Kostelooze Inenting. Prima Graan-Ziciilen en Sikkels imam! Zomer-Artikelen. Zelfstrikkers Eau de Cologne Coty 4711 Boidoot Boehm Fietstochten PU KOL Pijn van Draat, We Ontvingen ij A. HOLFER. Wj Het Warenhuis. Ingezonden Stukken. Bekendmakingen. Kostelooze Inenting of Herinenting Ad vertent iën. Janke Dorothea Pietronella de Rochefort, 6. P. Vlaander. gevraagd. F. G. van Tatenhove. Openbare Verkooping. Woensdag 20 Juli 1927, van de N. V. Touw- eu Staaldraadfabriek „HOLLAND" te Lekkerkerk (bij Rotterdam), A. VAN DEN BERGE, Julianastraat E 114, AXEL. 500 loten van een verloting ten bate van de tuberculose-bestrij- dins'. Hij had de loten in depot, heeft ze verkocht en het geld niet afgedragen. De man is ter beschikking van de justitie ge steld. Te Budel is ingebroken in 't spoorwegstation. De inbreker heeft daar alles overhoop gehaald en een brandkast geforceerd, echter zonder succes. Er wordt niets vermist. Daarna begaf de inbreker zich naar de woning van den stationchef, waar bij, toen de chef op het lawaai wak ker werd, met dezen slaags raak te. De indringer bracht den chef dusdanige verwondingen toe, dat bij naar het ziekenhuis te Eind hoven moest worden vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Driekinderen verdronken Zondag middag waren een zevental jon gens uit Jaarsveld nabij Lexmond aan het baden. Een vau ben, de 16 jarige Molenaar, trachtte om een krab heen te komen. De stroom was daar ecther te sterk en de rivier diep. Hij riep om hulp en zijn 12-jarig broertje en een 9-jarig ander jongetje, Vaal, gaven elkaar een hand om hem te helpen. Maar door den sterken stroom werden zij alle drie meegesleurd en ver dronken. Auto over den kop geslagen. Zondagmiddag wilde op den Leidschen straatweg te Hillegom een auto, waarin behalve de chauffeur, drie heeren en twee dames gezeten waren, uitwijken voor een uit de tegenovergestelde richting naderende wielrijdster en reed daarbij in volle vaart tegen een aan den kant van den weg opgeslagen stapel rioolbui zen. De auto sloeg tweemaal over den kop. Een naast den chauffeur zittende dame werd op slag ge dood, terwijl de vier overige passagiers ernstige verwondingen bekwamen. De chauffeur kwam met den schrik vrij. Het meisje waarvoor de chauf feur wilde uitwijken, is door den wagen aangereden. Het is de 12- jarige dochter van den heer Beu- mer uit Lisse. Alle gewonden zijn per auto naar het Acade misch ziekenhuis te Leiden over- gebracht. De toestand van het 12-jarig meisje is zeer ernstig. De politie stelt een onderzoek in. Het heeft geholpen. H. M. de Koningin heeft volledige gratie verleend aan den caféhouder S te Venlo van de hem opgelegde gevangenisstraf voor negen maan den wegens het doodschieten van een lastig bezoeker in zijn café. De begenadigde is de persoon, die tijdens het bezoek van de Koningin aan Venlo in de dagen van den watersnood in het water sprong en naar H. M. toewaadde en om gratie smeekte, Msb. Donderdagavond ontlastte zich boven Nymegen en om geving een hevig onweder, dat vergezeld ging van een gewel dige wolkbreuk. De straten in de benedenstad stonden in een ommezien onder water en ver schillende kamers en kelders kwamen vol tp slaan. In de Korte Nieuwstraat verzakte de grond en liepen verschillende huizen onder water. In de om geving van de Broerstraat zat men zonder licht. Het onweer heeft in de stad op verschillende punten schade aangericht, voor namelijk aan telefoon- en tele graafpalen. In de omgeving is de boerderij van den heer P. Kroes, gelegen in de Ooy, in brand geraakt door den bliksem. De brandweer kon tegen het vuur niets uitrichten, daar nergens in de omgeving water te krijgen was. Voordat voldoende hulp kon worden ge boden, was de boerderij tot aan den grond toe afgebrand. Ver zekering dekt de schade. Aan de overzijde van de Waal tusschen Gent en Doornenbrug werd de hofstede met het café van den heer Peer door den bliksem getroffen. Het huis brand de geheel af. Verzekering dekt de schade. Bij beide branden gingen ook de inboedels geheel in de vlam men verloren. Te Beesd in Maas en Waal is het 12-jarig zoontje van den heer H. bij bet visschen in 'n sloot geraakt en verdronken. Militair vliegtuig gevallen Vrijdagochtend te' 11.45 uur is boven den Dolder een Fokkir- vliegtuig C VI naar beneden gestort. De sergeant-vlieger Elout en de werkmuD Los zijn gewond, doch niet levensgevaarlijk. Het toestel is geheel vernield. 5 jxrig meisje gedood. Te 's-Gravenbage heeft zich een zeer droevig ongeluk afge speeld, waarbij de 5-jarige Pau lina Beumer, op tragische wijze om het leven is gekomen. Het kind zat-spelende op den trottoirband met de beentjes op de straat, toen uit de Gerard Doustraat met zeer matigen gang nagenoeg stapvoets, een bela den gioeDtewagen, met paard bespannen Daderde. De wagen reed zoo dicht langs het trottoir, dat het spelende kind eerst de wielen over de beentjes kreeg, en daarna met het lichaam onder de wielen kwam. Het kind was nagenoeg ter stond dood en het deerlijk ver minkte lijkje dat door de politie voor het houden -van een sectie in beslag is genomen, werd naar het Ziekenhuis vervoerd. Waar de politie van meening is, dat hier sprake is van groote onoplettendheid van de zijde van den bestuurder, aangezien hij van een afstand van 20 M. reeds vrij uitzicht had op het spelende kind, is de wagenbestuurder voorloopig aangehouden en tegen hem proces-verbaal opgemaakt wegens het veroorzaken van dood door schuld. Poging tot oplichting. Dezer dagen werden aan het postkantoor aan uen Goudschen Singel te Rotterdam twee post wissels groot 18 en 19 gulden, aangeboden. Ze waren alkomstig uit Asten (N. B.) en geadres seerd aan een assurantiekantoor te Rotterdam. De postwissels waren voorzien van alle benoo- digde handteekeningen en stem pels. Niettemin bemerkte de ambtenaar een technische fout. Hij liet onmiddellijk het kantoor sluiten en waarschuwde telefo nisch de politie. Deze vond alle termen aanwezig den man aan te houden en hem naar het politie-bureau over te brengen. De man gaf eerst op te heeten I. R. en afkomstig te zijD uit Rotterdam. Lang kon hij deze bewering echter niet volhouden en weldra bleek, dat hij J. B G. heette en te Nijmegen woon achtig was. Hij was vroeger by de posterijen werkzaam geweest. Alle stempels en handteeke ningen waren valsch. Het post kantoor stelde zich onmiddellijk in verbinding met het postkantoor te Asten, waarbij bleek, dat te Asten geen geld met bestemming voor een assurantiekantoor te Rotterdam was gestort. G. bekende tenslotte de post wissels zelf gemaakt te hebben in zyn woning te Nijmegen. Op verzoek van de Centrale Re cherche heeft de Nijmeegsche politie daarop een huiszoeking gedaan in de woning van G. te Nymegen en vond op den zolder aldaar een compleete inrichting voor vervalscbing van postwis sels. Behalve alle benoodigde stempels en handteekeningen, werden er gevonden 236 ver' valschte postwissels die gereed lagen om te worden aangeboden. Een totaal bedrag van 4000 gulden zou daarmee gemoeid zijn. Alles wat op den zolder gevonden werd, werd door de politie in beslag genomeD en naar Rotterdam overgebracht. G. is in het Huis van BewariDg te Rotterdam ingesloten. Hij is dezelfde man die eenige jaren geleden te Lisse werd gear resteerd in verband met de ver- valsching van postspaarbank boekjes. Op een der kaden van de Antwerpsche haven is dez^r dagen het lijk gevonden van een matroos, dat door een spoor wagen letterlijk in twetëa «as gesneden. Uit bet onderzoek bleek, dat het 't lijk was van een Let- landsch matroos, Kansach ge naamd, terwijl in de zakken van het slachtoffer verscheidene voor werpen werden gevonden, die van diefstal aan boord van schepen afkomstig waren. Bij onderzoek bleek verder, dat men hier met een atgrijse- lijken moord te doen beeft. Men vermoedt, dal Kansach tijdens een inbraak door de bemanniDg van het schip ontdekt werd. De mannen moeten den dief achter volgd hebben en met stokslagen neergeranseld, daar op eenigen afstand van het lijk bebloede stokken werden gevonden en aanduidingen, die wezen op een worsteling van verschillende per sonen. Vervolgens is de matroos op de rails gelegd en'hebbende onverlaten een wagen ih be weging gebracht, die over den man is heen gereden. Tot nu toe is de politie er niet in geslaagd de mannen, die op zulk een wreede wijze voor eigen rechter hebben gespeeld, te arresteeren. Doodgevallen. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat tijdens èen proefvlucht de machine van den vlieger Baeu- mer van een hoogte van 4000 M is gevallen. De aviateur was op slag dood. Een machine van de Maag denburger Luchtvaart-vereeni- ging is bij het verrichten van kunstvluchten neergestort. De aviateur Decker werd zwaar gewond en overleed spoedig daarna. De vliegmachine is geheel vernield. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 16,a f 16.50. Rogge f 11 af 12,— Wintergerst f a fZomergerst f—a fHaver f 11,a f 12,— Erwten f af Paarden- boónen f af—,Duiven- boonen f a f Bruine- boonen f—a f Lijn zaad f 17, a f 18,Blauwmaan- zaad f40,a f45,—. Groen Vlas f 10,— a f 11, Gebookt Vlas f 12,— a f 15,Gezwingeld Vlas f0,80 af 0,90. Aardappels f5,50 a f6,—. Stroo f 18,— a f 19,Koolzaad f 17 af 20,— Mosterdzaad f25 a f27.—». Boter f 1,50 a f 1,60 Eieren f 5,50 a f6,—. HULST, 18 Juli. Graanmarkt. Tarwe f 15,a f 15,50. Rogge f 12,af 13,— Wintergerstf a f—Zomergerst fa f Haver f 10,a fll, Erwten f20,a f21,— Paarden- boonen f 12,af 12,50. Duiven- boonen f 13,a f 14,— Witte boonen f a f Bruine booner. f 10,— af 11,—Lijnzaad f 15,— a f 16,—. Aardappels f 0, elf 0, Koolzaad f -,— a f Boter f 1,70 a f 1,80 per K.G. Eieren 26 stuks f 1,56. Slachtvee 0, verkocht 0 Varkens 54, ver kocht 33. Aanvoer Eierveiling V. P. Z. 32000 stuks, -f 5,70 per 100 stuks. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat op WOENSDAG 20 JULI a s des namiddags 21/3 unr, de ge legenheid zal zijn opengesteld tot van hen, die zich daartoe in het Gymnastieklokaal der O. L. School aanmelden. Gelieve trouwboekjes der ouders of geboorte-bewijzen der kinderen mede te brengen. Heden overleed in den ouderdom van tachtig jaar onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Wed. van Ds. C.J. L. Ruijsch van Duoteren. Ds. en Mevr. RUI|SCH VAN DUGTEREN en Kinderen. Axel, 15 Juli 1927. wmimmmmiimmtmmiammi (links en rechts). Aanbevelend, TANDARTS - TERNEUZEN, is cederen Donderdag te cobsulteeren van 1 4 uur en volgens afspraak, in Hotel KOOLE te AXEL. Adres Bureau van dit blad. KINDERBORSTROKKEN van af 30 cent. VROUWENBORSTROKKEN van af 78 cent. DAMESLIJFJES van af 40 cent. DIRECTOIRES in alle maten. Extra groote maat 90 cent. Zie Etalage. "Tgsg De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van ALPH. VAN DE'VIJVER teZuiddorpe, op des namiddags 4 uur (zomertijd) verkoopen 2V, X 44 A. 56 c.A. HAVER (4 koopen) 2V3 X 44 A. 56 c.A. TARWE (3 koopen). 1 X 44 A. 56 c.A ROGGE (2 koopen). 2/s X 44 A 56 c.A. GERST. (1 koop). Betalen 1 Dec. 1927. Vergaderen bij L. Beelaert, Zuiddorpe, Muis. de nieuwste dessins In voor Heeren en Dames. SSie 33talago is gelijkmatig geweven en bijzonder sterk. Behalve de bekende kluwen van 21/» kilo (10 per pak) leveren wij ook kluwen van ca. 4 kilo (6 per pak), hetgeen U veel tijd bespaart, omdat U dan de bussen slechts 3 maal behoeft te vullen, tegen 5 maal bij gebruik van 21/, kilo kluwen. Beste kwaliteit. Uiterst lagen prijs. J3eetel nu reeds uw voorraad Voor Zeenwsch Vlaanderen verkrijgbaar b(j N. B. Tevens te bekomen Machineolie, allerlei Touw- soorten, Smeer ui ¥etten. Het Doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetlen verzacht en geneest men met Doos 30-60,Tube SOct.BijApoth.en Droqislen Mijnheer de Redacteur In Oost Zeeuwsch-Vlaanderen be staat een ring Axel voor inwendige zending in de Ned. Herv. Kerk. Deze is van plan in Sept. a.s een samen komst uit te schrijven van allen, die in Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaan deren in eenig opzicht verbonden zijn aan Zondagschool-arbeid, om de be langen daarvan te bespreken. Dr. Q. P. Marang van Utrecht, wel bekend op Zondagschoolgebied, heep zich bereid veiklaard te komeii spreken en wenscht twee onderwerpen te be handelen, waardoor de vergadering zal duren van 12 t >t 4 uur. Dengen n, c i deze vergadering wen- schen bij te wonen, zullen nadere inlichtingen gaarne worden verstrek! door den laatste ondergeteekende. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, Zaamslag. G. VAN DIS, Voorz. Hontenisse. J. W. MAAS Wz., Secr. v. d. ring Axel voor inw. zending. Juli 1927. Driemanschap. Waar Maas en Waal te zamen vloên En Gorkum rijst van ver Waar Axel, Zaamslag en den Hoek De handen samenslaan, Ontstaat, door Kunst bijeengebracht, Door ieder als om strijd betracht, Een broederband. Gezellig was 'ter op den Hoek Verleden Zaterdag, En iedereen was overtuigd Dat Eendracht veel vermag. Door E. N. Z. K. afgehaald Aan 'tZ.-V. tramstation, Trok men „en club" naar Mauritsfort. Of men niet verder kon Vroeg menigeen zich hijgend af? De locht was wel wat lang; De embouchure raakt men kwijt, En 'tspel komt in 't gedrang. Onafgebroken, als om strijd Werd er muziek gemaakt, Tot groot vermaak der Hoekenaars. Op 't marktplein werd gestaakt En respectievelijk gaf elk corps Daar, juist een uur, concert. De mooiste nummers van het Re- Pertolr gaf men cadeau. 't Politietoezicht was correct, (.Dat is niet overal zoo!) Na afloop kwam 't Bestuur bijeen Op Nieuwlink's bovenzaal; Daar werd door voorzitter de Fouw In welgekozen taal De glorievolle dag herdacht, Bij 'n vriendelijk onthaal. Dhr. van Houte en heer Stolk Gaven aan Hoek de eer, En stemden met het spreekwoord in „Deez' perzik smaakt naar meer". Het uuiije vin vartrekken sloeg Voor velen veel te gauw. Lang leev' de Harmonie van Hoek En voorzitter de Fuuw. EEN AXELAAR. Axel, 19 Juli '27. ut 4 Bindertwine

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3