Knagende pijnen iagg Sanapirin-tabietten Prima Graan Zichten en Sikkels ra¥m¥löl EN TANDEN. Tandenborstels Antheunis. Voor Wijnen en Top-Bronwater Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Bekendmakingen. Advertentiën. G. P. Vlaander Odol mondwater tandpasta 47 Jl mondwater Pepsodent tandpasta Colynos Cldorodent Pastol Clysodent tandzeep Erasmic A. Nevejan en Zoon de gemeenten kannen worden omgeslagen en behoeven geen beletsel te zijn. B. en W. stelden voor om dit adres aan te houden tot een al- gemeene vergadering is gehou den door de Waterleiding Mij., waartoe de betrokken raadsleden in Zeeuwsch-Vlaanderen zullen worden uitgenoodigd. Naar aanleiding van dit adres was den gemeenteraden een verweerschrift" toegezonden, waarin wordt uiteengezet, dat het adres van Torneuzen berust op onjuist inzicht en onvoldoen de kennis van zaken. Achter eenvolgens werden dairiu be sproken de rentabiliteit der waterlei ding; de voorbereideude arbeid van het Waterleiding-Comité; de opriehting der N V. de voorbereiding van den bouw de geldleening; de geldaankoop de buizenaankoop benoeming Directeur en de tarieven. Tot besluit wordt verwezen naar een te houden vergadering op 9 Augustus, waar mondeling een en ander nader zal worden toegelicht. Begrijpelijker wyze kwam hier bij de heer 't Gilde aan 't woord, en herinnerde aan de door hem gestelde en reeds eerder gepubli ceerde vragen. Spr p-otesteerde er tegen, dat ofschoon hem eerst het houden eener interpellatie was toegezegd over de water leidiogskwestie, hem later de gelegenheid daartoe weer zou worden onthouden tot 9 Aug. De door dhr. 't Gilde gestelde vragen zijn door B. en W on geveer beantwoord als volgt Inderdaad zijn verschillende koopcontracten afgesloten ech ter alle beneden de officiëele schatting en onder voorbehoud van goedkeuring door den Raad an Commissarissen en den Mi nister. De taxatie der aaugekochie gronden is geschied door 3 be- ëedigde taxateurs, die daarvoor uit de omgeving zijn aangesteld Half Februari is een voorloo- pige aanbesteding gehouden, doch dat verschillende commis sarissen, leden van den Raad van Toezicht hiervan niets af wisten, wordt met beslistheid tegengesproken. Aan officie de vertegenwoordigers van fabrie ken is gevraagd offerte te doen voor levering van gegoten bui zen. Deze wijze kaD, naar het aan B en W. voorkomt, niet worden afgekeurd Er bestaat geen vast juridisch adviseur, doch voor elk geval, waarin rechtsbijstand noodig mocht zijn, zal door den Raad van Commissarissen bepaald worden, wie als raadsman zal optreden ook behoeft de N.V. voor elk geva', volgens de voor waarden waarop door het Rijk de ri3ico-garautie is verleend, voor het voeren van rechtsge dingen de goedkeuring van den Minister Het is aan B. en W. Diet be kend, dat een der heeren Com missarissen aandeelhouder is ^an de Société des Fuyaux Bonna, doch afgezien van de mogelijk heid daarvan zou dat toch geen practische beteekenis hebben, omdat gegoten yzeren buizen voordeeliger zijn en daarom be sloten is het systeem „Bonna" niet toe te passen. Gezien de vergelijkende cijfers uit verschillende gewesten van ODS land, is ons collega van meening, dat de tarieveD geen onevenredigen druk op de ar beidende bevolking en den mid denstand zullen leggen. Volgens het rapport van 1926 zal 8 pCt. van de bevolking val len in de klasse van 8,31 pCt. in de klasse van 13, 23 pCt. in de klasse van 19, totaal dus s/s van de bevolking in de klassen 8 tot f 19 per jaar of 151/» tot 36Vj cent per week. B. en W. meenen, dat door de beantwoording der vragen de door den heer 't Gilde bedoelde sfeer van wantrouwen geheel zal »\jn Weggenomec z\j wenschen hun houding ten opzichte van het adres der Teroeuzeusche Raadsleden eerst te bepalen, na dat de Vergadering met den Raad van Cummissarissen op 9 Augus tus zal hebben plaats gehad. Aan het slot der vergadering werd besloten om een telegrafi sche gelukwensch te zenden namens den Raad aan H. M. de Koningin Moeder. x We vernemen, dat Burge meester en Wethouders van Ter Neuzen tijdens de gastentoonstel •ling aldaar aan het gemeente bestuur van Axel verboden om gaslicht te doen branden voor die enkele avonden, omdat volgens "het contract geen gas voor licht van derden mag worden gele verd. Toch wel een beetje klein geestig. Vrijdag werd te Koewacht raadsvergadering gehouden. Na de notulen kwamen aan de orde de volgende ingekomen stukken 1. Schrijven van den heer A. Geerards, dat hij als kassier der Boerenleenbank zijne be noeming als lid van de schat tingscommissie niet kan aan nemen. 2. Schrijven van het bestuur van de fanfaren maatschappij „De Eendracht" om voor het jaar 1927 een subsidie te ver krijgen van f 300. Toegestaan wegens de vele kosten, die verbonden zijn aan de her oprichting van dit ge zelschap. 3 Verzoek van Th deSmet om ontheffing hondenbelasting. Ontheffing werd verleend voor een half jaar. 4 Verzoek van Fr. Breijaert, om de kosten van verpleging van zijn stiefmoeder in het Lief dehuis te Hulst voor rekening der gemeente te nemen. Besloten werd aan Breijaert te berichten, dat hij zich wen den moet tot het burgerlijk arm bestuur (Waarom niet kerkelijk armbestuur Red.) 5. Schrijven van de vereeni ging Landverhuizing om subsidie Afgewezen 6. Adres der vereenigde sla gers, verzoekend te willen be werken, dat geen uitslachtingen van particulieren meer zullen plaats hebben. Dit verzoek werd met alge- meene stemmen afgewezen. Uit slachtingen mogen plaats heb ben mits voldaan wordt aan de wettelijke voorschriften. 7. Verzoek van de vlassersver- eeniging te St Jansteen, betref fende liet tegengaan der malaise in de vlasindustrie. Besloten werd daaraan adhae- sie te betuigen Aan de Landbouwtentoonstel ling te Hulst zal een sybsidie worden gegeven van f10. Blijkens het proces-verbaal van kasopneming van den ge meente ontvanger was in kas 4399.86. Ingekomen was voorts een schrijven van Ged. Staten met goedkeuring van het raads besluit tot aankoop van grond noodig voor het verbreeden der Wilhelminastraat. Aan P. Vercouteren secretaris penningmeester van het Alge meen Burgelijk Armbestuur werd een jaarwedde verleend van 175. De geloofsbrieven van de nieuwgekozen raadsleden, de heeren Aug. de Blieck en A. Baert werden in orde bevonden. Tenslotte werd breedvoerig gesproken over het voorstel om het electrisch bedrijf over te dragen aan de provincie. In beginsel werd daartoe be sloten onder nader overeen te komen voorwaarden. Voor de in begin September te Hulst te houden landbouwten toonstelling en historischen op tocht heeft het comité een wel geslaagde kleurige reclameplaat laten drukken, ontworpen door H. S. Mais. Een groote paarde- kop (geteekend naar den kop van den kampioenhengBt 1925 „Fair'' van gebr. Aarnoudts te Sluis) en tarwe-halmen symboliseeren het landbouw-elementterwijl Hulst wordt aangeduid door een ge- styleerde voorstelling der be- boomde wallen, waar boven de torens der stad uitsteken. We brengen nog eens in her innering dat 3 Sept. de landbouw tentoonstelling geopend wordt door Minister Kan dat Zondag 4 Sept. de eerste historische op tocht plaats heeft; dat het Maan dag de dag is voor paarden uit heel Z. VI.dat Dinsdag de tweede optocht plaats heeft, en dat het dan de dag is voor rund vee, varkens, schapen en geiten en dat Woensdag 7 Sept. een demonstratie van practised mel ken, eierschouwing enz. op het programma staat. Sportnieuws. Axel II speelde Zondag alhier tegen C. V. V. van Clinge. Na een laksch spelletje, vooral van Axelsche zijde, wonnen de be zoekers met 4 2. De loting voor de zilveren bal-wed9trijden van de V. V. Terneuzen heeft den volgenden uitslag gehad 7 Aug.: Terneuzen Axel. 14 Aug.: HulstGoes. 21 Aug.: Fiuale tusschen de belde winnaars. Korfbal. Ziterdag had alhier een vriend schappelijke ontmoeting plaats tusschen Rapide I en Elto I van Kloetinge. Rapide, dat met 2 invallers speelde, was voor de rust het meest aanvallend en nam nac.a, 15 minuten spelens de leiding. Na de hervattiug wist Elto eehter spoedig gelijk te maken, waarop bij Rapide een algeheele inzinking volgde, waarvan door Elto ge bruik werd gemaakt om den stand in zeer korten tyd tot 3—1 in haar voordeel op te voeren. Als kort voor het einde Axel door een onverwacht doelpunt, den achter stand tot 3 2 verkleint, wordt nog eenige minuten hevig om den gelijkmaker gestreden. De Eito- verdedigiug bleek echter voor baar taak berekend, zoodat de stand verder ongewijzigd bleef. (In de competitie voor het kam pioenschap van Zeeland staat Elto momenteel op de 4} plaats). Hierna speelden de Eito reser ves tegen Seolto I vsn Terneuzen. Geen der partyen bleek de mand te kuunen vindeD, zoodat heteinde kwam met een puntloos, gelyk spel. Kiezeressen met gemoedsbe zwaren De kantonrechter te Utrecht heeft de 40 vrouwen uit Zeist, die bij de jongste Staten-verkie- zing op grond van godsdienstige bezwaren niet naar de stembus waren gegaan, schuldig verklaard, zonder evenwel straf op te leggen Het O. M. had een gulden boete geeischt. De kantonrechter overwoog dat het een geldige rede van ver hindering is, wanneer iemand zich niet kan aanmelden zonder ernstig in strijd te komen met hetgeen haar opvatting omtrent den godsdienst haar leert. Zonnebrand I piipm en Smetten] ruttUL Tijdens het kort maar hevig onweer van Zaterdag op Zondag nacht sloeg de bliksem in de schuur van den landbouwer J. Vogelaar te Kortgene. Door spoedig ingrijpen van eenige personen, die het vuur bestreden met emmers water en door spoe dig ter plaatse zijn van de brand- spuit* werd waarschijnlijk een groote brand vermeden. Onveilig Oeqstqeest. Zater dagavond moest de heer Goossen uit Rotterdam met zijn auto, waarin ook twee dames gezeten wareD, op den Rijnsburgerweg te Oagstgeest in een bocht uit wijken voor eeu auto, dia van den anderen kant kwam. Hij kwam daardoor in een boop grind terecht, waardoor hij zijn stuur niet meester bleef en tegen een telefoonpaal opreed. De twee inzittende dames werden zwaar gewond. De auto werd geheel vernield. Ongeveer terzelfder tijd kwam de driejarige P. B. van den Duin straatweg aldaar, die voor de deur aan het spelen was, met de stoomtram in aanraking. Zijn toestand is zorgwekkend. Zaterdagochtend is de4l-jarige rietdekker W. de V. te Oegst- geest door de tram overreden en gedood. Hij laat een vrouw met vier jonge kinderen achter. Er zijn in de afgeloopen week te Oegstgeest dertien ongelukken gebeurd. Te Rotterdam waren etn paar kinderen in buis met een bal aan het spelen. De bal kwam tegen een ketel, welke met kokende koffie was gevuld, De ketel viel om en kwam op eeu kindje van zes maanden terecht, dat in de wieg lag. Het kind is met ernstige brandwon den naar het ziekenhuis vervoerd en daar overleden. Vader en kind verdronken. De 12 jarige H. L., thuis br- hooreud aan boord van een motorboot te Rotterdam, was op de loskade aan bet spelen met een autoband. De jongen strui kelde en viel in het water, waarna de vader, de 42-jarige J. L, het kind nasprong. Bei den zijn in de diepte verdwenen vermoedelijk waren zij onder het schip terecht gekomen. Fa een kwartier werd de joDgen opgehaald. De vader is eerst drie kwartier later gevondeD. Inbraak. Vrijdagavond is te 's-Gravenhage een brutale dief stal gepleegd bij den controleur betaalmeester der Haagsche Tram- weguuaatschappij A. R., die belast is met het uitbetalen der loonen aan het trampersoneel. Dit ge schiedt altyd op Vrijdag, doch het is mogelijk, dat de heer R. dien dag met de uitbetaling niet ge heel gereed komt, zoodat hij Za terdagochtends daarmede moet doorgaan. In dat geval worden de nog niet uitbetaalde gelden in een brandkast iD de woniDg van den heer R. gesloten. Ook Vrijdag avond was dit het geval en de en de brandkast bevatte toen on geveer f 6000. Op een oogenblik, dat de heer R. niet thuis was, drongen drie onbekende mannen de woniDg binnen. Zy bedwelmden den be jaarden vader van den heer R. en bonden hem vast. Daarna hebben zij de brankast geforceerd, waarvan tde inhoud werd medegenomen. In het Zuidwesten van Ber lijn heeft Dinsdagnacht een brouwersknecht zijn verlooide, een 24-jarige naaister, vermoord, daar zij had gedreigd, een einde aan de verloving te zullen ma ken. De moordenaar worgde haar in haar bed, vervolgens legde hij eeu stuk papier naast het lijk, waarop de woorden Gij zult aan geen ander toebe- hooren. Na die misdaad begai hij zich naar een calé, waar hij tot het sluitingsuur vertoefde en meldde zich toen zelf bij de po litie aan. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f14,— a f 15.Rogge f 11—Af 12,— Wintergerstf 11,— A f 12,—Zomergerst f 11,— f 12,—Haver f 10,— af 11,—. Erwten f a f Paarden- boonen f A f Duiven- boonetl f A f Bruine- bocmen f—A r». Lijn- zaad f 18,af 19,Blauwmaan- zaad f40,a f45, Groen Vlas f 9,— a f 10,— Gebookt Vlas f 13,— a f 14,Gezwingeld Vlas f 0,80 af 0.90. Aardappels f3,50 a f3,95. Stroo f 17,A f 18,Koolzaad f 18,a f20,50. Mosterdzaad f26a f28. Boter f 1,80 a t 1,90 Eieren f 5,50 a f6,— HULST, 1 Aug. Graanmarkt. Tarwe f 15,A f 15,25. Rogge f 12,af 13,— Wintergerstf 10, a f 10,25. Zomergerst f 10,— a f 10,25. Haver f 10,a f 11, Erwten f 20,—A f 21,—Paarden- boonen f 12,Af 12,50. Duiven- boonen f 13,A f 14,— Witte boonen f A fBruine booner. f 10,— Af 11,—. Lijnzaad f 15,A f 16,Aardappels f 0, A f 0, Koolzaad f 19,Af 20, Boter f 1,70 A f 1,80 per K.G. Eieren 26 stuks f 1,56. Slachtvee 1, verkocht 0 Varkens 68, ver kocht 53. Aanvoer Eierveiling V. P. Z. 29000 stuks, f 5,90 per 100 stuks. CORRESPONDENTIE. Stukken, waarvan afzender onbekend is, worden niet opge nomen. Burgemeester en Wethouders van Axel brengen ter algemeene kennis, dat wegens verlof van den Ge meente-Ontvanger, van 2 tot en met 25 Augustus 1927 kantoor gehouden zal worden ter g e- meentesecretarie op de vastgestelde zitdagen, t.w. Maan dag, Woensdag en Zaterdag van 9—12 uur. (links en rechts). Aanbevelend, Enorme sorteering in verschillende prijzen. Bij elke 1/1 fl. ODOL zoolang de voorraad strekt i Odol mond Spoelglas. Aanbevelend, is het adres SAS VAN GENT. Hoofdvertegenwoordigers voor Zeeland van de Top-Bronnen en voor Wijnen van het gekend Huis DE STAERCKEJOURET, te Gent, Te Axel dagelijks verkrijg baar bij C. N. D1ELEMAN, Kerk straat.

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3