijn oogen, welker glans, openheid van blik, enz. psychologisch worden uit gelegd. Juister is het echter, uit de lippen het karakter af te leiden. Meisjes, die een echtge noot zoeken, moeten zich, zegt een Engelsch blad, hoeden voor mannen met wat diep neerge trokken mondhoeken want niets wijst duidelijker op een driftig en boos temperament. Aan den anderen kant verdient ook een vorm van den mond, waarbij de hoeken te sterk omhoog staan, geen aanbevelingwant deze drukt lichtzinnigheid uit. Zeer roode, dunne lippen duiden wreedheid aaneen onderlip, die omlaag hangt, wijst op ge brek aan plichtsgevoel. Men schen met een lange, dunne mondlijn, die tusschen de lippen scherp uitkomt, zijn gewoonlijk zelfzuchtig en bazig. De lippen, die het beste karakter verraden, zijn niet te dun, doch symme trisch, met een lichte opwaart- sche beweging aan de hoeken. Zij wyzen op een opgeruimd karakter. Ieder mensch moet een zekere hoeveelheid zorg, leed of nood hebben, evenals het schip zijn ballast. Van 1—31 Augustus 1927. Hulst. Huwelijks-voltrekkingen. 2. Albertus Ludovicus Lockefeer, 24 j.p jm. en Mathilda Cornelia Leonie van de Walle, 30 j jd. 3. Leonardus Marie Volleman. 24 j., jm. en Mathilda Augustina Blommaert, 24 j., jd. Geboorten. 3. Joseph Cornelis, z. van Julianus Grandsaert en Elisabeth C. Verlinden. 8. Leon August, z. van Joseph Alphonse Freijser en Andrée Irma Van Goeye. 9. Franciscus, z. van Augustinus Saman en Leonie Maria de Block. 11. Donatus en Cor nelis, z., van Constantinus Audenaerdt en Marie Th. van Duijse. Cornelis Josephus Dominicus, z. van Johannes Cornelis Strijdonk en Elisa P. Blom maert. 19. Petrus Franciscus, z. van Karei A. Wauters en Alfonsine Justina C. van Hecke. 23. Tannetje, d. van Ch. van Arenthals en Janna Moens. 25. Anthonia Bernadina Josephina, d. van Carolus G. H. van Oen Heuvel en Susanna A. S. op de Woerd. Overlijden. 10. Pelagia Maria de Silva, 73 jechtg. van Cyrillns Ludo- vicus de Cock. 29. Constantinus Ber- naerd, 74 j., weduwn. van Rosalia de Bakker. 31. Maria Carolina Dorothea Verwilghen, 46 j., d. van Charles J. Verwilghen en Maria F. Kegelaer. Paulina Victoria van Bunder, 74 j. echtg. van J. F. van Gelderen. n Recept voor het maken van likeur. Abonné's. Men neemt 4 d.L. water, 400 gram suiker, 4 d.L. alcohol van 90 pet. en 1 fleschje essence. Suiker oplossen in heet water (mag niet gekookt worden). De siroop door een dun lapje gieten, zoodat zy dus goed hel der is. Dan vermengen met den al cohol, dien men eerst goed met de essence heeft vermengd, Alles dink doorschudden en gewoon afsluiten raet een kurk, der Vereeniging fe AXEL. Cursus 10S7-'S8. Het BESTUUR van bovenge noemde Vereeniging roept op tot het vervullen van de in het Vakteekenen. b. Hand- en lijnteekenen. c. Meetkunde. d. Ned. Taal, Rekenen en Boekhouden. De benoeming geschiedt tij delijk. Stukken in te zenden vóór of op 24 Sept. e.k. bij den Secre taris. Namens het Bestuur, J. L. J. MARIS, Secretaris. aan dengene, die net persoon aan vast werk helpt. Hoog loon geen vereischte. Brieven onder letter NI. M. aan het Bureau van dit blad. D, DEKiiEE, Nieuwstraat Q 5Q,

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3