Ned. Bijbelgenootschap Ge'c'tti. Artikelen, Axel. G. P. Ylaander. J. C. YINK. - Boekh. Electrisch Eigenbedrijf en önderdeelen. Heeren Kippenhouders. fflissefiüer's Octadw en Axel. MISSEGHERS- BAERT. Zitting centraal Stembnreaa verkiezing Gemeenteraad. den uitslag van de verkiezing Radio~ayor,d Landbouw. FRANS DE BLAAIJ L. R. CLEMMINCK Weder ontvangen prachtige gedecoreerde Schalen, vlakke en diepe Vergieten, Waschbekkens en Bazarbakken, Gaspannen en Bombépannen, Meelschepjes en Omeletpannen. Utermöhlen's Het Warenhuis. Zomerdienst 1927. Over te nemen Gascomforen en Gasslangen. Wasch machines en Waschfornuisjes. en gegalv. Emmers Axel, B 78. G. P. VLAANDER. Wijnen - Likeuren Boerenjongens Advocaat. HET WARENHUIS. KOLINE Goed en goedkoop, daar gaat het om Neemt proef en ge zijt ongetwijfeld tevreden, P. de W., zonder beroep, Neu zen, gedetineerd, wegens belee- ging van den onbez. rijksveldw. Hager te Neuzen. Uitspraak 1 week gev. straf. M. D. van H huisvrouw van P. O. N 30 jaar, zonder beroep, Hulst, wegens diefstal van kousen. Uitspraak f 10 of d. P. J. de W., 34 jaar, metselaar, te Schaerbeek (België), gedeti neerd, wegens diefstal van een rijwiel te Hoek. Uitspraak 4 maan den gevangenisstraf. R. K Landbouwwinterschool. Gisteren had in de R. K. Land- bouwwinterschool het mondeling eindexamen en uitreiking der di ploma's plaats. Het diploma verwiervenEd. van Acker, Axel; Emile van Acker, Clinge Jos. Ferket Azn. en Jos. Ferket Bzn., beiden Nieuw Na men Jos. de Maat, Lamswaarde Cam. Michielsens, Axel Fr. Mi- chielsens, Nieuw NamenJos. Moorthamer, LamswaardeDes. van Mullem, Nieuw Namen L. Steyaert, Graauw. Bevorderd werden tot den 2en cursus V. Buysse, ZuiddorpeAug Cammaert, St. Jansteen A. d'Hert, ZuiddorpeA. van Mieghem, Kloosterzande Fr. Moorthamer Lamswaarde Jos. de Nijs, Wal soorden L. Schepper, Lamswaar de. Zei. Gemengd Nieuws. f 320U0 gulden verduisterd. Uit tienkoelen wordt gemeld, hoe een zekere heer J., kort geleden in dienst gekomen bij de lands-zilver- en goud-mijn Tambang Sawah, zijn chef heelt trachten diets te maken, 32 mille te hebben verloren. Hij was, bij gebrek aan anderen het bedrjjt beschikt over betrekkelijk weinig personeel naar de gewestelijke hoofdplaats gezon den om ƒ40 000 te halen, noo dig voor betalingen. J. kwam op de mijn met slechts 8 mille, de rest, zoo zeide hij, was hij op onverklaarbare wijze kwijt geraakt. Men vertrouwde het geval niet al te best. De Justitie werd gewaarschuwd, de officier kwam over uit Padang en al spoedig viel de nieuwe employé door de mand. Een deel van het geld had hij in den grond begraven by de pasanggrahan in Tjoeroep een ander gedeelte was verborgen bij hem thuis in het kippen hok Zoo kwam het geld goed deels terecht, maar momenteel is er nog altijd 6500 gulden zoek. Het vermoeden is, dat dit bedrag bij de huishoudster in bewaringis. J. werd naar Padang opge zonden om er voor den Raad van Justitie terecht te staan. Er is alle kans, dat de leider van het „TambaDg Sawah"-be- dryf de schade aan den lande zal hebben te vergoedeD,zoo de rest van het geld niet terecht komt. Kritieke toestand in Louisiana. De toestand in het oversfroo- mingsgebied van de Mississippi is zeer ernstig. Door de dijk breuk van de Bayon des Glaises moesten 60.000 menschen uit den omtrek midden in den nacht in een plasregen hun huizen ver laten en een goed heenkomen zoeken. Het centrum van Louisiana is thans een groot meer van 450 K.M. lang en 160 K.M. breed (d.w.z. 2 1/3 maal zoo groot als Nederland). Het spoorwegverkeer in het Westen en aan de beneden-Mis- sissippi is geheel gestremd. De wegen zijn vernield Op verschil lende plaatsen dreigen nieuwe dijkbreuken, De vloed zal spoedig het di strict Avoyelles overstroomen, doch men verwacht, dat de breu ken daar het hoogtepunt van de Mississippi eenige centimeters zullen verlagen. Dit hoogtepunt is thans veertig mijl ten Zuiden Van Natchez. Horloges ingeslikt. Te Berliju is een winkeldief gepakt, die vermoedelijk met behulp van een medeplichtige een nieuwe truc toepaste. Hij liet zich in een juwelierswinkel een aantal horloges voorleggen om daaruit een keus te doen. Terwijl hij daarmee bezig was, ging de telefoon de politie vermoedt dat een medeplichtige opscbelde en teiwijl de win kelbediende ging luisteren p.kte de man twee kostbare horloges weg en ging er van door. Een chauffeur die hem zag weg- storrren, vervolgde hem in een auto tot de diet in de Holstein sche straat een huis binnen vluchtte. Daar vond de politie hem later. De horloges waren niet op hem te vinden niette min werd hij op het politiebu reau opgesloten in een cel, waar hij zelfmoord trachtte te plegen door zich aan een bretel op te hangen. Hij werd nog tijdig af gesneden klaagde toen over he vige pyn iu de ingewanden, en bekende de twee horloges te hebben ingeslikt. Thans ligt hij in het ziekenhuis. 't Was te verleidelijk. Een vrouw, wonende te Am sterdam, heeft aldaar aangifte gedaan, dat toen zy in Maart in een gasthuis te dier stede moest worden opgenomen, een geld kistje, inhoudende 3000 aan gouden tientjes gesloten in be waring heeft gegeven aan een buurvrouw en dat gisteren, by het weder in ontvangstname bleek dat nog slechts 195 in het kistje aanwezig waren. Twee vliegeniers zoek. Zondagmorgen half zes zijn Nunges8er en Coli bij Parys op gestegen om huD voorgenomen vlucht over den Atlantischen Oceaan naar New-York te onder nemen. Zij moesten daartoe 3700 mijlen afleggen, terwijl het vlieg tuig een snelheid kon bereiken van 200 mijl per uur, Otschoon de aviateurs dus in den vroegen ochtend van Maandag thuis had den kunnen zijn, is nog niets van hen vernomen, ondanks alle nasporingen door de Fiansche Regeering gedaan. Uit New-York werd geseind, dat ook daar nog niets omtrent het lot der vliegers bekend was, ofschoon oorlogs-' en handels schepen het Noordelyk gedeelte van den Atlantischen Oceaan in alle richtingen doorkruisen. Alleen aan de tNew-York Ti mes" werd 3345 maal om inlich tingen gevraagd. Elf patrouille-vaartuigen krnisen bij New-Foundlaud met voort durend twee man in 'i kraaien nest, die den horizon met kijkers afzochten. Elk schip, dat draad loos nereikt kon worden, is ver zocht naar 't vliegtuig uit te zien, en water- en landvliegtuigen stonden gereed voor hulpverlee ning. Op Long Island hebben de zoeklichten den geheelen nacht gebrand. De „Tel." meldt nog, dat ook in Nieuw-Engeland een vliegtuig eskader voor hulpverleening ge reedstond. Buitenland. De indruk welke men krijgt van de economische wereld-con ferentie te Genève is verre van overweldigend, ja zelfs min of meer ontmoedigend. De wereld pers heeft zich maandenlang bezig gehouden met en geschreven over de voorbereidingen dezer confe rentie. Allerwegen werd de mee ning uitgesproken, dat op deze conferentie de economische be langen der geheele wereld voeling met elkaar zouden houden om ten slotte hand in hand te gaan op den weg, welke leiden zou naar rust en welvaart. Of dit evenwel bereikt zal worden op deze conferentie gelooven wij niet. De verschillende econo mische belangen zijn zoo uiteen loopend, dat het zeer moeilijk zal zijn om een weg tot samen werking te vinden, welke dienst baar gemaakt kan worden aan alle belangen. Het moet dan ook gezegd worden dat het teleur stelling wekte, dat de eerste dagen feitelijk werden verknoeid met het uitspreken van verschillende redevoeringen, alle op zich zelf heel mooi, doch niet aan elkaar passend. Dat deze verschillende redevoeringen niet aan elkaar passen konden spreekt van zelf, aangezien het natuurlijk niet makkelijk is een pasklaar ge maakte voordracht te wijzigen Aan deze redevoeringen had de conferentie bitter weinig zoodat met verlangen werd uitgezien naar 't oogenblik, waarop ver schillende commissoriale verga deringen zouden kunnen plaats vinden. Eenige van de uitge sproken redevoeringen hadden betrekking op de verdragen, welke na den oorlog door de geallieerden zijn voorgelegd aan de Centrale Mogendheden. Men komt echter tot de vraag of het wel op den weg ligt van de ge delegeerden op deze conferentie om zich te mengen in de kwestie van deze verdragen. De gedele geerden zijn niet ter conferentie gekomen om hunne persoonlijke meeningen te kennen te geven. Zij zijn daar als vertegenwoor digers van het land, dat hen daarheen zond en hebben zich te houden aan de hun door hunne Regeering voorgeschreven hou ding. Kort en goed, de openings besprekingen hebben ons en feitelijk de geheele economische en industrieele wereld teleurge steld en mochten de besprekingen op deze wijze worden voortgezet dan verwachten wij van deze conferentie al zeer weinig. De Internationale beurzen stonden in de afgeloopen week in het teeken van verwachting. Wat men ver wacht, zal wel voor weinigen helder zijn. Als het van de economische conferentie moet komen, dan kunnen o.i. de beurzen nog zeer lang wachten, want de hoop dat deze in eenig opzicht een degelijk resultaat zal afwerpen, is niet buitengewoon groot. Wanneer men doordenkt is het toch feitelijk onlogisch om maar voetstoots aan te nemen, dat door onderlinge samenspraak gedurende een zoo kort tijdsbe stek maatregelen getroffen kunnen worden, welke den economischen opbloei van de wereld in de hand zullen kunnen werken. Men zou aldaar alleen tot principieele over eenstemming kunnen komen. Echter, de wederzijdsche belangen zijn zoo uiteenloopend, dat het absoluut onmogelijk is om in enkele weken alle bezwaren uit den weg te ruimen. Dergelijke groote problemen moeten worden opgelost langs wegen der ge leidelijkheid. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 14,50 a f 14.75. Rogge f 11af 12,— Wintergerst f a f Zomergerst f a f—Haver f 11,—a f 12,— Erwten f 19,a f 21,—. Paarden- boonen f afDuiven- boonen f a f Bruine- boonen f—a f Lijn zaad f 17,af 18,Blauwmaan- zaad fk fGroen Vlas f9,a f 10,—Gebookt Vlas f 10,— a f 13,—. Gezwingeld Vlas f0,80 af0.90. Aardappels f6,— a f6,25. Stroo f 18,— a f20,Koolzaad f Af Mosterdzaad f a f Boter f 1,30 a f 1,40 Eieren f 4,50 a f 5,—. HULST, 16 Mei. Graanmarkt. Tarwe f 15,— a f 15,10. Rogge f 12,50a f 12,75 Wintergerst f 12,25 a f 12,50. Zomergerst fa f-,—Haver f 10,25 a f 10,75 Erwten f 17,A f 22,—. Paarden boonen f 12,50 Af 12,50. Duiven- boonen f A f—Witte boonen f A fBruine booner. f 11A f 11,50. Lijnzaad f 16,— A f 17,—. Aardappels f 6,— Af 6,50. Koolzaad f -,—A f Boter f 1,30 A f 1,40 per K.G. Eieren 26 stuks f 1,30. Slachtvee 0, verkocht 0. Varkens 61, ver kocht 48. Aanvoer Eierveillng V. P. Z. 46000 stuks, f 5»— per 100 stuks» Bekendmakingen. De Voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van den Gemeen teraad maakt bekend, dat het cen traal stembureau een zitting zal houden in het gemeentehuis op DONDERDAG 19 MEI as., des voormiddags 10 uur, teneinde vast te stellen. Axel, 16 Mei 1927. De Voorzitter voornoemd, BLOK. Advertentiën. Zondagmorgen ging onze jonge vriend juichend naar het Vaderhuis. Soli Deo Gloria. Namens de Géreformeerde Jongelingsvereen. „Ora et Labora" HERM. VAN LUIJK, Voorzitter. J. LE FEBER, Sekretaris. Heden overleed na een langdurig lijden mijn geliefde Echtgenoote in den ouderdom van 26 jaar. Langs dezen weg mijn harteiyken dank aan den WeldEd. Heer dokter Hüp- scher en de zuster van de wijkverpleging, voor hun ne zorgvolle verpleging mijn vrouw bewezen. D. PORRE1J. Axel, 14 Mei 1927. Afd Zeeuwsch-Vlaanderen. op Woensdag 18 Mei aanst. in de Hervormde Zondagschool. Sprekers zijn de heeren Ds. D. E. BOEKE, over „Een nationale instelling". l. j. VAN WIJK, over „Het wonder der talen". Dr. W. G. HARRENSTEIN, over „Een roepstem tot bet Ned. Yolk". GRATIS TOEGANG Namens het Hoofdbestuur, F. DEKKER Pz. EEN PARTIJ waaronder Beleefd aanbevelend, B 78. 33e allerbeste. Concurreerende prijzen Ook voor wederverkoopers I een in werking te zien 110 Volt met alle toebehoo- ren met BENZ MOTOR voor GAS of BENZINE. Brieven onder no. 1248 bureau v. d. blad. Alles aan scherp concurreerende prijzen. - Vraagt p r y s - Verkrijgbaar bij C. B. ANTHEUNIS en I. J. BRAKMAN. Het is een wonder, Uwe kippen moeten eieren leggen en de kuikentjes groeien als kool, wanneer men gebruikt. Aanbevelend, Aan de Zenuw- f f aditige Personen. De zenuwlijder jdcr is te beklagen. De 5 keling geeft hem hoofd- 6 minste prikkeling geeft hem hoofd- 5 pijn en ongemakken een verande- 7 ring. een onbeduidende verplaatsing a ontroert hem pijnlijk. Om niets is 5 hij van kwade luim. Overspan- Y ning, ontroeringen, zorgen, a schrik, buitensporigheden, kunnen het zenuwstelsel zoodanig a schokken, dat men de gevolgen 5 waarneemt: hoofdpijnen, kram- j 2L pen in de lenden, pijn in rug en lenden, pijn in het gezicht, den hals. de armen en de gewrichten. bloedaandrang. hartkloppingen. 5 I? slapeloosheid, droevige droomen. 5 beklemmingen, duizelingen, angst. 5 zieke'ijke gevoeligheid, vooral 'a mor- 5 S® gens bij het opstaan, gejaagdheid. onverklaarbare slechte luim, verlies 1 van het geheugen, loomheid, ver- 1 L moeienis in de ledematen, beven van 1 handen en knieën bij de minste 1 W ontroering, blauwe randen om de 1 S© oogen. oorgesuis. vrees zonder blijk- 1 bare oorzaak. Zoodra die teekena zich voordoen. 1 Q aarzelt niet en neem Uw toevlucht tot de echte zenuwhorstellor 1 KOLINE van Apotheker H. van 6 Aken, Apotheker-Specialist te Sel- 1 zaete. die reeds duizenden zenuw- 1 lijdors volkomen genezen heeft. is verkrijgbaar bij Apoth. en Dreg. ad. f 2.50 per flacon. Hoofddepot voor Holland j SSCHULTE en THIEME. q Postbus 55 Middelburg. 9

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3