Backin Rechtszaken. @efker-Cake Bakpoeder Gemengd Nieuws. straten, J. Vlaander en Abr Wiemes, werden allen als zoo danig herkozen. Als leden van de commissie van toezicht werden herkozen B Seghers, M. de Krijger, C. Martin en C. Rinn, en werd gekozen J. v d. Velde. Uit de rekening en verantwoor ding van den penningmeester bleek, dat in het geheel was ont vangen f 2120, waaronderf 1901,55 als contributie van de gewone en f96,50 als contributie van de buitengewone leden. Uitgegeven was f2279,94, waaronder f2245,50 aan ziekengeld. Er werd dus f 159,94 minder ontvangen dan uitgegeven, waardoor het kapitaal der vereeniging kwam op f2695,87 Het jaarverslag vermeldde, dat de vereeniging thans 238 gewone en 43 buitengewone leden telt dat- wegens wanbetaling 7 leden werden geschrapt, 2 leden be dankten, 6 leden overleden, leden wegens vertrek uit de ge meente ophielden lid te zijn en dat 5 nieuwe leden waren inge schreven. Bij de aanbesteding op 1 Februari voor de verbouwing der R K. Kerk alhier, werden 5 bil jetten ingeleverd. Ingeschreven werd als volgt Rogier, Philippine f21100. J. Bleijdenbergh, St. Jansteen f 20950. A. Roovers, Terneuzen f 19200 J. van de Velde, Terneuzen f18777. G. J. v. Kempen, Bergen op Zoom f 17900. Voor vernieuwing der ramen in 't oude gedeelte werd inge schreven J. van de Velde, Terneuzen f950 G. J. van Kempen, Bergen op Zoom f 650. De beslissing wordt later ge meld. Ingezonden Mededeelingen Voor Allen die Sokkelen Mjjnharjt's Laxeertabletten De Herv. Zondagschool. Onder voorzitterschap van den heer P. A. Wondergem werd gisteravond de jaarvergadering gehouden door de Hervormde Zondagschoolvereeniging alhier, welke door ruim 60 personen bezocht werd. Na opening en lezing der no tulen las de secretaris H. Smies Cz., zijn jaarverslag voor waarin erop werd gewezen, dat in Juli van 1926 de school weer op ge wone wijze in gebruik was ge nomen, thans, dank zij de ver bouwing, voorzien van een vier tal flinke lokalen, welke verbetc ring zeer zeker aan het onderwijs ten goede is gekomen. De bazar, waarin naast de zending ook de Zondagschool haar aandeel had, heeft een mooi succes gehad, terwijl als derde feit van betee- kenis voor het afgeloopen jaar werd genoemd het Kerstfeest, dat eveneens, zij het niet zonder voorafgaande bezwaren, goed ge slaagd is. We zouden eraan toe kunnen voegen, dat de vereeniging thans 298 leden telt en het aantal schoolgaande kinderen 241 is. Bij monde van A. Sorber stelde de commissie van onderzoek vast, dat de rekening van den penning meester, M. Loof, in orde be vonden werd. De rekening was begonnen met een goed slot van f295,58 en sloot thans met f957,86. Er was ontvangen f 1784,76, waar onder f 42,50 aan subsidies en f 150 subsidie van de Ned. Herv Kerk, f 187,59 van collecte's, f 316 van contributie, f750 van de bazar, f 19,20 van particuliere giften en f22,21 rente. De uit gaven bedroegen f826,84. Wegens bedanken van M Loof Sr. en periodieke aftreding van H. Smies had een verkiezing plaats voor 2 bestuursleden. Gekozen werden C. Overdulve met 33 stemmen, in herstemming met C. Schieman, die 30 stemmen verkreeg. De secretaris werd met£41 stemmen herkozen. De voorzitter wijdde eenige woorden van waardeering t.ot M Loof Sr., die vanaf de oprichting bestuurslid was geweest. Besloten werd naar aanleiding van het goed slot voor f 525 aan deelen bij loting af te lossen. Opnieuw zal oproeping gedaan worden voor een concierge. Na verschillende minder be langrijke zaken werd de vergade ring onder dankzegging gesloten De V. V. V. Ook voor de „Vereeniging ter bevordering van het Vreemde lingenverkeer" was de tijd aan gebroken om balans en begroo ting op te maken. Dat wil zeg gen niet zoo zeer financieel, maar voor wat betreffende de vereeni ging naar buiten kwam en nog zal komen. Gememoreerd werd dat voor het afgeloopen jaar de vereeniging met voldoening op haar werk mag terugzien, terwijl de hoop werd uitgesproken, dat ook 1927 moge getuigen, dat de V. V. V. in het waarachtig be lang van den handeldrijvenden middenstand werkzaam is, en daarbij aan de ingezetenen zoo veel mogelijk gepaste ontspan ning bezorgt. Ofschoon de agenda er zeer sober uitzag, leefden toch in den boezem van het bestuur verschil lende belangrijke plannen en het is wel jammer, dat deze op de uitnoodigingskaart vergeten wa ren, anders was zeker het bezoek veel drukker geweest en de be spreking vanzelf meer definitief Zoo werd in beginsel besloten tot het aanvragen van vergunning aan de Regeering voor een ver loting, met het doel uit de op brengst daarvan een vereenigings- gebouw te stichten. Wanneer er plannen bestaan voor viering van het 40-jarig bestaan van Concordia, zal de V. V. V. er volgaarne haar mede werking aan verleenen. En ten slotte zal nog getracht worden met Koningin-jaardag een kinderfeest te organiseeren en daaraan te verbinden een huis- vlijttentoonstelling Het zijn mooie plannen, die bij goede samen werking zeer goed voor verwe zenlijking vatbaar zijn. Hopen we dan maar, dat ze niet als luchtka- steelen beschouwd worden, maar dat ieder meewerkt om ze tot stand te brengen. De Centrale Anti-Rev. kies vereeniging in den Statenkring Hulst heett de candidaatlijst als volgt vastgesteld: 1. mr. P. Die- leman, attr. te Middelburg; 2. D. Scheele, Terneuzen 3. S. van Hoeve, Zaamslag 4. J. AA. Oggel, Axel5. A. P. de Ruijter, Axel Dhr. P. van Strien te Ter Neuzen is door de clasis Ter Neuzen toegelaten tot de bedie ning des woords bij de Geref. kerken. Een afscheid. Op de openbare terechtzitting van j.l. Maandag 31 Januari, werd in tegenwoordigheid van de waar nemende Kantonrechters de Heeren Joseph Maertens en Mr. Jan Ruygrok, (de Heer B. Truffino was uitstedig), de balie vertegen woordigd door den Heer Mr. R. J. J. de Lambooy, advocaat en procureur te Hulst, het personeel der Griffie en eenige belang stellenden, waaronder de ont vanger der directe belastingen en accijnzen, de heer Van 't Westeinde, afscheid genomen van den EdelAchtbaren Heer C IJse- baert, burgemeester van St. Jan steen, die gedurende 15 jaren het eereambt van rechter-plaatsver- vanger in het Kanton Hulst heeft waargenomen. Nu de Wet voor waarnemend Kantonrechter als leeftijdsgrens stelt zeventig jaar, heeft de heer Jsebaert bij het bereiken van dien eeftijd zich genoodzaakt gezien aan H. M. de Koningin eervol ontslag te vragen, hetgeen Z.Ed. op de meest eervolle wijze is verleend, onder dankbetuiging voor de den lande in dat ambt bewezen dienster.. Omtrent de plechtigheid orlt- eenen we het volgende aan Zelandia" i De Kantonrechter, de heer Mr. F. van de Ven, sprak zijn heen gaanden plaatsvervanger in harte lijke en zeer waardeerende woor den toe en memoreerde dat de heer IJsebaert voor vijftien jaar terug, toen reeds een bekende Katholieke persoonlijkheid in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, werd ge roepen tot het beteekenisvolle, zoo gewichtige ambt van rechter plaatsvervanger. Gedurende de jaren, dat spreker in Hulst als Kantonrechter resi deert, heeft het hem steeds ge troffen met welken ernst de heer IJsebaert zijn taak opvatte en hoe Z.Ed. steeds met toewijding zich aan zijn taak gaf en met nauw gezetheid de plichten, die het ambt hem oplegde, vervulde. Met innig leedwezen zag spr. den heer IJsebaert heengaan. De harde wet moge den heer IJse baert nopen in de rechtszaal at scheid te nemen als plaatsver vanger, de hechte banden van vriendschap laten zich door gee wet verbreken. Zij blijven on gerept bestaan. Spreker sluit zijn hartelijke toespraak met een her haalde dankbetuiging voor alles, wat de heer IJsebaert als rechter- plaatsvervanger deed en wenscht Z.Ed. een prettigen rustigen wel verdienden ouden dag toe. De Heer Mr. R. J.J. Lambooy, advocaat-procureur, hierna het woord nemend, zeide pas ge vestigd te zijnen het hem dus nog niet vergund was den heer IJse baert in ambtelijke verhouding te leeren kennen en waardeeren. Maar in korten tijd was spreker ter oore gekomen, dat de heer IJsebaert op voorbeeldige wijze zich van de door hem zoo geheel belangeloos op zich genomen taak heeft gekweten, dat hij, niettegen staande zijn reeds hoogen leeftijd, onvermoeid met groote nauwge zetheid de werkzaamheden, die het ambt hem oplegde, heeft verricht. De heer IJsebaert, zichtbaar ontroerd, dankte in treffende woorden de sprekers voor de hem gebrachte hulde en goede wenschen. Daarna bracht Z.Ed. een woord van dank aan allen, die hem bij de vervulling der soms zwaar op hem drukkende taak waren behulpzaam geweest, om tenslotte met een handdruk van alle aanwezigen afscheid te nemen. Ten nadeele van den koop man S. te St. Jansteen werd in den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. uit diens schuur een groot aantal gedeeltelijk bereidde ko nijnenvellen ontvreemd. Vanuit de richting der schuur naar de Belgische grens kon een spoor worden waargenomen, zoodat ver moed wordt met Belgische dieven te doen te hebben. De politie doet onderzoek. „M. Crt." De Waterleiding. Het Rijksbureau voor Drinkwa tervoorziening te 's Hage droeg op namens de Waterleiding Mij voor Zeeuwsch Vlaanderen het maken van grondboringen te St. Kruis en Eede, aan de Fa Visser - Anthonissen te Seppe, dezelfde firma, die destijds de boringen, voor dit doel verricht te St. Jan steen, uitvoerde. Heryk in 1927. Ingevolge besluit van Ged. Staten zal de herijk der maten en gewichten in 1927 voor de hierna vermelde gemeenten plaats hebben op de volgende dagen en nader door den Ijker in overleg met het gemeentebestuur vast te stellen uren Te Kloosterzandevoor Honte- nisse en Ossenisse 4, 5 en 6 Mei. Te Rapenburg: voor Stoppel dijk 9 Meivoor Hengstdijk 10 VAei voormiddagvoor Boschka- pelle 10 Mei namiddag. Te Graauw-en-Langendam 11 VAei. Te Hulst: voor Hulst 16 Mei nam. en 17 en 18 Mei; voorSt. ansteen 19 Mei; voor Clinge 20 Mei en 21 Mei v.m. Te Zaamslag 14 en 15 Juni. Te Axel voor Axel 16 en 17 _uni en 18 Juni voorm., 20 Juni nam. en 22 Junivoor"Koewacht 21 Juni. Te Zuiddorpevoor Zuiddorpe en Overslag 23 Juni. Te Westdorpe 24 Juni en 25 Juni voormiddag. Te Sas van Gent: voor Phi lippine 27 Junivoor Sas van Gent 28, 29 Juni en 4 Juli na middag. Te Sluiskil 5 en 6 Juli. Te Neuzen 7 en 8 Juli, 9 Juli v.m., 11 Juli nam., 12, 13 en 14 Juli. Te Hoek 15 juli. Het wegenfonds. Naar we vernemen, zal het aandeel, dat de Provincie Zee land zal worden toegewezen uit het Rijkswegenfonds, vermoede lijk bedragen 350 a 400 duizend gulden, waarmede dan de ver schillende werken aangaande ver betering van verkeerswegen in deze Provincie kunnen worden uitgevoerd. En wat vooral voor ons van belang is, werd aan bovenstaand bericht de mededeeiing toege voegd, dat de Provincie een lee ning zal sluiten, om daaruit de kosten van wegenaanleg te be strijden, waarbij dezen keer Zeeuwsch-Vlaanderen niet achter aan, doch het eerst in aanmer king zal komen voor een beteren weg naar de Belgische grens, vermoedelijk van Hulst via St. Jansteen-Kapellebrug. Predikbeurten te Axel. Gereform. Kerk. Geref. Gemeente. Melkverroer met alen. te Voor het Kantongerecht Middelburg heeft terecht gestaan A. W., melkslijter te Middelburg, wien ten laste was gelegd, dat hij tegelijk met melk sterk rieken de stoffen (n.l. verschillende groen ten zooals uien) had vervoerd Door het O. M. waren in deze zaak als deskundigen gedagvaard de directeur bij den keuringsdienst van waren te Goes en een groen tenhandelaar, terwijl tevens de commissaris van politie te Middel burg als getuige werd gehoord Nadat door deze beide des kundigen de zaak van hun stand punt uiteengezet was, veroordeelde de kantonrechter den verdachte tot schuldigverklaring zonder toe passing van straf. M.Crt. De onderwijzer J. H. S. te Nieuwborgvliet is wegens ontucht met aan zijn zorg toevertrouwde leerlingen, meermalen gepleegd, door de rechtbank te Breda ver oordeeld tot 8 maanden gevan genisstraf en ontzegging van het recht als onderwijzer op te treden gedurende 2 jaar en 6 maanden Het Gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de straf zaak tegen den kantoorknecht bij de posterijen te Eindhoven, die r van beschuldigd was, uit een brief drie zilverbons van f 1 weg genomen en den brief vernietigd te hebben. De Rechtbank tt 's-Hertogenbosch veroordeelde hem tot vier maanden. Na appèi en cassatie verwees ten slotte de Hooge Raad de zaak naar het Gerechtshof aldaar, voor een her nieuwde behandeling. Het Hof heeft beslist en opnieuw bekl. tot vier maanden veroordeeld. Sportnieuws. Zeeuwsehe Yoetbalbond. De belangrijkste wedstrijd, welke Zondag gespeeld wordt, is die tusschen Hulst I en Axel I, op het terrein van eerstgenoemde club. Welk elftal ten slotte zal winnen Een voorspelling is gewaagd, daar beide partijen met de beste plannen rondloopen. We louden het er dan ook voor, dat beide elftallen tevreden mogen zijn, als ze elk een veer plukken. DrOeH<er's Axel II ontvangt Hulst II en ook hier zal gewerkt moeten worden om de beide puntjes te behalen. O. i. hebben de bezoe kers hier wel de beste kansen. IJzendijke, wiens veld Zondag afgekeurd is, moet naar de Zeeu wen en zal hoogstwaarschijnlijk wel winnen van de Vlissingers. Voorts spelen in I B Deto en de Vlissingsche Boys tegen elkaar, die in deze afdeeling ten slotte wel de zwakste zusjes zullen blijken. Kindermoord. Op 29 Januari 1.1. overleed te Dreischor een kindje van on geveer vier weken van zekeren de G. aldaar. De huisdokter kon de doodsoorzaak niet met zeker heid vaststellen. Na de begra ving begon het gerucht teloopen dat het kind moedwillig zou zijn om het leven gebracht. Een en ander was voor de politie oor zaak om een onderzoek in te stellen, waarbij inderdaad bleek dat de moeder de 48-jarige J. v. S. hvr. van L. de G. haar kind met medeweten van haar bij haar inwonende moeder het kind des nachts onder een tweetal zware dekens had te slapen gelegd ten gevolge waarvan het slachtoffertje is gestikt. De moeder van het kind heeft haar daad bekend. Er moeten geen bizondere re denen zijn die de vrouw tot deze: daad hebben gebracht. Beiden zijn ter beschik king van de Justitie naar Mid delburg overgebracht. „M. Crt." Zoek het maar nit. Ze waren enkele jaren geleden over de grens gekomen, omdat het hun in Duitschland te warm werd en natuurlijk trokken ze naar Amsterdam. In de Nes huurden ze een kamer. Daar werd in 1926 een kind geboren;. Schter omdat ze geen papieren-, hadden en zich niet konden be kend maken, werd het kind niet aangegeven. Het ongeluk wilde, dat de kleine na ongeveer twee maanden overleed. Ook nu ston den ze weer voor groote moei lijkheden. Het lykje werd clan destien begraven. Nadien werd de verstandhou ding tusschen mao en vrouw minder goed. Hij verkocht on- angs goed, dat haar toebehoorde en toen liep ze naar de politie om aangifte te doen wegens dief stal. Toen de Duitscher tenge volge van die aangifte werd aan gehouden, begreep hij uit welken oek de wind kwam en liet hy doorschemeren, dat het kind onder verdaohte omstandigheden met Verstopping of moeilijken, tragen en onregeimatigen Stoelgang zijn onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. Zondag 6 Februari 1927 Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91/, ure Ds. Q. P. A. Ruysch van Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Voorm. 9 ure Ds, K. Sietsma, van Schoondijke Nam. 2 Dezelfde. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Leeskerk. 9 9fd«P^ naar Oetkers Recept gebakken met f 0.18 O.JJ 0.10 0,24 0.07'/, 0.05 0.02 7 1.01'/, een voor direct gebruik gereed Gistpoeder. Backin vervangt d« gi,t Met Backin rijst het deeg onder het bakken Benoodigdheden 500 gram meel 250 gr. boter f 0.60, of marg. 200 gram suiker 4 eieren I pakje Backin 1 citroen liter melk. 1 theelepel zout Bereiding: Men roert de boter tot room, voegt hleraatl suiker en eieren toe en ten slotte roert men het zout en de bloem, waardoor men eerst de Backin vermengd heeft, er door, onder toevoeging van een weinig melk. Ten slotte Mengt men de geraspte citroen» schil en het sap van den citroen er door en doet dit mengsel in een met boter inge» smeerden vorm en wordt dit bij een qatige hitte uur in den oven gebakken.* Men lette vooral op Backin van Dr. Oetker, en dat op elk pakje als Eenige Importeurs E. Ostermann Co., A'dam, vermeld zijn. Waar niet verkrijgbaar wende men zich direct tot deze Importeurs, die op aanvrage ook een gratls»receptenboekje toezenden.

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 2