Münhardt's Geneesmiddelen TÏÏIIi Alle soorten eikeo Inperk Vraagt demoDstratie eo prijs „Profijt". ~DAMES! Laat uw haar eens wasschen en electrisch drogen bij T. N. BRÜGGEMAN-WIJNA. Uit voorraad leverbaar Electrische Waschmachine G. P. Vlaander. GEVRAAGD tegen 1 Maart Schrijnende Handen na het wasschen verzacht men met PUROL Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. 2e LEZING Dr. J. TH. DE VISSER GEDENKBOEK. J. C. VINK, toch gaarne zien, dat de men- schen zindelijk in de kerk konden komen. De Voorz.Kom als 't u blieft op dat relaas niet terugdaar zijn we ook van overtuigd. Maar als ge er nu plezier van wil hebben, dat de zaak verbeterd wordt, dan zal het aan u liggen, dat er werk van gemaakt wordt. Meer kunnen we daar niet over zeggen. Het schrijven werd hierna voor kennisgeving aangenomen. (Wordt vervolgd.) Te Terneuzen werd Don derdag de eerste raadszitting in dit jaar geopend met den ge- bruikelijken nieuwjaarswensch voor de leden en in plaats van een terugblik werd hier een toe komstbeeld getoond, van hetgeen aan den Raad zooal dit jaar ter behandeling zal worden voorge legd, te weten Uitbreiding van los- en laad plaatsen voor de binnenvaart, verplaatsing van de vluchthaven, uitbreiding der los- en laad- met opslagplaatsen langs de beide kanaalboorden tot Sas van Gent en daarvoor medewerking te zoe ken met de gemeente Sas van Gent, waarmede gepaard behoort te gaan inkorting van afstanden door het tot stand brengen van snelverbinding. Voorts gedeelte lijke overbrenging van het eind punt der maatschappij „Zeeland" uit Vlissingen naar Ter Neuzen, voor het tot stand brengen eener directe en snelle verbinding tus- schen Brussel en Londen via Ter Neuzen, en herziening der regeling, volgens welke wordt voorzien in den nood der wer keloosheid. Gezien de uitgebreide agenda werd geprotesteerd tegen het houden eener voormiddagzitting, waarin men toch niet klaar kwam en bij voortzetting na den mid dag den geheelen dag voor de leden als verloren kon worden beschouwd. De voorzitter gaf te kennen, dat het de bedoeling was om de minder belangrijke punten maar eerst af te werken en voorts de andere onderwerpen te behande len, om dan hetgeen vóór half een geen beurt kreeg, of onaf- gehandeld was, uit te stellen voor een volgende vergadering. Zoo bleef onafgedaan een ver ordening betreffende filmkeuring en verbod tot bioscoopbezoek voor personen beneden den leef tijd van 16 jaar, en het voorstel tot aankoop van verschillende perceeltjes grond aan de Axelsche straat. Het is te verwachten dat over eerstgenoemd voorstel nog heel wat zal gepraat worden, doch ook schijnt de raad niet voor nemens die verkoop van grond aan de Axelschestraat onbespro ken te zullen laten. Daarover is met betrokken eigenaren een proces gevoerd, waarvan het ge volg is dat de gemeente flink zal moeten dokken voor rechtskun digen bijstand en andere kosten, terwijl de betrokken eigenaars der perceeltjes nu hun grond aan de gemeente moeten verkoopen voor een door de rechtbank vast gestelden prijs, die ook weer overtroffen wordt door de rechts- kosten, zoodat ook de winners van het proces nog op hun neus moeten kijken. Naar men' zegt zijn de advo caten met dit zaakje de besten geweest. Besloten werd tot het beschik baar stellen van een crediet ad f 1330 voor 10 personen, om te verstrekken als voorschot bij emigratie naar Canada. Een voorstel van den heer Verlinde om de voor riool aan sluiting gestelde retributies af te schaffen werd verworpen. Een voorstel om voor alle perceelen die op het gemeenteriool zijn aangesloten f 1 te heffen werd aangehouden. Aan den agent-rechercheur Van Doorn werd een gratificatie toe gekend van f 75 per maand, terwijl aan den heer A. C. de Coninck eene gratificatie wordt verleend van f 100 per maand voor waar neming der betrekking van den jteer P. J. Eijke. zijn goed en billijk. Alle bereid in eigen fabriek onder toezicht van een apotheker. Langdurig werd gediscusseerd over het werkloozenvraagstuk, waarbij vooral dhr. Hamelink den Raad aan de kaak stelde, omdat nu een regeling werd voorgesteld, die hij zelf een vorig jaar wenschte in te voeren, en toen werd ver worpen. Het incident werd opgelost door de erkenning, dat gebleken was, dat men de zaak niet zoo had ingezien als dhr. Hamelink, doch bestreden werd, dat hier partij of gezindte een rol speelden. Aangenomen werd een voorstel tot het verder afwerken van de Scheldekade. door ophoogen van een deel van het terrein, het bouwen van een betonmuur en leggen van bestrating. De kosten daarvan zijn geraamd op f 39.336. Besloten werd tot aankoop van inschrijvingen op een der Groot boeken der N. W. S., tot beleg ging van rentegevende stukken bij de Ned. Bank en tot het aan gaan eener leening voor kasgeld tot een bedrag van f40.000. Benoemd werden de leden en plaatsvervangende leden van de stembureaux, waarbij de heer Hamelink de opmerking maakte, dat bij de voordracht voor het hoofdstembureau geen rekening is gehouden met de partij die bij de laatste Kamerverkiezingen het hoogst aantal stemmen behaalde. De Voorzitter merkte op, dat hierbij geen bedoeling voorzat; de vroegere lijsten zijn gevolgd. In de vacature-Tazelaar werd tot lid van het Burg. Armbestuur benoemd dhr P. Loof. Ingezonden Mededeelingen Sportnieuws. Zeeuwsche Voetbalbond. Na feilen strijd is Zondag te Hulst Axel 1 door Hulst 1 met 4— 1 geslagen. De wedstrijd was spannender dan de cijfers zouden doen vermoeden, als men weef dat kort voor het einde (de stand was toen 2—1 voor Hulst) Axel zoo'n hevigen druk op het Hul- stersche doel uitoefende, dat elk oogenblik de gelijkmaker verwacht werd. Een paar kapitale fouten in de uiterste Axelsche verdedi ging waren ten slotte oorzaak, dat de nederlaag nog zoo groot werd. Door deze overwinning staat Hulst 1 voorloopig stevig op de eerste plaats in 1 B, terwiji de positie van Axel I danig ver zwakt is. Hulst heeft momenteel de blijvende bezetting van de eerste plaats in eigen hand, terwijl Axel, om die nog te bereiken, daartoe reeds de hulp van derden noodig heeft. Axel 11 deed hier goed werk en klopte buiten verwachting de reserve's van Hulst met 6—0. De jonge Oranjemannen bezet ten thans de eerste plaats in II B. Aanvaring op de Schelde. Het s.s. „Java" van de Stoom vaart Mij. „Nederland", van Ant werpen naar Rotterdam, en de Engelsche motorboot •„Phyllis Hudson", van Londen naar Ant werpen, zijn Zaterdagnacht op de Schelde met elkaar in aanvaring gekomen. De motorboot is ge zonken. De opvarenden, benevens de loods zijn door de bemanning der „Java" gered. In het bad gestikt. Te Leiden is een oude dame, aan de Stationsweg, terwijl zy een bad nam in de badkamer, door ga8verstikking overleden. Toen de huisgenooten, omdat zij wat lang in bet bad bleet, een onderzoek instelden, vonden zij het vertrek vol gas en de vrouw dood. Brutale berooving. Te Rotterdam beeft een brutale poging tot beroovingplaatsgehad. De 16-jarige kantoorbediende J. H. ging de trap op van een der aan den Coolsingel gevestigde kantoren. Toen de jongen bijna boven v.as gekomen, vroeg een heer onder aaB de trap, ot H. bediende was by mr. v. d. Berg. De jongen kwam de trap at om te antwoorden, terwijl de onbekende juist de trap opkwam. Plotseling greep hij de effectentaseb, welke H. onder den arm droeg, beet, ont rukte deze aan den jongen, en nam de vlucht ermee. Buiten gekomen pakte de dief de fiets van H., en probeerde daarop weg te komen. De beroofde zette een keel op, waarop spoedig verschillende personen te hulp schoten en het gevolg was, dat een wilde jacht op den dief be gon. Met de tascb in de hand scheen de man niet goed te kunnen rijden, althans spoedig waren zijn achtervolgers dicht bij hem en toen de beroover tot overmaat van ramp, ook nog een straatje, dat dood liep inreed, zat hy spoedig in de val. De politie nam hem mee naar het bureau, waar het bleek te zijn de 32-jarige kantoorbediende M. M., hij verklaarde sedert balt Januari werkloos te zijn, en uit armoede gehandeld te hebben, la de effectentasch bevond zich slechts een bankbiljet van 40 gulden. In de Spiegelnisserstraat te Rotterdam werd een 5 jarig meis je, toen zij spelenderwijs de siraat overstak aangereden door een broodwagen met paard bespan nen. Met inwendige kneuzingen is zij naar het ziekenhuis vervoerd en daar is het kind eenigen tijd later aan de bekomen kwetsuren overleden. Internationaal oplichter. De Parijsche politie heeft een Amerikaan aangehoueeo, wiens uitlevering door Ver. Staten ver zocht was en die waarschijnlijk ook in Europa heel wat op zijn kerfstok heeft. De heer Joseph D. Johnson, alias George D. Ball, alias Ziegler, George Masson, Joseph Clark enz. leide te Parys een leventje als een prins. Hy logeerde in de beste hotels en bracht zyn avonden door in de beste cabarets en nachtgelegec- heden. Toen hij dezer dagen een bank verliet op de Place Vendome, legde de politie de hand op hem, daar hij verdacht wordt deel uit te maken van de internationale oplichtersbende die de Parysche politie onlangs heelt ontmaskerd. Zy was den heer Johnson al meer dan een week op het spoor sinds de aan houding van het Amerikaansche echtpaar Stanley, dat betrokken is by de oplichting van den Ne derlander te Zurich voor 180.000. Johnson schijnt speciaal ge weest te 3ijn in de z.g. vertrou- wenstruc, die hij zoowel in de Ver. Staten als in Europa heelt toegepast. Hij werkte bij voor keur in de groote badplaatsen en winter-verblijfoorden. De Amerikaansche politie heeft zijn uitlevering verzocht voor een oplichtery te Chicago, waarbij hij een koopman uit Rochester (N.Y.) 175.000 dollar moet heb ben afgezet voor voorgewonde beursoperaties. Bij het verhoor voor den com missaris van politie weigerde Johnson zich uit te laten, zoo lang hij zich niet van rechts kundigen bijstand verzekerd had. Hij gaf echter toe de man te zyn, wiens uitlevering werd ge vraagd en toen hy hoorde, dat er een belooaing van 1000 dol lar was gesteld op zyn aanhou ding, bood hij de politie bet viervoudige van dit bedrag als zy hem wilde laten gaan. Hy bleek by z(jn aanhouding in bet bezit te zyn van valsche dob- belsteenen en had nog een ruim tegoed by zyn bankier. Moordende koetsier. Te Rostof aan den Don is door de politie een reeks gruwelijke misdaden opgehelderd, die een koetsier, Waldanot geheeten, op zijn geweten bleek te hebben. Genoemd koetsier bad namelijk de gewoonte met zijn tijtuig aan bet station op vreemdelingen te wachten. Als hij dan een góed- gekleed vreemdeling te vervoe ren kreeg, bracht hij hem naar zijn eigen woning, in plaats van naar het opgegeven adres. Den vreemdeling trachtte by er van te overtuigen, dat dit het juiste adres was, dat hij bad opgegeven. Iodien Waldanot er in slaagde, den vreemdeling in zijn woning te lokken, dan werd het slacht offer daar met een touw geworgd. De moordenaar trok de kleeren van den vermoorde uit en hulde het lijk vervolgens iu oude vodden. Daarop zette hij den vermoorde weer in zijn rijtuig, bond hem rechtop in zittende houding en reed met zijn lugu bere vracht naar een afgelegen plek huiten de stad, waar hij het lijk iu een gracht wierp. Dertien lijken werden achter eenvolgens door de politie ge vonden, waarbij kon worden vastgesteld, dat zij op dezelfde wyze waren omgebracht. Het veertiende slachtoffer ver mocht echter na een ontzettende worsteling aan den moordenaar te ontkomen, die onmiddellijk daarop door de politie werd aan gehouden. Vier-en-twintig uur later was de terechtstelling aan hem reeds voltrokken. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 14,- af 14,50. Rogge f 11af 12,— Wintergerst f 11,— a f 11,50. Zomergerst f 11,50 a f 12,Haver f 9,50 a f 10,—. Erwten f 16,— af 19,—. Paarden- boonen f af—,—. Duiven- boonen f 11,— a f 12,—. Bruine- boonen f 14,a f 16,—. Lijn zaad f 16,af 17,Blauwmaan- zaad f 50,a f 53,Groen Vlas f8,a f 11Gebookt Vlas f 9,— a f 12,Gezwingeld Vlas f0,75 a f 0,95. Aardappels f5,50 a f6,Stroo f 17,— a f 18,—Koolzaad fa f Mosterdzaad fk f Boter f2,— a f2,10 Eieren f 6,50 a f 7,—. HULST, 7 Febr. Graanmarkt. Tarwe f 14,a f 14,50. Rogge f 11,af 12,Wintergerst f 11,— a f 11,50. Zomergerst f 12,— k f 12,25. Haver f9,— a f 10, Erwten f 18,—a f 20,—Paarden boonen f 12,Af 12,50. Duiven- boonen f 13,— a f 14,—. Witte boonen f—a f—Bruine boonen f 11,— a f 12,—. Lijnzaad f 14,— a f 15,—. Aardappels f 5,80 elf 5,90. Koolzaad f Af— Boter f 1,70 k f 1,80 per K.G. Eieren 26 stuks f 1,82. Slachtvee 3, verkocht 1. Varkens 51, ver kocht 37. Aanvoer Eierveiling V. P. Z. 14500 stuks, f 6,70 per 100 stuks. Wisselkoersen. Brussel 6,96. Parijs 9.85 Londen 12,13V) New York 2.50 door den Rijkstuinbouwconsulent, den heer VAN DE PLASSCHE, op WOENSDAG 9 FEBRUARI, 's avonds om 6 ucr, in de Chr. Landbouwschool te Axel. in de aparte Damessalon Coiffeuse, Noordstraat, AXEL. staande te Kijkuit. Te bevragen bij P.C. WIEL AND. aan voordeelige pïyjzen, zooals WASCHTOBBEN, SPEKKUIPEN MELKTONNEN en BOTERBAKKEN Speciaal reparatie van Wasch- machines en Tuimelkarns. Aanbevelend, A. DE ZEEUW, Timmerman en Kuipenhandel, Weststraat D 15, AXEL. van de Directe aansluiting op de licht- leiding. Gering stroomverbruik. Aanbevelend, ZIE ETALAG E. zelfstandig kunnende werken en koken. Niet als meisje alleen. AdresMevr. HUPKES, van Beverninghlaan 37, Gouda. Naar aanleiding van den zeven tigsten verjaardag van den Oud- Minister op 9 Febr. a.s., verschijnt dezer dagen een GEDENKSCHRIFT- Dr. J. TH. DE VISSER, waarvoor de Minister van Arbeid, Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine een Inleiding schreef. Deze uitgave, die door den Uit gever belangloos is verzorgd, bevat o. a. een beschrijving van Dr. de Visser's arbeid als predi kant van Leusden, Almelo, Rotter dam en Amsterdam dit gedeelte is bewerkt door de heeren Dr. P. A. Klap (voor Amsterdam), Ds. J. Gouverneur (voor Rotter dam), Ds. L. S. van Zwet (voor Almelo) en Ds. E. U- Schallenberg (voor Leusden). Prof. Mr. C. W. de Vries heeft van den verdienstelijken Neder lander het werkzame leven op ander gebied in het licht gesteld. Het Herinneringsboek is geïl lustreerd met vele voor het publiek nog onbekende afbeeldingen en fotografiën uit het leven van den oud-Minister. De prijs bedraagt slechts f 0,95. Bestellingen worden hierop gaarne ingewacht bij Boekhandel, AXgL, Van 1 tot 31 Januari 1927 SAS VAN GENT. Huwelijks-vol trekking. 29. Theodorus Gustaaf van Ham, 22 jjm. en Anna Eugenia An- tonia Neijt, 23 j., jd. Geboorten. 5. Maria Celina Paulina, d. van Arthur A. de Ridder en Johanna A. M de Vos. 11. Maria Seraphina Johanna, d. van Huberlus van Assche en Virginia A. Stofferis. 14. Antje, d. van Johan A. de Bas en Elisabeth J. A. Ruitenburg. 17. Luitgarde, d. van Livinus J. de Buck en Germana M. Meirsman. 19. Maria Erna Louise, d. van Alphonsius N. Notté en Louisa M. de Smet. Overlijden. 3. Wilhelmina Maria Lippens, 25 jd. van Arthur en Maria P. Swartelee. WESTDORPE. Geboorten. 5 Hen- riette Marie, d. van Joseph Francies van Haelst en Maria Mathilda Serrarens. 29. Erna Martha, d. van Cyrillus Aude- naert en Emma Marta Thomas. Overlijden. 26. josée Maria Augusta Coene, 8 m., d. van Theodule Leopoid Clement en Mathilda Maria Goossens. 30. Stephanie Lutaert, 68 j., wed. van Eduardus de Smet.

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3