Keuring Dienstplicht. Bericht. Woonhuis. Iedere vrouw of meisje Firma P. H. Veeuhuizen. ZALMiFbÏÏL Oe Nieuwste Vitrages, - Gordijnen, - Kanten, Kleedjes, - Anti-Macassers, - enz. Firma P. H. VEENHUIZEN. Axel. op Maandag li April 1927 op Diasdag 12 April 1927 P. Fijn van Draaf, Tevens ook eenig HUISRAAD, Ook speciaal voor Kunstgebitten. Nu is liet tijd J. C. VINK, Axel. Uitsluitend prima kwaliteit, Firma P. R. Veenhuizen. Openbare Trekking Vrije Controle - Wettig Geoorloofd. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Candidaatsteiiing voor den Gemeenteraad. Lijsten van Candidaten, Toelating van kinderen op de openbare school. Advert ent iën. Ontvangen Heeren-, Dames- en Kindersphoenwerk P. J v. DRILL, Boekweiten Gort Boekweitenmeel Kristal Tarwebloem Zelfrijzend Bakmeel. Firma P. H. Veenlmizen, Axel. Uit de hand te koop: Tandarts HERTSTEIN ziet gaarne een nieuw model (Beugvisch) zonder graat Ziektebestrijding Ooftgewassen. Ook in Rouwschorten A. KOLFER, Noordstraat. - Op DINSDAG den 15e MAART a.s. - HolSandsche Grondkredietbank. De deelneming aan de Trekking kost slechts één Gnlden. zoo juist ontvangen bij dpn duivel beoefen wgq en dat. hij dien had willen uitbannen. Deze week heeft nu de justitie ingegrepen. Een geneesheer, die de vrouwen onderzocht, ver- blaarde beiden krankzinnig en adviseerde tot, plaatsing in een krankzinnigengesticht. Hieraan heeft de kantonrechter de bij de wet vereischte toestemming verleend, waarna de beide vrou wen door den geneeskundigen dienst naar „Maasoord" overge bracht zijn. Oplichting van f4500. Door een bankinstelling te Amsterdam is een kwitantie, groot f 4500, uitbetaald, welke betaalbaar was gesteld door een assuradeursfit ma. Toen deze laatste firma eenige dagen later haar bankrekening ontving, vroeg zij aan de bank opheldering over deze uitbetaling, daar zij van een dergelijk bedrag: niets afwist. Er is toen gebleken, dat hier handige oplichters in het spel waren. De kwitantie was gesteld op naam van Jansen, in agenturen. Voor de betaalbaarstelling had men de handteekening van een der procuratiehouders nagemaakt en bovendien van een stempel gebruik gemaakt. Een dergelijk stempel is echter niet bij de assurantie-firma bekend en werd dus voor deze oplichting ver vaardigd. Bij de politie is aangifte gedaan en deze heeft gevonden, bij welke firma het stempel is gemaakt. Echter van de daders ontbreekt op het oogenblik nog elk spoor. Zes jaar brommen. De Rechtbank te Dordrecht veroordeelde A. L. A., vroeger agent majoor van politie te Dordrecht, wegens diefstal door middel van een valschen sleutel, meermalen gepleegd, waardoor hij als ambtenaar zijn bizondere ambtsplicht heeft verzaakt, tot zes jaar gevangenisstraf met af trek der preventieve hechtenis. Roof en moordaanslag Zaterdagavond omstreeks half acht kwam in de manufacturen winkel der fa. Iserief Co. in de Theresiastraat te 's Gravenha- ge een man eenige inboopen doen. Hij kocht een paar kleinig heden en gaf de juörouw groot geld, zoodat zij hem terug moest geven. Terwijl de juffrouw hiermede bezig was, bukte de man zich eensklaps, deed een greep in de winkellade en ging er met een bedrag aan geld van door. De juffrouw holde den man luid schreeuwend achterna. Daardoor werd een passeerende burger opmerkzaam, en omdat hij het verdacht vond, dat de man zich zoo snel uit de voeten trachtte te maken, greep bij hem vast. De man rukte zich echter los en zette zijn vlucht voort. Eenige huizen verder liep een agent. Deze overzag de situatie, wierp zijn rywiel neer en liep op den man toe. Plotseling trok deze een revol ver en loste a bout portant eenige schoten op den agent. Het eerste schot trof reeds doel. De agent, Moeronhout genaamd, werd in de slaap geraakt en stortte achterover op de straat. Van dit oogenblik maakte de dief gebruik om op de fiets van den agent te springen en er zich mede uit de voeten te maken. Sindsdien heeft men niets meer van hem vernomen. De agent werd opgenomen en ergens binnengedragen. Naar getuigen verklaarden, is de dader op de duo van een Indian-motor, waarvan de be stuurder in een motorjekker ge kleed was, gevlucht. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 14,— af 14.25. Rogge f 10— af 11,— Wintergerst f 11,50 a f 12,Zomergergt f 11,50 a f 12,—Haver f 10,a f 11, Erwten f 18,— a f 21,Paarden- boonen fafDuiven- boonen f 13,a f 14,Bruine- b onen f 11a f 12,Lijn zaad f 16,—af 19,Blauwmaan- zaad f a f Groen Vlas f9,— a f 11Gebookt Vlas f 10,— a f 13,—. Gezwingeld Vlas f0,85 af0.95. Aardappels f7,- a f7,25. Stroo f 18,— a f 20,—. Koolzaad f a f Mosterdzaad fa f Boter f 1 „70 a f 1,80 Eieren f 5,a f 5,50. De Burgemeester van AXEL brengt ter openbare kennis Op DINSDAG 12 APItIL zal plaats hebben de candidaatstei iing voor den Gemeenteraad Op dien dag kunnen van des voormiddags negen uur tot des namiddags vier nnr, bij den Bur gemeester ter Secretarie der Ge meente worden ingeleverd als bedoeld in artikel 35 der Kieswet. Op de?e lijst mogen ten hoog ste zestien candidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden on derteekend door ten minste vyf en twintig personen, die volgens de Kiezerslijst, geldende op het oogenblik der inlevering, kiezers zijn voor den Gemeenteraad in de Gemeente. Dezelfde kiezer mag niet meer dan een lijst onderteekenen. Zie verder aanplakbiljet. Axel, den 5 Maart 1927. Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen ter kennis van belanghebbenden, dat met I April 1927 op de O L. Schooi nieuwe leerlingen kunnen worden toegelaten. in aanmerking komen leerlingen, die op 1 October 1977 den leef tijd van zes jaren zullen hebben bereikt. Aanmelding kan geschieden ter Secretarie op werkdagen van 9 12 en van 12 uur, vóór 26 Maart a sonder overlegging van het vaccinebewjj-i. De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat de keuring der ingeschrevenen voor den dienst plicht, lichting 1928, za! plaats hebben in de Openbare School des namiddags te 12 30u'-evoor de nommers 1 frm 14 en te 2 ure voor de nommers 15 t/m 28, en des voormiddags te 9 30 nre voor de nommers 29 t/m 41 en te 11 ure voor de overige, nommers. Axel, 8 Maart 1927. Een ruime sorfeering solied en sterk aan billijke prijzen. Beleefd aanbevelend, Schoenhandel en Reparatie. Axel, Wes(straat D 24. Gelieve goederen (ook leeg goed) voor Rotterdam* enz. mede te geven of te bezorgen bij den voerman A. NAEIJE, die zich belast met het ophalen of be zorgen dier goederen bij ons aan boord. Aanbevelend, C. P. VAN DOESELAAR, Motordienst via Dordrecht naar Rotterdam'v.v. TANDARTS - TERNEUZEN, is iedereen Donderdag te consulteeren van 1—4 uur en volgens afspraak, in Hotel KOOLE te AXEL. (Grutjes). Verpakt in pakken van 1 pond. Gegarandeerd zuiver. Prima kwaliteit. Boekweitenméel ook los ver krijgbaar. N. B. IDEAAL ERWTEN (Parel Erwten) thans ook los verkrijgbaar. Een solied, nienw gebouwd Direct te aanvaarden, staande Kanaalkade Axel en te bevragen bij ALP. MARTENS. zoo goed als nieuw. is eiken Woensdag van 112 uur te cönsulteeren te Ter Neuzen, Lunge Kerkstraat 5. PracSiikwalitcit om uw vruchtboomen te sproeien en te spuiten. Leest daarom onzer Verkrijgbaar in den boekhan del van Wij bieden u ruime keuze. mooie sorteering. Alle ook voorradig in extra ruime maten, bij Diverse soorten, merken en prijzen. geschiedt de trekking der Opgericht en Koninklijk goedgekeurd 22 September 1904. Stbl. no. 24. Maatschappelijk Kapitaal een lüiilioen Gulden. De Premielr kking der Holiandsche Grond- kredietbank is de eenig wettig geoorloofde -volgens Arrest van den Hoogen^Raad der Ne derlanden 8 April 1907. 3 Hoofdprijzen: 36000, 4800 en 1200 Gulden. TOTAAL 2 0 00 PRIJZEN. Het volgestorte waarborgkapitaal garandeert U de on middellijke uitbetaling der prijzen. Wiit ge dus een prijsje winnen wat voor menigeen de eenige manier is om nog eens een Fortuintje te bekomen, waag dan één Gulden en aarzel niet de kans te koopen om een der bovenstaande prijzen te kunnen winnen. Een oud spreekwoord zegt„Wie waagt die wint" Bestel dan een of meer Aandeeibewijzen aan het Am- sterdamsch Gelükskantoor, Heerengracht 1, Amsterdam en zend het bedrag per postwissel of in postzegels op, of op postrekening No. 21968, waarna U de Aandee- len onmiddellijk worden toegezonden. N. B. Officieele Trekkingslijst wordt aan iedere deel nemer gratis toegezonden. Een soliede vertegenwoordiger gevraagd. mmt lui—min wil ii i tiiiiii KOKEN HET IDEAAL VAN IEDERE HUISVROUW Van 1 28 Februari 1927. AXEL. Huwelijks-aangiften. 3. Gaston Jacobus Deslr^ Dijselinck, 22 j., jm. en Léona Antoinette Léon de Wolf, 24 j., jd. Cornelis den Hamer, 23 j., jm. en Geertruida den Hamer, 22 j.. jd. 4. Pieter van Hermon, 23 j., jm. en Jozina Adriana de Feijter, 21 j., jd. 18. Johannes van Ecke, 22 j., jm. en Pieterneila Jacoba Stouthamer, 18 jjd. 24. Antheunis Tollenaar, 41 j., wedn. en Laurina Carolina Dieleman. $4 j,, jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17. Cornelis den Hamer, 23 j., jm. en Geertruida den Hamer, 22 j jd. Pieter van Hormon, 23 j., jm. en Jozina Adriaria de Feijter, 21 j jd24. Gaston Jacobus Desiré Dijselinck, 22 j„ jm. en Léona Antoinette Léon de Wolf, 24 j,, jd. Geboorten. 1. Janneke, d. van Fre- derik B ikker en Jacoba Verscheding. 3. Jozias Willem, z. van Marinus Pieter Witteen Aaltje Catharina van der Hooft. 7. Pleuntje, d van Aldert Gerrit Vlaan der en Adriana Dieleman. 13. Erna Helena Johan, d. van Norbertus Pau wels en Maria Stephanie de Mul. 14. Petrus Johannes, z. van Desiderius Josephus Kroes en Louisa van Heese. Cecilia Bemardina Geertruida, d. van Norbertus Leonardus van Hove en Clementina Maria Segers. 16. Job Marinus, z. van Pieter Jansen en Maria Martha Willemina Meertens. 19 Jan, 7. van Pieter de Klerk en Neeltje de Feijter. 23. Jan Anthonij, z. van Johan nes Verhelst en Leent je Jonkman. Frangoise, d. van Willem Riemens en Frangoise Verpoorte. 25. Joseph Al- phrmse, z. van Cerillus Adam en Ro salia Verschraegen. 28. Michiel, z. van Michiel de Visser en Adriana Pieter neila Deij. Overlijden. 5. Elena Verplanke, 42 j.. echtg. van Frederik de Pooter. 11. Eduardus Franciscus van den Bos, 55 j., echtg. van Melania de Block. 13. Anna Catharina de Meijer, 74 j,, echtg. van Joannes Verbiest. 15. Erna Helena Johan Pauwels, 2 d., d. van Norbertus Franciscus Pauwels en Maria Stephanie de Mul; 23. Magdalena Lako, 82 j wed. van Johannes Verhage. Ftangoise Verpoorte, 44 j., echtg. van Willem Riemèns. 26. Jan Scheeie, 75 j., wedn. van Maatje Verstraten. BOSCHKAPELLE Geboorten. 1. Theodorus Augusiinus Stephanus, z. van Johannes Benedictus Kint en Me lania Francisca Ferket. 5. Irma Mathilda, d. van Aloysius van Bunderen en Ma thilda Vink. 7. Boudewijn Alphonsus, van Petrus Johannes Fermont en Serapbina Maria de Loos. 12. Magda lena Johanna, d. van Einile Alphonsus van Mel en Leonie Susanna Vermeulen. Overlijden. 17. Een als levenloos aan gegeven kind van het mannelijk geslacht van Anthonius P;eters en Seraphina Apolonia Kroes. Maria de Jong, 79 j., wed. van Jacobus Mei. STOPPELDIJK Huwelijks-voltrek king. 24. Theophilus de Vree, 33 j., jm. en Augusta M. L. Schuren, 26 j .jd. Geboorten. 8. Francies Johannes,- z. van J. van Leemput en M. Hermans. 9. Maria Mathilda, d. van L.j. van den Bergen en M. E. van Damme. Overlijden. 7. A, M. Buys, 69 j., echtg. van C. E- Martens.

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3