He Duif 1 Mei ai 24 uur tijd 0PF0KV0ER SLUTS bekend L. Mangold Axel. I 1 4 I 4 4 OCHTENDVOER. - P. SLÜIS. I Firma D. J. OGGEL Axel. 1 I t i Leidsche en Goudsche Kaas. Prima Friesche Leidsche Kaas Goudsche 50 cent per pond. (gitten) met goud Tonnetje. steeds voorradig. Fa.,D. J. 03QEL bij SPOOR en POST. Prijs f 0,40. Direct gereed, A. P. Esselbrugge. Onovertroffen jarenlange kennis ondervinding RIJ WIELEN •UT Daar gaat het om! Advertentiën. P. VAN ALTEN, VERLOREN: AXEL. Firma D. J. OGGEL. 3& Voorhanden een ruime sorteering inplaats van de bocht te nemen, rechtuit het water inreed. Ofschoon spoedig hulp were geboden (ook de kraanwagen van de brandweer was weldra ter plaatse) konden slechts twee der inzittenden worden gered. Eerst na verloop van circa een half uur slaagde men er in, het lijk van den chauffeur boven te brengen. De beide passagiers, dame en heer, kwamen met den schrik en een nat pak vrij. Onvoorzichtigheid met lucifers Te Amsterdam werd branc ontdekt op de zolderverdieping van perceel Prinsenstraat 722 dat bewoond wordt door de fa milie Seener. Men waarschuwde de brandweer en toen deze met een motorspuit verscheen stonden de zolderkamer en het daaraan grenzende portaal in lichte laaie. Met een slang op de motorspuit en een op de brandkraan werd het vuur aangetast en spoedig was de brandweer de vlammen meester. De brand is ontstaan doordat een der kinderen, op onvoorzich tige wijze omging met brandende lucifers, toen het op zolder naar speelgoed zocht. Rijwielplaatjesdieven. Te Amsterdam zijn twee per sonen op heeterdaad betrapt, toen zij een rijwielplaatje baddeu losgeschroefd van een flets, die op den hoek van de Kalverstraat onbeheerd stond. Met hun arrestatie heeft de politie een goede vangst gedaan De verleidelijke etalagekast. Door met een steen een ruit in te slaan van een der etalage kasten van den juwelier J. A. Hoeting op het Koningsplein, heeft men gepoogd den waarde- vollen inhoud uit de étalagekast te stelen. Deze poging ia echter mislukt. Sinds korten tijd worden eiken avond vóór sluiting van den winkel de étalagebakken naar achtergeschoven. Ook nu was dit gebeurd, zoodat de rijk ge vulde étalagebak buiten het be reik bleef van den snoodaard. Om kwart over tweeën werd door een surveilleerende politie agent ontdekt, dat de ruit ver nield was. Van de(n) dader(s) was toen geen spoor te vinden. Nader is gebleken dat de dief er toch nog in geslaagd is eenige gouden halskettingen uit de eta lagekast te grypen en mede te nemen. Het staat nog niet vast, of nog meer voorwerpen in zyu handen zijn gevallen. Gisteravond reed te Weert de voerman Konings met zijn paard en kar in het kanaal. Het paard verdronk. By den koetsier kon door langdurige toepassing der kunstmatige adem haling het leven worden opge wekt. Door het ongeval was de scheepvaart in het kanaal ge- ruimen tyd gestremd. De sneltrein Cambridge Londen kwam in botsing met een zwaar geladen vrachtauto. Ofschoon de locomotief de railleerde bij een snelheid van 100 K M. per uur, vielen geen slachtoffers in den trein. De chauffeur van de vrachtauto echter werd gedood, de wagen geheel vernield. Uit San Francisco wordt gemeld, dat zware sneeuwstor men de Westkust van Noord- Amerika teisteren. Er zouden reeds 16 personen omgekomen en 20 gewond zyn. Voorts kwamen in Californië tengevolge van aardschokken 5 menschen om het leven, terwyl 5 anderen worden vermist. In den Kaukasus bleven tengevolge van de sneeuwstor men de treinen uit Tiflis in de sneeuw steken. Alle telefonische en telegrafische verbindingen met Batoem zyn verbroken. Nabij Lyon is Maandag een militair vliegtuig van,een hoogte j van 2000 meter neergestort en totaal vernield. De vlieger was pi raiddellyk dood. Vliegmachine en duivensport Men meldt aan de „Maasb, uit Roosendaal. Sinds langen tijd reeds were in de kringen van duivensport liefhebbers ernstig de mogelijk heid onder het oog gezien de duiveu voortaan per vliegmachi ne te verzenden. Vooral het verloop der rondvluchten Bor deaux enz. zou daarmee worden bevorderd doordat de vogels niet meer de lange, vermoeiende reis naar de plaats van bestemming zouden behoeven te maken, om vervolgens een dikwijls nog zwaardere terugreis te aanvaar den. In Roosendaal, een centrum van duivensport, nam de Koninkl. Erk. Roosendaalscbe Bond van duiveulielhtibbers in zijn jaar vergadering het initiatief In het vluchtprogram voor 1927 zijn een drietal verre afstandsvluchten opgenomen n.l. vanuit Chateau- roux, Barcelona en Pau, waarvan de verzending zal geschieden met een speciaal voor duiven- vervoer ingericht vliegtuig van de Maatschappy „De Socia" te Brussel. Het zal van den uitslag dezer proef athaügen, of in de toekomst ook voor kleinere afstanden de vliegmachine te baat zal worden genomen. M. Crt. Op den Leidschen straat weg, nabij Marlot, is de 30-jarige A. J. de V., monteur te Haren (Gr.), die op zijn 'motorrijwiel reed, door een auto, bestuurd door den heer M. uit Noordwijk, aangereden. De heer de V. kwam zoodanig te vallen, dat hij zijn been brak en in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Later bleek, dat de heer M. korten tyd voor deze aanrijding tegen een Rotterdamsche autobus gebotst was, waardoor deze licht beschadigd was. Tegen den heer M. is proces-verbaal opgemaakt. Zijn auto is in beslag genomen. Het wordt toch te bar. Zaterdagochtend, omstreeks 10 uur, is een volbeladen vracht auto van de fa. J, de Ruiter in koloniale waren, te Veenendaal, op den bewaakten overweg der Staatsspoor door een fac.-trein, die om 9.20 uit Arnhem was vertrokken, midden op de rails gegrepen en totaal versplinterd. De schok was ontzettend 100 meter verder lagen nog motor- onderdeelen. Een lantaarn van de locomotief werd vernield. De chauffeur, Van Schoon hoven, werd uit de auto goslin gerd en kwam, behoudens eenige ontvelling, met den schrik vry. Deze redding is te merkwaar diger als men weet, dat van de auto niets is heel gebleven. De overweg was niet gesloten. De bewaker, die verzuimd bad de boomeD neer te laten, was zoo ontsteld, dat hy niet gehoord kon worden. Inbrekers-signalen. Evenals de bedelaars elkander waarschuwen voor een ver- geetsch bezoek of minder prettige ontvangst, door op de muren of hekken der gesignaleerde huizen teekens of figuren aan te bren gen, waarschuwen de inbrekers elkander, om tijd te winnen ot gevaarlijke plekjes te vermyden. 3. v. inkervingen gemaakt aan den onderkant van den voordeur drempel, vrijwel onzichtoaar doch in het donker op den tast te onderkennen, geven het aan tal bewoners aan. Een oude steenen pyp, in diverse stukken gebroken, geteekent mansvolk in huis en hoeveel. Een vinger hoed, begraven bij de voordeur drempel, beteekentalleen vrouwvolk in huis. Een glazen knoop of oesterschelp beteekent juweelen of diamanten, en een stuk gebroken bord beteekent: tafelzilver. Een stukje yzer waar schuwt den inbrreker, dat er vuurwapenen in huis zyn. Een bot, achteloos in oen hoek gewor pen beteekentdat er een waak hond in de buurt is. En een vodje beteekent, dat hy valsch is. De lezer gelieve er nota van te nemen, dat wy het hier hebben over Engelsche inbrekers, zoodat h(j een ongestoorde nachtrust kan genieten, Vadcrvriugcie. Het stadje Yonkers in New- York, arm aan inwoners en vertier, lag rustig in den ochtend. Tot, tegen zes uur een auto in de hoofdstraat een demonstratie begon Krullen, lussen, kromme lijnen, zigzags. De stads-agent, half-dommelend op zijn hoek, werd iets minder slaperig. Hij nam met moeite zijn beenen op. Eu volgde de auto net zoolang, tot hij hem enteren kon en een plaatsje veroveren naast den bestuurder. Die was Andrew Turnbell. De man der wet vroeg Turnbell's rijbewijs. Hij had er geen. Maar het antwoord deed den agent tevens de lucht krij gen van. Enfin, Turnbell„rook uit den mond naar inwendig gebruikten sterken drank" gelijk dat heet. Weshalve hij gevangwa&rts werd gevoerd. „Kijk's vriend", begon hij. „Dat gebeurt maar eens in een man z'n leven. Ziet ge, mijn vrouw heeft. De agent sloot hem den mond Pas voor den politierechter kon Turnbell zijn verhaal beëindigen „Ziet u' rechter, myn vrouw schonk me net tweelingen Als eerlyk man moet ik dat vieren, ja of neen De rechter vond van wèl, en stuurde Turnbell ongestraft naar huis. Te Mechelen is Woensdag avond een personenauto met een vrachtauto in botsing gekomen. Een der auto's sloeg onderste boven. Twee personen werden doodelijk gekwetst. De bestuur der van den personenauto scheen dronken te zijn en werd gearres teerd. Blauwbaard gerehabiliteerd. De Parijsche corresp. van de „Daily Telegraph" seint aan zijn blad'tvolgende verhaal over een verzoek tot eerherstel van Blauwbaard EeDige advocaten hebben bij het Hof van cassatie een ver zoekschrift ingediend om een fout te herstellen, vyf eeuwen geleden gemaakt. Het gaat hier om het eerherstel van Gilles de Laval baron de Rais, bekend als „Maarschalk Blauwbaard", dezelfde die in Shaw's tooneel- stuk, Sainte Joanne" aan het hof van koning Karei VII vertoeft. Gilles de Rais was op 25-jari- gen leeftijd maarschalk van Frankrijk, doch na eenige jaren taande zyn glorie en trok hij zich terug op zijn kasteel bij Nantes, waar bij zijn fortuin verspilde met feesten. Toen hij zoo goed als niets meer bezat riep hy de hulp in van zekeren Prélati om goud te maken en vrij spoedig daarop gaf hij weer geld uit, meer dan ooit te voren. Jaloersche medemenschen gun den hem dit fortuin niet en verspreidden het verhaal, dat hij goud kreeg door middel van de zwarte kunst. Hij werd er van beschuldigd acht kinderen van zijn ondergeschikten, die in dien tijd werden vermist, ver moord te hebben om hun bloed te gebruiken voor het goud maken. Dit gebeurde alles ongeveer 500 jaar geleden en aan den naam van dezen Blauwbaard zijn in den loop dar eeuwen nog veel meer gruweldaden verbon den. Thans heeft een geleerde, die oude kasteelen in de buurt van Mantes onderzoekt, ontdekt, dat er een goudader loopt onder bet kasteel van Gilles de Laval, welken de maarschalk met Pré lati's hulp heeft geëxploiteerd. Aldus acht men de aanklacht, dat maarschalk Blauwbaard gouo maakte met behulp van het bloed der acht kinderen, ont zenuwd. Zijn bekentenis wordt niet van waarde geacht, omdat deze is afgedwongen onder fol teringen. Op dit nieuwe feit der ontdek king van den goudader is hei request tot herziening van bet vonnia, vyf eeuwen geleden ge veld, gebaseerd, Wisselkoersen. Brussel 6,952/l0. Parijs 9.80 Londen ]2,l21/e New York 2,50. OOSTERSTRAAT - AXEL. Specialiteit in 45 cent per pond. Competitie Zeeuwsche Voetbalb. Zondagmiddag om V/9 uur AXEL I - DETO (Middelburg). Tegen belooning terug te be zorgen a/h Bureau van dit Blad. Laat Uw HORLOGE reeds nu veranderen. Van heden aan bij uwen Winkelier of Molenaar verkrijgbaar. Het adres voor wederverkoop in prezen vanaf f 42 50 met een jaar garantie. JONGENS en MEISJES f42.50 uit voorraad leverbaar. Aanbevelend ALS BOVEN. Elk pluimveehouder is over- tuigd van de prima Kwa- liteit van het voer en het groot aantal eieren. Verdere aanbeveling overbodig. Alem bij winkeliers en molenaars verkrijgbaar. Voor wederverkoop 1 Rijwielen 'v V

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3