H. H, LANDBOUWERS! Voorjaarswurktnipn: bij G. P. VLAANDER, Herveliingj Mistrie- en Msylijiteiitooiistelg te Axel Opheffing Afsiniting spoorwegoyerweg 2e Verkorting. Fijn van Draat, Zig-Zag-, Ketting- en gewone Eggen, Landrollen, Wiedma- chines, (twee- en vierwielig met trekYeeren en drukrcllen) Pnntdraad, Gladdraad, Vlecht werk (vierkante en zeskante mazen), Draadkrammen, Bind draad, enz. enz. OONEUIS Vlasfabriek Bouwland Bouwland Verstopping Mflnhardt's Laxeertabletten Bekendmakingen. Tsr-inzage-legging van lijsten van candidates ontheffing Advertentiën. JAN VAN DOESELAAR, Verloren Een Nationaliteitsbewijs Nummer-enMotorbewijs Donderdag 28 April 1927, 13, 15, 16, 17 en IS Augustus 1927. Het Bestuur der V. V. V. Axel, heeft, wier praktijken men door middel van R. B. wat in toaf kan houden. Het 't R. B. is steld voor landbouwers^'l ?e~ ringdoenden handelt worden niet aangenomen onder ling onder de Jden niet Sauw processen gev-<frd worden- Komt dit toch vq"> dan wordt de °P" lossing ^vonden door arbitrage. Na ""de lezing gaf een nieuw lid zich op. De voorzitter bedankte dhr. Siebenga voor zijn nuttige lezing en sloot de vergadering. Rundrcekouringen. Uit de door de Provinciale Commissie ter bevordering van Rijkswege van de Veefokkerij in Zeeland verspreide circulaire blijkt, dat dit jaar weer in een veel grooter aantal plaatsen dan vorige jaren keuringen van stie ren en vrouwelijk fokvee zullen gehouden worden. Werden deze keuringen vroeger slechts in een paar plaatsen in ieder deel der provincie gehouden, nu zullen deze binnenkort voor Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen gehouden worden in: Terneuzen, Philip pine, Absdade, Hengstdijk, Clinge, Koewacht, Zuiddorpe, Nieuw- Namen, Graauw, Zaamslag,Kloos- terzande en Axel. Op deze wijze wordt den fok kers, die vroeger niet aan deze keuringen konden deelnemen de gelegenheid geboden met hun dieren ter keuring te komen. Ongetwijfeld zal deze uitbreiding de veeverbetering zeer ten goede komen. Ingezonden Mededeelingen of mo ilijke en onregelmatige stoel gang regel! men vlug zonder kramp of pijn met Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. Gemengd Nieuws. Brand. Zaterdagavond i9 door onbe kende oorzaak brand uitgebroken in het magazijn acbter den.win kel rde Kous" op de Hoogstraat te Rotterdam. Daar een ver slikkende rook naar buiten drong, leek de brand aanvankelijk zeer ernstig, trouwens er bestond ook gevaar, dat het oude stadhuis door het vuur zou worden aan getast. De brandweer wist echter het vuur in bedwang te houden. De weduwe A. Jesse-Scholten, die boven den winkel woont, werd nadat men 'n raam had ingeslagen, langs een ladder in veiligheid gebracht. De spuiten 19 en 9 bestreden het vuur met twee straleD op de waterleiding, waarbij de red dingsbrigade, voorzien van rook- maskers, hulp bood. De boven verdieping en de winkel konden gespaard blijven. Een bandietentroep. Een telegram uit Mexico city maakt melding van een zoo gruwzaam optreden door een rooversbende, als in onzen tyd voor onmogeljjk zou worden ge houden. Op eenigen afstand van het plaatsje Limon in het Mexicaan- sche district Jalisco, lieten de bandieten een trein, waarin 170 passagiers en een militair escorte van 50 man ontsporen. Nadat het escorte gewoonweg was af gemaakt, werden de reizigers geplunderd en vervolgens in de treincompartimenten terugge bracht, welke werden afgesloten. Daarop begoten de bandieten de wagens met petroleum en staken de boel in brand. Zoodra een der slachtoffers poogde uit den vuurpoel te ontsnappen, werd een geweervuur geopend, dat een sneller einde bracht. Het is niet bekend, ol een der reizigers heelt weten te ont komen. Gemeld wordt, dat tot nu toe BI ljjken en 32 gewonde passa- giers zyn gehaald uit den in brand gestoken trein. Toen de trein door de bandiet- ten werd aangehouden, hebben de ▼yttig soldaten, die den trein I ^geleidden, drie en een half oiur ge&tredeD, totdat de laatste soldaat door de bandieten was gedood. De bandieten droDgen toen den trein binnen en schoten links en rechts om zich heen. Nadat zij de passagiers vau alles hadden beroofd sloten zij, gelijk gemeld, de wagons, die zij met petroleum overgoten en vervol gens in brand «taken. Zij, die trachtten te ontvluchten, werden neergeschoten. Een gtheele stad verwoest. Uit Boekarest wordt gemeld, dai de stad Boehoesi in het Moldaudal geheel in brand staat. Ruim 150 huizen zijn reeds een prooi der vlammen geworden en honder den audere zijn niet meer te redden. De brandweer staat ge heel machteloos tegenover deze vuurzee. Honderden gezinnen zijn dakloos, de paniek die er heerscht is onbeschrijfelijk. De materieele schade is enorm. Uit Carrollton (Illinois) wordt gemeld, dat een tornado groote verwoesting heeft aange richt. Een schoolgebouw in het centrum der stad werd geheel verwoest. De onderwijzer werd gedood. Vijf en twiütig leerlin gen werden onder de puinhopen bedolven. De telegrafische en telefonische verbindingen zijn verbroken en de straten geblok keerd, zoodat verdere details tot dusver niet bekend zijn. Buitenland. Uit China. Volgens berichten uit Hankau momenteel de lokale regeering bezig een geldinzameling te hou den in de Chineezenstad, terwijl ook op straat de voetgangers worden aangehouden om een bij drage te offeren. De kool- en rijstvoorraden, waaraan gebrek heerscht, worden gerequireerd en gedistribueerd. Chen heeft aan de consuls te Hankou medegedeeld, dat hij niet langer kan instaan voor de vei ligheid van gebouwen en eigen dommen, welke door hun bezit ters zijn verlaten hij heeft een internationale bijeenkomst bijeen geroepen in de hoop de buiten- landsche zakenlieden te bewegen hunne zaken weer te hervatten. Nanking-kwestie. In Nationalistische kringen houdt men zich bezig met de vraag, welke houding de mogend heden thans zullen aannemen in verband met de onlusten te Nan king. Het verluidt, dat een dei- aanhangers van Chang Kai Shek dezen heeft geadviseerd de mo gendheden vrijwillig een schade vergoeding voor de slachtoffers aan te bieden en de benoeming van een gemengde commissie voor te stellen om de schuldigen uit te vinden en zoo mogelijk te bestraffen. Dr. C. C. Wn, de minister van Buitenlandsche Zaken van Chang Kai Shek, weigerde zich over deze kwestie uit fe laten. De invloed van Moskou. Tot de documenten, die in be slag zijn genomen bij de huis zoeking in de Sovjet-gebouwen te Peking, behooren brieven uit Moskou aan Borodin, den Sovjet adviseur van de regeering te Can ton. In een van deze brieven wordt medegedeeld, dat de Sov jet-regeering 137.500 pond ster ling betaalde aan de regeering te Canton in November j.l. en dat voorgesteld wordt maandelijks 37.500 pond sterling ie betalen totdat de vijandelijkheden zouden zijn geëindigd. Een andere brief bevat mede deelingen over de instelling van een Russische militaire commissie voor het Cantonneesche leger, waarvan de voorzitter de chef van den generalen staf zal zijn. Engeland. Groote voorbereidingen worden gemaakt voor het bezoek aan Londen van den president der Fransche republiek op 16 Mei a.s. Het bezoek zal drie dagen duren. De president zal te Do ver worden verwelkomd door den Prins van Wales namens den koning. Verwacht wordt dit Bri- and den president zal vergezellen. Oproep ran Moskou. De communistische internatio nale publiceert een oproep tot de aroeiders der geheeie wereld en de onderdrukte volken, om te protesteeren tegen het voor bereiden van den nieuwe we reldoorlog, te eischen dat de troepen uit China worden terug getrokken, en met alle middelen het transport daarheen van krijgstuig en soldaten te ver- hindereu. Of het helpen zal. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 14,a f 14.50. Rogge f 10— af 11,— Wintergerst f 11,75 f 12,Zomergerst f 11,75 a f 12,—Haver f 9,— a f 10,— Erwten f 19,— a f 21,—. Paarden- boonen fll,— af 12,Duiven- boonen fll,— a f 12,—Bruine- boonen f 13,f 15,—. Lijn zaad f 16,—af 18,Blauwmaan- zaad f—a f—Groen Vlas f8,a f9,—. Gebookt Vlas f9,— a f 12,—Gezwingeld Vlas f0,80 af0.90. Aardappels f7,a f7,15. Stroo f 16,a f 19,Koolzaad faf Mosterdzaad f a f Boter f 1,50 a f 1,60 Eieren f 4,— a f 4,50. HULST, 25 April. Graanmarkt. Tarwe f 15,— a f 15,10. Rogge f 12,50af 12,75 Wintergerst f 12,25 a f 12,50. Zomergerst Ia f Haver f 10,25 a f 10,75- Erwten f 17,— a f 22,— Paarden boonen f 12,èf 12,50. Duiven- boonen f—a f—Witte boonen f—a fBruine booner. fll,af 11,50. Lijnzaad f 16,a f 17,Aardappels f 6,— èf 6,50. Koolzaad f -,— af— Boter f 1,30 a f 1,40 per K.G. Eieren 26 stuks f 1,17. Slachtvee 2, verkocht 0 Varkens 67, ver kocht 45. Aanvoer Eierveiling V. P. Z. 46000 stuks, f 4,70 per lOOstuks. De Voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente AXEL maakt bekend, dat de lijsten van candidaten voor een ieder op de secretarie der gemeente ter inzage zijn neder- gelegd, met vermelding van de nummers der lijsten. Axel, 23 April 1927. De Voorzitter voornoemd, BLOK. De Burgemeester van AXEL brengt ter openbare kennis, dat bij beschikking van Z. E. den Minister van Waterstaat dd. 30 Maart 1927 No. 391 Afd. Vervoer en Mijnwezen is verleend van de verplichting tot afsluiting ran den overweg bij K.M. 54.205 van den Spoor weg Mechelen-Neuzen, tusschen AXEL en KIJKUIT (2e Verkorting), AXEL, den 16 April 1927. De Burgemeester van Axel, BLOK. Zeer tot ons leed wezen overleed j.l. Zondag in het ziekenhuis te Sluiskil onze geachte Vriend op den leeftijd van ruim 68 jaar. Met de meeste plichtsbe trachting was hij 44 jaar bij onze familie werkzaam, zijn leven zal steeds bij ons een dankbare herinnering na laten. L. VAN HOEVE Jz. AxeL 25 April '27. De Familie DREG- MANS zegt vriendeiyk dank voor de betoonde belang stelling op 17 dezer. Axel, 26 Apiil 1927. Tegen belooning terug te be zorgen aan het Bureau v. d. blad. T5 TANDARTS - TERNEUZEN, is iederen Donderdag te 'consulteeren van 1—4 uur en volgens afspraak, in Hotel KOOLE te AXEL. Vraagt prjjs van uw Enz. Enz. Smederij - IJzerhardel. Kerkstraat B 78 A X E L. TEVENS JE ADRES VOOR: Concurreerende p yzen Aanbevelend. der VASTE GOEDEREN van den heer F. VAN HOEVE, Axel. De Notaris Mr. A. II Lydsman te Hulst, zal op des v.m om 10 uur, in het Hotel van den heer H. DiELEMAN— Koole te Axel, ten verzoeke van den heer Fr. van Hoeve, te Axel dsfinitief verkoopen Koop 1. zijnde het te Axel, aan de Noordstraat B 58, groot 3.15 Aren. Ingesteld op f5100. Koop 2. zijnde de voormalige met Schuur, Woning, Keet, Erf en Weiland, te Axel, Kanaalkade, groot 1.43.83 H.A. (3 gem. 68 roe), alsmede de machineriën van de vlasserij en de zagerij. Ingesteld op f4500.—. Koop 3. in massa, zijnde diverse kavels gelegen te Axel, nabij het Station, te zaïnen groot 11.28.65 H.A. (25 gem. 99 roe). Ingesteld op f25500.—. Koop 5. zijnde diverse kavels te zamen groot 13.72.12 H.A. (30 gem. 238 roe) gelegen te Axel aan den Kanaalweg. Ingesteld op f19000.—. Boomprijs f3790.—. Betaling: 15 Juni 1927. te houden op Afd, HUISVLIJT. Personen, die wenschen door hen zelf gemaakte artikelen op deze Tentoonstelling te exposeeren, kunnen zich tot en met 15 Juni melden bij den Heer A. VAN MAALE, Voorzitter V. V. V. Axel, daarbij opgevende wat zij wenschen ten toon te stellen. Tot de voor deze Tentoonstelling te aanvaarden artikelen, behoort alles, wat in vrijen tijd wordt vervaardigd, z o o a 1 s le. Schilder-, snij-, zaag-, steek-en brand werkjes. 2e. Dameshandwerken, b.v. borduur-, haak-, brei en knoopwerk, enz. 3e. Voorwerpen door kinderen vervaardigd, o.a, door middel van „Meccano" materiaal, teeken- werk, enz. 4e. Eigen gekweekte bloemen en planten, enz., enz. Voor de mooiste inzendingen worden fraaie medailles of prijzen uitgeloofd. Jl

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3