Licit- eo Eracüiiisialialie's. Flora's Ochtendvoer. Opfokvoer (Kuiken voer) H.H. Paardenfokkers. Bericht. Nergens 100 Sig aren Populair Amsterdammertje. Mer-jnrken A. I0LFER, Noordsir. o,„ jfösseifhcrs' OchMoer" Dat het je ware is l DOST UW VQOEBEIIi Groote Yoorjaarsopruiming Gouden en zilveren Werken, alle soorten Uurwerken enz., en vele soorten Barometers. Heeren-, Dames- en Kinderschoenwerk f 40. Zonder geluk vaart niemand wel! Populair Amsterdammertje. S t offen F™ p. H. Veenbuizcn, Axel. Van af heden Gemengd Nieuws. Radio-lnstallatie's Bekendmakingen. Buitenland. Candidaatstelling voor den Gemeenteraad. Lijsten van Candidaten, Toelating van kinderen op de openbare school. Prima Bloemkool, Snijboonen en Zuurkool. Firma P. B. Peenhuizen. Ho XLengst Ontvangen P. J v. DRIEL, M. van Fraaijenhove. f 10.000. Burgerlijke Stand, Advertentiën. Jacoba Pieternella Schieman, Kwaliteitspjjpen van af 60 cent. Extra fijne DANKBETUIGING. •NNHtNHNmHtl is iedereen tevreden w EM. MISSEGHERS, Axel. MET VELE KORTING, van alle aanbevelend, zijn erf liggenden trekhond, waar door het dier gruwelijk werd verwond. De verdachte bekende het feit en zeide geschoten te hebben wijl hij nijdig was op zijn hond, daar het beest het tuig van de kar. die het voort trok, had stuk gebeten en naar huis was geloopen. Een wachtmeester der Kon. Marechaussee verklaarde het deerlijk verminkte dier eenige uren later te hebben afgemaakt. De Ambtenaar van het Open baar Ministerie eischte een bech- tenisstraf van zes dagen, daarbij te kennen gevende, dat z.i. het gepleegde feit nauwelijks be hoorlijk was gestraft. De kantonrechter, onmiddel lijk vonnis wyzende, veroordeel de verdachte conform den eisch. „M. Crt." Door het Gerechtshof te 's Gravenge is failliet verklaard A. A. de Zeeuw koopman te Terneuzen. Rechter-commissaris mr. Th. Portheine. Curator mr. P. W. Adriaanse te Middelburg. In hooger beroep veroor deelde het Gerechtshof te Den Haag, evenals de politierechter te Middelburg, den timmerman J. P. de H. uit Terneuzen we gens mishandeling tot 14 dagen gev. straf. Vorige week gaf de echtge- noote van een geacht ingezetene van Tbolen een oude dames hoed aan een bewoner van een woonwagen. Deze vond waar schijnlijk den hoed nog te fraai voor zich en wierp het gegevene weg in den Bebouwden dam, waar de hoed door een paar meisjes gevonden werd, die om dat het hoofddeksel nog in goe den staat verkeerde, er de four nituren gingen afhalen. Wie beschrijft echter hun verwonde ring, toen uit den boea een bank biljet van honderd gulden te voorschijn kwam. Het bleek later, dat de eigenaresse van den hoed, jaren terug op reis zijnde, den hoed als een veilige bewaar plaats voor dit biljet had be schouwd. De eigenaresse van den boed kwam weer in het bezit van de honderd gulden en de eerlijke meisjes kregen ieder 10 als be'ooning. „M. Crt." Aardbeving in Japan. Volgens de laatste uit Tokio geseinde opgave is het aantal personen, gedood tijdens de jona ste aardbeving, gestegen tot 2275, bet aantal gewonden beloopt 3441. Door de aardbeving werden 3113 huizen en gebouweB ver nield, 3606 gingen in vlammen op. De Keizer en de Keizerin van Japan schonken een bedrag van 50.000 yen ter voorloopige on dersteuning der slachtoffers van de ramp. De stem van het geweten. In 1918 had te Scbaflhausen een arbeider eeD kameraad 50 francs ontstolen. Hij werd als verdacht in hechtenis genomen, vertoefde 20 digen in verzekerde bewaring, maar ontkende alle schuld en moest worden vrijge sproken. Nog in hetzelfde jaar wist de man een ambtelijke positie te verkrijgen, die hjj tot nu toe tot volle tevredenheid zijner supe rieuren bekleedde. Hij was dus volkomen gerehabiliteerd, doch nu begon zijn geweten te spreken en liet hem zoo weinig met rust, dat hij einde van het vorige jaar aan de betreffende rechtbank te Schaffhausen schreef, dat hjj inderdaad ruim 8 jaar geleden, de 50 francs van zjjn kameraad gestolen had, en op revisie van het betrekkelijke proces stond. Alvorens de zaak in behandeling werd genomen, werd hjj er op attent gemaakt, dat een even tueele veroordeeling hem op verlies van zijn positie te staan Zou komen, maar hjj antwoordde, dat hjj die mogelijkheid onder oogen had gezien en dat bjj de uit de verkeerde daad voort vloeiende consequenties aan vaardde. Het proces werd dus herzien en de man wegens diefstal tot 10 dagen gevangenisstraf ver oordeeld, welke intusschen door zijn vroegera hechtenis als uit geboet werden beschouwd. Benauwd halfuurtje. Te Leipzig is een ingenieur, die op straat kennis had gemaakt met een meisje, ter nauwernood aan den dood ontsnapt. Hij was met zijn nieuwe bekende naar een bioscoop gegaan, waar zij plotseling een mes uit haar tasch te voorschijn haalde en trachtte haar geleider een steek in den hals te geven. De ingeniear wist den aanval af te weren, waarop het meisje naar den uit gang vluchtte. Zij werd echter gegrepen. Men denkt, dat zij aan vervolgingswaanzin lijdt. Scheepsramp. Het Spaansche vrachtschip „Cabo Hatteras" is op 130 mijlen van New York tengevolge van een hevigen brand gezonken. Schepen, waarender de „Presi dent Roosevelt", die, om bulp te bieden, naar het brandende schip waren gevaren, konden 35 per sonen van de bemanning redden. Lit Constantinopel wordt gemeld, dat in Klein-Azië een hevige koude, gepaard gaande met zwaren sneeuwval, heersebt. Aan beide zijden van den Bospo rus trekken de wolven bij groote troepen door het land en onder nemen geregeld aanvallen op de dorpen. De „Matin" meldt uit Mar seille, dat tengevolge van de aardverschuiving het dorp Bos sinchi op Corsica, is verwoest. Het dorp telde 600 inwoners. Gevreesd wordt dat er vele dooden en gewonden zijn. Te Höchst (Duitschland) was een monteur bezig met de reparatie van een door electrici- teit gedreven dorschmachine. De man kwam daarbjj in aanraking met den electrischen stroom en was onmiddellijk dood. Tood de eigenaar der dorsch machine wilde onderzoeken, wat er gaande was, kwam hij even eens met den stroom in aan raking en werd op slag gedood. Uit Stuttgart wordt gemeld Een student is van den toren der Johanniskerk te Goatling, n naar beneden gesprongen. Hij kwam op het marktplein terecht, en was terstond dood. De be weegredenen voor zijn daad zijn onbekend. Overlijden. 1. Sfephanïa Hamerlirck, «0 J echtg. van Edmond Marie Fran cois Vermande!. 4. Eduardus Aude- naerde, 83 j., weduwn. van Stephanie Bracke. 15. Josd Alina Maria Poppe, 40 d., d. van Victorus Aloijsius en Honorina Maria van Regenmortel. 17. Irma Maria der Bock, 17 j„ d. van Aloij sius en Florentina Maria Velleman. 18 Twee als levenloos aangegeven kin deren van het vrouw, geslacht van Aloijsius Martens en Romanie Marie Hesters. 21. Joannes de Bock, 82 j weduwn. van Lucia Kamoen. ST. JANSTEEN. Huwelijks-voltrek king. Carolus Ludovicus van Remortel 26 j„ jm. en JuJia Petronella Ringoot! 27 jd. Geboorten. 2. Georges Petrus Euge nie, z. van Theophilus de Winne en Sidonie Mathilde de Caluwé. 6. Cij- rillus Emile, z. van Franciscus Xaverius d Hooghe en Maria Vervat. 7. Francois Isidoor Philomena, z. van Ludovicus van Overmeir en Justina Louisa Maes. 17. Celina Irma, d. van Josephus Petrus van den Branden en Emerentia de Block. 23. Maria Margaretha Philomena, d van Petrus Johannes Bolssens en Mar garetha Paulina Poppe. "Wisselkoersen. Brussel 6,95]/s. Parijs 9.79 Londen 12.127/8 New York 2,49s/4 ELECTflSSCHE (ook in huurkoop). Vraagt prijsopgaaf. Aanbevelend, W. F. BUBECK, Sluiskil, Kerkstraat 37. Haven van Gent. Men meldt uit Brussel aan de N. R. Crt.: Op 18 November zal het honderd jaar geleden zijn, dat de onder Nederlandsch bewind en dank zij de speciale bemoeiingen van Koning Willem I aangelegde zeehaven van Qent werd geopend. Het gemeentebestuur van Qent heeft besloten dit feit officiëel te herdenken. Aan de Nederlandsche regeering zal gevraagd worden zich op dit eeuwfeest door een delegatie te laten vertegenwoor digen. De Burgemeester van AXEL brengt ter openbare kennis: Op DINSDAG 12 APRIL zal plaats hebben de candidaatstel ling voor den Gemeenteraad Op dien dag kunnen van des voormiddags negen unr tot des namiddags vier uur, bij den Bur gemeester ter Secretarie der Ge meente worden ingeleverd als bedoeld in artikel 35 der Kieswet. Op deze lijst mogen ten hoog ste zestien candidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden on derteekend door ten minste v(jf en twintig personen, die volgens de Kiezerslijst, geldende op' het oogenblik der inlevering, kiezers zijn voor den Gemeenteraad in de Gemeente. Dezelfde kiezer mag niet meer dan een lijst onderteekenen. Zie verder aanplakbiljet. Axel, den 5 Maart 1927. ONTVA&GEfi Aanbevelend, D. M. JANSEN, Lange Noordstraat B 48. Het Beste!! Zakjes 21/, en 5 Kilo. X-jaag-ste noteering. Cf Een ruime sortacring solied en sterk aan billijke prijzen. Beleefd aanbevelend, Schoenhandel en Reparatie, Axel, Weststraat D 24. zal op verzoek worden rondgeleid tegen een veulengeld van Gelieve goederen (ook leeg goed) voor Rotterdam, enz. mede te geven of te bezorgen bij den voerman A. NAEIJE, die zich belast met het ophalen of be zorgen dier goederen bij ons aan boord. Aanbevelend, C. P. VAN DOESELAAR, Motordiensf via Dordrecht naar Rotterdam v.v. S vindt ge zoo'n rflke keuze n BROEDEIEREN: Barnevelders en Wit Leghorns 15 cent, per 100 f 12,-. Eendaagschkuikens 40 cent, per 100 f35,-. Leveringstijd van half Maart af. 3 maandshennen f 1.90 tot f 2.2^. Leveringstijd van half Juli af. Loonbroeden per 100 eieren f 10,-, per 50 f6,—. Vracht en emb. kostprijs Villa „Pieternella", Rosmalen. H. N. V. OOLE. WIJN- EN SIGARENHANDEL. Van af heden geven wij aan ieder kooper van vanaf f3 50 per 100 stuks gratis een Hoofdpremie H. H. Caféhouders, die 100 bigaren koopen vanaf f6.50 per 100 stuks (10 cent verkoop), krij gen eveneens een (3g) Pijpen, Pijpen, Houten Pijpen ïjpen aan de laagste prijs. Gaat bij Van MAALE.even kijken Dan heb je dadelijk het bewijs.' Daar is het uitzoeken maar, Voor 35 centen ben je klaar Van 1 28 Februari 1927. KOEWACHT. Huwelijks-voltrek kingen. 17. Cijrillus Vlassenroot (van St. Jansteen;, 23 j., jm. en Delina Augusta Maria Herman, 21 j., jd. Alois Carniel Verdurmen (van Wachtebeke), 23 j., jm. en Rachel Philomena Maria van Damme, 24 j., jd. Geboorten. 8- Adrienne Maria, d. van Alphonsus de Paepe en Coralia Maria Theophile van der Bilt. 10. Roger Fidelia, z. van Petrus Franciscus de Schepper en Magdalena Maria de Comnck. Marcel Henry Marie, d. van Camillus Joseph de Block en Bertha Maria van Poucke. 17. Marie Louise Maurice, d. van Florent Baerten Leonie Maria Ailefs. 18. George Eduard, z. van Horimondus Herman en Leontina Maria van Qrimberghe. 26. Öcrmaine Emmij Rosalie, d, van Emile Francis- ciscus Nsessens en Helene Gabrlëlle Marie Remery, Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen ter kennis van belanghebbenden, dat met 1 April 1927 op de O. L. School nieuwe leerlingen kunnen worden toegelaten. In aanmerking komen leerlingen, die op 1 October 1927 den leef tijd van zes jaren zuilen hebben bereikt. Aanmelding kan geschieden ter Secretarie op werkdagen van 9-12 en van 1—2 uur, vóór 26 Maart as, onder overlegging van het vaccfnebewtys. Heden overleed tot mijne diepe droefheid, na een langdurig en smartelijk lijden, mijne geliefde Echt- genoote, in den ouderdom van ruim 85 jaar. J- VERIJZER. Axel, 8 Maart 1927. als bij (16) <n Zie Etalag-e. Prima waar I Met dezen betuigen wij onzen liartelAjken dank aan allen, die blijken van belangstelling hebben gegeven op mijn 85sten geboor tedag. Wed. VAN DE VELDE en Familie. Axel, Maart 1927. deskundig samengesteld, Ook over prijs en kwaliteit. Neemt nog heden proef en U zult ondervinden, Aanbevelend, i-3

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3