PUROL WILGEN MUTSAARDS. sNergens J Rinder-Jnrken A. I Van af heden lil Modezaak „DE VLIJT", Dames van 'tHoff. Voor den Schoonmaak 11 Vitrage, Afgepaste Gordijnen, <T. c M. DEN ENGELSMAN-ZEGERS. Boeren leen F ank Stoffen I) A MES! Doet Uw voordeel [Gesmette en roode huid bij kleine kinderen Advertentiën. van 1 uur tot 4 uur GESLOTEN. VERHUISD LANGE NGORDSTRAAT No.fi 48. Fruit- en Groentenzaak ONTVANGEN Vitrages, Gordijnen en A Hovers. SCHORTEBONT Sterke Fantasiebroeken MODE-ARTIKELEN DOET UW VOORDEEL! GOUDEN en ZILVEREN WERKEN en alle soorten UURWERKEN enz. P. J. V A L E. «AXEL. C 9 C De Nieuwste VOORJAARSTOFFEN, Uitgebreide COLLECTIE STALEN. ruim gesorteerd in enz enz. in bpslas: genomen on de drie Duitschers werden opgesloten ia afwachting van hun uitzetting Ou<h vrouw in brand geraakt. Te Amsterdam is een 70-jarige vrouw in hare woning op de Elandsgracht iu brand geraakt, doordat hare kleeren in aanra king waren gekomen met een petroleum-toestel. De vrouw was bezig de was op te hangen, toen plotseling haar rok vlam vatte. Over het geheele lichaam kreeg het slachtoffer hevige brandwonden. In zorgwekkenden toestand is de ongelukkige vrouw, in het Wilhelminagasthuis ter verple ging opgenomen. Te Kampen woout de 67 jarige R. v. P. met zijn 70 jarige zuster. Vrijdagnacht werd P. wakker, doordat er in de kamer, waar hij sliep, licht brandde. Toen hjj de deuren van de bed stede open deed, zag hij een man in de kamer aan 't snuffelen De oude man gat van schrik een gil, waarop de ongenoode gast dreigde A. P. te zullen doodeD, als hij nog eens leven maakte en eischte een bedrag van f 100. Van P. gai voor dit bedrag te zullen gaan halen uit de naast gelegen kamer, waar zijn zuster sliep. Nauwelijks was hij echter door de deur, welke toegang tot die kamer geeft of hjj smeet deze dicht en begon zoo bard hij kon te schreeuwen. Zijn zuster werd wakker en begon ook te gillen. De inbreker schijnt daardoor bang te zijn geworden en ging aan den haal. Door de politie is gearresteerd zekere G. T. uit Kampen, geen onbekende der politie. ver-zacht en geneest men met Met de Kerstdagen legde weduwe R. Berber, moeder van zes kinderen, woonachtig te Brunssum (L een bezoek af by kennissen in Duitschland. Daar kreeg zij toevallig in banden den Bayerischen Staatsanzeiger, die een advertentie bevatte, waarin aan familieleden van zekeren Franz Friedel werd verzocht zich te melden. De weduwe gaf zich op, en het vol gende bleek Franz Friedel, die op 16-jarigen leeftijd naar Bra zilië was vertrokken, was op 48-jarigen leeftyd in een moeras omgekomen. Daar hij niet ge huwd was, komt zijn nataten- scbap, die geschat wordt op 7.000.000 p. st., aan de Duitsche familie, die bestaat uit genoemde weduwe. De familileden hebben een deskundige in München met de regeling van de erfenis belast. Een Historische anecdoot. Ieder weet, dat Lloyd George. de bekende Engelsche staatsman, heel lang grijs haar heeft. Op een dag reisde hy tezamen met Lord Derby. By een station stapte op het laatste moment een matroos de coupé binnen. Lord Derby gaf den man met zijn gewone jovialiteit, een sigaar. Do matroos, blij, stak hem da- delyk op. Bij het volgende sta tion stapte Lord Derby uit. Toen vroeg Lloyd George aan den ma troos .Weet je wel, wie-dat was, die je die sigaar gaf .Neen", zei de matroos. Lloyd George zei: „Lord Derby". .Watl", riep de matroos, .Lord Derby, de man van de race-paarden „Ja", zei Lloyd George glimlachend. .Alle duivels", riep de ma troos uit, terwyl hy op zyn knie sloeg, ,wij zyn ook een paar lekkere druivenIk heb een baard van drie dagen un jy mag je haar wel eens laten knippen I" Prin«es Astrid. Volgens de „Soir" zou binnen kort een mededeeling te ver wachten zijn over de blijde ge beurtenis in het gezin van prins Leopold van België. Een koopman en zyn vrouw te Berlijn die van de begrafenis van hun jongste kind huiswaarts keerden, vonden bij hun thuis komst hun beide andere kinderen van twee en een half en ander half jaar dood in hun woning, die geheel met rook gevuld was. De kinderen waren gestikt. Zij hadden waarschijnlijk vuur in de kachel willen maken en ziju toen het slachtoffer van hnn on voorzichtigheid geworden. Te EDger (Wurtemberg) heeft een 16-jarige leerling van een gymnasium, die geruimen tijd ziek was geweest en nu vreesde niet naar een hoogera klasse te zullen overgaan zichzelf doodgeschoten. Russische roovevbenden In den Kaukasus opereert reeds sedert verscheidene maan den een bandietenbende, die blijkbaar een politiek karakter draagt en het uitsluitend gemunt heeft op sow jet-instellingen. Reeds eenige malen zijn sowjet- bureaux door deze bende over vallen en gepluuderd, terwijl ook eenige malen geld- en goe- derenconvooien in haar handen zijn gevallen. Alle pogingen om de bende in handen te krijgen, hebben tot nog toe g-efaald. Men weet echter, dat zij wordt aan gevoerd door zekeren Sokorin, een broer van den generaal van dien naam, dien eenige jaren geleden door de bolsjewiki werd gefusileerd. Eten om te leven. Een der oudste, zoo niet de oudste man in Engeland is Wil liam Walker van Hottingham, een praatgrage oude heer van 105 jaar. Hij is de oudste met selaar, die staakr, want 19 jaar geleden, toen hij dus al 86 jaar oud was, heeft hij zijn werk neergelegd om loonsverhoogiug te krijgen en sindsdien is hij niet meer aan het werk gegaau. Walker's recept voor een lang leven is: „Goed te eten, veel frissche lucht te happen en zich geen zorgen te maken." De eerste stelregel past hij zoo toe, dat hij zich vijf of zesmaal aan tafel zet om te eten, al naar het hem invalt. Moeder worgt haa* ktnd. Woensdag heeft een moeder te Harelbeke in West Vlaanderen haar kind van 18 maanden met een hamer het hoofd ingeslagen en daarna geworgd. Toen zijn vader thuis kwam, verzocht zij hem naar het kind te zien in de wieg. De man werd waanzinnig van schrik. Zijn vrouw is door politie aangehouden. Amerikaansche romantiek Blanche b. Green, die te Yon- kers bij New York woont, is een van die vrouwen, wier energie Dooit genoeg bewonderd wordt. Vijftien jaar geleden kreeg haar man een ongeluk, dat hem bui ten staat stelde den kost voor de zijnen te verdienen. Dadelijk was mevrouw Green gereed om te trachten zijn plaats in te ne men. Na veel moeite kreeg zij een plaats in een corsetten-zaak en kon zij dus in de plaats van haar man het gezin onderhouden. Edoch hier is het, dat de romance een anderen draai neemt dan den gewonen Euro- peeschen. Het was niet Det vol doende om het huishouden aan den gang te houden, het salaris van mevrouw, zij verdiende al dadelyk ruim en al heel gauw meer dan haar man ooit ver diend had. Na een jaar had zy al meer corsetten verkocht dan eenige andere beambte der firma en al vry spoedig stond zy aan het hoofd van een door haar zelf gemaakte verkoopsorganisatie j van 3500" corsetten verkoopsters en verkoopers. Met dat gevolg, j dat haar salaris steeds steeg en dat nu dezer dagen bekend werd, dat het arme mevrouwtje maar eens even 240.000 per jaar verdient. Ongeluksp'orcs Woensdag zou te München het proces aaD vangen tegen dén treinmachinist Aubele, in vpr- band met een spoorwegongeluk op Pinkstermaandag 1926. Vcor de tweede ruaal zal dit proces mooten word< n uitgesteld. Toen het proces in behande ling zou wotden genomen, over leed de verdediger van Aubele, waarvan uitstel lot heden het gevolg was. De verdediging werd aan een anderen advocaat opgedragen, doch deze kwam Dinsdag eveneens te overlijden tengevolge van griep. Geen prettig vooruitzicht voor deD derden verdediger. Het geheele ges in verdronken. Op het ijs van het Zittower- meer in Mecklenburg-Schwerin werd gisteren door den zoon van een onnerwijzer schaatsen gereden. Do jongen zakte door het ijs, waarop zijn vader hem te hulp snelde, doch daarby eveneens door het ijs zakte. Ook de vrouw van den onderwijzer, voor wier oogen zicb het drama afspeelde, zakte door het ys bij haar pogirgeu, om haar man en baar kind te redden. Alle drie kwamen jammerlijkom hetlevcn. Eenigen tijd geleden is ook de dochter van den onderwijzer op dezelfde wijze om het leven ge komen. Van het geheele gezin is slechts de 80-jarige grootmoe der overgebleven. In Westend te Londen is een parelsnoer verloren ter waarde van 20.000 p. st. Een belooning van 2000 pd. st. is uitgeloofd voor den vinder. Het snoer, dat op geheimzin nige wijze verloren ging tusschen New Bond Street en Hill Street, bestaal uit 53 bijzonder mooie, rose parelen. Zwendel. Een adelborst 2Je klasse van het instituut voor de marine te Annapolis is voorgedragen voor ontslag, omdat gebleken is, dat hy zich in het bezit bad weten te stellen van de examenvragen voor een jonger jaar en deze aan jongens van dat jaar bad verkocht. De adelborst weigerde te zeggen boe bij aan de vragen gekomen was. Men had er een leeraar van verdacht de vragen verstrekt te hebben en in de opbrengst te hebben gedeeld. Geheimzinnige verdwijning. Dezer dagen had een bediende van een bank in de Brusselsche bovenstad, wonende te Bosch- voorde, terbeurze 220.000 francs ontvangen. Anderhalf uur later zocht men hem te vergeefs, hoe wel ziju jas en hoed nog steeds in de garderobe hingen. Sinds dien heeft men niets meer van den jongen man gehoord, die gehuwd en vader was en een onberispelijk leven leidde. Een familielid had hem den- zelfden dag op de beurs ontmoet en opgemerkt dat de bankem ployé wat vreemd deed^ In de buurt van Turijn zyu Zondagavond 2 heeren en 2 dames, die een skitocht maakten, by het passeeren van een berg kam, door een lawine verrast en daaronder bedolven. Het gelukte een der heeren met veel moeite, zich onder de sneeuw uit te werkeD en een hut in de buurt te bereikeD, waar hij van het ongeluk kon kennis geven. Een reddingscolonne trok uit om de drie overige begravenen te zoeken en vond hen dan ook na enkele uren van ingespannen arbeid, doch allen waren reeds overleden en konden slechts als lijken worden geborgen. Te Portsmouth zyn een drietal meisjes van vijf, acht en negen jaar, die aan het spelen waren, onder een vallende hout mijt bedolven. Door het geraas van den houtstapel liepen de bewoners van de omliggende huizen uit hun woning, waar onder ook de moeders der kin deren, die moesten toezien hoe haar kleinen dood onder het zware hout werden uitgehaald. Wisselkoersen. Brussel 6,948/n. Parijs 9.78. Londen 12,12V* NewYork2,49Vj Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Vader, Behuwd-en Grootvader JOHANNES DRONKERS, in den ouderdom van 75 jaar en 9 maanden. Uit aller naam, Wed. J. DRONKERS. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Axel, 2 Maart 1927. Ondergeteekende, Andries Overdulve, bedankt langs dezen de familie Vissf.r-Koole te Axel voor de hartelijke en royale behandeling die hij steeds bij hun genoten heeft. ANDRIES OVERDULVE. Ïlggggfg*'*' Wegens sterfgeval aanstaande Za terdag 5 Maart O. C. DE RIJKE. van OOSTERSTRAAT naar Waar vanaf ZATERDAG door mij een wordt geopend. Hopende door nelte bediening mij het vertrouwen van het publiek waardig te maken. Aanbevelend, 3D. M. JANSEN. Ruime sorteering Verschillende soorten (wasecht) a 25 cent per el. a f 1,75 Verder alle soorten Beleefd aanbevelend, N. B. Wij plisseeren in alie maten. Coöperatieve te Ter Neuzen. Ongeveer 400 groene Te bevragen bij J OVERDULVE Jz AXEL, Zeedijk. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat afgehaald kun nen worden de spaarboekjes tot en met nummer 1250 en de hoekjes Loopende rekening tot en met no. 400. Zij. die hun boekje nog niet ter bijwerking en controle hebben ingeleverd, worden beleefd ver zocht dit alsnog p. o. te doen. De Kassier, L. CH. WABEKE. vindt ge zoo'n rtyke keuze als b ij (16) met vole Porting, van aiie AANBEVELEND, Indien U prijs stelt op een goed passend kleedingstuk, laat dan bij ons uw klee ding maken op het Atelier. O ntvangen: en tevens een - Moderne pasvorm. Billijke prijzen Aanbevelend, AANBEVELEND, >-0 w s=Z N s 7Z

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3