Een Heerenhuis Heeren- eo Kinderconfeclie A. Th ■t Gilde- fleijnsdijk. Voor één Dubbeltje Speelkaarten bjj J. C. VINK, Bi) Scheren PUROL Aangifte van nieowe leerlingen. Beoosten- en Bewestenblij Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtahletten Gemengd Nieuvt s. Landbouw. Zomersproeten verdwij nen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Recntszaken. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Neeltje Vercouteren-Blankert, Chr. Landbouwschool DINSDAG aanst. de autodienst op Ter Neuzen. Woensdag I Juni 1927, Te koop of' te huur Het meest gesorteerde, degeljjkste en goedkoopste adres AXEL. 13 Mei 1927. We herinneren er aan, dat aanst. Zondag de zomertijd be gint en dus Zaterdagavond de klokken verzet moeten worden, anders is er veel kans, dat men Zondag een uur te laat opstaat. In verband daarmee vestigen we er de aandacht op, dat ook dien dag de diensten van tram men, booten, spoorwegen, enz. zijn geregeld naar den zomertijd. Aanbesteding. Gisteren werd alhier door het bestuur der Vereeniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs de aanbesteding gehouden van de noodige werken voor de uitbrei ding der school in de Nieuwstraat. Ingeschreven werd als volgt le voor het bouwen van twee schoollokalen aMetselwerk. J. Houg en P de Jonge f3845, A van Sabben f3990 en A. van 't Hoff f4250. b. Timmerwerk. M. van Doe selaar f2395, W. Vercouteren f2682, A. P. Butler f2785. a. en b. in massa. Kr. Diele- man, Zaamslag f 6590, A. van 't Hoff f 6950, C. H. Wisse, Zaam slag f7180 en J. van 't Hoff, Hoek f 7200. c. Schilderwerk. W. A. de Jonge f248, H. J. Harte f253, C. Smies, Sluiskil f 358, H. Zeeven f380, C. B. Antheunis f486. 2e voor het afbreken der be staande en het opbouwen eener nieuwe woning (met gebruik der bouwstoffen uit de oude) voor het hoofd der school, in de Prins Hendrikstraat. a. Metselwerk. J. Houg en P. de Jonge f 3163. b. Timmerwerk. M. van Doe selaar f1460, W. Vercouteren f 1713, A. van 't Hoff f4850. Metsel- en timmerwerk. C H. Wisse f5564, A. van 't Hoff f6400 en J. van 't Hoff, vnd. f 6480. c. Schilderwerk (zonder en met stuklinnenplafonds). C. Smies, Sluiskil f358, C. B. Antheunis. f407 en f454, H. J. Hoebé f 450 en f 525, H. Zeeven f 407 en f 533, H. J. Harte f492 en f642 en W. de Jonge f496 en f646. De aannemers bij wier namen geen woonplaats staat, wonen te Axel. De gunning had plaats aan de laagste inschrijvers, zijnde de heeren Houg en de Jonge, het metselwerk, Van Doeselaar, het timmerwerk, W. de Jonge, schil derwerk lokalen en Antheunis, schilderwerk woning. De Ferryboot. In tegenwoordigheid van den Commissaris der Koningin in Zeeland, enkele leden van Ged. Staten, den Griffier en andere autoriteiten is Maandag de ferry boot, welke zooals bekend is, zal varen tusschen Breskens en Vlissingen, te Kieldrecht (bij Dor drecht) van stapel geloopen. De boot is gedoopt „Koningin Wil- helmina". Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is goedgekeurd het besluit van den gemeenteraad van Koewacht, tot wijziging der ta rieven voor de levering van elec- triciteit voor het gebruik van kracht. Daardoor wordt betaald bij een gebruik van 0 tot 500 K. W.U. f 0.20 per K.W.U., bij ge bruik van 500 tot 1000 f0.17, bij 1000 tot 2000 f015; van 2000 tot 3000 f012 en van 3000 tot 5000 f 0.10. Dit besluit treedt in werking op 1 Januari 1927, zoodat het te veel betaalde in de maanden Januari, Februari en Maart wordt teruggegeven. Voor de examens hoofdacte L. O. is benoemd tot voorzitter van de commissie welke te Rot terdam zitting houdt, de heer S. Brandsma inspecteur van het L. O. te Middelburg. Met ingang van 11 dezer is de Wachtmeester der Kon. Marechaussée A. C. Dogge te Koewacht verplaatst naar West- kapelle. Door de classis Middelburg der Geref. Kerken is toegelaten tot den Dienst des Woords en der Sacramenten, de heer P. van Strien, van Terneuzen, beroepen predikant tè Veere. Raadsverklez? ngen. Philippine Kiezers 445, uit gebracht 396 stemmen, onwaar de 16. Stemmen werden uitgebracht op de lijst der r.k. kiesvereeniging 277 (5 zetels) en op de r.k ar- beiderslijst 103 (2 zetels). Gekozen werden de heeren T. J, Dhooge, affr., C. A. Barbé, aftr E. A. Rammeloo, aftr., E. A. T. Arbrocheer en E. Roegiers van de 1e en E. H de Graeve met T. A. F. Albieher van 2e lijst. BoschkapelleKiezers 605, gestemd 545, van onwaarde 7. Gekozen werden de heeren P. A. Stallaeit, P. B. Mei, beiden aftr., J. Scheele, P. de Rooij, R. van der Wielen, P. MarquusAz., en F. de Schepper. Dinsdag vond te Sas van Gent de aanbesteding plaats van het bouwen van een ketelhuis voor de N.V. Beetwortelsuiker fabriek Sas van Gent. Er werd als volgt ingeschreven F. Wijt- mans J. Peeters, Amsterdam, f47.300; G. J. van Kamper, Bergen op Zoom, f 41.000; C. A. Broekhoven, Oosterhout, f38,300 H. Moerenberg, Oisterwijkf 37971; J. van 't Hof, Hoek, f 35,800P. M. Oostdijk, TerNeuzen, f34,734 C. H. H. Wisse,ZaamslagJ34,560; M. J. IJzermans, Princenhage, f34,460; H. J. van de Velde, Ter Neuzen, f 34,300 A. van Sabben, Axel, f31,900; G. Wittebroodt, Sas van Gent, f 31 875H. Heeffer, Sluiskil, f31,539; P. de Wage- naere, Sas van Gent, f30,500; L. L. N. de Meijer, Seizaete (België), f29,950; A. Vernaeve, Sas van Gent, f 29,250. Het werk werd gegund aan den laagsten inschrijver. Z. K. Autobusvergnnningcn. In de thans verschenen num mers van het Prov. Blad zijn opgenomen een aantal besluiten van Ged. Staten van Zeeland van 29 April betreffende beschikkingen op verzoeken om autobusvergun ningen. No. 46. Besluit om aan L. Claessens te Lamswaarde (gem. Hontenisse) een vergunning te verleenen tot het in werking houden van een autobusdienst van Lamswaarde over Kruis polderhaven, Lamswaarde en Hoefjesdijk naar Hulst (uitsluitend op Maandagen), waarbij o.a. over wogen wordt, dat de bovenge noemde autobusdienst, bijzonder lijk in verband met een verbinding van de buurtschappen Kruispolder en Lamswaarde met Hulst met het oog op- het marktbezoek, in een verkeersbehoefte voorziet. No. 47. Besluit om aan A. Poppe te Grauw-en-Langendam een vergunning te verleenen tot het in werking houden van een dagelijkschen autobusdienst van Graauw over Zandberg en 't Jagertje naar Hulst, en omgekeerd. No. 48. Besluit om aan S. van Mullem te Nieuw Namen (ge meente Clinge) een vergunning te verleenen tot het in werking houden van een autobusbusdienst N. Namen—Prosperpoldcr over Graauw en Zandberg naar Hulst, en omgekeerd (uitsluitend op Maandagen, marktdag te Hulst. No. 49. Besluit om aan F. Pi- cavet te Nieuw-Namen (gemeente Clinge) een vergunning te ver leenen tot het in werking houden van een dagelijkschen autobus dienst van N. Namen over Clinge naar Hulst, en omgekeerd. No. 50. Besluit om aan Jos. Wauters te Hulst een vergunning te verleenen tot het in werking houden van een dagelijkschen autobusdienst van Hulst over St. Jansteen en Kapellebrug naar de Belgische grens en omgekeerd, o.a. deel uitmakende van de lijn Hulst—St. Nicolaas (België), die in een verkeersbehoefte voorziet. Loop der bevolking. Gedurende de maand April zijn uit de gemeente Axel Vertrokken: Gilles Wolfert en- gezin, ar beider, Spui N 105, naar Zaam slag. Laurina C. Dieleman, zonder, Buitenweg H 53, naar Hoek. Cornelia G. Jansen, zonder, Magrette N 37, naar Putten (G) Elizabeth van Tatenhove, dienst bode, Doorndijk O 56, naar Ter j Neuzen. Bonna Tavenier (Wed. A. J. j Cornelisse) zonder, Juiianastxaat E 121, naar Uithoorn. Alphonsus E. Martens en gezin, lijnwerker, Kanaalkade A 99c, naar Rotterdam. Josephus van Puijvelde en ge zin, procuratiehouder, Weststraat D 66, naar ij zend ijke. Jeanne V. van Hoecke, dienstb., Stationstraat G 44, naar West- dorpe. Geertruida den Hamer, zonder, Kijkuit L 4, naar Stoppeldijk. Jacobus de Groote, melkknecht, Oudewijk F 53, naar Boskoop. Sidonia Josephina van Grem- berghe, zonder, Kanaal K 27, naar Westdorpe. Camillus de Block, Machinist, Julianastraat E 168, naar Rilland- Bath. Ingekomen: Cornelis Jansen van Rosendaal timmerman, Walstraat C 15b, van Oostburg. Agnes P. Bracké, zonder, Kanaalkade A 82, van St. Jan steen. Johannes Fr. Bracké, zonder, Kanaalkade A 82, van St. Jan steen. Frans Schouwaert en gezin, kantoorbediende, Weststraat D 66, van Hulst. Janna El. van Bendegem, zon der, Stationstraat G 10, van Ter Neuzen. René Seraph, van Laere, landb. knecht, Kanaal K 29, van Koe wacht. Andries de Visser en gezin, arbeider, Magrette N 51, van Zaamslag. Leuntje Adr. Kolijn, zorider, Magrette N 45, van Zaamslag. Margaretha Goossen, zonder, Oudewijk F 17, van Zaamslag. Predikbeurten te xel. justitie 6 maanden gevangen g- straf had geeisoüt, wegens ver duistering van ongeveer f1000, toebehoorencie aar. den Staat der Nederlanden öq aan de ge meente Hummeloo en Keppel. De rechtbank veroordeelde den verdachte coiiform aen eisch tol 6 maanden gevangenisstraf. Ned. Herv. Kerk. Gereform. Kerk. Geref. Gemeente. Paardenkcuringen. De gewone jaarlijksche Juni- keuringen van de Regelingscom missie worden dit jaar in Z. Vlaanderen gehouden te Hulst en Ter Neuzen op 20 Juni, .Axel 21 Juni, ljzendijke en Oostburg 22 Juni. Door de rechtbank te Middel burg is failliet verklaard J. Leen- houts, bakker te Ter Neuzep. Richter-commissaris mr. J. W. Zijlstra, curator mr. J. F. van Deiuze te Middelburg. Verplichte aansluiting waterleiding. Maandag j.l. werden voor de Arr. Rechtbank te Breda in hon ger beroep behandeld een twin tigtal waterleidingzaken van het eiland Tholen betreffende het niet wilieD teekeneu van een contract tot aansluiting. De Oöi- cier van Justitie eischte bevesti ging van het vonnis van den Kantonrechter te Tholen en wel f 50 boete ot 50 dagen hechtenis. M. Crt. De rechtbank te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 39-jarigen G. M. v. d. G., gemeentesecretaris van Laag- Keppel, tegen wien de off. van Voor de ondervon den bewijzen van deei- bij het overlijden c nzer Echtgenoole, Moeder, en Grootmoeder, neming geliefde Behuwd- betuigen dank wij onzen harteiykcn L. VERCOUTEREN. Axel, 13 Mei 1927. -Axel. De nieuwe Cursus vangt aan begin Juni Mondelinge of schrif telijke aanmelding bij ondergetee- kende, die desgewenscht gaarne nadere inlichtingen geeft en bij wien ook een programma van het onderwijs verkrijgbaar is. Het Hoofd der School, P. LE FEBER. Competitie Zeeuwsche Voetbalb. Zondagmiddag om half 2 AXEL I - VLISSINGSCIIE BOYS ^SêèBËS6** Wegens de verkie- zing vervalt De Ondernemer, M. DE KEIZER. iSÊf&fST"' f,et BESTUUR van den Polder maakt bekend le. dat de gewone jaarlyksche vergader!: g zal gehouden wor den op des voormiddags om HF/s uur, ten huize van den Heer J de Lozanne, Hotel „HET GULDEN VLIESte Axel; 2e. dat van 21 tot en met 30 Mei 1927 ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Hulst ter inzage liggen en tegen betaling der kosten in druk of afschrift verkrijgbaar zijn a. de Rekening en Verant woording over 1926/1927; b. de Begrooting, voor 1927/ 1928 met de daarbij behoorende memorie van toelichting, en 3e. dat van die Begrooting, nadat zij door gezegde vergade ring is vastgesteld, andermaal ge durende acht dagen ter plaatse als boven, inzage zal kunnen worden genomen. St. Jansteen, den 14 Mei 1927. Het Bestuur voornoemd, P. VAEL, Dijkgraaf. H. MAERTENS, Ontvanger-Griffier. af#F' Hï' BESTUUR van - den ^oordpoldep bij Axel maakt bekend 1dat op 14 Mei a s., gedu rende acht dagen, ter inzage van de eigenaren van landen, gelegen in dien polder, ten kantore van den Ontvanger-Griffier zijn neder- gelegd, en tegen betaling der kos ten in afschrift verkrijgbaar zijn a. de rekening en verantwoor ding van het beheer des pol ders over 1926/1927; b. de begrooting voor 1927/ 1928 met de memorie van toelichting. 2. dat op Dinsdag 24 Mei a.s. des namiddags drie nur (zomertijd) in het Hotel „HET GULDEN VLIES" te Axel, eene ALGEMEENE VERGADERING van ingelanden zal gehouden worden. 3. dat voormelde begrooting met de memorie van toelichting opnieuw gedurende acht dagen, te rekenen van 25 Mei a.s. ter inzage zullen liggen ter zelfde plaatse, als voornoemd. Axel, 18 Mei 1927. Het Bestuur voornoemd, C. A. DEKKER Cz„ Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier. met Tuin, staande op den mooisten stand van Axel. Te bevragen Bureau van dit Blad. voor N. B. Denk om onze reclame wedstryd. (15) AANBEVELEND. een mooi boek Boekh. Axel} zullen Uw zenuwen kalmeeren en s>terk- ken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Zondag 15 Mei 1927. Voorm. 10 ure Ds. Q. P. A. Ruysch van Dugteren. Nam. 2Vj Dezelfde. Voorin 97» ore Ds. J. S. Post. Nam. 27t Dezelfde. Voorm. 97a ure Leeskerk. Nam. 27, Op de Rozengracht te Amsterdam is een 8l-jar;ge vrouw bij hot oversteken v'n den rijweg door een wagen van do gemeentetram overreden eti aun de bekomen verwondingen overleden. Van 1 30 April 1927. GRAAUW. H uwelijks-volu ekkingen. 29. Leonardus Willebrordus Francis- cus Maas, 28 j jm. en Anna Maria van Laar, 27 j., jd. Geboorlen. 4. Einile Petrus, z. van Emile Cambeen en Emma van Immer- seel. 14. Josephus Franciscus, z. van Josephus de Block en Maria Adorina Dankaart. 17. Willy Gerardus, z. van Charlus Caroius Volienian en Paulina van der Poel. 27. George Petrus, z. van Johannes Petrus Antonius de Koning en Maria Christina Leonia Vereecken. Overlijden. 1. Anna Maria Kouijzer, oud 69 j., echtg. van Cornelis Duurinck KOEWACHT. Huwelijks-voltrek kingen. 20. Josephus Anthouius Marie de Bruijcker (van Westdorpe), 30 j jm. en Bertha Maria van Brussel, 24 j., jd. Theophdus Henricus Herman, 26 j., jin. en Bertha Blondina de Vliegher, 24 jjd. Anthonius Johannes de Waele (van Ter Neuzen), 23 j„ ju.rn Maria Levina Suirins, 23 j., jd. 26. Cyrillus Gustaf Jacobus de Buck (van St. Jansteen), 28 j., jm. en LouPa Catharina Blcijenbergh, 30 j., jd. 27. Joseph van Potttlberghe, 41 j., jm. en Romanie Leonie Louise Vernimmen, 29 j.. jd. Geboorter. 1. Magdalena Maria, d. van Maivina Vanth urnaut 3. Ju lienne Adèle Emelie, d. van Alphonsus dc Vos en Maria Sophia van der Vioet. 11. Magdalena Maria, d. van Pruden- tinns Bentdictus Verschuuren en Con- stantia de Bruijr.e. Hilda Emilie, d. van August Joseph Elegeert en Maria Mathilda Beaurain. géén Pfjn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft niet Doos 30, Tube 80 ct.

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 2