^^wiqeneest^ve^maiideyiuui Faamtabak iss Slaoiari Special Sigaretten een nette WERKSTER H.H. Landbouwers! lmiaa-Zaaitarwe DÖÖZEN POST. Wollen Gestikte Molton ONTVANGEN: Heeren- en Jongens- DEkkER-VERMELILEN Yulhaarden. Vulkachels. Emmcrkachcls. keukenfornuizen. IMatte Buiskachels Het boawen van een WOONHUIS aan den Singelweg te Axel, 4, va.» Bfasle. Opruiming WOLLEN DEKENS vanaf f4.95. en bij belmoren de Artikelen. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Roode-Kruis Collecte. Advertentiën. mme** Op Dinsdag 27 Ir^ÜP September a.s., aanbesteed: Gevrraagd een bergplaats voor groote Autobus. J. de Kraker-Sanders, L. Vercouteren, Voor een kwartje 25 vel papier en 25 enveloppen. AXEL, J. C. VINK, Heden étaleer en wij onze nieuwe voor DamesMeisjes en Kinderen. P. S. Mooie Dames- en Kinder-Pullovers. ets A. TH. 'tGILDE-HEIJNSDIJK. in Gummi en Gabardine, tot de beste kwaliteiten. AanLovelend, Vorstelijke gift. De vereeniging het Zonnehuis heeit door middel van ds. James te Rotterdam (Delfshaven), eeD schenking van ƒ200.000 out vangen van een echtpaar, dat onbekend wenscht te blijven. De vereeniging het Zonnehuis, die zich ten doel stelt het op richten van een tehuis voor de verpleging van ongeneeslijke be- hoettige zieken van alle gezind ten is door deze gift opeens dicht tot haar doel genaderd. Met het oog op de groote kosten, aan de exploitatie van zulk een inrich ting verbonden, zal zij echter met groote voorzichtigheid tot de verwezenlijking van haar plannen overgaau. Meer steun is zeer gewenscht. Zware brand te Arnhem. Dinsdagnacht werd de Arn- hemsche brandweer gewaar schuwd, voor een zwaren uit- slaanden brand, die uitgebroken was in een der grootste panden aan den Apeldoornscheweg, be woond door den eigenaar Willy Busscher zijn echtgenoote en twee kinderen. De familie sliep op de eerste étage. Mevrouw B. werd om streeks kwart over drie gewekt door het knetteren van vlammen op den zolder. De brand had toen reeds zoo'n omvang ge nomen, dat den bewoners geen tijd bleef om zich te kleeden in nachtgewaad vluchtten zijnde straat op, om bij buren onderdak te vinden. De brandweer rukte terstond met groot materiaal uit. Toen deze verschenen, sloegen de vlammen reeds hoog boven het dak uit en een rose gloed kleurde den hemel. Om halt vijf werd het water geven stop gezet, doch tegen vijf uur lieten de vlammen zich weder zien en werd weer water gegeven. Tegen halt zes kon de brandweer inrukken. In het hoerenhuis was het een ruine. Wat het vuur niet ver nield heeft, Is door het water zwaar beschadigd. De eigenaar heeft zoowel het huis als den inboedel verzekerd. Omtrent de oorzaak verneemt de Tel. het volgende De dienstbode had 's middags op den zolder een pan met kinderkleertjes op een brandend gascomfoor gezet, teneinde deze uit te wasschen. Zij had echter verzuimd, het gas uit te draaien, toen zij naar bed ging. De wasch is in den loop van den nacht droog ge kookt en de kleertjes hebben vlam gevat, met het bekende gevolg. Bliksem ingeslagen. Te Ansen (gem. Ruinen) is de bliksem geslagen in de woning van den landbouwer J. K. De bewoners, die aan tafel zaten, werden tegen den grond geslagen, doch kwamen met den schrik vrij. Het huis is tot den grond toe afgebrand. Nieuwe aardbevingen. In de Krim werden bij nieuwe aard bevingen 6 personen gedood en 65 gewond. De aardschokken duren voort. f Isodora Duncan. Uit Parijs komt het bericht van het plotseling en tragisch overlyden van de eens wereld beroemde danseres, Is. Duncan. Na een veelbewogen, roman tisch en tragisch bestaan heelt een ongeluk een einde aan haar leven gemaakt. Over den tragischen dood van de danseres Isodora Duncan worden de volgende bijzonder heden medegedeeld De danseres, had met de be doeling een snelrydenden auto te koopen, met een automobiel handelaar afgesproken een proef rit te maken. Toen de laatste op het afgesproken uur voorreed, speelde zich een aangrijpend tooneel af. Een van Isodora's intieme vriendinnen, die met haar samenwoonde, bezwoer haar niet in den wagen te gaan, dn riep haar toe„Als je niet naar me luistert, zal je een on geluk overkomen Ik voel dat er een ramp gaat gebeuren". Isodora Duucun schertste echter, en stapte ondanks alle smeek beden van haar vriendin io den auto. Om den hals droeg zij een lange shawl, waarvan een eind uit den wagen hing. Op het oogenblik, dat de wa gen aanzette, geraakte de franje tusschen het spatbord en de carosserie en werd door de spaken van het linkerwiel mee gedraaid. Isodora Duncan werd uit den wagen getrokken en stortte op den grond, waar zij met gebroken ruggegraat bleef liggen. Hiermede is een einde geko men aan een tragisch leven. Men zal zich herinneren boe eens haar beide kinderen bij ten afgrijselijk ongeluk het leven verloreu en hoe zij voor enkele maanden in een roode sjaal ge wikkeld van een rots afsprong in de Blauwe Zee, aan de oevers van de Rivièra, om zich van bet leven to berooven, daar zij met haar jongen echtgenoot, een Bolsjewistisch dichter uit Sovjet- Rusland, oneenigheid had gehad. Dij „Old GHory" vergaan. Het Amerikaansche s.s. „Kyle" seint, dat het op ongeveer 100 mijl afstand van do plaats, van waar de vorige week de „Old Glory" zijn noodseinen heeft uit gezonden, het wrak van dit vliegtuig heeft gevonden. Het schip rapporteert verder van de bemanning van het vliegtuig, Berthaud en Hill en den journalist Payne geen spoor te hebben gevonden. Wraak. Een vreemdsoortige moord is dezer daeen te Kaapstad ge pleegd. Een reeds oudere beer was voor een vijftal jaren door een auto aangereden en had daarbij zijn been gebroken. De bestuurder van den auto, een zeer gezien, hooggeplaatst amb tenaar, aan wiens schuld de aanrijding te wijten was, had den overredene in het zieken huis latf>n verplegen. Door ver schillende omstandigheden duur de het echter geruimen tijd, voor de beenbreuk volkomen was hersteld. De patiënt schijnt hierdoor den indruk te heboen gekregen, dat hij verkeerd werd behandeld en kweekte tijdens zijn ziekte een steeds groeien- den haat aan tegen den auto bestuurder, en den behandelen- den arts. Op een avond in Augustus j.l. nam hij een taxi en liet zich brengen naar het huis van den regeeringsambtenaar. De knecht diende hem aan. De ambtenaar kwam in de gang, een schot weerklonk en doodelijk getroffen stortte hij neer. Zijn jonge vrouw vloog op het geluid van het schot eveneens naar het portaal, dekte met haar lichaam dat van haar man en wederom klonken twee schoten, die-de jonge vrouw zwaar ver wondden. Kalm liep toen de moordenaar het huis uit, naar zijn taxi, beval oen chauffeur te rijden naar het huis van den dokter, die hem behandeld had. Hier herbaalde zich hetzelfde spelletje. Doch de dokter was een pootige kerel. Met al zijn gewicht wierp hij zich op zijn aanvaller, en na een gevecht van een kwartier wist hij hem bewusteloos te slaan. Thans staat deze ruim zestigjarige heer, die alom een zeer gunstige reputatie genoot, voor de rechtbank en het zal een wonder zijn, indien hij aan de doodstraf zal ontkomen. Kunst en Letteren. Een nieuw tijdschrift. Te beginnen met 15 Januari a.s. zal bij Van Holkema Wa rendorf's Uitg.-Mij. te Amsterdam een maandschrift verschijnen ge titeld „Onze Aarde" onder re dactie van Dr. W. van Bemmelen, lector aan de Universiteit te Am sterdam Kol. t. Z. J. H. Q. Kre- mer, de ontdekker van de Wil helminatop 5 J. C. Lamster, con servator aan het Koloniaal Insti- tuutDr. W. Q. N. van der Sleen A. N. J. Thomassen aThuessink van der Hoop, de eerste Indië vlieger en Ph. C. Visser, de ont dekker in het Himalayagebergte. De BURGEMEESTER van Axel maakt bekend, dat in de week van 18/24 September a s een Collecte in deze gemeente zal worden gehouden, ten be hoeve van het Nederlandsche Roode Kruis, welke collecte door hem ten zeerste wordt aanbevolen. 's middags om 3 uur, zal door ondergeteekende in het café van den heer E. v. d. GASTEEL, worden in twee perceelen Perceel 1 Metselwerk. Perceel 2 Timmer- en (jaer- werk. of Perceel 1 en 2 gecombineerd. Bestek en teekening vanaf heden a fl.— verkrijgbaar Nieuwstraat G 52, Axel. P. LE FEBER Jr, SIGARENHANDEL in alle prijzen van af 8 cent per Va ons. ZIE ETALAGE. 25 cent per 20 stuks. (15) Gevraagd. voor den Maandag. Adres Bureau y/d Blad in het centrum van AXEL (Dagelijks tusschen 9—4 uur ADIELEMAN. Autobus-ondernemer, KIJKUIT. te koop. Op stam gekeurd en gegroeid in den Dijckmeesterpolder,"niet geschoten. AANBEVELEND, van een doos post, inhoudende BOEK- en PAPIERHANDEL. De prijzen zijn uiterst laag. De nieuwste stoffen zijn verwerkt. Voor ge uw keuze doet, beziet eerst onze collectie, welke gaarne getoond wordt, zonder verplichting tot koopen. Aanbevelend, 173 Grootste verscheidenheid. Scherpst concurreerenden prtys Prachtkwaliteit. (30) AANBEVELEND, AANBEVELEND, Van 1 31 Augustus 1927. HOEK Geboorten. 1. Neeltj.% d. van Pieter Scheele en Cornelia Diele- man. Adriaan Dirk, z. van Abraham van Doeseiaar en Aaltje Cornelia Rink- houd. 2. Willem Geerard, z. van Johannes Jacobus Dieleman en Tanneke Verpootte. 3 Jan Petrus, z. van jaitnis Lantsheer en Pieternelle Catha- rina Rinkhoud. 8. Willemina Cornelia, d. van Egbert Reinier de Bruijne en Maria Hamelink. Overlijden. 23. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Nicolaas Bolleman en Elizabeth Verhelst. SAS VAN GENT. Huwelijks-vol trekkingen. 13. Louis Victor Buysse, 25 j„ jm. en Valentina Annaart, 26 j jd. 25. Dirk van der Veen, 26 j., jm. en Maria Henderika Geernaert, 21 j., jd. Geboorten. 9. Gemma Henrica Flo rence, d. van Alfred Eduardus Stepha- ntis Hamerlinck en Emelie Eduarda Goethals. 12. Victorina Augusta, d. van Hendericus Ludovicus Dysselinck en Josephine Mclanie de Leux. 15. Roger Dominicus, z. van Theodorus Gustaaf van Ham en Anna Eugenia Antonia Neyt. 19. Hilda Maria Leona, d. van Leon Edmund Mattheeuws en Maria Mathilda de Smet. 21. Lisette, Eugenie Bonifacia, d. van Maurice Arthur Johannes de Roos en Adrienne Marie Justine van Vooren. Overleden. 15. Florimondus Eduardus Kalle (van Westdorpe), 24 jz. van Laurentius Kalle en Eliza Celesia Ingheis (overleden). 23. Eduardus Colpaert, 70 j., echtg. van Maria Louiza Hileyn. 24. Victorina Augusta Dysse linck, 12 d., d. van Hendericus Ludo vicus Dysselinck cn josephina Melanie de Leux. 31. Elisabeth de Rooy, 71 j., echtg. van Josephus van Leemput. OVERSLAG. Geboorten. 23. Fransje, d. van W. A- Koster en J. H. van Hermon. GR A AU W. Huwelijks-volt rekkingen. 2. Triphon van Overloop. 30 j., jm en Maria Joanna Catharina d'Hert, 25 j jd- Geboorten. 1. Henri Cyrile Matie, z. van Benignus Joseph Marie Plas- schaert en Celina Leonia Melania de Clerck. 16. Franciscus Aloijsius, z. van Hypolitus Hulianus de Waal en Josephina Maria Michielsen. 18. Paulina, d. van Judocus van Denderen en Anna Catharina de Rooij. Overlijden. 29. Constantinus Ber- naerd (overl. te Hulst), 74 j., weduwn. van Rosalia de Bakker. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 5. Gonda Gabriëlla Theresia, d. van Fran ciscus Destombes en Apolonia Rosalia Kouijzer. 12. Maria, d. van Gerardus de Schepper en Francisca Mathilda Ottjes. 24. Rogé Aloijsius, z. van Petrus Augustinus van der Veeken en Florentina Maria Lambert. HENGSTDIJK. Huwelijks-voltrek kingen. 3. Franciscus Johannes Phe- lomena de Meijer, 28 j., jm. en Maria Petronella Groos, 24 j jd. Geboorten. 17. Maria Christina, d. van J. de Clippelaar en M. M. de Koning. Overlijden. 4. Anthonetta Soomers, 86 j., wed. van A. Kool en J. Ver- sehueren. Winter-Mantels mor 1BJBS- REGENJASSEN

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3