J. C. DEIJ COSTUUMS STOFFEN:- Purol bij Ruwe en Schrale Huid Ëleclrische Malies. Cocos Cocos r Cocos iapiil Eeeren- of Mercosfuom Vetleeren Werkschoenen Heeren-en Jonpscoslnines Heeren-Mode-Artikelen. Dekker-Vermenlen. Oranje Boven Dekker-Vermenlen. Zaterdagavond om half 5 Reeostuinserde Veetbalwidstiijd Schoonmaak 1927. "ONTVANGEN: Magazijn Je Duif V1SSER-H00LE. Dames KOUSEN, CORSETTEN Baby-Meien Dekker-Vermenlen. Dames- en Kinder- Zwarte Costuums vanaf f 18.50. Alle maten. Kinderpakjes mime sorteering. Alle prijzen. Matrozenpakjes maat 0 f4 met 50 c. stijging p.m. M anchester-Costuums Kindermanchesterpakjes gevoerd vanaf f3.90. Fantasiebroeken vanaf f 1.90. Grijze Kielen vanaf f 1.50. Blauwe vanaf f 1.80. in alle maten en prijzen. Zie Etalage van OVERHEMDEN. Rechtszaken. Landbouw. Gemengd Nieuws. Bekendmakingen. Julianabloem. Zaterdag 30 April a.s. Advertentiën. Electr. Licht en Krachtinstallaties, Uw voordeeligst adres HET WARENHUIS. U kunt Vitrages en Gordijnen. A. Th. 't Gilde. A. LENOS. Groote sorteering Overhemden - Dassen Hoeden - Petten Ruime keuze in Ontvangen HET WARENHUIS. op het terrein der V. V. AXEL tusschen de clubs „Tl Tl" en „PA RLE BAH". Opgeluisterd door „CONCORDIA". Entree io oont. Raden tot en met Pinksteren. M. W. V I S S C H E R, Een groote sorteering in aan uiterst lage prijzen. if Zie etalage, Uw haar knippen. Damessalon KNIPPEN WASSCHEN en 1 ONDULEEREN 1 J. Bruggeman, T. N. Bruggeman-Wijna, in alle prijzen. groote maat Broek, Vest en Jas geheel gevoerd f 10.00. Groote Sorteering- voor Heeren Costuums aan stuk Predikbeurten te Axel. Zondag 1 Mei 1927. Ned. Herv. Kerk. Gereform. Kerk. Geref. Gemeente. Politlereeliter te Middelburg. Io de zitting van 22 April werdeD o. a. de volgende per sonen gedagvaard H. Van P., 44 jaar, werkman te Terneuzen, wegens dietstal van een blauwe kiel. Uitspraak t 25 boete of 25 dagen hechtenis. A. van S., 24 jaar, schippers knecht te Oosterhout, wegeos mishandeling van C de Putter te Zaamslag. Uitspraak f 20 boete of 20 dagen hecht. E. van D. broodbakker te Kiel- drecht, wegens het opzettelijk aan een paard het noodige levens onderhoud onthouden te Clinge. Uitspraak t 20 boete ot 20 dagen hecht. G. A. M. de S., 25 jaar, arbeider te Koewacht, wegens het niet voldoen aan de vordering van den kommies om van zijn rij wiel af te stappen. Uitspraak f 15 boete ot 15 dagen hecht. J. de F., 44 jaar, werkman te St. Jansteen, wegens overtreding van de rijwielbelastingwet. Uit spraak 125 boete of 25 dagen hecht. By Kon. Besluit is op ver zoek met ingang van 1 Mei eer vol ontslagen met dank, de heer mr. B. W. F. Kronenberg als president der Arr. Rechtbank te Middelburg. De arrondissements-rechtbank te Rotterdam, hettt de 34-jarigen los werkman uit Maasland, die op den Maasdyk stukjes hout met spijkers zou hehben gelegd, teneinde ue banden van een auto bus te laten springen, veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Rnndreekenringcn. We herinneren eraan, dat deze keuringen aanst. week beginnen en wel op plaats en tijd hierna vermeld Ter Neuzen 3 Mei 872 uur. Philippine 3 11 Absdale 3 2% Hengstdijk 3 5 Clinge 4 87, Koewacht 4 11 Zuiddorpe 4,2 Axel 4,6 Nieuw-Namen 5 87» Graauw 5 KP/g Zaamslag 5 17» Kloosterzande 5 4 Dienstmeisje overvallen. Op den straatweg tusschen Ede en Arnhem is een dienstmeisje uit Oosterbeek, dat zich per fiets naar huis begaf, door eer. man aangevallen, Hy gat haar met een stok een slag op het hoofd, zoodat zij vau haar fiets viel. Toen een auto naderde, sloeg de man op de vlucht. De twee heeren, die in den auto zaten, zagen wat er gebeurd was en zetten den man na. Deze wist met een knuppel zijn achter volgers van zich at te houden en verdween in de bosschen. Inmiddels was de politie te Ede gewaarschuwd, die telefonisch rijkspolitie, de politietroapeu uit Harskamp en jachtopzieners te hulp riep om den man in re sluiten. Het gelukte een jacht opziener den man in de Mossel- scbe laan te vatten. By verhoor bleek het een zwerver, G. E. uit Arnhem te zijn, die pas een halt jaar geleden nit de gevangenis ontslagen was, waar hij gezeten had voor eenzelfde feit, n. 1. aanranding van een zuster van den jachtopziener, die hem nu gegrepen heett. Het meisje kon na door een dokter onderzocht te ziju baar weg vervolgen. Zij had een paar lichte kneuzingen op baar hoofd. Uit de ringen gevallen. Da 18 jarige glazenwasschsr B., die Donderdag j.l. in een school te Leiden uit de ringen was gevallen en met een ge broken halswervel in het zieken huis werd opgenomen, is aan de bekomen verwondingen over leden. Beter laat, dan nooit. Te Voorburg is onder groote belangstelling van het publiek, een paartje getrouwd, waarvan de man 70 en de vrouw 90 jaar telde. Beiden moesten bij het betreden vau het raadhuis ge holpen worden. Mijnbrand. Omtrent den brand op do Staatsmijn „Wilhelmina" deelt de directie mede, dat de daar over in sommige bladen ver schenen berichten overdreven zijn. In den avoud van Vrijdag 22 April is een hoop dwarslig gers, die aan het uiteinde van het mijn-emplacement op meer dan een halven KM. van de schachten lag opgeslagen, in brand geraakt. Het vuur werd door de brandweer van de myn en door de gemeente-brandweer van Kerkrade gebluscht. De materieele schade wordt op 8000 geschat en door verzeke ring gedekt. Naar de oorzaak van den brand wordt een on derzoek ingesteld. De BURGEMEESTER van AXEL brengt ter algemeene ken nis, dat op verschillende meisje de Joliana- bloem ten bate van het Drentsche Veenkind zullen te koop aan bieden. Axel, 29 April 1927. De Burgemeester voornoemd, BLOK. Ondergeteekende houdt zich beleefd aanbevolen voor het aan leggen van benevens alle voorkomende REPARATIES J. Huibreg-tse Tijdelijk adres H. ZEGERS, Kerkdreef, Axel. in voor een prachtig nergens goedkooper terecht dan aan onderstaand adres. Tevens vindt u bij ons de grootste -:- keuze. Bezichtig onze reuzen collectie De nieuwste en meest smaakvolle patronen, prachtkwaliteiten aan de laagste prijzen. Bovendien is ieder die een bedrag van fl,en meer besteedt in de gelegenheid een gratis costuuin te winnen. Vraagt onze reclame-costuums in den prijs van f 29,75. (25) Aanbevelend, in alle maten. Per paar f ö.öO. in en Aanbevelend, Aanbevelend, Een prachtsorteering lUL'UUUUl waaronder verscheidene nieuwe modellen! Tegen scherp con- curreercnde prijzen !WP" Zie -Etalage. Aanbevelend, Ieder die voor 1 GULDEN koopt mag raden hoeveel sprijkers er in de flesch zitten. Ie prijs 1 pluche tafelkleed. 2e 1 vloerkleed. 3e 1 tafelmat. 4e 1 tafelzeil. En ieder die meer dan honderd keer geraden heeft krijgt ook een pluche tafelkleed cadeau. En wie vijftig keer geraden heeft krijgt een tafelmat. Dit raden geldt ook bij het koopen van behang en bussen verf. Aanbevelend, Oosterstraat E 79, Axel. AANBEVELEND, Laat met het vooijaar Ter kennismaking met het werk in onzen moderne ingerichte geven wij gedurende de maand Mei een complete bediening. COIFFEUR. COIFFEUSE. Noordstraat, Axel, voor en Aanbevelend, -77w Voorm. 9Va ure Ds. G. P, A. Ruysch van Dugteren. Dezelfde. Nam. 2 Voorm. 9 ure Leeskerk Nam. 2 Ds. J. S. Post. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ii imriif i

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3