AFLOSSINGEN. roerende goederen, Landbouwers verzekert Uwe veldgewassen tegen Hagelschade Glasruitenverzekering;. De Haagsche Glasassurantie Compagnie van 1902 zmuM/tauwM Het bouwen van een WOONHUIS aan de Kanaalkade te Axel, Beoosten- en Bewesten Blij 1, 8, 25, 32, 51, 62, 68 TEER Carbolineum Blackwarnas. A R I A A N Baby-Pakjes, Jurkjes, Truitjes, Vrijdag 17 Juni 1927, bi] de Berlijner HAGELVERZEKERING-MAATSCHAPPIJ van 1832. Gemengd Nieuws. Bekendmakingen. IJk en Herijk van Maten en Gewichten. Uk en Herijk van Maten en Gewichten Hagel- en Wervelstorm. DIENSTPLICHT. Advertentiën. aanbesteed doode IEPEB00MEN, A. VAN SABBEN, Axel. TE KOOP: bij A. van Cruijningen, Ontvangen. ONDERJURKEN DIRECTOIRES. Kousen en Sokken. Ongebleekte Goederen. F. G. VAN TATENHOVE. Openbare Verkooping. a. DE GEBOUWEN, b. Een Mannenzitplaats c. 1 Obligatie N. V. Handels- en Landbouw Mij. v.h. Kantoor HOMBACH te Hulst. Te Middelburg ontdekte mee, dat tijdens de afwezigheid van de familie V. aan het Smide- bolwerk een ongenoode gasteen bezoek had gebracht, een kast had opengebroken en er een betrekkelijk belangrijk bedrag aan geld uit had weggenomen. De politie, die direct een onder zoek instelde, heeft zekeren de R. aangehouden, die bekende den diefstal te hebben gepleegd en de plek aangaf, waar hij op het bolwerk het grootste deel van het geld had verstopt. M.Crt. Een 600-tal kinderen, die tijdens eeD uitstapje te Murtle bij Aberdeen op een grasveld aan het spelen waren, werden door een zwaar onweer overval len, gedurende hetwelk 'n groote vuurbal midden tusschen hen in viel. Een groot aantal sloeg tegen deü grond, doch geen der kin deren heeft blijvend nadeel van het ongeval ondervonden. Gedurende hetzelfde onweer sloeg de bliksem op de metalen stop van een üesch met spuit water, welke gedragen werd door een verpleegster. De flesch sloeg met geweld uit elkaar en 't glas vloog overal heen, doch niemand werd gewond. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft, vertelt het Volk, in den Grooten IJpolder een brutale inbraak met geweld pleging plaats gehad in een houten keetje, midden in deD polder waar geheel alleen een 71-jarige landarbeider woont. Omstreeks drie uur in den nacht werd de oude man door eenig gestommel wakker en toen bleek hem, dat de deuren van zijn slaapplaats gesloten waren, doordat er een kast voor was geplaatst. Met alle kracht waarover de grijsaard beschikte, duwde bij de deuren open, maar op het zelfde oogenblik bracht een hem onbekend persoon hem waar schijnlijk met een stuk hout een slag toe. Doordat bij den klap afweerde, kreeg bij den slag op een zijner polsen. De indringer nam onmiddellijk dsarop de vlucht. Toen de oude man daarop uit zijn bed kwam bleek hem dat zijn kleeren, die op een stoel hadden gelegen, waren door zocht en dat daaruit een porte- monnaie, inhoudende ongeveer dertig gulden, was ontvreemd. De indringer die door bet ont waken van den bestolene blijk baar was gestoord, heeft ook nog een poging gedaan om het houten keetje in brand te steken. E n paar stukken papier, als mede een paar kleedingstukken, die lagen te smeulen, werden door den bewoner gebluscht. Een sncces. Het mag zeker een feit van groote beteekenis heeten, dat het thans gelukt is om van uit Eind hoven met onze Oost-Indische Koloniën door middel van de radio een kruisgesprek te voeren en wel met zoodanig succes, dat het te verwachten is, dat tele fonische gesprekken met Indië niet meer tot de onmogelijkheden behooren. - Voor f 3500 gestolen. Toen Dinsdagochtend de tuin man zich als naar gewoonte wilde begeven in den tuin van het perceel Prinsen Vinkenpark 16, bewoond door de familie v. d. H., welke familie tijdelijk uitstedig is, bemerkte hij dat de deur open stond, die toegang geeft tot den tuin. Vermoedelijk zyn de in re fters, toep zy die deur open von- deD, door het kelderraam naar binnen gekomen. Van onder tot boven werd het perceel doorzocht en alles overhoop gehaald. Uit een voorloopig onderzoek is ko men vast te staan, dat zeker voor een bedrag van meer dan f 3500 aan zilveren en andere voorwer pen van waarde werd gestolen. Zaterdagmorgen tusschen één uur en halt twee was te Abbekerk een krachtige wind waar te nemen, gevoled door een doodscbe stilte. Bij het perceel van D. Snel werd een kist met glas, die tamelijk zwaar was, opgenomen en het bouw land ingeslingerd, over een broei kast heen, waarvan 30 ruiten werden vernield. Van een iD de buurt staand schuurtje wer den de deuren afgerukt E^n slooije werd leeg gezogen. Op bouwerijen in de buurt lagen de aardappelen vlak tegen den grond. Maandagavond reed de 23- jarige G v. L., op den Rijks straatweg bij Bussum. Op eeD gegeven oogenblik sprong de achterband, met het gevolg, dat v. L en de op de duozitting gezeten 23-jarige mej. G. R. op den grond geslingerd werdeD. Laatstgenoemde bekwam een hersenschudding zij werd naar deMajella-sticbtingovergebracht, alwaar zij spoedig overleed, v. L. bekwam Slechts lichte kwetsuren De fabrieksbrand te Echt. Omtrent de brand in de Dak- pannenfabriek N.V. ,De Valk" te Echt, welke Zaterdagmiddag omstreeks half vijf ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak in den Zuidelijken vleugel der fa briek, verneemt de „Tel." nader De brandweer der fabriek, die onmiddellijk ter plaatse was, tastte het vuur met kracht aaD, maar was tegen de enorme vuurzee niet opgewassen. Tele fonisch werden daarom de brand weren van Venle, Maastricht, Roermond en de brandspuit van het Missiebuis te Steyl te hulp geroepeD. Intusschen laaideu de vlammen steeds hooger op en de geheele Zuidelijke vleugel van het ge bouwencomplex stortte met don derend geweld over een lengte van plus minus 40 meter in. Met vereende krachten spande men Zich intusschen in de machinekamer, waarin zich voor een waarde van meer dan 100.000 aan machinerieën be vond, te behouden, waarin men ten slotte na groote iospanDing is geslaagd. Te acht uur was de brandweer de situatie in zoo verie meester, dat van uitbrei ding geen sprake meer was. Met tieata'len stralen werd gewerkt om de vuurzee te blusschen en om negen uur kon gezegd wor den, dat de brand zoo goed als bedwoDgen was. Van deskundige zijde werd verzekerd, dat de schade op ongeveer een millioen gulden geraamd moet worden Maandag is te Brugge een auto komende uit Antwerpen, doordat een band sproDg door de borstwering van een brug gereden van een hoogte van 4 meter in het water gevallen. Van de zes inzittenden wist 1 zich zelf te redden vier werden zwaar gewond, door voorbijgangers op het droge gebrachtbij den zesde, den vader van den chauffeur, waren de levengsgeesten reeds geweken. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Axe, 1 brengen ter Algemeene kennis, dat de in deze Gemeente zal plaats heb ben in het GYMNAST1EK-LO- KAAL der O." L. SCHOOL en wel voor hen, wier familienaam, naam van Firma of Vennootschap begint niet één der letters t A. B. C. D. of E. op 16 Juni van 9 12 en 17ï-47ï uur i F. G. H. I. J. K. of L. op 17 Juni van 9-12 en l1/s-41/s uur M. N. O. P. of Q. op 18 Juni van 9-12 uur R. of S. op 20 Juni var. 11/2-41 /s uur; T. U. V. W. X. of Z. op 22 Juni van 9-12 en V/3 4% uur dat om onderzocht te kunnen worden de maten en gewichten moeten worden aangeboden schoon, droog en roestvrij de ijzeren maten voor droge waren bovendien van binnen en buiten geverfd (niet gelakt) en de ijzeren gewichten ingewreven met wat gekookte lijnolie dat betaald moet we rden voor ten herijk aangeboden maten en gewichten (ijkloon) als ook voor het justeeren van gewichten (ju- steerloon) en wel ten bate van 's Rijks Schatkist (K. B. van 23 October 1919 St. BI. nrs. 611 en 612); dat de maten en gewichten, die gestempeld worden met het afkeuringsmerk niet in de winkels enz. teruggebracht mogen worden dat de maten en gewichten vóór 1 October 1927 gestempeld moeten zijn met de letter C en dat er, bij verzuim of verhinde ring om van de bovengenoemde zitting gebruik te maken, nog ge legenheid bestaat maten en ge wichten te laten herijken aan het IJkantoor te Middelburg, dat in 1927 geopend is op: 30 Juni; 1, 21, 22, 28 en 29 Juli; 1, 2, 22 en 23 September van 9-12 uur en van 172-47» uur. Na 1 October iederen Donder dag en Vrijdag van 9—1 uur; dat de milligram-gewichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan de ijkkantoren herijkt kun nen worden, (opzending per post franco met ingesloten postbewijs groot 10 cent per aangeboden milligram-gewicht, vermeerderd met porto voor terugzending). De Burgemeester van AXEL roept bij deze de ingezetenen op tot een bijeenkomst ten Raadhuize op Dinsdag 14 Jnni 1927, des namiddags ten half acht ure, voor het vormen van een comité, dat gelden zal inzamelen ten bate van de slachtoffers, die door den hagel- en wervelstorm in ons land zijn getroffen. De Burgemeester van AXEL brengt ter algemeene kennis, dat ter secretarie der gemeente van 11— 21 Juni 1927 voor een ieder ter inzage is nedergelegd het inschrijvingsregister, met een daaruit opgemaakt alphabetisch register der lichting 1928. Tegen deze registers kan binnen bovenvermelden tijd bij een met redenen omkleed verzoekschrift bezwaar worden ingebracht. Bedoeld verzoekschrift moet bij den Burgemeester worden ingediend. Door P. LE FEBER Jr., zal op DONDERDAG 16 JUNI a.s. des namiddags om 2 uur, in het café van den heer P. AUDE- NAERD aan de Zeestraat te Axel, worden voor rekening van E. VAN DER LINDEN te Axel, in vier perceelen: le. perceel Metselwerk. 2e Timmerwerk. 3e Schilderwerk. 4e Loodgieterswerk. Bestek en teekeningen zijn van af Woensdag 8 Jnni k f2. per stel verkrijgbaar. Nieuwstraat G 52 te Axel. P. UE FEBER Jr. Tusschen de Kilometerpalen 0 en 11/12 van den Provincialen weg van Walsoorden naar Hulst zullen aan den meest biedende worden verkocht 31 stuks welke met een rooden band zijn gemerkt. De voorwaarden der verkoo- P'ng Gggen ter inzage ten kanto re van den Ingenieur van den Provincialen Waterstaat te Ter Neuzen, Nieuwstraat 50, en bij den Technisch Ambtenaar, Axel- schestraat 48. Inschrijvingsbiljetten aan eerst genoemd adres te zenden vóór 15 Juni 1927, waarin tevens is te vermelden, dat de inschrijver bekend is met de voorwaarden en zich verbindt deze op te volgen. Het BESTUUR van den Polder brengt ter kennis, dat zijn uit geloot de volgende obligatiën van f 500.— van de leening 1914 groot f 11000.No 17 per 1 Juli a.s. en van de leening 1902 groot f 38000.- per 15 December as. St. Jansteen Hulst 1 J""' 1927 Het Bestuur van den polder voornoemd, P. VAEL, Dijkgraaf. H. MAERTENS, Ontv.-griffier. Bruine en Zwarte. Gewone, Groene en Avenarius. Steeds uit vooraad leverbaar, in heele en halve vaten en per Liter. Aanbevelend, Staat ter beschikking de Stamboek Stier a f2.50 contant. JAC. DEKKER, Catharinahof, Axel. Een gebruikte tuiiiu 111*uil Smederij, AXEL. Geklenrde Witte en Gekleurde enz. Ruime sorteering. - Lage prijzen. - De Notaris J. A Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de KINDEREN MAARTEN DE REGT, te Neuzen, op verkoopen A. des namiddags 1 nur te Ter Neuzen aan de Tramstraat, de navolgende alskasten, tafels, stoelen met kussens en lederen zittingen, zetel theetafels, kachels, ledikant, bed en dekens, 2 nachtkastjes, wasch- tafel, kleerkist, regulateur, baro meter, parapluistandaard, tapijt, vloerkleeden met kleine kleedjes, gang- en traplooper, schilderijen, schoorsteengarnituur, boekenrek, glaswerk, keukenrek met potten, vloerzeilen, voeten kussens, wasch- gerei, petroleumstel, polten, pan nen, enz. enz. Betaling contant. B. onmiddellijk daarna, in het Hotel „CENTRAAL" aan de Markt aldaar, krachtens verleend rech terlijk bevel met het recht van erfpacht op den grond eigendom van den Staat (Gewone Domeinen, Financiën) tot 31 Juli 1974, te Neuzen aan de Tramstraat, kadaster sec tie C no, 5011, groot 1 A. 5 c.A. Aanvaarding b(J de betaling. in de Ned. Herv. Kerk te Hoek, gemerkt letter A no. 27. ad. f 100, ten laste Vrederust, Serie C no. 132, rentende 4 pCt. per jaar, op 1 Juni. Betalen 1 maand na de toe wijzing. (Oudste Hagelverz. Mij in Nederland en Duitschland 95 jaren ervaring). Vaste premiën. Geen bijbetalingen. Bij 6-jarig contract belangrijke reductie. Zeer aan te bevelen boven onderlinge maatschappijen met een meestal beperkt arbeidsveld. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door De Agent, JAN LE FEBF.R. is de eenigste die vergoedt de schade ontstaan door Explosie en oproer. Vraagt premie offerte zonder verbinding aan de vertegenwoordigers voor Zeeland, de Firma J. A. TAK Co. te Middelburg of de agenten te Hulst; kalmeeren U en houden Uw geest helder Buisje75ct. Bij Apoth.en Drogisten. 0. e. raojöEES.

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3