Volvette KAAS. Souvenirs AXEL. 1st roerende goederen, Ia de Modsi&ak „BI VLIJT" Dames- en KiiHlerkieediii<r De nieuwste STOFFEN Het verbeteren van bestratingen in de Eerste Yerkorting te Axel. Natte Kostgangers Vrijdag 17 Juni 1927, CORSET i EN voor iedere leeftijd. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. IJk en Herijk van Maten en Gewichten. Uk en Herijk van Maten en Gewichten Advertentiën. AALTJE DE BRUINE Beoosten- en Bewesten-Blypolder. Zaterdag 25 Juni 1927 aanbesteden P. FIJN VAN DRAAT van Donderdag 16 Juni, 12 uur tot Maandag 20 Juni, 3 uur. Weder verkrijgbaar: Prima eigengemaakte i. Boer-van Oordt. Enorme sorteering. Openbare Verkooping. a. DE GEBOUWEN, b. Een Mannenzitplaats c. 1 Obligatie Dameskousen en Kindersportkousen. in Katoen, Mouseline, Popeline, Travers, voor MANTELS en JAPONNEN, enz., enz. D VAN HOFF. Het college stelde naar aanlei ding van dit antwoord voor om afwijzend te beschikken op het aanbod, aangezien het Waterschap Coegors als meest belanghebben de de verbetering niet voldoende wil steunen en de gemeente zich niet verplicht ziet om de kosten ten volle cp zich te nemen. Dhr. P. de Feijter betreurde het ook, dat de polder niet meer voelde voor deze verbetering, nu de gemeente daartoe bereid is en er zal z.i. eerst een ongeluk moe ten gebeuren, eer het verbetert, want het is er een gevaarlijk punt. Hij kan ?ich echter vereenigen met B. en W„ dat de gemeente niet alle kosten kan dragen. Dhr. Weijns beaamde dat ook, maar, zoo vroeg hij, zou men met f500 ook niets bereiken? Dan heeft de gemeente gedaan wat ze kon en de verbetering is die som wel waard. De Voorz. antwoordde, dat als werkelijk de belanghebbenden maar f 50 voor zoo iets over hebben en dan nog voorwaarden stellen, die de kosten der bij drage overtreffen, is het geen praten waard. Het gaat niet op om de kosten maar op de ge meente te leggen. En Riemens wil het beslist niet minder doen Dhr. Weijns achtte het belang voor den Coegorspolder niet zoo groot als hier wordt geschat. De meeste menschen rijden over de Sassing of door de andere straat naar Terneuzen en misschien komen we met de helft der breedte ook toe. De Voorz.Als we het toch doen, moet het goed zijn. Dhr. WeijnsMaar als er dan een ongeluk gebeurd, worden wc toch gedwongen den weg te ver beteren De Voorz.: Daar zijn wij niet aansprakelijk voor, maar wel het polderbestuur, dat in dezen niet meewerkt. Dhr. Dieleman gelooft wel, dat het op Spui een gevaarlijk punt is en ook, dat Riemens het niet minder dan f 1000 doen kan, maar konden we niet beter vragen, dat de Coegorspolder er zelf voor zorgde. Ook is aan Schapenbout een veel gevaarlijker punt en daar is pas nog een ongeluk gebeur^, zoodat we als we aan't opruimen gaan er nog veel meer zal komen, en daar moeten we rekening mee houden. Het was daarom goed om aan het polderbestuur te vra gen, dat ze allebei die punten verbeterde. De Voorz. ziet daarvan geen nut in, want dan wordt de Raad verwezen naar de Alg. vergadering van Mei 1928. Wel was het goed om met het polderbestuur in on derhandeling te treden en te trachten de zaak te bespoedigen. Dhr. J. de Feijter vroeg of een polder recht heeft om een rooilijn vast te stellen, en als dat door den Voorz. ontkend werd, dan was z.i. ook de schuld van dien toestand gedeeltelijk aan de ge meente toe te schrijven. De Voorz.Daarom waren we ook bereid om den last gemeen schappelijk te dragen. Besloten werd alzoo om nog maals met het polderbestunr te onderhandelen. Verder werd nog besloten om den ontruimingstermijn voor de onbewoonbaar verklaarde woning van H. Willemsen te verlengen met 6 maanden en het gevarencijfer voor de Inkomstenbelasting te bepalen op 1,3. Verschillende begrootingswijzi- gingen werden vastgesteld. Aangaande de reclames tegen de hondenbelasting werd voor een half jaar ontheffing verleend aan M. van Doorn, A. de Regt en L. Riemens. De wed. A. Schieman kreeg geen ontheffing. Voor de behandeling dezer pun ten verwijzen we naar het vervolg van het Raadsverslag. Politierechter te Middclbnrg. In de zitting van Vrijdag werd o.m. veroordeeld: A, de B., 53 j., werkman te Stekene, wegens landlooperij en bedelarij te Zuiddorpe en Over slag op 9 en 10 Mei 1927. Uitspraak 12 dagen hecht. Het smokkeldrama te SInis. Zooals men zich zal herinne ren, had op 2 April j.l. te Sluis een smokkeldrama plaats, waarbi de opperwachtmeester der mare chaussée het leven liet. Na het rijden door een bari cade van wagens en na een schietpartij werden de Belgen J P. uit Doornik en P. L. uit Moeskron, gewond aangehouden en bleek, dat zij 5 vaten spiritus vervoerden met een auto. De beide mannen werden dien zelf den dag naar het Huis van Be waring te Middelburg overge bracht. Thans zijn zij, naar de M.Crt verneemt, op vrije voeten gesteld, ofschoon hun zaak nog op 24 Juni moet dienen. Deze zaak zal dan zeer waarschijnlijk bi verstek worden behandeld en zal dus geen verdediger voor hen kunnen optreden. Failis«èinenten. Door de Arrond. Rechtbank te Middelburg zijn failliet ver klaard W. A. Nieuwelink, her bergier en aannemer te Hoek. Rechter-Commissaris mr. J. W. Zijlstra. Curator mr. J. H. M Stieger te Goes. Nog slachtoffers. Te Groenlo is de vrouw over leden, die door de Koningin de vorige week zooveel moed inge sproken werd. Haar man en zoon liggen in 't Gasthuis te Winters wijk. Te Beltrnm onder Groenlo was een man buiten zjjn zinnen ge raakt van ontsteltenis door het weer. Hij is thans zoodanig ver- ergd, dat opzending naar het krankzinnigengesticht noodig bleek. Inval by de Indonesische Studenten. Te Leiden wonen een aantal Indonesische studeerenden, ter wijl ook de huishouding bestuurd wordt door een Indonesiër Soji- man met zjjn vrouw. In dit huis heett de Officier van Justitie uit Den Haag, vergezeld van den hoofdcommissaris en den hoofd inspecteur en inspecteur der recherche te Leiden, een inval gedaan. Toen op de eerste aan maning de deur niet werd geo pend, is deze opengebroken en werden de aanwezige bewoners verhinderd heen te gaan en in ver hoor genomen. Andere Indone siërs elders wonende zijn uit hunne woningen gehaald en ook in verhoor genomen. Dit verhoor met de daarmede gepaard gaande huiszoeking heeft van half drie tot circa zeven uur geduurd. Toen is de justitie vertrokken een aantal verzegelde pakketten werden in een auto geborgen en meegenomen door het parket in Den Haag. Eenige der Indo nesiërs werden naar het politie bureau gebracht, doch keerden later terug. De politie weigert inlichtingen te verstrekken. Naar wij vernemen, is de inval om politieke redenen ge daan. Ook in Den Haag heeft de politie huiszoeking gedaan bij jongelieden uit Indië. Wielryder. Bedenk, dat Gij gemakkelijker kunt uitwijken dan een voet ganger en vergeet nimmer, dat er slechthoorende voetgangers zijn. Gezondheidsraad. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 15,a f 16,Rogge f 11af 12,Wintergerst f a f Zomergerst f f—Haver f 11,—a f 12, Erwten f a f Paarden- boonen f a f Duiven- boonen f a f Bruine boonen f—a f Lijn zaad f af Blauwmaan- zaad f38,— a f40,—. Groen Vlas f 10,k fll,Gebookt Vlas f 13,— a f 16,Gezwingeld Vlas f0,90 af 1,00. Aardappels f 0,a f0,—Stroo f 18,— a f 20,Koolzaad f a f Mosterdzaad fa f Boter f 1,30 a f 1,40 Eieren f 4,50 a f 5,—. HULST, 13 Juni. Graanmarkt. Tarwe f 15,— a f 15,50. Rogge f 12,af 13,— Wintergerstf a f Zomergerst f a f Haver f 10,— a f 11,- Erwten f 20,—a f 21,—Paarden boonen fll,Af 12,Duiven- boonen f 13,— a f 14,— Witte boonen f a f—Bruine booner. f 10,— a f 11,—. Lijnzaad f 15,— a f 16,—. Aardappels f 0,— elf 0, Koolzaad f -,— a f Boter f 1,40 a f 1,50 per K.G. Eieren 26 stuks f 1,30. Slachtvee 4, verkocht 2 Varkens 57, ver kocht 33. Aanvoer Eierveiling V. P. Z 4Ö000 Stuks, f 5,per 100 stuks. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Axel brengen ter Algemeene kennis, dat de in deze Gemeente zal plaats heb ben in het GYMNASTIEK-LO.- KAAL der O. L. SCHOOL en wel voor hen, wier familienaam, naam van Firma of Vennootschap begint met één der letters A. B. C. D. of E. op 16 Jnni van 9 12 en U/a^Vs uur F. G. H. I. J. K. of L. op 17 Juni van 9-12 en U/s^Vs uur M. N. O. P. of Q. op 18 Juni van 9-12 uur; R. of S. op 20 Juni van uur; T. U. V. W. X. of Z. op 32 Juni van 9-12 en 1 Vr4l/« uur dat om onderzocht te kunnen worden de maten en gewichten moeten worden aangeboden schoon, droog en roestvry de ijzeren maten voor droge waren bovendien van binnen en buiten geverfd (niet gelakt) en de ijzeren gewichten ingewreven met wat gekookte lijnolie j dat betaald moet worden voor ten herijk aangeboden maten en gewichten (ijkloon) als ook voor het justeeren van gewichten (ju- steerioon) en wel ten bate van 's Rijks Schatkist (K. B. van 23 October 1919 St. BI. nis. 611 en 612) dat de maten en gewichten, die gestempeld worden met het afkeuringsmerk niet in de winkels enz. teruggebracht mogen worden dat de maten en gewichten vóór 1 October 1927 gestempeld moeten zijn met de letter C en dat er, bij verzuim of verhinde ring om van de bovengenoemde zitting gebruik te maken, nog ge legenheid bestaat maten en ge wichten te laten herijken aan het I.Jkantoor te Middelburg, dat in 1927 geopend is op: 30 juni1, 21, 22,' 28 en 29 Juli; 1, 2, 22 en 23 September van 9-12 uur en van U/s-41/» uur. Na 1 October iederen Donder dag en Vrijdag van 9—1 uur; dat de milligram-gewichten niet op de herijkzitiing, maar alleen aan de ijkkantoren herijkt kun nen worden, (opzending per post franco met ingesloten postbewijs groot 10 cent per aangeboden milligram-gewicht, vermeerderd met porto voor terugzending). Met dezen vervul ik den treurigen plicht kennis te geven, dat mijne Zuster Zondagavond te Sluiskil is overleden in den ouderdom van ruim 39 jaar. Uit aller naam, R. W. DE BRUINE. Axel, 14 Juni 1927. Algemeene kennisgeving. Het BESTUUR van bovenge- ncemden polder zal op des namiddags ten 2 uur in het Hotel „HET GULDEN VLIES" te Axel Aanwijzing op den dag der be steding des morgens 11 uur. Samenkomst bij den Langeweg. Het bestek der werken ligt ter lezing ten kantore van den Ont vanger-Griffier van den polder te Hulst en is tegen f 1.— per exem plaar (franco per posf fl.Ol) al daar verkrijgbaar na 15 Juni 1927. Het Bestuur voornoemd, P. J. J. VAEL, Dijkgraaf. H. L. J. MAERTENS, Ontvanger-Griffier. Tandarts is verhinderd spreekuur te houden gevraagd bij de Wed. E. F. VAN DEN BOS, Julianastraat 168, Axel. van De Notaris J. A Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de kinderen MAARTEN DE REGT, te Neuzen, op verkoopen A. des namiddags 1 unr te Ter Neuzen aan de Tramstraat, de navolgende alskasten, tafels, stoelen met kussens en lederen zittingen, zetel theetafels, kachels, ledikant, bed en dekens, 2 nachtkastjes, wasch- tafel, kleerkist, regulateur, baro meter, parapluistandaard, tapijt, vloerkléeden met kleine kleedjes, gang- en traplooper, schilderijen, schoorsteengarnituur, boekenrek, glaswerk, keukenrek met potten, vloerzeilen, voetenkussens, wasch- gerei, petroleumstel, potten, pan nen, enz. enz. Betaling contant. B. onmiddellijk daarna, in het Hotel „CENTRAAL" aan de Markt aldaar, krachtens verleend rech terlijk bevel met het recht van erfpacht op den grond eigendom van den Staat (Gewone Domeinen, Financiën) tot 31 Juli 1974, te Neuzen aan de Tramstraat, kadaster sec tie C no, 5011, groot 1 A. 5 c.A. Aanvaarding by de betaling. in de Ned. Herv. Kerk te Hoek, gemerkt letter A no. 27. ad. f 100, ten laste Vrederust, Serie C no. 132, rentende 4 pCt. per jaar, op 1 Juni. Betalen 1 maand na de toe- wyzing. wordt op het Atelier vervaardigd voor alle maten en naar de nieuwste modellen. ONTVANGEN Een mooie sorteering STEEDS VERKRIJGBAAR Onberispelijke pasvorm. Vraagt prijzen en beziet tevens de kwaliteit. Aanbevelend, Van 1 - 31 Mei. HOEK. Huwelijks-voltrekkingen. 5. Pieter Adriaan Zegers, 28 j., jm. en "annetje Johanna Stoffels. 21 j., jd. 25. David de Groote, 25 j., jm. en Catharina Jannetje de Fouw, 21 j., jd. Geboorten. 12. Martinus Jan, z. van ohannes Rouw en Marina Neels. 19. Marinus, z. van Jan Johannes van Driel en Maatje Penne. Overlijden. 16. Anna Vinke, 36 j echtg. van Pieter van Es. 20. Cornells Drabbe, 62 j., z. van Gilles en Jaco- mintje Franse. KOEWACHT. Huwelijks-voltrek- i kingen. 4. Andries Polfliet (van Goes), 21 j;, jm. en Irma Ludovica Vercauteren, 22 j., jd. 5. Xaverius Franciscus van Vlierberghe, 24 j„ jm. en Bertha Maria Raes, 19 j,, jd. 11, AlphOns Josephus Jansaens» 30 j., jm. en Josephina Coleta Pharaildis Kips, 25 j., jd. Juliaan Her man Joseph Apers (van Hontenisse), 28 jjm. en Margaretha Anna Maria Kips, 21 j., jd. 19. Joannes Franciscus Kips, 30 jjm. en Margareta Maria van Damme, 29 j„ jd. Geboorten. 6. Julienne Leonie, d van Camiel Theoph el van Goeije en Irma Josephina Matthijs. 10. Roger Honoré, z. van René Mervis en Paulina Catharina Minne. 11. Rachella Maria, d. van Cijrillus Ludovicus de Dauw en Blondina Maria Vernintmen. 27. Ellen Jacoba Margaretha, d. van Anton Gerrit Jongsma ea Louise Wilt-e'mina van Noordt. 31. Andréas Jacobus Sera- phien, z. van Honoré Dominicus Raes en Eugenie van Goeije. Overlijden. 16. Anna Maria Sturte- wagcn, 16 j., d. van Alphonsius en Emma van Hooije. 19. Pieter Johannes de Munter, 85 j., weduwn. van Virgenie Camfijn. 26. Roger Honoré Mervis, 17 d z. van René en Paulina Catha rina Minne. STOPPELDIJK. Huwelijks-voltrek kingen. 7. Fideius Augustinus Hayette (van Boschkapelle), 22 j.. jm. en Eli sabeth Maria Danckaert, 23 j., jd. 17. Jacobus Leenknecht (van Hontenisse), 30 j., jm. en Maria Elisabeth Vink, 24 j., jd. Petrus Hypolitus Ludovicus Boel (van Hulst), 28 j., jm. en Henrica Maria van Waterschoot, 25 j., jd. Geboorten. 13. George Arthur, z. van Petrus Baart en Elisabeth Maria Duerinck. 16. Maria Louisa, d. van Theodorus Crombeen en Cecilia Pieters. Overlijden. 10. Anna Maria de Roos, 84 j., wed. van Anthonij van de Velde. 12. Isabella Maria Aerts, 84 j., wed. van Cornelis Hemeiaar.

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3