t hel. „Krimpen" lste Hypotheek gevraagd „VooruitgaDg is ons SlreveD" T1QI1B00111. Heeren Kippenhoaders! Prima Ochtendvoer Wand-Koffiemolens Schoot-Hof fiemoiens. Te pachten gevraagd C. de Feijter- de Hullii, "annGn-Sponssn Fannen^Lappsn. Gemengd Nieuws. Hoofdhuid en Onberispelijk Haar. Burgerlijke Stand. Adverfentiën. Schietwedstrijd RUNDVLEESCH Em. Pieters. H. H. Landbouwers en Tuinders I Steeds voorradig bij A. VAN SABBEN, zal trachten aan te besteden Pl.m. 52,500 K.G. Zwavelzure Ammoniak 20 pCt. Pl.m. 76,900 K.G. Ammoniak Super 7|9 pCt. Pl.m. 2000 K.G. Kaiksalpeter. Pl.m. 34,400 K.G. Chilisalpeter 15,5 pCt. Pl.m. 44,200 K.G. Superphos- phaat 14 pCt. Gratis verkrijgbaar: JAN DE PUTTER, In kwaliteit het beste, Dus in prijs het laagste- Em. Misseghers-Baert, Wederyerkoopers genieten reductie. Ontvangen Ook losse GLAASJES voor Wand-Koffiemolens. G. P. VLAANDER. Tl J Moord. Te Winschoten wilden een paar jongens een danszaal binnen, doch werden niet toegelaten. De deur werd ingetrapt en een ge ▼echt ontstond, waarbij geen karig gebruik van messen werd gemaakt, tot een der jongens een steek in den hals kreeg, waardoor de halswervel werd doorgestoken en spoedig daarop overleed. Het was de 22-jarige B., bekend als vechtersbaas en pas uit de ge vangenis ontslagen. Ook de andere personen stonden ongun stig bekend. De politie deed direct streng onderzoek en de dader zal spoedig gevat zijn. Toen de landbouwer J. C. te Zevenbergen met zyn echt- genoote naar de kerk was, moe ten naar het „D. v. N.-B." meldt omstreeks 7 uur twee gemas kerde kerels zyn binnengedron gen. Het 14-jarig dienstmeisje dat alleen thuis was moest aanwij zingen doen, waar 't geld ge borgen was. Zy kon echter de plaats niet aanwijzen. De die ven hebben toen in tegenwoor digheid van 't meisje getracht, de brandkast te forceeren. Dit is echter mislukt. Bij de politie is aangifte ge daan, die direct een uitgebreid onderzoek instelde. Van de da ders tot heden nog geen spoor Melkknoeier. Op 8 November jl. trof een keurmeester by een melkver- kooper uit Ouder-Amstel een paar bussen en een keteltje met melk aan, welke voor den han del bestemd waren. Uit het keteltje werd een monster genomen, waarvan het scheikundig onderzoek aanwees, dat die melk ten minste 50 pet. water bevatte. De melkverkooper werd een boete van 100 gulden subs 20 dagen hechtenis opgelegd. De verzachtende, genezende en zuive rende werking van Purol is niet beperkt tot de huid van handen en gelaat maar deelt zich mede aan de gansche men- schelijke huid. Daarom is Purol ook het aangewezen middel ter verzorging van de hoofdhuid Iemand die eiken ochtend slechts een weinig Purol eerst even tusschen de beide handen wrijft, dan door de haren en daarna met de vingertoppen goed in de hoofdhuid, zal weldra ondervinden dat hoofdroos en huidschilfers verdwijnen dat het haar dadelijk zachter wordt, wat glan- zender en donkerder getint, en dat het den geheelen dag onberispelijk blijft zitten. Purol is verkrijgbaar bij alle drogisten in doozen van 30 ct. en tuben van 80 ct. Naar het „U. D." meldt reed Dinsdagmorgen de 28-jarige A. de M., kapper te Zeist met zyn fiets op den Utrechtschen weg te De Bilt achter een auto aan. De bestuurder van de auto haelt vermoedelijk eerst op het laatste oogenblik de naderende tram opgemerkthij week plot seling uit en kwam even in aanryding met het tramrijtuig. Door deze beweging van de auto geraakte de wielrijder voor de tram, met het gevolg dat hy door de tram gegrepen werd. In de Rijksklinieken te Utrecht, is M. dien middag aan de be komen verwondingen overleden. Men moet maar durven. Een 28-jarig Surinamer, die Biecht in zijn contanten zat, maar de kunst verstond door allerlei mooie praatjeB zich als een bemiddeld man voor te doeD, had dezer dagen van een kennis te Amsterdam 20.geleend, alleen maar voor een beetje zak geld, omdat hij geen tyd had naar cte bank te gaan, waar zyn geld in veilige handen was. De twintig gulden kreeg hy gemak kelijk het vertrouwen in den man, die zich militair vlieger noemde en vertelde van allerlei relaties in de hoogste kringen, was onbeperkt, Met het geld op zak ging hy haar een autohandel en liet zich #e beste merken toonen. De slotte op een die 21.000 keuze viel ten mooien wagen, kostte. Koopen Ja, maar eerst proef rijden. Aan dezen wensch werd voldaan, maar blijkbaar was toch het vertrouwen in den Surinamer, niet zóó groot, dat de handelaar hem alleen liet gaan. Het proet- ritje slaagde naar wensch. Maar bij koopen behoort nu eenmaal betalen. Dit geschiedt bij dergelijke sommen wel meest al niet a contant, maar een solide handelaar wil toch eenige zeker heid hebben, dat hij zijn geld zal krygen. Ondanks de verhalen van groote banksaldi en deftige re laties, had de handelaar, die zekerheid niet voldoende ver kregen en hij vermoedde zelfs, dat de man een handige oplichter was. Daarom riep hij de politie te hulp, die hem zeide, dat zijn vermoeden juist was en dat de Surinamer al meer oplichtingen op zijn geweten had, zegt hot „Hdbld". De man kreeg gratis logies in het politiebureau. De f 20 is aan den uitleener terug gegeven. Door z^n slachtoffer herkend. Dezer dagen ontdekte men in het Hongaarschs plaatsje Adony aan den Donau, dat de waard van een herberg aan de rivier vermoord was. Men vond hem op zijn bed, badend in zijn bloed, met ingeslagen hersenpan. Zijn vrouw en het 15-jarig dienst meisje waren nergens te vinden. Ten slotte vond men beiden op zolder, de vrouw ook met inge slagen schedel, evenals haar man reeds overleden, het dienstmeisje met twee gapende wonden aan het hoofd, doch nog levend. Men droeg het meisje naar de binnen plaats, waar de doktoren haar verbonden. Na eenige oogen- blikken kreeg zy even het be wustzijn terug. Zy sloeg de oogen op en meteeu riep zy, terwijl zy een man in zijnZon- dagsche pak aanwees: „Daar staat de moordenaar". Steirer, zoo heette de man, bleef van schrik aan den bodem genageld staan en liet zich wil loos aanhouden. Toen bij van den schrik bekomen was, loochen de hij eerst iets met den moord te maken te hebben Men vond echter by hem thuis de met bloed bevlekte by 1, waar mee de daad gepleegd was. Steirer bekende toen. Toen de moord ontdekt was, was de dader een der eersten die er by waren en riep hij 't hardst, dat men zorgen moest den moordenaar te pakken te krygen. Hij had gedacht alle drie zyn slachtoffers gedood te hebben. Steirer bekende dat hij een zak zemelen by den herbergier had moeteD brengen. Hij had toen het plan opgevat de bewo ners van de herberg te dooden, om zich het geld van den her bergier toe te aigeDen. De by 1 had hy in ayn zak verstopt. Na zyn daad verricht te hebben, nam hy al het geld mee dat hij vinden koD, zeven millioen kronen. Daarop ging hy naar huis om zich te verkleedeu. De gendarmerie gelooft, met Steirer een goede vangst gedaan te hebben. Onlangs zyn achter eenvolgens 2 mannen, spoorloos verdwenen, die beiden het laatst met Steirer gezien waren. Het groote stadsleven. Te Boston (Ver. Staten) zijn aan 100 kinderen bij de toelating tot de lagere school eenige vragen gesteld. Men kwam tot ver basterende conclusies. 14 hadden nooit sterren gezien. 45 hadden nooit weilanden gezien. 20 wisten niet dat melk een product van de koe is 55 wisten niet dat houten voor werpen vervaardigd werden van een boom. 45 hadden vaak varkensvleesch gegeten, maar nooit een varken gezien. Ziedaar het groote stadsleven in een notedop, Verlicht Parys. In twee minuten tijds heeft zich op Montmartre te Parys een drama afgespeeld, dat ein digde met de doodelyke afstraf fing van een onbeïeefdeD be- schonkene. Een eenvoudig werkman, blijk baar eenigszins in de Zaterdag middag-stemming, kwam op den boulevard Rochechouart iD bot sing met een vrouw, die den man daarop begon uit te schel den, naar de omstanders bewe ren in bet Spaansch. De werkman keerde zich om en beantwoordde den stroom van verwijten metSpreek toch geen Javaansch. Ik versta je niet. Dit scheen de vrouw nog min der te bevalleu. Op een wenk van haar naderde een breedge schouderde kerel, die den werk man aangreep, hem op deu grond wierp, een revolver trok en den gevallene door het hart schoot. De man en vrouw verwijder den zich ijlings en zyn nog niet opgespoord. Het slachtoffer, dat direct dood was, droeg geen enkel identiteitsbewijs bij zich. Sneeuwstormen en koude. 'Ernstige sneeuwstormen, ge paard gaande met een koudegolf, teisteren Rusland. Volgens be richten in de Russische bladen hebben er vele drama's plaats. Zoo wordt o.m. door den corres pondent van de „Pravaa" te Rostov gemeld, dat de politie de lijken gevonden heeft van negen en twintig daklooze kinderen, die waren doodgevroren. Ze waren ouder spoorwagons ge kropen om een beetje warmte te vinden. Uit Samara wordt gemeld, dat de wolven dertigduizend stuks levend vee hebben opgevreten. Andere berichten maken er melding van, dat hulpploegen reizigers ontdekt hebben in in- besneeuwde treinen, die vreese- lijk vau de vorst hadden te lyden en van wie sommigen doodgevroren waren, terwijl de sterfte ouder de gevangenen, die de wegen trachtten vrij te maken van sneeuw, groot is. Tweehonderd visschers zijn in de jongste stormen omgekomen. De^Pravda" meldt, dat het on mogelijk is voor de a.s. lente het aantal dooden te bepalen. Zyn leijnglas had hem verraden. In de rue St. Martin te Parijs woonde een bakker, die zich Leo Hariet noemde en door zijn zonderling gedrag de aandacht van de politie op zich gevestigd had Zondag volgden twee speur ders hem in een koffiehuis, wachtten tot hij zyn „petit blanc" genoten had en namen daarop het glas in beslag om» 's mans vingerafdrukken na te gaan. Daaruit bleek, dat zij te doen hadden met den 36-jarigen Oscar Blanquet, die tot 20 jaar dwang arbeid was veroordeeld wegens het vermoorden van een met gezel bij zijn mobilisatie in Augustus 1917. B'anquet was toen gevlucht en men had zijn spoor tot dusver niet weerge vonden. Van 1 31 December 1926. HONTENISSE. Geboorten. 5. Petrus Aloysius, z. van Th. F. Kindt en M.S. Bouwens. Emery EduarJus Franciseus, z. van P. J. Hendriks en L. W. v. d. Bergen. 10. Willy Joseph, z. van P. L. van Esbroek en S. L. de Theije. Augu- stinus, z. van E. P. A. Verstraeten en M. J. Voet. Joseph Antonius, z. van F. Grasser en M. A. Lambert. 12.Josephus Alphonsus, z. van P. A. Pauwels en W. E. Pauwels. 16. Elisabeth Maria, d. van A. Platjouw en M. A. d'Hont Anna Maria, d. van Ed. Crombeen en A. de Roos. 17. Marinus Pieter, z. van K. Lucasse en M. Houtekamer. 23. Maria Theresia, d. van A. M. van Meelen en A. M. de Dalie. 25. Louisa Maria en Alphonsus Josephus, d en z. van J. van Heese en M. v. d. Bosch. 28. Anna Maria en Agnes Philomena, dochters van F. Neve en E. de Dalie. Overlijden. 7. Petrus Aloijsius Kindt, 2 d., z. van Th. F. Kindt en M. S. Bouwens. 13. Elisabeth van Eek,91 j., wed. van P J. d'Hont. 17. Karolus Christiaan Weegenhausen, 65 j., echtg. van R. van Deursen. Pilasia van Waes, 79 j., echtg. van J. J. van Mol. 19. Judocus Janssens, 86 j-, weduwn. van Cath. Verdurmer» 23. Francisca van Esbroek, 92 j., wed. van P. J, van Bouwel. 25. Anna Maria Crombeen, 9 d>, d. van Ed. Crombeen en A. de Roos, i 29- Isabella Goossen, 87 j. wed. van j. F. van Bunderen. 30. Maria Anna Kuijpers, 75 j., wed. van P, J. Verbist. KOEWACHT. Huwelijks-voltrek king. 29. Eduard Drubbel, 24 j., jm. en Leonie Sturms, 19 j., jd. Geboorten. 2. Frida Julia Angelina, d. van Alphonsius Ignatius Poppe en Alida Maria de Groene. 4. Leonaidus, z. van Alphonsus Josephus Matthijs en Maria Josephina de Meij. 16. Gaston Louisa Maria, z. van Cyrillus Hubertus Waumans en Romanic Marie Steena:rt. 17. Roger Emery Victoire, z. van Camile Bernardus De Nijs en Maria Theresia Boon. 20. Adriana Peiagia Aloijsius, d. van Allardus Gustavus Cerpentiei en Maria Fidelia Rotthier. 28. Alijdor Albert Stephanie Francois, z. van Eugenius de Maeijer en Magdalena Maria de Potter. Overlijden. 3. Petrus Verhoeve. 67 j., echtg. van Marie Stephanie de Calu- we. 22. Josephina Maria Bonte, 66 j., d. van Gilles Bonte en Virgenie Marie van Halst. 24. Paulina van Bunderen, 80 j., wed. van Dominicus Herman. OVERSLAG Overlijden, 15. Al phonsus Anthonius Herman, 67 j., weduwn. van Barbara Ophals. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 13,50 a f 14,25. Rogge f9,a f9,25 Wintergerst f 11, h f 11,50. Zomergerst f 11,50 a f 12,—Haver I 8,— a f9,—. Erwten f 18,— a f 22,—. Paarden- boonen f—af Duiven- boonen f 12,— a f 13,—. Bruine boonen f 14,a f 15,—. Lijn zaad f 15,af 19,Blauwmaan- zaad f 50,a f 55,Groen Vlas f8,a f 10,Gebookt Vlas f 9,— a f 12,Gezwingeld Vlas f0,70 a f 0,90. Aardappels f6, a f6,10. Stroo f 18,— a f 19,Koolzaad f af Mosterdzaad f a f Boter f2,a f2,10 Eieren f 6,50 a f 7,50. HULST, 24 Jan. Graanmarkt. Tarwe f 14,a f 14,25. Rogge f 10,— af 11,— Wintergerst f 11,— a f 11,50. Zomergerst f 11,50 a f12,—Haver f9,- a f9,50. Erwten f 18,— af 21,—Paarden- boonen f 12,af 12,50. Duiven- boonen f 14,— a f 14,25. Witte boonen f a f Bruine boonen f 12,a f 13,Lijnzaad f 14,— a f 15,—. Aardappels f 5,75 èf 6,—. Koolzaad f -,af Boter f 1,90 a f2,— per K.G. Eieren 26 stuks f 1,82. Slachtvee 6, verkocht 2 Varkens 41, ver kocht 30. Aanvoer Eierveiling V. P. Z 14000 stuks, f 6,60 per lOOstuks. "Wisselkoersen. Brussel 6,956/10. Parijs 9.921/, Londen 12,14. New York 2,49% 29 Januari a.s. in de Openbare School n m. 3 nar (geldprijzen). In Februari wordt een veld dienstoefening gehouden waaraan een gezellige samenkomst is ver bonden, (datum nader te regelen). Deelnemers moeten zich opgeven vóór of op 29 Januari a.s., bij een der commandanten. DE COMMANDANT. PRIMA ZWAAR asn concurroerendc pt-yzen. AXEL. groot 4500 gulden op drie woningen. Ruime over- i waarde. Rente 51/, Brieven onder No. 84, aan het burêaü van dit blad. MAATSCHAPPIJ A X E) Jlj, op Maandag 31 Januari 1927, des avonds om 5 ure, bij de Wed. J. van Doeselaar te Axel-Sassing, de volgende Meststoffen Leveren 2e helft Februari. Leveren 2e helft Februari. Leveren 2e helft Februari. Leveren 2e helft Maart. Leveren van 14 tot 28 Maart. De levering moet geschieden onder A. H. V., in goede balen en vrij op het voertuig op de Axelsche Sassing. Verdere inlichtingen te bekomen bij ondergeteekende. P. DEES, Secretaris. IOO stuks gerooide Ook bij gedeelten te bekomen bij AXEL, Steenbosch. (10) aan billijke prijs. Aanbevelend, Kerkdreef 91, Axel. te bekomen volgens samenstel ling van den Rijks Pluimveecon sulent, aan onderstaande prijzen 2V, K.G. f 0.60, 5 K.G. f 1.10, 25 K.G. f 4 50 en 50 K.G. f 8.50. Aanbevelend, AXEL. en e n Aanbevelend, 40 tot 60 gemeten Bouw en Weiland. Aanb. ond. Lett. A A. aan Boekli. Firma PIET OCHTMAN, Zierikzee.

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3