Burgerwacht Axel. Oude Gouda Mei-Kaas Boeren Leidsche Kaus Woonhuis, een flinke Dienstbode 1! Sroeateplaatea. Ambachtsschool it f eg leisca. bij M. Schieman - Julianastraat, Dames- en Kinderschorten. Jaeger- en Flanellen Dames- en Kinder- Onderbroeken vanaf 35 cent. Flanellen Kinderrokjes vanaf 35 cent. Wollen- en Moltondassen vanaf 25 cent. Verder op alle goederen belangrijk korting. Hoest, Keelpijn Werkhanden PU ROL Nog enkele BUISKACHELS Axel. C, B. ANTHEUNIS. „Wed. C. Mattheenssens Zonen" Axel. C. B. ANTHEUNIS. SCHIETOEFENING op SPUI Axel. G. P. VLAANDER. Ontvangen Axel. C. B. ANTHEONIS. Te koop ofte huur: ONTVANGEN: Uit de hand te koop „DE BEUKELAAR" „BUISMANS G. S." Verder finale UITVERKOOP van KLOMPEN. Een partij Klompensokken aan 40 cent per paar. Vrouwenklompen vanaf 20 cent. et, >te Dhr. OggelMen zou het vlas in schuren kunnen bergen. Dhr. Kruijsse achtte een grondig onderzoek zeer gewenscht, want er zijn nog verschillende factoren, die tot het resultaat mee- of tegenwerken. Vooreerst hangt de winst af van het product dat men koopt en van wat men verkoopt. De prijzen loopen zeer uiteen en men zou voor aankoop wel een zeer vertrouwd persoon moeten zoeken, die tevens noga! wat zou moeten hooren van deze plaats, getuige de critiek geleverd op een voor de gemeente aangekocht paard. Men koopt zoo gemak kelijk voor een ander. Dhr. DielemanZoo'n ver trouwen is wel te vinden. Ook is hij meer voor het idee van dhr. Oggel, want ieder werklooze kan boken maar niet zwingelen. Dhr. OggelZoo iemand zou ook vergoeding moeten hebben voor toezicht, enz. en praatjes behoeven er niet gemaakt te worden, want ze koopen voor eigen rekening. Moreel is het toch veel beter, dat de menschen door werk hun brood verdienen, dan dat ze om steun moeten vra gen. Dhr. de Feijter vreesde, dat als Axel zoo iets op touw zette, er tal van werkeloozen V2n elders zouden binnenstroomen. Dhr. OggelDat is niet te voorzien, dat zou men bij emi gratie ook kunnen zeggen. Dhr. Kruysse wees er ook op, dat het wel gebleken is, dat als de gemeente werk geeft tegen redelijk loon, er dan werkgevers zijn die zeggen ga maar naar de gemeente, daar kunt ge meer verdienen, zoodat er dan nog meer werkloozen komen, die nu aan 't werk gehouden worden door de boeren. En ook is er kans, dat als men een loon van f 14 tot f 16 geeft, de loonstan- daard bij particulieren ook weer verhoogt, ondanks het feit of het kan of niet. Dhr. 'tQilde wees tenslotte nog op de 3 pCt. uitkeering voor het aangekochte vlas en stemde in met dhr. Kruysse, dat hoe meer zoo'n man betaalde, hoe meer hij verdiende. Als er b v. 20 molens per dag 400 K.G. vlas verwerken, ad. 80 cent, dan is dat f 320 waarde per dag, waar van dan de leider 3 pCt. of f 9.60 per dag zou verdienen. Spr. achtte dien regel niet goed. Met alg. st. werd besloten na der rapport van de commissie af te wachten. 14. Begrootfng grondbedryt Blijkens schrijven van Qed. Staten schuilen in die begrooting enkele administratieve fouten, of schoon de Voorz. opmerkte, dat die kwestie zit in verschil van opvatting. B. en W. hebben een andere begrooting voor 1927 overgelegd en stelden voor om deze ter goedkeuring op te zenden, waar toe met alg. st. werd besloten. IngeEOcden Mededaelingen Zenuwachtig, .Overspannen en Slapeloos Mtynbardt's Zenuwtabletten 15. Omvraag. a. Dhr. 't Qilde zag zich, of schoon met tegenzin, weer ver plicht te spreken over het werk- rooster op de gasfabriek en had van den Voorz. verwacht, dat hij daaromtrent al mededeeling zou hebben gedaan, omdat B. en W. toch overtuigd zijn, dat het niet deugt en het slechtste rooster gekozen is. Waarom niet eens met de stokers geconfereerd Spr. had nu voor zich een beter rooster, waardoor de menschen geregeld ter kerk konden gaan. De Voorz. antwoordde dat dhr. 't Qilde in dezen te vlug van stapel liep, want dat wel degelijk een en ander onder 't oog gezien was en een ander werkrooster ver wacht wordt. En wat betreft, dat de Directeur het slechtste gekozen had, dat is betrekkelijk. De di recteur houdt niet uitsluitend re kening met het personeel maar ook met de fabriek, zijn bedrijf, §n als hij nu zegt; ik kan met het eene rooster niet voortwerken, dan neemt hij natuurlijk het andere. Zoodra nu evenwel het nieuwe rooster door de arbeidsinspectie is goedgekeurd, zal dit medege deeld worden. Dhr. 't Qilde betreurt het, dat niet met de arbeiders wordt onderhandeld, die z. i. het best tot oordeelen in staat zijn. b. Vervolgens vroeg dhr. 't Gilde naar een te plaatsen lan taarn in de verlengde Julianastraat. De Voorz. antwoordde, dat daar geen lantaarn bijkomt, maar een andere verplaatst wordt, wat dan op het zelfde neerkomt. c. Dhr. Dieleman vroeg een lantaarn voor den westelijken zij weg aan de Magrette, waarop de Voorz. antwoordde, dat een plan bestaat voor het plaatsen van gaslantaarns in de buurten, waar in ook die buurt begrepen is. Hierna werd de vergadering met dankzegging gesloten. Münïarflt's Hoesttablütten. Doos 30 ct. Miialardt's Keelpiintablettei, 60 en so ct AXEL, 1 Februari 1927. Vrijdag had M. v. D., arbeider bij den heer de Maat op Spui bij het snoeien van kophoomen in de weide, het ongeluk uit een boom te vallen. De man werd met hevige pijnen opgenomen en per rijtuig naar zijn woning ver voerd, terwijl inmiddels genees kundige hulp werd geroepen. Geconstateerd werd, dat enkele ribben waren gebroken, terwijl de man verschillende min of meer pijnlijke kneuzingen had bekomen. Van overbrenging naar het zie kenhuis is echter geen sprake geweest. De man wordt in zijn eigen woning verpleegd en maakt het naar omstandigheden goed. Toch zal hem dit geval wel lan gen tijd heugen. Het is ook een beetje overmoedig om op 70- jarigen leeftijd nog in de boomen te willen klauteren. Vrijdag kwam een autobus op Drieschouwen in aanrijding met een vrachtauto, juist op het kruispunt der wegen. Doordat de rijtuigen geen groote snelheid hadden, liep het ongeval af met een plat spatbord en een lekke band. De Zaterdag alhier gehou den schietwedstrijd van de Axel- sche Burgerwacht had tot uitslag, dat de 4 uitgeloofde-prijzen wer den behaald als volgtL. Louwers 115 p., B. Knieriem 115 p., L. Dieleman 114 p. en A.Jansen 113 punten. Het maximum was 120 punten. Uit Zuamslag. Zaterdagmorgen, toen de land bouwer Johannes Scheele, wo nende in de nabijheid van „'tVeer" in zijn schuur kwam, ontdekte hij, dat in den afgeloopen nacht onge- wenschte bezoekers een bezoek hadden gebracht in zijn schuur. Hij vermiste o. a. daaruit twee nog in goeden staat zijnde heeren rijwielen, een gummi-regenjas en drie colbertjassen, welke voor werpen aan zijn zoon en knecht toebehoorden. Hiervan is aangifte gedaan bij de politie, doch deze is de(n) dader(s) nog niet op het spoor. Vrijdag was in de teerfa briek te Selzaete zekere Kersbeke doende om eenige fusten benzine te soldeeren, toen eensklaps zulk een fust uit elkander spatte tegen de beenen van K. Kermend van pijn werden hem de eerste ge neeskundige zorgen toegediend, waarna hij per auto naar Gent werd vervoerd. Hij zal denkelijk een zijner beenen moeten missen, terwijl het andere op verschillende plaatsen gebroken is. Aanvaring op de Schelde. Het Italiaansche stoomschip „Tasso" met een lading graan en stukgoederen van Triest naar Antwerpen en het Engelsche stoomschip „Dundrennan", ko mende van Antwerpen, zijn op de Schelde nabij Bath met elkaar in aanvaring geweest. „De „Dundrennan" werd zóó ernstig beschadigd, dat het schip in tien meter water zonk. Sportnieuws. Zeeuwsehe Voetbalbond. Axel 1 is er Zondag in geslaagd met 32 van de Zeeuwen te winnen. De overwinning had grooter kunnen zijn, indien de Oranje-voorhoede voor de rust, met den sterken wind in den rug, voor doel wat productiever ge speeld had. Na de rust, die met 2—1 inging voor Axel, speelden onze stadgenooten wat beter en voerden den stand tot 3—1 op. Even voor het einde verkleinden de Vlissingers hun nederlaag tot 2—3. Ook Hulst won van Deto, zoo als verwacht werd. Dat het evenwel met 11 1 zou zijn, zal wel niemand gedacht hebben. Het terrein te Sluiskil is afge keurd. Omtrent den wedstrijd IJzen- dijke—Vlissingsche Boys bereikte ons nog geen bericht. Rechtszaken. Politierechter te Middelburg. In de ochtendzitting van 28 Januari waren de volgende per sonen gedagvaard M. S., 25 jaar, bakker te Ter Neuzen, wegens verduistering van een duif, toebehoorende aan C. G. Heijnsdijk, in het najaar van 1926, totn deze duif op zijn hok gevlogen was. Vrijgesproken. A. J. Z., 22 jaar, koopman te Hulst, wegens mishandeling van René Speleman. Uitspraak f 20 of 20 d. h. M. W., 39 jaar, huisvr. C. D., Ter Neuzen, wegens beleediging van Adriana v. Sabben. Uitspraak f 10 of 10 d. h. A. van H., 23 jaar, koopman, Ter Neuzen (thans zonder vaste woonplaats), wegens mishandeling van den agent van politie Ver- poorte, die bezig was een ge pleegd feit te onderzoeken. Uitspraak f 20 of 20 d. h. P. A. E. A., 38 jaar, smid, Hulst, wegens mishandeling van I. Chr. v. Looy. Uitspraak f 15 of 15 d. h. D. W., 21 j., Axel, wegens diefstal van gelden tot een bedrag van f 1,30. Uitspraak 1 week gevang, voorw. met l jaar proeftijd. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 14,— af 15.Rogge f 10— af 11,50 Wintergerst f 11,— a f 11,50. Zomergerst f 11a f 11,50. Haver f 8,50 a f9,50. Erwten f 18,a f 21,Paarden- boonen f 11,af 12,Duiven- boonen f 12,a f 13,Bruine- boonen f 14,a f 15,Lijn zaad f 15,af 17,Blauwmaan- zaad f 50,a f 55,Groen Vlas f8,a f 10,—Gebookt Vlas f 9,a f 11,Gezwingeld Vlas f 0,75 a f 0.85. Aardappels f5,50 k f5,90. Stroo f 18,— a f 19,—Koolzaad fa f Mosterdzaad f a f Boter f2,— a f2,10. Eieren f 6,50 a f 7,—. HULST, 31 Jan. Graanmarkt. Tarwe f 14,a f 14,50. Rogge f9,Af 10,Wintergerstf 11, a f 11,50. Zomergerst f 11,75 k f 12,—Haver f9,— k f9,50. Erwten f 17,a f21,—. Paarden boonen f12,ct f 12,50. Duiven- boonen f 14,k f 14,50. Witte boonen f k f Bruine boonen f 11,k f 12,Lijnzaad f 14,— k f 15,—. Aardappels f 5,80 Af 6,—. Koolzaad f -,— Af— Boter f 1,90 A f2,— per K.G. Eieren 26 stuks f 1,82. Slachtvee 2, verkocht 1. Varkens 58, ver kocht 36. Aanvoer Eierveiling V. P. Z. 14000 stuks, f6,80 per 100 stuks. Wisselkoersen. Brussel 6,968/10. Parijs 9.87 Londen 12,14V< NeW York 2,49% Advertentiën. 5 - 12 - 19 - 26 FEBRUARI, 's namiddag-) 8 uur. DE COMMANDANT. tegen opruimingsprijs, Extra zwaar. Pr(js beneden alle concurrentie. Prima Prim a, Wegens vertrek naar elders Uit de liand te koop: Een goed onderhouden Oudeweg, geschikt voor winkelnering Te bevragen onder ietter A. B. bij den Uitgever. HVLeT April gevraagd, bij Wed. GHLIJAMSE, Hotel „'s Land's Welvaren", AXEL. geschikt voor nering of bedrijf, op een der beste standen van Axel Te bevragen aan het Bureau van dit blad. staande bij den Tol Axel, te aanvaarden 1 Maart a.s. ANDRIES OVERDULVE. Leverb. nu of voor half Maart Bloemkool fl,p. 100. Roode en witte kool f0,65 Groene en gele savoyef 0,65 Kropsla f0,50 (per 1000 f4,-.) Spitskool f0,85 Zwijndr. Pootuien p. 1000 f 1, (per 10,000 f8,—.) VoortsAARDBEIEN, LEG- AARDAPPELEN, enz. Verzoeke dit blad te noemen. Vraagt volledige prijscourant. H. VAN BOORT, Tuinman, Zwijndrecht. Telef. 2172. in busjes. in pakken. in busjes. Inschrijving van leerlingen voor den nieuwen cursus aanvangende 2 Mei a-s., eiken Woensdag en Zater dag van de maand Februari van 10—12 en van 2—4 uur in het schoolgebouw, aan de Axelschestraat. Onderwijs wordt gegeven In de vakken Timmeren Smeden - fflachinebankwerken Schilderen - Rijwiel Motorrijwiel-, Auto- en Electrotechniek. Als leerlingen kunnen worden toegelaten zij, die minstens 12 jaar oud zijn, aan den leerplichtwet hebben voldaan en door een gunstige verklaring, afgegeven door het hoofd der afgeloopen school, of door een examen kunnen bewijzen met vrucht de lagere school te hebben doorloopen. Schoolgeld naar het inkomen der ouders. Onvermogenden, die aan bovenstaande eischen voldoen, kunnen kosteloos worden geplaatst. Inlichtingen verstrekt de Directeur. HET BESTUUR. van zullen Uw zenuwen kalmeeren en ster ken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Bij Apolh. en Drogisten. ruw, rood of beschadigd worden weer spoedig gaaf en zacht met Doos 30 ct. PEElOFFlE GROOTE OPRUIMING

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3