Vau llösscnt's 5abak Fietstochten PUROL of de vennootschap ontbonden werd De voorz. antwoordt, dat ze dan volgens de statuten de on kosten moeten betalen, die op 'toogenblik f75000 beloopen, doch waarvoor door de gemeen ten reeds 10 cents per inwoner werd bijgedragen. Ook heeft het Rijk voorschotten toegestaan, die de Min. wel niet op de ge meenten zou verhalen. Dhr. Kruysse zou ook willen vragen of de afgevaardigden in opdracht van den raad hebben te handelen, als ze afwijzend ad- viseeren. De Voorz. hoopt dat het daar toe niet komen zal, ofschoon ook in deze afbreken gemakkelijker is dan opbouwen. Dhr. van Dixhoorn zou liever van de verplichte aansluiting af zien. Als de waterleiding er is komen de aansluitingen als van zelf en niemand wil het missen Dat er tegenstand is, is geen be zwaar, want alle groote zaken komen op dergelijke wijze tot stand, wat spr. vaak ondervon den heeft in den tijd, dat hij de zes kruisjes bereikte. Dhr. de Pauw, die als Staten lid aanwezig is, houd een warm pleidooi voor de waterleiding, die hij een volksbelang acht, en spoort aan in de oppositie te blijven voor lage tarieven, maar eerst dan, als de kranen er zijn De voorz. zegt, dat de staten leden uit Z.V1. eveneens waren genoodigd en de h.h. van Waes- berghe en Wallien bericht van verhindering zonden. Voorts zegt hij, dat steeds zal gezocht worden naar het laagste tarief en hoopt, dat de gehouden besprekingen ertoe zullen leiden, dat de plan nen slagen. Nu of nooit is mis schien teveel gezegd, maar' de vraag is toch gewettigd of, als deze plannen niet door gaan, het Rijk en de Provincie weer te vin den zouden zijn tot de medewer king, die thans getoond wordt Ook het Rijksbureau heeft de zaak nu van alle kanten bekeken en acht de gelegenheid nu de meest gunstige. Spr. brengt dank aan de spre kers en inzonderheid aan de h.h. Carrière en Krull voor de bui tengewone werkzaamheid, die zij aan den dag legden en hoopt, dat de kroon op hun werk gezet zal worden als de centrale er is, tot zegen dezer streek en allen zullen zeggen zoo had ik het niet verwacht; allen zullen dan blij zijn. Met dank voor de opkomst wordt de vergadering gesloten. AXEL, 19 Augustus 1927. De gisteren alhier gehouden lo ting voor den militairen dienst plicht had den volgenden uitslag. 14 Almekinders H. 12 Bendegem Jz.. van 13 Boeye Rz., R. 22 Cadsand Jz., G. van 16 Cornelissen Pz., J. 7 Dronkers, J. J. 3 Groote Wz., J. de, brd. 29 Hamelink, D. 27 Jansen v. Roosendaal Cz.,J. 30 Jansen Jz., S. 18 Jonge, J. C. de 17 Koekkoek Hz., G. 5 Kolijn Jz., C. L. brd. 19 Kotvis, J. brd. 11 Loof Jz., M. M. 10 Michielsen, F. J. 6 Moor, L. Thr. de 2 Naeije Jz., A. 4 Oppeneer Mz., M. 24 Overdulve Az., C. 9 Riemens Wz., K. 21 Riemens Fz., P. 28 Roos, J. A. de 23 Ruijtenburg, C. 15 Scheele Jz., J. 25 Seghers Fz., P. A. 20 Swets, F. A. 8 Veldhoven, A. M. van 26 Vos Pz., J. de brd. 1 Wieland Mz., W, in PATENTVERPAKKING black bird 7ware shog is Ingezonden Mededeelingen Het Doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrij nen en Smetten verzacht en ge neest men met Doos 30, 60. Tube 80 ct. De Tentoonstelling. Vol lof is men in velerlei op zicht over de huisvlijt- en indu strie-tentoonstelling. We schre ven reeds, dat er veel en heel aardige stands waren. Laten we even zien welke. Vooreerst de heer J. Smailegange Terneuzen, die een prachtverzameling bloe men uit zijn kweekerij tentoon stelde, wat zoo bij den ingang al dadelijk een gunstigen indruk maakt. Verder is in zaal 1 on dergebracht de stand van den heer A. van Maale, die een rooksalon had opgeslagen voor La Paz-si- garen en daarin een mooie eta lage van dat merk had gemaakt, met tevens een opstand van wij nen in verschillende prijzen en soorten. Als een heel aardige attractie stond daarbij een tafeltje, dat voor het ontbijt gedekt was in zoover, dat er een geborduurd tafelkleedje, servetje, vingerdoekjes en eier- warmers op lagen, alles in den- zelfden stijl en vervaardigd en geborduurd door een dochtertje van dhr. Van Maale. Dan komen we aan stand 3, waar we ons in het verre Gosten zien verplaatst. Het geldt de koffiebranderij van de firma D. J. Oggel, alhier, die daar te mid den van palmen en andere plan ten een serie koffieboonen heeft geëtaleerd, waarvan men kenner moet zijn om het onderscheid te weten. Niet minder dan ^soor ten koffieboonen waren er in al of niet gebranden vorm aanwe zig. Een paar aardige teekenin- gen van een koffie- en een thee- plant in bloei versierden mede deze stand. Een oogenschijnlijk steenen gevel, waar ruiten en deurgat waren voorzien van soliede en zeer handelbare rolluiken, vormde stand 4 van den heer A. P. But ler, die aan het hout- en ijzer werk, waaraan op zichzelf geen sieraad is toch nog een veras send uiterlijk had gegeven. In Zaal 2 ontmoetten we eerst den heer Van Wijck van Spui, met zijn puddingartikelen. Kleur rijk zag men maar steeds O J. M. op den achtergrond en daarvoor de pakjes poeder in allerlei vorm, alles voor snoeplustigen. Daarnaast heette het „om van te watertanden". De heer J. Ver straten had er zijn fijne vleesch- waren, paling, mosselen en ha ring in 't zuur, bussen geconser veerde groenten, en de Koena- artikelen. Dat alles was zoo net jes gerangschikt, dat het leek, of men het meer gedaan had. Stand 7 daartegenover was beschermd dooreen gordijn, maar daarbinnen blonken de ijzerwaren van den heer C. Schieman tegen je in. Een tweetal kachels van ouderwetschen vorm, zooals die slee- of buiskachels nog veel in gebruik zijn met daarop al wat er op behoort als de maaltijd gereed gemaakt wordt, als pan nen, ketels, enz. enz. Ook de Weckartikelen waren niet ver geten en een groote verscheiden heid van huishoudelijke artikelen in metaal waren er practisch en smaakvol tentoongesteld, Zaal 3 behoeven we eigenlijk niet meer te noemen. Aan hoe veel menschen zou daar door de fa. Van Nelle uit Rotterdam een kopje thee of koffie geschonken zijn, of liever hoevee! kopjes, want verscheidenen kwamen er nog wel eens terug, omdat de smaak dier dranken hun zoo heerlijk was. Het geheel leek een eenvoudige café met een reuzen buffet waarachter een paar gedienstige geesten maar steeds de aanwezigen gadesloegen, of ze wel al geproefd hadden. Nie mand werd vergeten. Stand 9 was reusachtig. Een prachtverzameling vuur- en gas haarden was er opgesteld, be nevens een afdeeling Lipssloten en practische gasfornuizen in allerlei vorm, alles tekoopgesteld door den heer G. P. Vlaander, en tezamen vormend een der mooiste stands. Ook stand 10, met de naai machines van den heer C. L. de Smidt was de moeite waard om te bezichtigen en vooral vele jonge dames blikten met begee- rige oogen op zpo'n trapmachine „het liefst nog die men gewoon na 't gebruik onder de tafel laat zakken, als ik kiezen mocht',, hoorden we zeggen. De 11de stand was van den heer Kruiff te Terneuzen, die brandbluschapparaten aan den man bracht en tevens een prac tische kluis toonde, die men in den muur metselde en dan brand en inbraakvrij was. De geheele tentoonstelling was door de I.F.A. brandbluschapparaten beschermd. Wie honger kreeg van het drentelen, kwam goed terecht in stand 12, de Maggi-stand, waar een geurig kopje bouillon of soep werd aangeboden. Ook hiervan werd een druk gebruik gemaakt, terwijl men zich er kon amuseeren bij de muziek die in de aan grenzende stand werd gehoord, door middel van een radio-instal latie van den heer Peeters, alhier. Behalve radio, waren er tal van electrische artikelen, als mo toren, lampen, en de stofzuiger niet te vergeten, welke tot ver bazing van de huisvrouwen blik en handveger overbodig maakt. Practisch leek een draagbaar, waarop vei plaatsbare motor, die men maar aan te koppelen had. Naast deze stand was een fraaie etalage gemaakt door den heer Schelleman van allerlei voorwer pen op fotografisch gebied; het was voor een amateur een lust om te zien, terwijl diegenen, die nog niet op de hoogte waren wel in de geheimen van het vak worden ingewijd, als ze „kooper" worden. In zaal 6 was de heer G.J.A. de Jonge uitgestald met een rijke en zeer groote verzameling van electrische artikelen. Motoren voor groote machines als drijf kracht, maar ook in 't klein voor lichtere werkzaamheden. Zoo zagen we in een plank in een minimum van tijd verschillende gaten boren, alsof het werktuig door papier ging, Voorts waren er electr. kachels, ventilators, lampen van allerlei aard, de stof ?uiger er) een groote sorteering radio-benoodigdheden. Natuurlijk werden ook hier nu en dan radio concerten gehoord. In de volgende zaal toonde de stand v&n de firma A. Nevejan ons zijn uitgebreide zaak in Top- bron-waters, wijnen en bieren Als in een reusachtig buffet, ston den daar verschillende flesschen met kristal helder water, dat kra lend U een verfrisschenden drank verschaft. Eenige afbeeldingen der bronnen deden de oorsprong van het water zien. Maar ook de wijnen deden zich kennen als van een voortreffelijke kwaliteit te zijn. Als laatste stand ontmoetten we op industriegebied een keurig buffetje van de N. Venn. C. Polak Gz. te Groningen, die de Ranja C. P. in den handel bracht. Ook hier werden verscheidene proef jes genomen, alsmede van het mokkavocht, dat koffie vervangt en veel aftrek vindt bij degenen, die er kennis mee maakten. Bij onzen rondgang naar de industrie-zaken werden natuurlijk ter loops ook de afdeelingen huis vlijt, dames-handwerken en de teekeningen, schilderijen en bloe men bekeken, maar als we mel den, dat daarvoor meer dan 60 inzenders waren, ongerekend het geen ter opluistering werd ge zonden, dan zal de lezer begrij pen, dat het ondoenlijk is daar van een opsomming of beoor deeling te geven. Het zij vol doende, dat de jury er een moei lijke taak mee had in sommige afdeelingen, vooral bij de fraaie handwerken en het teekenwerk, dat zeer veel was ingezonden ook snijwerk was er veel, ofschoon het daar gemakkelijk was, om de hoogste onderscheiding toe te kennen. Het snijwerk van den heer M. Schijve getuigt nu een maal van genie en is met knut selen niet te vergelijken. De afd. bloemen en planten was niet druk en doordat een toekomstig vak man hier in de prijzen meedong viel natuurlijk de strijd zwaar, wat niet wegneemt, dat het een mooie verzameling was. Bij het schilder- en teekenvak, zoowel als bij de handwerken kwam uit, dat er in onze gemeente nog ver scheidene stille krachten zitten, zoo'n soort verborgen genie's zouden we hen met wat overdrij ving kunnen noemen. Gelukkig, dat ze evenwel uit hun verborgenheid gevlucht zijn en aan de tentoonstelling een mooi aspect hebben gegeven. Geen wonder, dat al spoedig in onze gemeente en omgeving een roep uitging, dat de tentoonstel- 'ing bezienswaardig was en de een den ander tot een bezoek op wekte, wat er toe leidde, dat iederen dag honderden kaartjes werden verkocht, natuurlijk tot groote voldoening van de onder nemers, maar ook van degenen, die met hun stand iets meer be doelden dan reclame-maken, want we hoorden, dat er verscheidene „zaken" gedaan zijn en alle stand huurders tevreden warenzelfs de onderneemster van de grabbel ton moest telkens nieuwe in- koopen doen, om de surprises weer aan te vullen. Door het groote bezoek kreeg menig 50ste bezoeker een pakje pudding en 100e bezoeker een flesch wijn. 's Avonds bracht de verlichting veel tot de gezelligheid bij en vooral in het schemeruur gaven de licht-reclames verrassende resultaten. Door de welwillende medewerking van enkele jongelui werd een strijkje geformeerd met piano-begeleiding, wat met een kopje thee of koffie een aardig zitje gaf in de stand Van Nelle. Daarbij trokken de ballon-wed strijd en de verloting ook nog de noodige bezoekers, zoodat dit in ruim 4000 beliep. Donderdagmiddag gaf een meer dan gewone levendigheid onder de jeugd blijk, dat er iets op handen was. Een luid gejubel nu en dan, nl. als er een ballon ontijdig de hoogte inging, was het sein, dat de ballonnenwedstrijd zou aanvangen. Vele grooteren waren mede getuige van hetaardig effect, dat het opstijgen van zoo veel gekleurde ballons tegelijk, veroorzaakte er waren er 230. Na dit pretje volgde een an dere attractie, nl. de verloting der door de V.V.V. beschikbaar ge stelde prijzen, welke op de ten toonstelling waren te zien en door zeer velen begeerd werden, want er waren ruim 1500 loten aan den man gebracht. Onder politie toezicht en op zeer serieuse wijze, voor ieder zichtbaar had de trekking plaats met gevolg, dat de prijzen vielen aan de volgende nummers en daarachter vermelde winners. 3429 V.V.V. 1733 Mej. D. Philipse. 2106 F. van Bendegem G 10. 2628 V.V.V. 1006 L. de Maat. 2473 V.V.V. 1374 S. den Engelsman, E 69. 1491 A. v. d. Bilt. 1887 J. Jansen van Roosendaal. 3157 J. van Luijk, Neuzen 3308 P. v. d. Bulke, id. 2263 L. van Cadsand. 2879 R. v. Grembergen, Neuzen 3117 Bertha Vervaet, id. F. P. Schutz. Verbruggen. Vorstenbosch, Gastel, van Fraaijenhove. 1535 3282 1897 2107 1082 1498 L. F. M. B. Woensdagmiddag werden met de gebruikelijke toespraken van den heer Burgemeester en den Voorzitter den heer A. van Maale de prijzen uitgereikt aan de in zenders, bestaande uit fraaie ver guld zilveren medailles, terwijl alle inzenders en ook standhou ders een herinneringsdiploma op naam ontvingen. Een en ander werd in dank aanvaard. v. d. Linden. 3486 P. de Schepper, Koewacht 3340 V.V.V. 2053 id. 1637 A. Verberkmoes. 3286 P. de Block H 13. Zooals we zien kwamen enkele prijzen terug aan de V.V.V. welke bij afslag werden verkocht en ook weer f 18.20 in 't laadje brachten. Zoo naderde de laatste avond en nadat nog eens eenige blikken op de stands waren geworpen, kwamen de bestuursleden, ten toonstellingscommissie, de Bur gemeester, de Gemeente-secreta ris en genoodigden weer meer officiëel bij elkaar en werd op het bepaalde uur de sluitingsrede uitgesproken door den Burge meester, die zijn innige blijdschap uitsprak op het welslagen van de feestelijkheden dezer week. Geen enkele wanklank was gehoord, geen wanordelijkheden of wat ook maar tot storing aanleiding kon geven, was voorgevallen. De Burgemeester was zeker aller tolk, als Jrij het Bestuurder V.V.V. dankte niet alleen voor het initiatief maar ook voor de uitvoering der plannen die in alle deelen geslaagd zijn, zoowel wat het festival als de tentoonstelling en de schietwedstrijden betreft. Den heer Van Maale restte daar op de taak om in de eerste plaats den burgemeester met het ge meentebestuur nogmaals te dan ken, verder volgden zijn mede bestuurders, de commissieleden, de inzenders, de bezoekers, de jury, de muzikanten, de pers en ten slotte allen, die op eenigerlei wijze hun sympathie met de V.V.V. in daden hebben omgezet in deze feestweek. Namens de standhuur ders schonk de heer Smailegange aan de echtgenoote van den eere voorzitter, Mevr. Blok en de echt genoote van den voorzitter, mej. Van Maale, een fraai bouquet, als dank voor de blijken van vriendschap. Het Wien Neer- landsch bloed van het strijkje was het slot van de tentoonstel ling. Op de markt was het „Con cordia" dat met een mooi concert de feestweek sloot, waarvoor veel belangstelling was. Het vaandel prijkte reeds met de verkregen medailles. En ten slotte willen we nog even in 't kort onzen indruk geven van de tentoonstelling, of liever wat ermee, in verband staat. Er is ongetwijfeld alle reden tot dankbaarheid en nu zal er in onderdeeltjes wel eens iets hebben ontbroken of te verbete ren zijn, maar over het algemeen V bobby hchteBaat is cent TAB/-. 20 ZEE PAARD IS MORST NIET SCHEURT NIET GEEFT GEEN KORT

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 2