Kostelooze Inenting. Weer dagelijks verkrijgbaar Paling en Hosselen. P. SLUIS Axel. Fa. D. J. Licht- eo Krachiiastaüatie's. Zelfstrikkers J. C. VINK. - Boekh. tag a Öfffiö winkelier. Slapeloosheid aanbesteden van het leggen van een Beayer Wall Board PLAFOND Hand- en Trapbeweging. 1. MANGOLD. Oplokvoer Ochtendvoer We Ontvingen bij A. KOLFER. ¥oor Wijnen en Top-Bronwater Mphardt's Zenuwtabletten. Ingezonden Stukken Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Kostelooze Inenting of Herinenting Advertentie». versche ingelegde J. VERSTRATEN--BOER, In fpe Vleeschwaren. N. V. Provinciale Zeeuwsche ElectriciteMaatschappij. Zl o Eitaiage g Door U toch ook Radio-lnstallatie's A. Nevejan en Zoon Firma D. J. OGGEL. Openbare Verkooping. Woensdag 20 Juli 1927, Zomerdienst 1927. geurig en versch Kindje levend begraven. Een automobilist die in een bosch te Hurst Green in Sussex wat wilde rusten, hoorde toen bij onder de boomen liep, een eigenaardia: geluid. Plotseling zag hij een kindervoetje uit den grond steken. Hij groef het kindje, een jongen van naar schatting twee maanden, op en bracht het, daar het nog teekeDen van leven gaf, naar een zieken huis. Op den weg langs het bosch had men even tevoren een groote toerauto met een vrouw en twee maonen zien rijden, die de politie thans tracht op te sporen. Negentien millioen aan effec ten verbrand,. Deze week zijn in de ovens, die gewoonlijk door de Pranscbe Staatsmunt gebruikt worden voor het smelten der alliages, op plechtige wijze 22.744 staatseffeeten verbrand, welke een rente van 900.000 francs en een hoofdsom van nominaal 19.000.000 francs vertegenwoor digden. Deze effecten, welke als vrijwillige bijdragen zijn al- gestaan, stonden te voren in het grootboek der natiouale scbulc ingeschreven. De verbranding dezer stukken voltooit de daad van nationale solidariteit der genen, die een deel van hun bezit hebben afgestaan om de staatslasten te verlichten. Toerauto omgeslagen. Een met 17 personen bemande tourauto is Zondag tusscheD Welsheim en GöppiDgen door het weigeren van de rem een helling afgeredeu en omgeslagen Een meisje werd onmiddellijk gedood, 4 toeristen werden ern stig, 8 lichter gewond. liet lijk in den koffer. Voor de Old Bailey is het pro ces begonnen tegen John Robin son, die ervan beschuldigd wordt, mrs. Bonati te hebben vermoord, wier lijk in een koffer op het station Charing Cros» werd aan getroffen. Ondanks de drukkende hitte was de belangstelling enorm. De verdachte zeide onschuldig te zijn. De ambtenaar van het O. M deelde mede, dat hij niet on middellijk de door John Robinson voor de politie afgelegde verkla ring als getuigenis zou gebruiken, daar deze verklaring door Robin-on's verdedigers gewraakt werd Hy zeide echter, dat de keten van bewijzen volledig was en dat deze alleen kon wij zen op moord. Dinsdag heeft de verdachte Robinson zijn eigen lezing van het gebeurde gegeven. Op 4 Mei had hij de vrouw bij een postkantoor op straat ontmoet. Op haar voorstel waren beiden naar ziju kantoor gegaan, waar hy eenige brieven schreef, ter wijl de vrouw tegenover hem zat. Daarna had zij tegen hem gezegd: Wat denk je eraan te te doen Waarop by vroeg, wat ze bedoelde. Zij antwoordde Je meent toch niet, dat ik hier voor mijn plezier zit Ik moet geld hebben. Hij weigerde en zij zeide toen Je hebt hier na tuurlijk geldHij antwoordde ontkennend. Daarop kwam zij op hem af en zei, dat zij geld moest hebben. Zij werd erg kwaad en schold hem uit. Hij duwde haar van zich af, stond van zijn stoel op en ging zoover mogelijk van haar vandaan bij het raam staan. Daarna bukte zy' zich by den haard, scheen iets op te rapen en kwam ver volgens op hem af, zeggende Ik zal je laten zien, of ik iets zal krygen of niet waarbij zy haar arm dreigend ophief, alsof zyn hem slaan wilde. Hij wierp haar terug en sloeg haar in het gezicht. Daarop wankelde zy en viel om. Zy wierp in haar val een stoel om en viel op de rech terzijde. Hy nam zijn hoed en zeide in het weggaan Je kunt nu gaan, zoodra je wilt", en ging weg. n Toen hy den volgenden mor gen terug kwam, vond hy haar dood. Hij besloot toen, zich van het byk te ontdoen op de wyze, die inmiddels bekend gewor* den is, De aardbeving in Palestina. Jeruzalem, Jericho en andere plaatsen in Palestina zijn hevig geteisterd door een aardbeving, waarbij talrijke 'personen om het leven zijn gekomen. De basiliek van het Heilige Graf is gespleten- De stad Nabloes biedt een vr'eeselijk beeld van verwoesting aan. De plaats ziet er uit als een doodenstad en het lijkt alsof er een hevig bombardement heeft plaats gehad. Bijna geen enkel huis is aan de verwoesting ont snapt en de meeste zijn geheel ingestort. Enkele staau nog als door een wonder overeind. Do gewoonlijk zeer drukke straten zijn bijna volkomen ver laten, met uitzondering van en kele inwoners die op k.ameelen en ezels hun bezittingen in vei ligheid trachten te brengen iD een geïmproviseerd kamp buiten de stad, waar de meeste inwo ners zich terneergeslagen en treurig hebben verzameld. Zeer booge gebouwen zijn als kaar tenhuizen ineengestort. Het red dingswerk is onmiddellijk ter hand genomen en wordt geleid door de Britsche politie. In bijna alle streken is het onveilig. De bevrijding der lijken uit de puinhopen geschiedt onder de treurige kreten der wachten den als deze de houding zien, waarin de slachtoffers door den dood werden verrast. Officieel wordt medegedeeld, dat 150 personen werden gedood in Palestina en 100 in Trans- jordanië. In totaal zijn c.a. 500 perso nen omgekoman, w aaronder geen Europeanen. Treinbotsing in Amerika. Gistermiddag had te Toledo (Chic.), een botsing plaats tus- schen een personentrein en een goederentrein Elt personen wer den op slag gedood en vele ge- woud. Een der wagons is vol komen uitgebrand. Behalve eenige wagons, die met goederen geladen waren, bestond de lading der goederen trein uit cement, waardoor de uitgebroken brand beperkt bleef. In aanvaring met een ijsberg. Volgens een ber ebt uit New- York heeft het Engelsche stoom schip Montcalm, dat de vorige week van Montreal naar Liver pool vertrok, ernstige averij be komen door aanvaring met een ijsberg, midden in den Atlanti- tischen Oceaan. Nadere bijzon derheden ontbreken nog, docb het schip is blijven drijven en zet langzaam zijn reis naar Li verpool voort. Aan boord verder alles wel. De ramp in Saksen Uit Dresden wordt gemeld, dat de voorloopige lijst van doo- deu en vermisten bij de ramp in het Ertsgebergte de namen bevat van 156 personen. Hierbij komen nog ongeveer 30 dooden uit Lauenstein, Fürstenwalde, Rottwernsdorff en eenige andere plaatsen, zoodat het totaal aantal dooden byna tweehonderd be draagt. Het verwoeste terrein beslaat ongeveer 300 vierkante K. M. De Ministerpresident is be noemd tot staatscommissaris voor het herstellingswerk. De RijksregeeriDg heeft twee millioen Mark beschikbaar ge steld voor leniging van den meest dringenden nood. De Nederlandscbe Regeering heeft aan de Duitsche Regeering laar deelneming betuigd met de ramp in Saksen en verzocht haar sympathie door de bevoegde auto riteiten aan de zwaarbeproefde bevolking van de geteisterde streken te willen vertolken. Nieuwe wolkbreuk in Saksen. Boven bet district Oberröh- lingen in Saksen is een hevige wolkbreuk losgebroken. Het myn- gebied is in een groot meer ver anderd. De spoordijk tusschen isleben en Teutschenthal is on dermijnd waardoor het verkeer gestremd is. Te Kupferkammer zyn op 't kerkhof grafsteenen omvergeworpen en graven open- gewoeld, Bijoa in elke plaats is bet water verschillend. Heeft u z.g. „hard" water? Dat kunt ge merken, als uw baar na het wasschen (als het droog K eenigszins kleverig voelt. Dat kunt ge voorkomen, door in het water, waarmee ge het haar naspoelt, een eetlepel citroensap of azijo te doeD. Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zi voornemens zijn tot het in de bovengang der O. L. School op Donderdag 21 Jul' 1927, des voormiddags ten 10 ure, ten Raadhuize. Inlichtingen te verkrijgen bij den Gemeente-Opzichter. Gezegelde inschrijvingsbiljetten moeten vóór het uur van aanbe steding ten Gemeentehuize wor den ingeleverd. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat op WOENSDAG 20 JULI as, des namiddags 2VS uur, de ge legenheid zal zijn opengesteld tot van hen, die zich daartoe in het Gymnastieklokaal der O. L. School aanmelden. Gelieve trouwboekjes der ouders of geboorte-bewijzen der kinderen mede te brengen. Aanbevelend, In verband met te verrichten werkzaamheden zal op Zondag 17 dezer van omstreeks 4 uur voorm. tot omstreeks 5 uur voorm. geen stroom kunnen worden geleverd. DE DIRECTIE. Aanbevelend, en wordt door de grootste en voor naamste pluimveefokkers in Nederland gebruikt. Voor wederverkoop ELECTRiSCHE (ook in huurkoop). Vraagt prijsopgaaf. Aanbevelend, W. F. BUBECK, Sluiskil, Kerkstraat 37. de nieuwste des ins in voor Hoeren en Datnes. ïSi© Btalago is het adres SAS VAN GENT. Hoofdvertegenwoordigers voor Zeeland van de Top-Bronnen en voor Wijnen van het gekend Huis DE STAERCKEJOURET, te Gent. Te Axel dagelijks verkrijg baar bij C. N. DIELEMAN, Kerk straat. Prima samenstelling. Aanbevelend, De Notaris J. A. Drogmans te Axel, zal ten verzoeke van ALPH. VAN DE VIJVER te Zuiddorpe, op des namiddags 4 nur (zomertijd) verkoopen 2V6 X 44 A. 56 c.A. HAVER. (4 koopen). 2Vs X 44 A. 56 c.A. TARWE. (3 koopen). 1 X 44 A. 56 c.A. ROGGE. (2 koopen). 78 X 44 A 56 c.A. GERST. (1 koop). Vergaderen bij L. Beelaert, Zuiddorpe, Muis. Betalen 1 Dec. 1927. tengevolge van de zomerwarmte, over wint men spoedig cLor het gebruil. van een paar Giazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). De Waterleiding Mijnheer de Redacteur! in de waterleidingkwestie is den iaatsten tijd reeds heel wat beroering gekomen. Het besluit van de Ge meenteraad van Terneuzen om de geldleening voor de waterleiding niet goed te keuren en verbinding te zoeken met andere gemeenteraden om tot een ontbinding van de Waterlei ding-Mij te komen, is ten zeerste toe te juichen en verdient de volle mede werking van alle betrokken gemeente raden. Indien de waterleiding op de tegen woordige basis tot stand zou komen beteekent dit een niet te overziene financieele ramp voor alle betrekken gemeenten. De berekening van het Rijksbureau, vermeld in het Rapport, klopt in het geheel niet met het tegen woordig plan. Hoe kan het Rijksbureau het rapport aannemen als basis voor de tegen woordige samenstelling? In dat rapport is gerekend op 83520 aansluitbare inwoners in het 30e be- drijfsjaar. Van de nu aangesloten gemeenten kunnen wij slechts rekenen op een aantal aansluitbare inwoners van 59000. Hoe zou het nu mogelijk zijn, dat het wateileidingbedrijf zou kunnen rendeeren bij zoo'n gering getal aan sluitbare inwoners, waar er nog geen zekerheid bestaat, dat de waterleiding zal rendeeren by vrij hoog tarief, lage rente en een aansluiting van 83520 aansluitbare inwoners lk durf dan ook gerust beweren, dat bij een tarief, dat ongeveer tweemaal zoo hoog is als door het Rijksbureau aan de afgevaardigden van Terneuzen is afgegeven, de waterleiding nog niet rendeeren zal. Waar blijkbaar het Rijksbureau zelf geen rapport of berekening van het nu bestaande plan heeft, is het van het grootste belang, dat de gemeente raden van de betrokken gemeenten bij de waterleiding zoo spoedig mogelijk etn besluit tot ontbinding der Mij. nemen en hun afgevaardigden op dragen dit besluit op hun vergadering eveneens te nemen, willen zij' hun gemeenten voor een financieele ramp behoeden. Met dank voer de plaatsing. Hoogachtend, CH. CLAESSENS. Axel, 14 Juli 1927. Axel. 15 Juli 1927. Mijnheer de Redacteur Een paar regeltjes in Uw blad zal toch zeker wel niet te veel van mij gevraagd zijn. In den Iaatsten tijd staan de Zeeuwsch-Vlaamsche bladen vol met artikelen over de Waterleiding. Men begint al een beetje ruzie te maken en met dat alles zijn wij op het oogenblik maar weinig gebaat. Gelukkig hebben wij nog pompen en dat is al veel waard. Ook wij als marktbewoners bezitten zoo'n weelde artikel; jammer dat de werking van dit marktmonument vee! te we ischen overlaat en weken, ik zoude haast zeggen een paar maanden weigert zij alle diensten. Daar echter over de slechte werking dezer pomp al eens meer klachten moeten geuit zijn ter bevoegder plaatse, lust het mij niet om ook nog eens te gaan bedelen „as 't u blieft eens te gaan kijken", maar hoop, dat door publicatie dezes onze marktpomp zoo spoedig mogelijk weer voor het gebruik gereed zal worden gemaakt. De bewoners van de Markt en Walstraat zullen er den persoon, die zich met de uitvoering van deze reparatie moet belasten, zeer dankbaar voor zijn. Mijnheer de Redacteur, U dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, A. VAN MAALE. Van 1—30 Juni 1927. KOEWACHT. Huwelijks-voltrek kingen, 29. Leo Seghers, 22 ,"j., jm. en Maria Ptiilomena de Schepper, 23 j i jd> Geboorten. 7. Honoré August, 7. van Eduard Drubbei en Leonie Sturms. 8. Albertus Dominicus, z. van Hen- ricus Franciscus van der Goore en Seraphina Thresia Maria Raes. 13, Paul Allard Florenf, z. van August Naessens en Magdalena Maria Thuije. 20. Lucia Leonie Eulalie, d. van Ca- milie rie Roover en Eugenia Clotilde de Rijcke. Petrus Stephanus, z. van Carolus Alouisius Ferket en Maria Josephina Meijs. Overlijden. 22. Albeit Eugène van Mossevilde, 14 j., z. van Alphonsius en Carolina Vlijminck. 28. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van AlbertusJans- sens en Sulma Margaretha Amelia Maria Buijsse. 30 Maria Francisca van Doosselaer, 88 j., wed van Vin- centius Phillipus Meert. SAS VAN GENT Huwelijks-vol- trekkingen. 27. Caesar Hsrmenegildus van Wies, 37 j., jm. en Helena Maria Adriana van den Berg, 32 j., jJ. Geboorten. 3. Willy Raymond, z. van Maria Leonarda Ducarman. 6. Louisa Maria, d. van Aiphonsus d^ Graene en Maria Anna Buijs. 9. Her man Henri Elodie, z. van Robert Charles Francois de Meijer en Leonia Joanna Maria Michiclser. 21. Simonne Al- phonsine Julie, d. van Petrus Paulus Leonardus Genetello en Mpgdalena van Renterghem. Overlijden. 8. Celnia Maria Maen- hout, 50 j„ echtg. van Albert Visser. 10. Anna Maria Bonte, 28 j (oferl. te Ter Neuzen), echtg. van Clementius Augustinus Eduardus van den Hemel.

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3