Knagende pijnen Sanapirin-tabletten li Groote Opruiming Zomermantels en Japonnen bij A. KOLFER, Magazijn „Ds Duif J. VISSER-KÜGLE. gedurende de uitverkoop Uit de hand te koop Buitenland. Burgerlijke Stand. Ad ver ten tien. uiterst lage prijzen Openbare Verkooping. op Dinsdag den 12 Juli 1927 Openbare Verkooping. Vrijdag den 15 Juli 1927 7 x 44 A. 56 c.A. Rogge 6 x 44 A. 56 c.A. Tarwe 5'a x 44 A. 56 c.A. Haver 31* x 44 A. 56 c.A. Gerst 21/» x 44 A. 56 c.A. Vlas aan ongekend lage prijzen De koetsier vloog van den bok en bleef op de kap van den auto liggen. De nabestaanden van de doode wonden zich geweldig op over het ongeval en werden door de omstanders in hun protesten bijgestaan. De laatsten bedreig den zelfs de drie automobilisten en een van hen trok een revolver. Gelukkig kwam do politie nog juist bij tijds opdagen om een .einde te maken aan de weinig stichtelijke ruzie eu proces-ver baal van de aanrijding op te maken. Inmiddels wachtte de stoet geduldig op de komst van een anderen lijkwagen om de kist verder te kunnen vervoeren. Een arbeider te Sydney, Henry Steen genaamd, ontving tot zijn zeer groote verwondering vaD een notaris bericht, dat een zekere John Charles Midwood gestorven was en zijn geh-ele vermogeD, ruim honderdduizend pond sterling, aan hem, Steen, vermaakt had. Al was alles echt de werkman kon het niet ge- looven de naam Midwood was hem volmaakt onbekend en hij begreep niet hoe een onbekende zijn geheele vermogen op een dergelijke wijze kan vermaken. Een bij den notaris gedeponeer- den brief bracht echter ophel dering. Midwood vertelt in zijn brief, dat hij dertig jaar geleden even als Steen naar de hand van een meisje, Harriet genaamd, had gedongen, dat ten slotte haar keus had laten vallen op Steen. Zij wa3 veeleischend en luxueu«, dwong haar man tot steeds groo- ter uitgaven, deze was te zwak om weerstand te bieden, willigde alles in en vergreep zich ten slotte aan andermans goed, waar door bü in de gevangenis geraak te. Zoodra Harriet, na den onder gang van haar man bewerkt te hebben, weer in aanraking kwam met Midwood, was het alsof zij volkomen veranderd was. Geen ontbering was haar te groot, om den man, dien zij blijkbaar in werkelijkheid beminde, te helpen en te steunen. Midwood kwam vooruit en werd ryk en deze rijkdom had hij geheel aan de vrouw te danken, die haar wet tigen echtgenoot in zijn nood ver liet. Uit wroeging heeft Midwood thans het door hem met steun van de vrouw van Steen bijeen gegaarde geld nagelaten aan den man, die juist door diezelfde vrouw zooveel heeft geleden. De Engelsche minister van Binnenlandsche Zaken heeft den koning geadviseerd het dood vonnis te vernietigen, hetwelk is uitgesproken over een 19-jarig meisje te Bromley, wtgens het verdrinken van haar kind van zes maanden. De jury had haar, met het oog op haar leeftijd, krachtig aanbevolen voor cle mentie. Het weer. Tengevolge van de buiten sporige regens der laatste weken, afgewisseld door groote hitte, zijn de enorme sneeuwmassa's, welke nog op de hooge bergen lagen, plotseling aan het smelten ge gaan, waardoor in het Oosten van Noorwegen groote overstroo- mingen zijn veroorzaakt. Te Notodden, een stadje in Tele- marken, zijn 300 personen dak loos. Alle electrische centrales zijn stopgezet, de spoorlijn in die streek is weggespoeld, aan fa brieken, wegeD, bruggen en aan den oogst is groote schade toe gebracht. Ook de streken aan de Zuidkust en enkele gedeelten van noordelijk Noorwegen zijn door watersnood geteisterd. Er zijn vijf menschenleveDS ver loren gegaan, waarvan vier in Telemarken. De materieele scha de bedraagt millioenen kronen en men betwijfeld of het water reeds zijn hoogsten stand heeft bereikt. Tragisch einde. In een villa bij Tours had een ontploffing plaats, waarna brand uitbrak. De bewoners zagen geen kans om te ontvluchten, zoodat de heer des huizes (een officier), zijn vrouw, twee kin* deren en de dienstbode in de vlammen zijn omgekomen. Men vond later hunne verkoolde lijken. In de laatste drie dagen ziju te Chicago 30 personen ten gevolge van de hitte gestorven en bovendien nog een twintigtal in het overige deel van Ohio. Was liy krankzinnig Te Berlijn werd de redactie van de „Vossische Zeitung" opge beld door een jongen, die ziju naam niet wilde noemen en d;e de redactie verzocht, om kwart over vier een verslaggever naar den ingang van een groote bio-- coop te zenden, omdat daar op het oogenbliK iets belangwek kends zou gebeuren. De redactie werd nog driemaal met hetzelfde verzoek opgebeld, zoodat zij de politie waarschuwde, die daarop agenten naar de bioscoop zond. Juist toen het kwart over vier sloeg, verscheen er een jonge man voor de bioscoop, hij haalde 'n revolver uit zijn zak en joeg zich een kogel door het hoofd, voordat de agenten den tijd had den, tusschenbeide te komen. De jongeD, die ernstig werd gewond, werd naar het ziekenhuis ge bracht, Het bleek te zijn een 18- jarige smid. Luchtvaart. In een persgesprek met een Aneta vertegenwoordiger verklaar de de K.L.M.-piloot Geysendorf- fer, dat de vliegvelden in het buitenland hem zeer tegengeval len zijn. Hij schetste den tocht als zeer vermoeiend, doch zoo zeide hij, meer dan de tocht zelve vraagt de groote zorg voor de passagiers en de onderdeden van het toestel, opofferingen. Tusschen Bagdad en Basra hadden de piloten gelijk al ge meld, met zware zandstormen te kampen. Zij waren genoodzaakt op een hoogte van 2600 meter te gaan vliegen. De geheele pers juicht de praes- tatie der luchtreizigers toe. De „Javabode" is van oordeel, dat de bemanning van het vlieg tuig een bijzondere blijk van waardeering verdiend heeft. Het blad brengt hierbij in herinnering de onderscheiding indertijd uit gereikt aan Van der Hoop na volbrenging van den vliegtocht naar Indië. Het blad hoopt maar, dat de Koningin wederom waar deering zal betuigen aan de koene vliegers en een hoffelijk gebaar jegens den heer Van Lear Black zal maken. Men, meldt aan het Haagsche Aneta-kantoor De K. L. M. ontving van den heer A H. G. Fokker uit Amerika het volgende telegram, alsgeluk- wensch na den geslaagden tocht Amsterdam - Batavia. „Hulde aan de K. L. M., haar organisator en directeur Plesman, haar medewerkers en financieele steunpilaren voor succesvolleeerste commercieele Holland-Indië vlucht. Laat Hol land's energie en kapitaal de plaats veroveren in hetwereld- luchtverkeer, welke onze voor vaderen hielden in de scheep vaart. Nederland en Indië be hoeven niet langer ver verwij derd te zijn van elkaar. Neder land alleen is te klein voor luchtverkeer en vliegtuigindu strie, maar het kan en moet haar aandeel veroveren in de wereldmarkt, waar onbegrensde mogelijkheden braak liggen voor Hollandsche jeugd en onder nemingsgeest. Laat kortzichtige politiek en verdeeldheid de kansen niet bederven, waar voortvarendheid en samenwer king zooveel kunnen bereiken voor den Nederlandschen naam de welvaart en industrie". Vrijdag is Byrd met zijne reis gezellen na hun zoo ongelukkig geëindigden tocht te Parijs aan gekomen. Doumergue, de President der Fransche Republiek, heeft Byrd en zijne tochtgenooten ontvangen en toonde levendige belangstelling in het verhaal hunner weder waardigheden tijdens de Oceaan- vlucht. Byrd overhandigde den Presi dent eene reproductie van de eerste Amerikaansche vlag, da- teerende van 1777. De speciale correspondent van de „Daily Mail" te Ver sur Mèr heeft een onderhoud gehad met Byrd, die hem het volgende mededeelde „Nadat wij New-Foundland hadden verlaten, ontmoetten wij het slechtste weer, dat men zich kan voorstellen, en het laatste gedeelte van den tocht was een vreeselijke strijd tegen de ele menten. Wij legden 4200 mijl in 42 uur af. Toen wij in 't Noorden van Frankrijk de Fran sche kust passeerden, hadden wij nog slechts voor een half uur benzine. Wij zagen de lichten van Caen. Wij voorzagen een noodlanding in de duisternis in een onbekend land en besloten toen op het strand te landen. Wij hoorden de golven in de duisternis. De wielen van het toestel werden afgeslagen en wij bevonden ons in ondiep water". Byrd deelde nog mede, dat toen hij voor den eersten keer boven Brest was, hij voornemens was regelrecht naar Parijs te vliegen. De dichte mist en de regen dwon gen hem evenwei Noordelijker te gaan en te trachten de Seine te vinden. Dit bleek evenwel on mogelijk, waarna hij tenslotte weer aan de kust terecht is ge komen. Byrd heeft bij het ver laten van het viiegtuigonmiddellijk de officieele documenten, het draadlooze toestel, en de navi gatie instrumenten gered. Naar het „Hdbl." verneemt, is de directeur van de Ned. Viieg- tuigenfabriek Fokker te Amster dam, de heer Stephan, naar Cherbourg vertrokken, ten einde met Byrd over het herstel van zijn machine te spreken. Het is niet uitgesloten, dat het toestel te Amsterdam gerepareerd wordt. Uit bijzonderheden, aan de Engelsche bladen geseind, blijkt, dat beide vleugels van de Fokker machine door het neerkomen op het water zijn gebroken. Byrd had aan de monding van de Seine wilier. landen, maar kwam in zee terecht bij het plaatsje Ver. Twee visschers, Marius Michel en Armand Martin, vonden 's nachts ongeveer vier uur twee van de vliegers, slapende op het strand. De mannen waren bezig hun netten in te halen en liepen langs het strand, toen ze plotse ling een verlaten vliegtuig ont waarden. Ze zochten onmiddellijk op het strand en vonden weldra Byrd en Noville. Beide Ameri kanen kwamen onmiddellijk over eind en gingen met de Fransche visschers naar een huis in de buurt. Ze schenen ondanks alles goed gehumeurd, maar waren niet best te spreken over de ervaringen, die ze opgedaan hadden met de Fransche weersomstandigheden. „Ze vertelden ons" aldus de visschers „dat ze een ver- schrikkelijken nacht hadden door gemaakt, daar ze uren lang niet de minste idee hadden, waar ze zich bevonden. Voor ze wat wilden eten, verzochten ze ons de machine in veiligheid te brengen". Het bleek, dat twee passagiers in het huis van den vuurtoren wachter waren. De civiele l(jst van koning Albert Na korte debatten werd Donder dag door de Belgische Kamer het wetsontwerp aangenomen om de civiele lijst van koning Albert te verhoogen van frs. 3.000.300 op frs. 9.500.00. De communisten voerden een hevige oppositie. De ontsnapping van Daudet. Madame Montard, de telefoon juffrouw van de Action Fran^aise, verdacht ais medeplichtige aan de ontsnapping van Daudet is in hechtenis genomen. Zij wilde de vragen van den rechter niet beantwoorden zonder dat haar advocaat erbij was. Z(j is in de gevangenis vac St. Lasare op gesloten met haar kindje van vier maanden dat zij naar bet gerechtsgebouw mee had ge bracht. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag ji. waren de prijzen als volgt Tarwe f 16,a f 17.Rogge f 11af 12,—Wintergerst f a f Zomergerst f a f—Haver f 11,— af 12,—. Erwten f a f Paarden- boonen f a f Duiven- boonen f a f Bruine- boonen f—a f Lijn zaad f 17,af 18,Blauwmaan- zaad f40,— a f45,—. Groen Vlas f a f Gebookt Vlas f 15,a f 16,Gezwingeld Vlas f 1,af 1.10. Aardappels f8,a f9,—. Stroo f 18,a f 19,Koolzaad f a f Mosterdzaad fa f Boter f 1,60 a f 1,70. Eieren f 5a f 5,50. HULST, 4 Juli. Graanmarkt. Tarwe f 15,a f 15,25. Rogge f 12,—af 13,— Wintergerstf a f Zomergerst fa f—Haver f 10,— h f 11, Erwten f 20,a f 21Paarden- boonen f 12,af 12,25. Duiven- boonen f 13,a f 14,—. Witte boonen f—a f Bruine boonen f 10,— a f 11,—. Lijnzaad f 15,a f 16,Aardappels f 0, Af 0,—.Koolzaad f -,af Boter f 1,50 a f 1,60 per K.G. Eieren 26 stuks f 1,43. Slachtvee 8, verkocht 5 Varkens 79, ver kocht 51. Aanvoer Eierveiling V. P. Z 33000 stuks, f 5,20 per lOOstuks. v» De Notaris J. A Drogmans te Axel zal ten verzoeke van de KINDEREN SCHIEMAN te Hoek des namiddags 2 uur (zomertijd) verkoopen 4 X 44 A. 56 c.A. ZOMERGERST. i Vs X 44 A. 56 c.A. DUIVEBOONEN. V1/» X 44 A. 56 cA. ERWTEN. 1 X 44 A. 56 c.A. HAVER. 3 X 44 A. 56 c.A. SUIKERBIETEN. 1 X 44 A. 56 c A. KOEBIETEN. 5 X 44 A. 56 c A. TARWE. 3 X 44 A. 56 c.A. AARDAPPELS 3% X 44 A. 56 c.A VLAS. Gelegen in Mossel-, Stelie- en Pieterspolder. Vergaderen op de hofstede te Hoek, Mosselpolder. Betalen: 1 Sept. 1927. staande aan de Magrette. Te bevragen bij den bewoner, ANDR. LOURENS, Axel. De Notaris J. A. Dreguians te te Axel, zal ten verzoeke van dhr. HON. KIPS te Koewacht op des namiddags 3 uur (zomertijd) verkoopen (4 koopen) (6 koopen) (4 koopen) (3 koopen) (2 koopen) Vergaderen op de hofstede te Koewacht, Koestraat. BETALEN: 1 Dec. 1927. VAN in Dames* en Kindermaten in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn, verdrijft men met Proefbuisje 25 ct. Bij Apoth. en Drog. Van 1—30 Juni 1927. AXEL. Huwelijks aangiften. 9. Pe trus Josepbus van Deursen, 28 j jm. en Elvira Atargaretha Mana Dellaert, 22 jjd. Huwelijks-voltrekkingen. 2. Louis de Footer, 25 j., jm. en Cornelia van Dixhoorn, 26 j.. jd. 9. Augustus Adrianus van de Walle, 28 j., j.n. en Christina Rosalia Casteels, 20 j., jd. 30. Jan Hainelink, 24 j., jm. en Krina Dieleman, 27 j., jd. Adriaan Frangois Haak, 25 jjm, en Johanna Koekkoek, 25 j., jd. Hendrik Pieter Wolfert, 21 j, jm. en Janna Elisabeth van Bende- gem, 26 jjd. Geboorten. 3. Janneke Martina, d. van Martinus Cornelis Lansen en Jaco- mijnlje van Beile. 5. Jacob, z. van Jaspert Simon Buijze en Martha Diele man. 6. Piete.rnella, d. van Willem de Brnijne en Pieternella Jansen. 7. Adriana Cornelia, d. van Jacob Over- dulve en Leuntje Boeije. 13. Cornelis Krijn, z. van Pieter Verschelling en Pieternella Dieleman. 14. Herman Petrus Leonardus, z. van Leonardus Johannes de Maat en Irma Maria Martens. 16 Alouis, z. van Alphonsus Modestus Breepoel en Catharina Her man. 17. Dingenis Nicolaas, z. van Pieter Cornells Filius en Adriana Maria de Vos. 26 Bernardns Johannes, z. van Petrus Bernardus Seghers en Jacoba de Visser. Overlijden. 4. Maria Bakker, 2 j., d. van Frederik Bakker en Jacoba Verschelling. 14. Jacoba Jacomina Moerland, 3 w., d. van Leendert Moer land en Cornelia Scheele. 17. Leendert Ortdee, 63 j., weduwe, van Martha Wienies. 13. Aaltje de Bruijn, 39 j., d. van Johannes Cornelis de Bruijn en Sara Maria de Jonge. 17. Jakob Jan Christiaan Lucieer, 22 j., z. vanjozias Lucieer en Catharina Francina Diele man. 20. Catharina de Feijter, 3 w., d. van Jan de Feiiter en Maria Lourens. 22. Pieter Herrebout, 62 j.. echtg. van Hdena Bolleman. 27. Janna de Poo- ter, 75 j-, echtge. van Michiel van Drongelen. iÏÉi a a ii

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3