Hoest- Purol bij Ruwe eu Schrale Huid. Doos 30 ct. Tegen de Vastendagen! Stokvisch lie en prijs „Profijt". il lier' GROENE MUTSAARDS. DAMES! Ziet onze LAflE PRIJZEN In de Etalage der MODEZAAK „01 VLIJT". WAM 'f B«ff, "m" F. ORLEBEKE, I ROOKT: tabletten GEVRAAGD tegen 1 Mei Firma P, H. Yeenbnizen, Axel, TE KOOP: Sluitenden pasvorm. Prima afwerking. Onbreekbare baleinen. Uitgebreide keuze. MIJNHARDT'S Gemengd Nieuws. Adverteiiliën. in de Nieuwsfraat. ONDULEEREN T. N. BruflBsman-Wijna, Nieuwe gebeukte Firma P. H. Veenhuizen. DE UITVERKOOP M. Schieman-Boejje, F. ORLEBEKE, Coiffeur. Het bouwen van een WOONHUIS Firma P. FT. Ueenhuizen. Electrische Waschmashine G. P. Vlaander. Aparte salons N.B. Ook aan huis te ontbieden. P. CORNELISSEN, 11 processen, terwijl de gemeente van meening was één proces te beginnen, omdat alles eenzelfde kwestie gold. De voorzitter ver dedigde de kosten van den ad vocaat, die nu eenmaal, omdat het gelijke zaken betrof, een for tuintje heeft gehad, dat ieder zakenmensch wel eens kan te beurt vallen. Hij wees er voorts op, dat ook de tegenpartij, al heeft deze het gewonnen, financieel verlies lijd', en alzoo toch ook geen reden tot juichen heeft. Haar advocaat schijnt ook voor hen een gepeper de rekening te hebben ingediend. Sportnieuws. Zeeawsoke Voetbalbond. Ondanks sneeuw- en hagel jachten kon Zondag hier de wedstrijd tusschen Axel en Deto toch doorgang vinden. Veel fraais hebben de Middelburgers hier in hun spel niet vertoond. Boven dien zaten er in het Deto-elftal een paar spelers, die hun tekort aan voetbalcapaciteiten trachtten aan te vullen door minder geoor loofd spel Axel bleef echter volkomen meester van het terrein en had met de enkele aanvallen der gasten weinig moeite. Onze stadgenooten wisten een 10-tal doelpunten te maken, waarvan er evenwel 3 ongeldig werden verklaard. Ofschoon de 7-0 nederlaag voor Deto reeds zwaar genoeg is, kunnen de Middel burgers toch nog tevreden zijn met dezen uitslag, want bij gun stiger weers- en terreinomstandig heden hadden de Oranjemannen de score ongetwijfeld ver boven de dubbele cijfers opgevoerd. Axel II heeft er van afgezien, om het uitstapje naar Sluiskil te maken, in verband met het on gunstige weer. Ingezonden Mededeelingen Doos 30ct Keelpijntabletten 30 en 60ct Treinongeval bij Rilland-Bath. EeD vrachtauto vau de firma Timmerman en Melis te Goes is op den onbewaakten overweg op den zoogenaamden derden weg te Rilland, doordat de chauf feur tengevolge van den mist den trein niet zag aankomen, in botsing gekomen met den snel trein naar Goes. De auto reed den trein aan, doch werd door de vaart onmiddellijk terugge worpen. De chauffeur viel van de auto, doch bekwam geen letsel. Van een eerste klas coupé van den trein braken tengevolge van de aanrijding drie ruiten, waar door twee passagiers, de heeren W. Moelker ait Tholen en P. J. L. Hey uit Amsterdam, niet ernstige wonden aan het hoofd kregen. De assistent-apotheker van der Rest uit Goes, die eveneens in den trein zat, verbond de ge wonden. De derde passagier in de beschadigde coupé kreeg slechts een kleine snijwond aan de hand. De trein kon met een half uur vertraging vertrekken. Dat het werpen van steeneD, ijzer- en koperdraad, stukken hout als anderszins tegen en op de draden van electrische ge leidingen groot gevaar voor on gelukken kan opleveren, bleek weder, toen eenige knapen naby den Lisserdyk te Haarlemmer meer aan 't gooien waren en een hunner een stuk prikkel draad bad geworpen op de aldaar gespannen draden van het P.E.N waardoor een draad afknapte en op den grond kwam, gelukkig zonder iemand te treffen. De politie wist de vermoedelijke aders te arreiteeren, Tram uit de rails. Een motorwagen van lijn 1 te Amsterdam is in het Leidsche Boscbje aangeredeu, tengevolge waarvan de wagen uit de rails liep. De motorwagen kwam dwars over den weg te staan. Persoonlijk werd niemand ge troffen. Het tramverkeer onder vond door het ongeval, juist op dit drukke uur eenige vertraging. Te Leiden is een 84-jarige alleen wonende weduwe gestikt op haar bed gevonden, doordat de gaskraan niet goed was af gesloten. Hij belde aan het verkeerde hnis. Te Dellt belde gisteren de koopman T. aan het woonhuis van de Commissaris van politie, op het oogenblik dat deze zich naar het Bureau zou begeven. De koopman vroeg van hem, ais werkloos kantoorbediende,eenige schrijlbehoetten te koopen. Daar de man geen ventvergunning bezat nam de Commissaris hem mee naar het Bureau. Daar bleek dat de werk- looze kantoorbediende een groen- tenkoopman uit Rotterdam was en dat de politie te Nymegen naar hem zocht wegens verduis tering. Een minderjarig meisje, waarmede hij reeds eenige we ken op reis was en wier naspo ring door de ouders was ver zocht, werd in een café te Delft aaugetroffen. Beiden zijn naar Nijmegen overgebracht. Politiemen voor de rechtbank. Voor de rechtbank te Dor drecht stond terecht de 47-jarige A. L. A., vroeger agent-majoor van politie. Hoewel door hem in den loop van twee jaar ge durende zijn diensttyd een legio aantal inbraken is gepleegd, werd hem slechts een achttal feiten ten laste gelegd. Een vijftiental getuigen legde bezwarende ver klaringen at. Verdachte bekende de feiten te hebben gepleegd. In ver schillende pat den was hij vyf of zes keer geweest. Soms in één nacht driemaal in hetzelfde pand. Tusschentijds bracht hij de ge stolen voorwerpen naar zijn huis. Het O.M., waargenomen door mr. A. J. Kronenberg, noemde de feiten zeer ernstig. Verd. had immers tot taak de goederen der burgers te beschermen, en by maakte dus misbruik van bet in hem gestelde vertrouwen. Het O M. eischte dan ook een gevangenistraf voor den tijd van zes jaar. De verdediger pleitte clementie. In hachelijke positie. De K XIII is tijdens de slin- ger-proef-waarnemingen, de vo rige week bij het Cbristmasis- land, op 45 M. diepte uit zijn evenwicht geraakt en daarop snel doorgedoken tot 80 M ter wijl de duikcapaciteit 00 M. be draagt. De zijspanten kraakten, het was een zeer hachelijk oogen blik. Door openzetting van de watertank in het achterschip werd getracht de boot weer goed te krijgen, deze poging faalde echter, omdat de tank slechts zes atmosfeer spanning heeft. Hierop is de groote tank in het voorschip, die alleen in nood gevallen gebruikt mag worden, opengezet, waardoor de daling spoedig stopte. Het evenwicht werd snel hersteld en de boot liep terug tot 30 Meter. De redding is een gevolg van het zeer koelbloedig optreden van den commandant en de uiterst kranige houding van de beman ning. De oorzaak van het ongeval is vermoedelijk te zoeken in een onvoldoende sluiting van de torpedolanceerbuisklep, tenge volge waarvan water binnen drong. De commandant van de Zee macht heeft een commissie vsd onderzoek benoemd. Vanwege den Minister van Marine zyn nadere inlichtingen gevraagd. Te Rotterdam is de 70-jarige vischkoopman C. Baan, toen by de tramrails overstak, onder een motorwagen van lijn 12 geraakt. De motorwagen reed geheel over hem heen en de ongelukkige kwam onder den bijwagen te recht. De wagen moest worden opgevijzeld om den ouden man er onder vandaan te halen. Hij was toen reeds dood, en deerlyk verminkt. Het is gebleken, dat de man zf-er hardhoorend wa3 en daar door de herhaalde malen gege ven sigDalen van den trambe stuurder niet gehoord heeft. Noodweer in Amerika. In Louisiana heeft een tornado gewoed, die over een gebied der breedte van twintig mijl alles heeft weggevaagd, talryke huizen heeft neergeslagen en te Shreve- port 10 dooden en verscheidene gewonden heelt veroorzaakt. Een aantal landbouwers zijn des nachts uit hun boerderijen gevlucht voor de overstroomin- gen, die het gevolg zyn van een vierdaagschen storm gepaard met slagregens, zoo hevig als nog nooit in Zuid-Californ voorge komen. Het Missioudal staat, volgens ontvangen berichten op sommige plaatsen 8 a 10 voet onder water telefoon-, telegraaf- en spoorwegverkeer liggen geheel stil, en het rijden met auto's gaat met groote gevaren gepaard. Bij Venice zyn 600 menschen uit hun huizen verdreven. Het kampement der Mpij. tot stroom- levering in de bergen, 75 mijl Z. van Grand Fresco, is door een sneeuwstorting verwoest, waarby 11 menschen zijn om gekomen. In de streek waar oe stroom heeft gewoed, heeft deze reeds meer dan 20 slachtoffers geëischt. Gevlucht. Een gevangenwagen bracht verscheidene gevangenen in de Santé, de Parijsche gevangenis, die terecht hadden gestaan voor de rechtbank. Toen men de gevangenen uit de wagen haal de, bleek een hunner, die in cel 2 opgesloten had gezeten de wagen is in cellen verdeeld, zoodat de gevangenen niet met elkaar in aanraking komen te zijn verdwenen. De man moet ergens een stuk ijzer hebben gevonden en was er in geslaagd daarmee een gat in den bodem te maken. Dat had hem weer in staat gesteld een paar planken los te trekken en door het aldus gemaakte gat moet hij zich op straat hebben laten vallen. De bewaker, die achterop den wagen had gezeteD, had van de ont snapping niets gemerkt. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt 'Tarwe f 14,50af 14.75. Rogge f 10— af 11,— Wintergerstf 11,50 a f 12,50. Zomergerst f 11,50 a f 12,50. Haver f 9,— a f 10,—. Erwten f 15,— a f 21,—. Paarden- boonen f a f Duiven boonen f 11,— a f 12,—. Bruine- boonen f 14,a f 16,—. Lijn zaad f 16,—af 18,Blauwmaan- zaad f— ,-r- a f Groen Vlas f8,— a f 10,—Gebookt Vlas f 10,A f 11Gezwingeld Vlas f 0,70 a f 0,85. Aardappels f6,- a f6,50. Stroo f 18,— a f 19,Koolzaad faf Mosterdzaad f a f Boter f 1,80 a f 1,90 Eieren f 6,— a f 7, HULST, 21 Febr. Graanmarkt. Tarwe f 14,— a f 14,50. Rogge f 11,af 12,50 Wintergerstf 11,75 a f 12,25. Zomergerst f 11,75 a f 12,50. Haver f9,— a f 10, Erwten f 19,— af 21,—Paarden boonen f 12,af 12,50. Duiven- boonen f 13,50 a f 14,—. Witte boonen f a f Bruine booner. f 11,— f 12,—. Lijnzaad f 14,— f 16,—. Aardappels f 6,— &f 6,10. Koolzaad f A f Boter f 1,70 k f 1,80 per K.G. Eieren 26 stuks f 1,56. Slachtvee 0, verkocht 0 Varkens 43, ver kocht 30. Aanvoer Eierveiling V. P. Z 18000 stuks, f 6,10 per 100 stuks Voor de vele blijken van belangstelling, on dervonden bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer CORNELIS PIETER GAST, betuigen wij onzen hartel^jkcn dark. Namens allen, G. J. GAST. Middelburg, Febr. 1927. Ouders, die hun kinderen voor den cursus, die 1 April zal aanvangen, wenschen in te laten schrijven, gelieven hiervan aan gifte te doen vóór of op Zaterdag 26 Februari a. s bij het Hoofd der School - A. COUMOU. DAM E.S, die het haar willen laten voor de uitvoering van Donderdag a s., worden verzocht vooraf te bespreken. Coiffeuse. Aparte Damessalon. Prima kwaliteit. duurt nog voort tot en met ZATERDAG 5 MAART. Nog steeds dus OPRUIMING van alle aanwezige goederen, waaronder 90 paar Kinderschoenen aan 95 cent. Aan hetzelfde adres beste Aardappelen te koop aan f7 per 100 K G. Aanbevelend, Julianasfraat. Tandenborstels. Tandpasta. Mondspoelglazen. Scheermessen. Scheerkwasten. Scheerriemen. Scheerzeepen. Lotions en fijne Odeurs. Prins Hendrikstraat, Axel. De Architect P. A. GALLE te Ter Neuzen, zal, namens den heer D SCHIE MAN te Axel (Sassing), op Zaterdag 26 Februari 1927, trachten aan te besteden, in drie perceelen en in massa aan den ouden Zeedijk op de Axe'.sche Sassing. Besteding in het koffiehuis van dhr. van Mossevelde aldaar, des namiddags vier uur. Bestek en teekening van af Maandag ad f I,— ten kantore verkrijgbaar. van de Directe aansluiting op de licht- leiding. Gering stroomverbruik. Aanbevelend, ZIE ETAL AGE. Adres „WARENHUIS' Axel. Coiffeur - Prins Hendrikstraat. Het seriemerk bij uitnemendheid. Fabrikaat „Goulmy en Baar". In prijzen van af 5 12 cent per stuk. Neemt proef! O n g-e v e e r 400 AXEL, Kijkuit. door M unton uit AANBEVELEND, BIJ APOTH. EN DROOISTEN j. n

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3