Knagende pijnen Sanapirin-tabletten Afdeeliog Inwendige ZeDding Prof. Dr. A. H. de Hartog AANBESTEDING AÜTÖDIENST Terneuzen - St. Kicolaas Pootgoed Pootgoed GegaiY. EMMERS Ml ARTIKELEN Openbare Vergadering De WelEdele Heer A. J. KERSTEN, Hl John. C. Deij-Mangoid. Groote sortoeriog Stoffen your Heeren-Costuums aao stuk. T, L !f Boe ren leen bank Vertrek Neuzen 7.-- uur Y.m. Axel 7,20 Koewacht 7.40 der Staatk Geref. Partij 30 Maart a. s,, Roime sorteering KINDERPAKJES in aile prijzen. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Advertentie». Samenkomst in de Ned. Herv. Kerk D.V. op Donderdag 31 Maart 1927, Johannes de Dooper Coëp. Aankoopvereemging A. Pl.m. 5QQQ Kg. Chili 20100 Kg. Kaiksaipeter, 1130Q Kg. Zw. Ammoniak, B. Pl.m. 5700 Kg. Chili, 2500 Kg. Kalksalpefsr, T E K O O P Voor de Schoonmaak G. P. Vlaander, Axel ONTVANGEN J. C. VINK, s: O NTVANGEN Zwarte Costuums van af f 18,50. Fantasie-Costuums van af f 10,- De nieuwste PETTEN. Groote sorteering a f 1,50. BOORDEN, DASSEN, enz. Manchester-Costuums, groote maat, (broek en jas) van af f 10,- Kinder-Manchesterpakjes, gevoerd a f3,90. Fanfasie-Broeften van af f 1,90. Blauwe en Grijze KIELEN a fl,50. DOET UW VOORDEEL in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn, verdrijft men met Proefbuisjes 25 ct. Bij Apoth. en Drog. Zaamslas. Zaterdagavond j.l. vergaderde alhier de liberale kiesvereeniging en heeft voor de a.s. verkiezing van den gemeenteraad de na volgende candidatenlijst opge- maakt 1. ,C. H. H. Wisse (aftr.)2. A. Dees (aftr.); 3. W. van Pete- gem (aftr.); 4. Jacs. Jansen; 5 W. M. Ferdinandusse 6. J. Flo- russen7. D. de Blaeij. De stemming voor den ge meenteraad alhier, is door B. en W. vastgesteld op Donderdag 19 Mei a.s. Door Burgemeester en Wet houders van Zaamslag, werd in de vergadering van Maandag 28 Maart j.l aanbesteed Het opruimen van heiningen, stoepen, goten, kantsteenen, enz., het leggen van rioleeringen, het maken van trottoirs, ontvang- putten, betonmuurtjes, keibestra ting en klinkerbestrating, enz., in drie perceelen Er werd ingeschreven als volgt lste perceel: H. P. Lensen f2563; J. de Vos f2540; j. van der Velde f 2474 C. van Fraeijen- hove f2459; De Hoop te Ter Neuzen f 2427,62. 2e perceelC. van Fraeijenhove f354; J. van der Velde f305; J. de Vos f 305; H. P. Lensen f303. 3e perceel H. P. Lensen f 725. In massa: W. Verlinde f 5293 J. Bol f4150; J. A. Lensen f3647; H. P. Lensen f359,1. Het werk werd aan laatstge noemde gegund. De heer P. van Strien, Theol. Candidaat te Terneuzen, heeft het beroep naar de Geref. Kerk te Veere aangenomen en bedankt voor Raamsdonk, Hijland en Hoogvliet. Door Ged. Staten van Zee land zijn voor het tijdvak van 1 Juni 1927 tot en met 30 April 1931 benoemd tot lid der com missie van aanslag voor de in komstenbelasting ter standplaats Oostburg de heeren J. B. Becu te GroedeC. N. Jansen van Roosendaal te OostburgA 1. Leenhouts te Retranchement en J. de Hullu te Breskenster standplaats Ter Neuzen de heeren J. J. de Jager, A. de Vrieze en A. Dees te Ter Neuzen en J. Stolk te Zaamslag. Sportnieuws. Zeeuwsclie Voetbalbond. De Axelsche elftallen hebben er Zondag zorg voor gedragen dat de 4 te behalen punten uit de wedstrijden op vreemden bodem mee naar Axel gingen. Axel 1 speelde met een paar invallers te Vlissingen tegen de Boys. Onze stadgenooten konden zich daar maar moeilijk aanpassen bij de primitieve terreinomstan digheden en het kostte hun ten slotte nog vrij veel moeite de Vlissingers met 3—1 te slaan. Hulst 1 behaalde te Middelburg op Deto ook een 3—1 over winning. Het tweede elftal der Oranje mannen schijnt ernstige voor nemens te hebben het kampioen schap in II B te behalen. Hun bezoek aan Hulst II leverde een 21 overwinning op, waardoor de Axelsche reserve's thans met 5 punten uit 3 wedstrijden fier aan de spits staan. Ingezonden Mededeelingen Sproeteil komen vroeg in het voorjaar,, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. M. C- N 18 jaar, landbouwers knecht, Axel, wegens mishande ling van J. de Koeijer te Axel, f 10 of 10 d. h. E. de B., huisvr. van P. M 40 jaar, zonder beroep, Ter Neuzen, wegens misbruik maken van haar gezag als moeder, dooi dat zij op 14 Febr. 1927 te Ter Neuzen, heeft uitgelokt dat hare kinderen bedelden, f 20 of 20 d. h. Politierechter te Middelburg. Gevonnisd werden de volgende personen M. H., huisvr. van K. R. B., 27 jaar, zonder beroep, Clinge, wegens beleediging van E. Th. Roeland te Clinge, f 10 of 10 d. h. C. F. B., 20 jaar, vlasser, St. Jansteen, wegens mishandeling van J. C, Gysel te St. Jansteen, 110 of 10 d. h. Je hond en je vrouw Vj'e lezen in de „Avp." het onderstaande van iemand, die vermoedelijk „erg" getrouwd is: Is het idioot om je doode hondje te begraven in een met satijn gevoerd kistje, onder de rozenstruik in je eigen tuintje? Deze vraag krijgt de Recht bank dezer dagen te beant woorden. Wanneer deze vraag ontken nend wordt beantwoord, en het dus niet idioot is, danzaleirde- Jijk aan den hond wat meer recht geschieden. Want wat is billijker, dan dat wij wat meer eer bewyzen aan een dier, dat in trouw en aan hankelijkheid het zeker wint van de menschen Komt je vrouw je zoo hartelijk tegemoet, wanneer je een half uurtje te laat thuiskomt Is baar blijdschap zoo uitbundig als die van Pluto? Legt je vrouw ooit zoo trouwhartig haar hoofdje tegen je aan als bovengenoemde Pluto vermag te doen, wanneer je hem oi haar bestraft Kruipt je ega zoo nederig in haar schulp, laten wy zeggen in haar keuken, wanneer je, moe van werken, dat gezeur niet goed verdragen kuut en je om een oogenblikje stilte verzoekt, ten einde een du'je te kunnen doen Zeg tegen Pluto: Koets!, en 't beest is gehoorzaam. Gaat naast je bed zitten en waakt. Daarommoeten wij onze huisdieren ook bij hun dood wat liefderijker gedenken, dan wij doen, door ze in een zak te naaien en in de gracht te kieperen. Ik geef deze meditatie slechts ter overweging aan onze rechters, opdat zij bij hun uitspraak reke ning kunnen houden met mijn zeer menschelijke gevoelens om trent onzen gezelligste vriend den hond die met je meewandelt, zonder koopjes te willen halen in dure mode-winkels. Hem komt een saiijn-gevoerd- Tcisrje ten volle toe. Lood, loodwit en loodmenie behooren tot de gevaarlijkste vijanden van den arbeider. Ze zijn afdoende te bestrijden, maar dit gelukt alleen bij voortdurende zorg. Zindelijkheid is daartoe het eerste vereiscnte. Gezondheidsraad. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 14,25— a f 14,75. Rogge f 10af 11,— Wintergerst f 11 a f 11,50 Zomergerst f 11a f 11,50. Haver f 10,a f 11 Erwten f 18,— a f 20,—. Paarden- boonen f 12,— af 13,—. Duiven- boonen f 11,— a f 13,—. Bruine- boonen f 14,a f 15,Lijn zaad f 16,af 17,Blauwmaan- zaad fa fGroen Vlas f9,a f 11,—. Gebookt Vlas f 11,— a f 12,Gezwingeld Vlas f0,80 af0,90. Aardappels f6,— a f6,25. Stroo f 18,— a f 19,Koolzaad f—,af Mosterdzaad fa f Boter f 1,60 a f 1,70 Eieren f4,- a f 4.50. HULST, 28 Maart. Graanmarkt. Tarwe f 14,50 a f 15,Rogge f 12, —af 12,50 Wintergerstf 11,75 a f 12,Zomergerst f 11,75 a f 12,Haver f9,— a f9,50. Erwten f 19,a f21,—. Paarden boonen f12,— èf 12,50. Duiven- boonen f 13,— a f 13,50. Witte boonen f a f—Bruine booner. f 11af 12, Lijnzaad f 15,af 16,Aardappels f Af Koolzaad f af— Boter f 1,50 a f 1,55 per K.G. Eieren 26 stuks f 1,17. Slachtvee 3, verkocht 1. Varkens 57, ver kocht 40. Aanvoer Eierveiling V. P. Z. 55000 stuks, f 4,75 per lOOstuks Wisselkoersen. Brussel 6,947/i0- Parijs 9 80. Londen 12,1 New Y <rk 2,50- des avonds te 7 ure. SPREKER: (van Amsterdam). Onderwerp: (zie Matth. 11 3). TOEGAMG VRIJ. Ooöperatieve te Ter Neuzen. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat afgehaald kun nen worden de spaarboekjes tot en met nummer 1250 en de boekjes Loopende rekening tot en met no. 400. -1 Zij, die hun boekje nog niet ter bijwerking en contróle hebben ingeleverd, worden beleefd ver zocht dit alsnog p. o. te doen. De Kassier, L. CH. WABEKE. te -AX.Ï-CTj. op E&aandag 4 April 1327, 's namiddags 2 ure bij de Wed. G. GIL1JAMSE te Axel, voor de levering van (origineele balen). (in balen van 100 Kg.) (in balen van 100 Kg.) Te leveren 8 dagen na aan besteding. "(origineele balen). (in balen van 100 Kg.) Te leveren 2e helft April 1927. Verder alles onder A. H. V., franco op het voertuig der leden Axei-Station. Het Bestuur, G. VAN FRAA1JENHOVE, Voorzitter. M. W. KOSTER, Secretaris. Friesche Eigenheimers. Bevelanders uit den Wilhelmina- polder. Axel, L. VAN HOEVE. en alle aan concurreerende prijzen. Een fraaie sorteering lederen in verschillende prijzen. Aanbevelend, Boekhandel. Wi lg) des avonds om 7 uur in de kerk der Geref. Gemeente (Weststraat). Als spreker hoopt op te treden van ROTTERDAM. (Lid der Provinciale Staten). Geen debat. HET BESTUUR. O N S3 Tj voor elke beurs. Groots voorraad. mgr ZIE ETALAGE (Jas geheel gevoerd). f mnmnum—aacacM aif—a^— Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van het bericht in Uw blad van 25 Maart over het ont slag-schrijven van den heer A. van Maale, als lid der R.K. Kiesvereeniging wenschte ik gaarne een paar opmer kingen te maken. Noch het bestuur der R.K. Kiesvereeniging, noch ikzelf, hebben propaganda gevoerd ten mijnen gunste om de arbeiderscandidatuur Seghers of een andere candidatuur te doen mislukken. Zulks wist U zeer goed mijnheer de redacteur, aan gezien die propaganda- biljetten bij U gedrukt zijn en U last gegeven hebt, die biljetten te ver spreiden. Daarom was het Uw plicht geweest met een „noot der redactie" er op te wijzen, dat het ontslag- schrijven van den heer v. Maale mis leidend was. Van de door U gehul digde neutraliteit, zou men zulks toch zeker mogen verwachten. Wat nu het verdere schrijven van den heer van Maale betreft begrijp ik niet recht duidelijk, waarom de heer van Maale zich zoo druk maakt over de candidatuur Seghers. Aangezien er op de groslijst tien candidaten stonden, kan de gevoerde actie ten mijnen gunste evengoed tegen v. der Bilt of een der andere candidaten van de groslijst beschouwd worden, aan gezien er toen nog gestemd moest worden, In welke volgorde de candi daten op de definitieve lijst zouden komen. Is het de bedoeling van den heer van Maale wel geweest een arbeider op de candidatenlijst te krijgen of was het misschien zijn bedoeling om zelf over de ruggen der arbeiders in de raad te kornen Met dank voor plaatsing. Hoogachtend, CH. CLAESSENS. We zijn zoo vrij aangaande de boven staande oprr.e kingen, voorzoover ze aan ons adres bedoeld zijn, te consta- teeren, dat ze allen grond missen. Vooreerst wordt in het bewuste be richt heelemaal niet gezegd, door wie dc propaganda gemaakt is en ook wordt er niet van biljetten gerept. We geven dus den heer Claessens in overweging te lezen wat er staat. Ten tweede is het niet aan ons om te beoordeelen of die brief van den heer van Maale aan de R.K. Kiesvereeniging gericht, misleidend is. En ten 3e, als de heer Claessens daaraan wil vast- knoopen, dat we strooibiljetten ten gunste van zijn candidatuur drukten en deden verspreiden een opdracht dien we voor onze cliëntèle uitvoer den is dat zijn zaak, maar daaraan mag hij allerminst het recht ontleenen om te zeggen, dat wfj verplicht zijn, dat „zaakje" recht te zetten en even min, dat we de neutraliteit schonden door dat onbesproken te laten. REDACTIE. JT r -i ~3 L J

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3