bijvoegsel 'ftijnfianJis Axel. C. B. Antheunis. L iiwors Licht- en KrachtiDSiallatie's. Kolommunkasboek L. MANGOLD, Vrijdag 15 April 1927. No, 5. (zemiMMten van J. C. VINK, Heel'; tszaken. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertent iën. 18 cent per pond. Openbare Verkooping. WOENSDAG den 4 MEI 1927 8 PAARDEN: 27 stuks Hoornvee GEREEDSCHAPPEN Radio-Installaties BROEDEIEREN Eendaagschkuikens per 100 eieren f 10,—, per 50 f6,—. Vracht en emb. kostprijs Villa „Pieternella", Rosmalen. H. N. V. OOLE. VARKENS: Eenig- ILIJISKAAL) en 5 X 44' A. 56 c.A 25 O 25 Verkrijgbaar bij van J. A. Stoop. Verkrijgbaar in den boekhandel VAN DE VAN Arroiid. Rechtbank te Middelburg De rechtbank heeft in hare zitting van 12 April de volgende vonnissen uitgesproken P. F. V oud 46 j., aannemer te Kioosterzande, werd wegens overtreding motor- en rij wiel wet, het vonnis bevestigd van den kantonrechter echter geen straf oplegging. K. D., oud 16 j., en A. Z., oud 16 j., beiden te Axel, wer den wegens straatschenderij ver oordeeld met vernietiging van het vonnis van den kantonrech ter, ieder tot 10 boete of 1 maand tuchtschool. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 8 April j.l. werden de volgende personen gedagvaard C. M. D., 31 j., metselaar, Sas van Gent op 12 Febr. 1927, wegens huisvredebreuk in de woning van E. L. Aelbrecht, en mishandeling van üezeu. Uitspraak f 20 of 20 d. h. A. F. E, 51 j bootsman Hoek, wegens beleediging van den kommies Bakker, te Terneuzec. Uitspraak 15 of 15 d. h. C. L. de B., 18 j., landbouwer Graauw, wegens mishandeling van E. van Damme te Graauw. Uitspraak f 10 of 10 d. h. J. B 47 j., werkman, Graauw, wegens beschadiging van een weide. Uitspraak f 15 of 15 d. h. In de zitting van 12 April 1927 werden veroordeeld E. M. d. B., 33 j leurster te Ciiuge, wegens weigering van visitatie tot 1 10 boete subs. 10 dagen hecht. J. C., koopman te Cijsaing (B wegens smokkeen van spiritus met een automobiel te Sas vud Gent op 9 Maart 1926 en weige ring van visitatie tot f 10 000 en f 100 boete of 8 maanden en 1 maand hecht. V. E. P., 45 j voerman te CiiDge, wegens weigering van visitatie tot 1 50 boete subs. 50 dagen hecht. J. V., oud 22 j., zonder beroep te Clinge, wegens als voren tot f25 boete subs. 25 dagen hecht. G. H. N., 48 j., te Maldegem (B.), wegens smokkelen van Fransch en Belgisch zilvergeld te Sluis, tot 25 boete subs. 25 dagen hecht. F. B., 18 j., leurder te Clinge (B), wegens frauduleusen invoer tot 10 boete subs. 10 dagen hecht. F. B., voornoemd, wegens ver boden vervoer van suiker tot f 10 boete subs. 10 dagen hecht. E. d. B36 j. en H. d. B., 20 j.. arbeiders te St. Jansteen, wegens als voren tot t 10 boete subs. 10 dagen hecht. A. R, 25 j koopmau en A M. V, 25 j., leurster, beiden te Clinge, als voren tot f 25 boete subs. 25 dagen hecht. A. R. en A. M. V. voornoemd, als voren bij herhaling tot f 50 boete subs. 50 dagen hecht. A. J. R., 26 j., te Clinge, we gens als voren tot 2 maal 14 dagen gevang. F. M. V., 20 j., leurster te St. JaDsteen, wegens all voren, tot 2 maal 14 dagen gevang. A. C. V., 31 j., te St. Jansteen, wegens als voren, tot 2 maal f25 boete subs. 25 dagen hecht. J. G. B, 26 j., arbeider te Clinge, als veren, tot f 10 boete subs. 10 lagen hecht. A. C. L., 21 j., leurder, St. Nicolaas (B), wegens verboden vervoer van sigarettenpapier te Axel, tot f 5 boete subs. 5 dagen hecht. Roofmoord te Zuidwolde. Men meldt uit Zuidwolde (Drenthe) Hei vorig najaar werden in de weide van het landgoed „Nol- derhoeve" alhier eenige koeien gestolen Later bleek, dat de landbou wer R. Rodermond, oud 32 jaar, de koeien sresfolen had In ver band daarmede werd II. gevan kelijk naar Assen overgebracht Achter de boerderij van R woonde op een kleine boerderij een zekere De Wit. Id het be gin van dit jaar braodde de boerderij »an de W. totaal af De W ontving van een Verze kering-Maatschappij het verze kerde beerag van 1 2000 en ging bij R. inwonen. Op 11 Februari bleek de W. plotseling verdwenen en nadien tijd werd niets meer van hem vernomen. Daar de W. uit Noord- Holland afkomstig was, dacht men dat h(j weer daarheen was vertrokken. Toon R. naar Assen was over gebracht, werd intussehen zijn vrouw aan een verhoor onder worpen. Deze deed toen de vreeselijke bekentenis, dat haar man op 11 Februari de Wit had doodgeslagen en dat hij het lijk op zijn erf had begraven. Door de Justitie wordt een nader onderzoek ingesteld. Door een beordenknoopje gered. Bij het overnemen van een kruidenierszaak te Amsterdam, waarvaD de financieele afwik keling eenige moeilijkheden gaf, werd ook de borg betrokken. Om de woordenwisseling tus- schen borg en eigenaar kracht bij te zetten, trok deze laatste een revolver. Toen de borg naar het wapen greep, ging een schot af, dat hem in den duim trof en daarna aan den hals schampte. Vermoedelijk zou de halswonde ernstiger geweest zijü, als de kogel niet door een boorden- knoopje een eeüigszins andere richting had gekregen. De 62- jarige schutter is in arrest ge nomen, terwijl het wapen, dat ook al 40 jaar oud is, in beslag werd gau< men. kalmeeren en worden tifïïM - gesterkt doo fBuisje75ct Bij Apoth en Drogisten ■„■■HMMaa De kinderen de dupe. Tusschen het nog jonge echt paar T. te Leiden was de ver houding reeds lang niet zooals het wezen moet. Vrijdag liep de twist zoo hoog, dat de vrouw het huis verliet met de mede- deeling, Diet weder te zullen terugkeeren. Een tweejarig kind werd bij den man achtergelaten. De vader scheen echter geen prijs te stellen op zijn kind, ging er des avonds mee uaar buiten en legde de kleine vondeling voor het huis van de schoon zuster, waar, naar zijn meening, de vrouw wel zou vertoeven. Een voorbijganger vond de kleine schreiende, doornat en verkleumd. Hy belde bij de schoonzuster aan, die het kind voorloopig opnam in hare wo ning, terwijl de politie met het geval in kennis werd gesteld. T. was spoedig opgespoord, waarna de politie proces-verbaal tegen hem opmaakte. De kleine blijft voorloopig bij tante. Een cycloon. Donderdag avond ongeveer 7 uur heeft nabij Veenendaal ten Noord- Zuiden van de Utrechtscbe berg reeks een cycloon gewoed. Van een boerderij werd het halve dak afgescheurd en van de in de nabijheid van de boer derij staande schuur werden alle pannen afgerukt. Een even ver der «taande boerderij kreeg wei nig averij, doch de pas uit steen opgetrokken schuur werd uit elkaar geslagen en het dak lag ongeveer 20 M verder totaal versplinterd. Een aanlal ooomen werd op een hoogte van onge veer 2 M gebroken. De yeloon duurde enkele seconden en kwam uit westelijke riebting, Hij blijkt eou smalle strook van een paar honderd meter breedte gevolgd te hebhen (,n strekte zich uit over een afstand vau ongeveer 1 K M. Persoonlijke ongelukken zyu niet gebeurd. Geld brengt geen geluk. E^n te Stamboel wouend amb tenaar Acbmed, bad bijdejoDg- ste trekkiDg van een Turksche loterij 4000 Turksche ponden (6000 gulden) gewonnen. Hij besloot voor dit geld een huisje te koopen. Da voorloopige be sprekingen waren reeds gevoerd, het huisje gekozen en het sluiten van den koop wachtte nog slechts op betaliDg der koopsom. Op den afgesproken dag zou den Achmed en zijn vrouw naar den verkooper gaan Zij wilden hun beste costuums aantrekken en begaven zich daarvoor naar een zijvertrek, terwijl zij het geld in een andere kamer lieten liggen. Daar was hun vijf-jarig zoontje vroolijk in de weer. En daarbij vond het de bankbiljetten, speelde er even mee en legde ze toen op de kachel. Na eenige minuten bemerkte het ventje tot zijn schrik, dat de papiertjes brandden. Hy riep zijn ouders, doch het was reeds te laat. De geheele loterij-winst was al tot asch vergaan. Het knaapje sprong uit angst voor den toorn van zyn vader uit het raam en is doodelijk ge wond. De vader is door de op winding ernstig ziek gewordeD. Vreemd incident. Omtrent een ontploffing in het stadhuis van De Wetsdorp in de Oranje Vrijstaat, lezen wy, dat de oud-burgemees ter Von Maltitz en de rev. Vil joen, beiden leden van de fioan- cieele commissie uit den ge meenteraad, bezig waren de aanwezige kasboeken van den gemeente-secretaris De Leeuw te onderzoeken. Bij hen had zich den heer Ortlepp gevoegd. Toen de ontploffing geschiedde snelden de aanwezigen naar buiteD. De heer Von Maltitz was zoo ernstig gewond, dat hij over eed zonder een verklaring te hebben kunnen afleggen. De heeren Ortlepp en Viljoen deden ver klaringen aan de politie; later werd De Leeuw gearresteerd. De geneesheeren, die den heer Von Maltitz onderzochten, deden de sensationeele ontdek king dat hij een ernstige wonde in de zijde had, waaruit zij een afgebroken lemmet van een mes verwijderden. De toestand van De Leeuw, die ernstige brand wonden had, was van dien aard, dat bij nog niet voor den ma gistraat kon verschijnen. Zijn boeken werden door de ontplof fing vernield. Reuter meldt nader, dat ook de heeren Ortlepp en Viljoen overleden. Sneeuwval in Tirol. Uit Lungau wordt melding gemaakt van grooteu sneeuwval in het dal ligt de versche sneeuw 30 c.M. hoog. Het telegraaf- en telefoonverkeer ondervindt groo- te stagnatie, terwijl ook het treinverkeer gedeeltelijk is ver broken. Ook uit het dal vao de Boven-Salzach komen berichteD omtrent sneeuwval. Te Boekarest zyn twee met petroleum geladen goede rentreinen iD botsing geweesl, met het gevolg, dat een dertien tal wagons in biand vloog en 6 personen gedood werden. Van 1 31 Maart 1927. BOSCHKAPELLE. Geboorten 2. Rosa Josephina, d. van Jacobus Jo- sephus Hermans en Anna Maria Paulina Weemaes. HENSTDIJK. Geboorten. 9. Aloui- sius Camillus, z. van A. van Leemput en A. Hendriks. 20. Bernardus z. van P. J. Roetus en Ch. L. de Wilde. HOEK. Huwelijks-voltrekkingen. 17. Jacobus de Biaeii, 25 j., jm. en Picter- nella den Hooglander, 23 j., jd. Overlijden. 24. Pieter Jacobus de Bruijne, 73 j., echtg. van Frangoise Snap. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 26. jos'phus Anthonius de jïruijeker (van Westdorpe), 30 j., jm. en Beitiia Maria van Brussel, 24 j., ,jJ. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Henricus Josephus de Bruijn, 25 j., jm. en Eme- rence Marie Buijs, 24 jjd. Joseph de Bruijn, 24 j., jm. en Maria Justina Zulma de Grorickei, oud 17 j jd. Geboorten. 13 Prosper Aiphonsus, z. van Jan Baptist van Viierlferghe en Anna Virgime van Waesberghv. 14 Maria Victoria, d- van Leon Frnrgois van den Eeckhout en Irma Maria de Vleeschauwer. lö. Margaretha Ir.na, d. van Petrus Joseph Martens en Marie Josephine Rombaut. 17 Gaston Aloij- sius. z. van Pet us Inghels en Anna Margaretha de Clercq. 18. George Josiph, z. van Emiel Marie IJsebaert en Magdalena Oelsaert. 25. Maria Philomena, d. van Eduardus Leonardus Sturtewagen en Alberta Maria van Laere 31. Rosalia Aline Maria, d. van Camillus Theophilus Lammensen Bertha Maria Aliefs. OVERSLAG Huwelijks-voltrek- kingen. 23. Clement Leijns, 35 j., wedn- en Hermaina L. Willems, 23 j.. jd. Geboorten. 7. August Marie, z. van Henricus Herman en Philomena Diele- man. SINT JANSTEEN. Huwelijks-aan giften. 30. Joseph Frankevijle, 25 j., jm. en Celest Maria Nachtegaal, 21 j., jd. Jozef Aerts, 19 j.. jm. en Magda lena Windheij, 20 j jd. 31. Carolus Ludovicus Peters. 27 j., jm. en Maria Evelina Vlassenrood, 20 j„ jd. Geboorten. 3. Germain* z. van Petrus Kegels en Celestina Maria de Block. 5. Marie Celeste, d. van Francies van Himste en Emiiie Marie Smef. 12. Josepha Leonir, d. van Desire Carolus Weemaes en Leonie Maria de Schepper. 15. Chaiies Louis Jozef, z. van Alfons Jozef Thuij en Emiiie Maria van den Berghe. 17. Agnes, z. van Adolf Vanacker en Maria Mervis. 21. Annie Maria, d. van Joseph Annaert en Christina Segers. Leonardus, z. van Jozef van Remortele en Edema Louisa Poppe. 27. Celina Maria Theresa, d. van Joseph Schuer- man en Clementina Breijart. Overlijden. 3. Johannes de Block, 1 m z. van Joseph en Florentina Maria Strobbe. 13. Josephus Charles Louis Hesters, 70 j., weduwn. van Clementina Inghels. 16. Maria Louisa Vergauwen, 46 j., echtg. van Alouisius Boone. 26. Maria Catharina de Wael, 64 j., echtg. van Pieter Dubois. WESTDORPE. Geboorten. 6. Ju- lien Jeseph Valentin, z. van George Edmundus Marchelis Govaert en Celina Leoria Josephina de Nijs. 11. Josephina Maria, d. van Johannes Maas en Emma Mathilda de Kraker. 15. Adriaan, z. van Pieter van Drongelen en Krina van Cadsand. Auriel Cornelis, z. van Eduardus Laureijs en Emelie Sebina Josephina Staal. Overlijden. 15. Johanna Theresia D'haene, 85 j., wed. van Charles de Bakker. 29. Augustinus van Waes (overl. te Ter Neuzen), 9 j., z. van Modestus Ernestus Jacobus en Helena de Rijcke. Jantje Moeder, me schoenen zijn kapot Waar moet ik ze brengen Moeder: Wel, naar VrI Want daar worden ze vlug, net en slerk gemaakt en 't is nog steeds het goedkoopste en beste adres hier ter plaatse. Dus Jantje, weet waar heen En 't werk wordt terug aan huis bezorgd. Aanbevelend, P. J. VASSEUR, Electr. Schoenmakerij. Gentschevaartstraat C 74, AXEL. Pruimen. Barnevelders en Wit Leghorns 15 cent, per 100 f 12,—. 40 cent, per 100 f35,—. Leveringstijd van half Maart af. 3 maandshennen f 1.90 tot f2.25. Leveringstijd van half Juli af. Loonbroeden De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van dhr. HON. K!PS, 0(3 de thans nog door hem bewoonde hofstede te Koewacht, Koestraat, op des voormiddags 11 uur ver- koopen Den cjeheelen bestaande in: „MIERZA" vos mer rie, 10 jaar (Stbk.A 10250); „LOUISE", vos merrie, 6 jaar, beveulend(Stbk.B810I); „MINA" vos merrie, 5 jaar, beveulend (Stbk. B 9327); „HOMOR1NE", vos merrie, 3 jaar (Vbk. 40519); „VINNETTE", zwarte merrie, 3 jaar (Vbk. 38705); „KIPA" vos merrie, 2 jaar (Vbk. 46215)HO- KIPA" vos merrie. 2 jaar (Vbk. 45480)„CLASINA" vos merrie, 1 jaar (Vbk. 51338). 6 baatgevende Melk koeien 6 tweejarige Runders (bekalfd)4 eenjarige Runders; 3 Stieren, ge schikt voor dekstieren 2 jonge Stieren en 6 Kalvers. 4 Zeugen, waarvan 2 met biggenBeer- varken2 vette Varkens 3 Menwagens met toebehooren (2 zoo goed ais nieuw)zware 3- wielskar; Treemkar; Rijtuig op veeren, met getuigklein Rij tuigZaaimachine; Vorentrek ker; 2 Sleden; diverse Ploe gen en Eggen Sleep 2 Cul tivators Rolblok; Snij-, Bieten en Windmolen Zwingelmolen en Bookmolen 2 Bascules met Ge wichten GraanmaatZiften Ba len en Zakken; Wagenlichter Zwingen en Aanschijnen Rieken; Vorken Schoppen Mesthaken 3 Ladders Gierbak en 2 Gier- pompen 2 Kruiwagens 2 For nuizen Teeltuineen groote partij droge en groene Mutsaards een partij Weidestaken; Slijp steen Lamoen een partij Rogge en Haverstroo; ongeveer 1000 bossen Rieteen partij Aardap pelsVoederbakken, enz. enz. Edavers te Velde, verdeeld in 7 koopen. Betalen: tot f50,— contant, daarboven voor bekende koopers crediet tot 1 December 1927 Bergplaats voor fietsengeen afspanning. Geen muziek of zang wordt toegelaten. Rijwielhandel, AXEL. ELECTRISCHE (ook in huurkoop). Vraagt prijsopgaaf. Aanbevelend, W. F. BUBECK, Sluiskil, Kerkstraat 37.

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 5