R. K. Werklieden! B. SEGHERS. Prima ROOKWORST Onduleeren of Kappen wtr Graaf Egbert A. KOLFER, Noordstr. Een Wasch aan huis lïroedeieren. Planken, Ribben, konijnen, Ramen en Deuren, enz. J. Visser-Koole. Ju va» Haala. AXEL, Magazijn „DE DUIF", Nummer 49: J. DE HULLÜ. T. N. Bruggeraan-Wijna, Donderdag den 14 April 1927, Buitenland. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. DINSDAG 22 MAART 1927, Openbare Vergadering Advertentiën. Telefonisch aangesloten EM. PIETERS, Axel. Aparte Damessalon. De nieuwste dessins in Overhemden Zelfstrikkers Bretels Sokliouders Sokken, enz. Uit de hand te koop: Openbare Verkooping. Beestiaal: G ere edschappen voor U onze schitterende collectie in hebt ingezien. Japonnen vanaf f 1,49. Kinderjurken 0,98. Damesmantels 5,70. Kindermantels 2,50. Ruime voorraad. - - - Lage prijzen. Ziet Etalage, Jongeheeren 8,75. Jongens 4.75. Als reclame geven wij Ernstig auto-ongeval. Zater dagavond heelt bij Lent ernstig auto-ongeval plaatsgehad. De heer G musicus te Anrhem, reed per auto over den Rijks- straatsweg ArnhemNijmegen. Op een gegeven oogenblik voerde hij eene verkeerde manoeuvre uit, tengevolge waarvan de auto van den dijk afgleed en met groote kracht tegen een boom terechtkwam. De heer G. werd uit den wagen geslingerd en was op slag dood. Het lijk is naar de woning te Arnhem ver voerd. Vrachtauto verbrijzeld. Een vrachtauto uit Venlo reed Maan dagarend bij Lobberich aan deD spoorwegovergang tegen een der neergelaten aisluitboomen aan en verbrijzelde dezen. De auto met bijwagen schoot door, maar bleef door de sterke remming op de rails staan. De chauffeur en diets begeider hadden nog joist den tijd om af te springen. Nog Aoor xy aan den tweeden afaluieboom waren, kwam de sneltrein aan en greep den grooten bijwagen, sleurde dien mede en verbrijzelde hem geheel. Het ongeluk is te wyten aan de afwezigheid van alle licht aan den overweg, waar door de afsluiting niet gezien kon worden. Jonge vronio overreden. Dins dagavond toen trein 231 om 8.55 aan het slation D P. te Rotter dam aankwam ontdekte het perso neel bloedspatten aan den loco motieftender Men veronderstelde dat er een ongelnk hebeurd was en waar schuwde de verschillende chefs aan de lyn RotterdamAmster dam. Inmiddels had een rangeerder bij het terrein van de Ijsbaan te Leiden het lijk gevonden van een omstreeks dertigjarige vrouw. Het lijk was zwear vraminkt, beide beenen waren afgereden. Uit het ingestelde onderzoek is gebleken, dat de vrouw aan zwaarmoedigheid leed. Men had hem letterlijk uitgekleed. De „Limb. Koerier" bevat het volgende verhaal uit Venlo Een Duitscher W. die in hotel Zwijnshoofd in gezelschap van een notaris en een tweetal dames goede sier maakte, belde laat in den avond nog een garagehouder alhier op om het gezelschap per auto naar Deurne te brengen. Als gul gastheer hoorde dat zo Terugkeerende naar Venlo, stopte de auto, waarin thans naast den chauöeur de vroolijke Duit scher gezeten was, voor een café te Baarlo, om daar de door den rit inmiddels droog geworden keel te laven. W. had zich in dat café al gauw gezien gemaakt, want hij trac- teerde allen, die in het café aanwezig waren, op borrels ea bier. Maar om royaal te zijn, moot men ook over de noodige con- tantan beschikken. Toen het op betalen aankwam bleek, dat hij geen rooien cent bezat. Noch het gelag, noch de auto kon bij betalen. Echter men heeft korte metten met hem gemaakt. Al z'n boven- kleeren, jas, broek, vest en over jas heeft men hem uitgetrokken en hem daarna de straat opge schopt. Dinsdagmorgen berichtte de burgemeester van Baarlo, dat daar een man rondliep met niet meer aan dan z'n hemd en onderbroek. Nog in half dronken toestand verkeerende, is hij door den veldwachter aldaar opgepakt en opgeborgen. Benauwde oogenblikken. Een werkman was de vorige week met eenige anderen bezig gan het afbreken van een muur in het riool, dat onder Fleetstreet te Locden doorloopt en in de overdekte rivier de Fleet uit mondt, die in de Theems uit komt. Het begon plotseling hard te regenen, waarop den arbeiders werd gelast zich door den naast- byzynden uitgang naar de straat oppervlakte te begeven. De vader van een arbeider was op straat bezig en riep z(jn zoon toe zoo gauw mogelijk naar boven te klauteren om aan den yloed te ontkomen, Juist toen hij een maDgat be reikte werd de werkman door den stroom meegesleept, die weldra drie voet hoog stond en een groote snelheid had. Hij wist zich een tijdlang boven water te houden bd liet zich door den stroom meevoeren. Men nam aan, dat hij in de Theems zou terecht komen waar politie en brandweer in booten hem opwachtten. Agenten ston den half ontkleed gereed om naar hem te duiken, als hij ver scheen. Toen men hem na een half uur nog niet zag, werd be sloten in de rivier te dreggen. Intusschen waren de mangaten langs het riool geopend en vond men den werkman levend in een bocht van het riool op 250 yards van de" plaats, waar hij weggespoeld was. Na over een korten afstand te zijn meege- spoeld, was hij verdoofd geraakt doordat hij met zijn hoofd tegen den riool wand botste. )n de bocht van het riool had hij bovendien een arm en een been bezeerd. Hij had zich in die bocht dicht tegen den wand aangedrongen, zoodat het water hem niet kon wegkrygen. Hij was nog bij kennis toen men hem redde, maar in het ziekenhuis, waarheen hij werd overgebracht, bleef by langen tijd bewusteloos. Naar uit Leningrad wordt ge meld, heeft prof. Weinberg een instrument uitgevonden om zon nestralen in energie om te zetten welk instrument reeds een ca paciteit van 100 P.K. ontwikkelt. Dit telegram is vrij vaag, maar toch te belangrijk om het niet af te drukkeD. De organische wereld heeft zich sinds de schepping onledig gehouden met het omzetten van zonnestralen in energie. En de ontzielde resten van flora en fauna, die we opdelven in den vorm van bruin- of steenkool en aardolie, zijn eigenlijk niets anders dan „ingemaakte" zonne-energie. Aan dezen voorraad dreigt een einde te komeD, zoodat het rechtstreek sche omzetten van zonne-energie in motorische kracht, het groote probleem der nabije toekomst is. De ramp in Japan. Officieel wordt medegedeeld dat in het aardbevingsgebied 3274 personen zijn gedood en 6734 gewond. 84 pet. van alle huizen is totaal of gedeeltelijk verwoest, waaronder begrepen 1359 fabrieken. De materieele schade wordt geraamd op 10 millioen pond sterling. In het getroffen gebied lagen 26 plaatsen. De troebelen In Cliina. Een bericht uit Sjanghai meldt, dat nabij Woe Kiang hevig is gevochten tusschen de Nationa listen en de Sjantoeng-troepen. De Zuidelijken stormden herhaal delijk en leden zware verliezen. Generaal Tsjang Tsjoeang Tsjang heeft versterkingen daarheen ge zonden uit Nanking en Soetsjang. Het gevecht duurde nog tot laat in den namiddag voort. De Cantonneesche troepen, zegt een ander bericht, zetten hun opmarsch naar Nanking voort. Zij bevinden zich thans op 30 mijl afstand van deze stad. Nan king ligt op 170 mijl noordwes telijk van Sjanghai en als het wordt ingenomen is Sjanghai naar de landzijde van het Noorden afgesneden. Generaal Sjang moet door den loop der gebeurtenissen zeer ver ontrust zijn. Hij houdt krijgsraad met zijn generaals en het heet, dat hij er over denkt Sjanghai op te geven. In de Chineesche wijk te Sjang hai heerscht groote verontwaar diging tengevolge van de uitspat tingen waaraan zich de Shang- toengsche troepenschuldig maken. Zij zouden een tiental winkels geplunderd hebben. Vele winke liers houden uit vrees voor de troepen die al sedert lang een slechte reputatie hebben, hun winkels gesloten, De politie staat er machteloos tegenover, Wisselkoersen. Brussel 6,95Vio- Parijs 9.79 Londen 12,13B/8- New York 2,49s/„ De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat op des voormiddags ten 9]/s ure, ten Raadhuize eene van den Raad zal gehouden worden. Axel, den 18 Maart 1927. De Burgemeester, BLOK. onder Brood-, Beschuit- en Banketbakker. Indien gij uw belang goed be grijpt, zorgt dan aanst. Zondag, dat op de officiëele candidaten lijst komt fO.Tö per pond. ^llÉisP* Daar wij de vorige or®**? maal moesten teleurstellen worden de Dames die zich volgen de week willen laten verzocht tijdig te bespreken. Coiffeuse. Competitie Zeeuwsche Voetbalb. Zondagmiddag om 2 uur AXEL I - IJZENDIJKE. WIJN EN SlGiRENHiltDEL. Rookt het seriemerk: in pi-yzen van 6, 8 en 10 eent, dan rookt U eerst ktvaliteits- sigaren. (16) Zie etainge. Heerenbaai - Reclame Extra aanbieding SIGARETTEN. Aanbevelend. gevraagd. Adres: Bureau van dit blad. Wit Leghorn stam Welle- man, van extra legstam (boven 250 eieren) a 15 cent per stuk (minstens 12 stuks). P. CORNELTSSEN, Kykuit. van een te sloopen woning, vanaf Maandag a s Te bevragen bij A. van't Hoff, Aannemer te Axel. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van ALPH. VAN DE VIJVER, op het nog door hem bewoonde hof te Zuiddorpe, Molenhoek, op des namiddags 1 uur, verkoopen: s bestaande in Vosse Merrie „Flora", 9 jaar, met Veulen, 2 Melkkoeien, (1 gekalfd en 1 bekalfd), 3 een-jarige vette Ossen, Vaarsrund, Kalf, 3 Zeugen (dik van biggen). Rijtuig op veeren, Treemkar en Drie- wielskar, (beide zoo goed als nieuw), groote en kleine ijzeren Ploeg, vijfbalks ijzeren Egge, dito houten Egge, Aardappelploeg, Sleep, Vorentrekker, Slee, Beerbak, nieuwe Steekkar, nieuwe Krui wagen, Dorschmachine met man- nege (in besten staat), lange Ladder, Zift, Koekribbe, Stroo- snijmolen, Haverkist, Bascule (200 K.G.), Vorken, Rieken, Schoppen, Touwwerk, Paarden tuig, Kettingen, Zwingen en Aan schijnen, 300 pannen, enz. enz. Betaling tot 150.contant, daarboven voor bekende koopers crediet tot 1 Oct. 1927. bij aankoop van minstens f 1,— een stuk zeep, 2,50 een doos zeep, 10,— of meer een groote luxe doos zeep. Opzienbarende uitvinding Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Axel, 18 Maart 1927. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij s. v. p. een plaatsje in Uw veel gelezen blad en wel voor het volgende Aan d^ R.K. Kiezers en Kiezeressen van Axel. Dat op de gehouden vergadering der R. K. Kie-svereeniging op Zondag 1.1. door den heer van Maale niet te veel geëischt is, als hij voorstelde dat no. 2 een arbeiderscandidaat zoude zijn, moge blijken uit een artikel in „Zelan- dia" d.d. 17 Maart, getiteld: Veel zijdigheid bij de Candidaat- s telling voor de Gemeente raden, waarin wij o.m. het volgende lezen „Maar daarnaast vragen we den in „de Kiesvereenigingen georganiseerde „kiezers met allen aandrangIndien „er nieuwe plaatsen te bezetten zijn, „zorgt er dan in de eerste plaats voor, „dat ook R.K. arbeiders naar behooren „vertegenwoordigd zullen zijn in de „gemeenteraden; geeft dan ook aan „R.K. arbeiders, dat zijn zij, die met „handenarbeid hun brood verdienen, „een plaats op de candidatenlijst, die „zekerheid geeft om gekozen te „worden". „Als er sprake is van veelzijdige „samenstelling, dan is het toch zeker „wel de groote en talrijke groep der „R.K. arbeiders met haar in menig op- „zicht speciale belangen, die in aai:- „merking komt voor vertegenwoordi ging. Het tegendeel beweren, zou „dwaasheid zijn." „En als de eenheid van de R. K. „Staatspartij een belang is van on schatbare beteekenis, dan ligt daarin „een onafwijsbaar argument om te „zorgen voor een behoorlijke vertegen- „woordiging van het arbeiderselement „in onze vertegenwoordigende licha- „men." Hopende, dat alle R. K. Kiezers en Kiezeressen zich doordrongen zullen gevoelen van die groote beteekenis, toegekend aan de eenheid in de R. K. Staatspartij, en op Zondag a.s. dit zullen toonen door eensgezind als no. 2 een arbeiders candidaat te stem men. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, EEN R. K. KIEZER. Van t 28 Februari 1927. HENGSTDIJK. Huwelijks-voltrek king. 23. Ludovicus Durinck, 25j.,jm. en Rosalia Maria Maas, 22 j., jd. Geboorten. 18. Rosalia Cornelia, d van J. van Damme en E. Krieckasrt. 24. Louisa, d. van E, Mannaert en E. M. de Rooij. Overlijden. 25. Hendrik van Sikke lerus, 83 jweduwn. van M. M. Stob belaar. Koopt niet - Heerenconfectie. -

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3