o©st eeh Bibliotheek. C. Je Feijler-Je Hüllu, Axel en Ter Neuzel. Tevens Autobus te loop. Heeren Oïerliemden, Dassen, Boorden en Petten, HOOGE Hoeden, Gleuflioeden f4000r tegen matige rente? O. DE FEIJTER-DE HÜLLU - AXEL. tabletten Advertentiën. FRANC01SE JANNETJE, 50 Buiskachels, Cuisi neeren, Naaimachinen, Waschmachinen. 25 Buiskachels, Cuisi neeren, Naaimachinen, Waschmachinen. Wie kan mij helpen aan De griep. Te Wormerveer komeu op een bevolking van 9000 zielen 2500 gevallen van griep voor. In tjjds gered. Een 16-jarig meisje van ge goede Haagsche iamilie, voor wie het beter werd geacht, dat zij niet in deze stad bleef, zoodat voor haar plaatsing werd ver kregen op een kostschool te Bussum, zou daar na de vacantie weer naar toe gaan. Zy verzette zich er tegen, doch gaf ten slotte toe, zoodat ze zonder geleide vanuit haar woonplaats vertrok. In Leiden stapte ze uit, waar zü echter geen kennissen had, zoodat zy er hulpeloos stond. Zij ging aan het zwerven en kwam terecht in een achterbuurt, welke niet in bijzonder gunstige reuk staat. Door vermoeidheid aangegrepen zocht zij een rust plaats in een ledige handkar, waar zij in slaap viel en ontdekt werd door eenige straatslijpers, die haar wakker maakten en aan wie ze haar omstandigheden ver telde. De mannen kleedden haar daarop in manskieeren en wat zy verder van plan waren met haar te doen, zal nog nader moeten worden onderzocht. Toen zij 's avonds niet in Bussum ver scheen, werd onmiddellijk naar haar ouders getelegrafeerd en kwam men tot de wetenschap, dat zij in Leiden was uitgestapt. De Leidsche politie werd met de zaak in kennis gesteld, trok natuurlyk onmiddellijk eropuit «n vond ten slotte het gezelschap, waaronder het in manskieeren vermomde meisje. Het meisje is weder naar haar ouderlyke woning teruggebracht en van bet geval ia proces-ver baal opgemaakt. Naar de „Crt." verneemt is de heer Van Born, gérant van Café Moderne aan den Hei- ligeweg te Amsterdam, die by den brand op 2 Jan. j I. zooals men zich herinneren zal, met influenza te bed lag en door de brandweer in veiligheid werd gebracht, Zaterdagavond even voor middernacht in het Binnen Gasthuis overleden. De commissaris van politie te Nymegen waarschuwt tegen personen die oplichting trachten te plegen door middel van een circulaire welke zy aan woningen afgeven en waarop zij antwoord komen halen, teneinde toiletzeep, en schrijfpapier te verkoopon. Boven de circulaire staat: „On derlinge Bond van werklooze kantoorbedienden". De burgemeester van Wier den raadt ieder, die aangezocht wordt op te treden als agf nt van de Onderlinge Crediet Verschaf fing (O. C. V.) te 's Gravenhage aan zich alvorens daartoe te besluiten zich tot hem te wenden. Zondagavond tusschen 7 en 10 uur is te Zeist opnieuw in gebroken, ditmaal in een villa aan den Utrechtschen weg tijdens afwezigheid van de bewoners, die bü thuiskomst een geldkistje in den gang vonden, waaruit ruim 100 gulden was verdwenen. Een effect van f 1000 werd niet meegenomen, terwyl ook voor werpen van waarde, zooals gouden sieraden, op hun plaats bleven. Overal werd naar geld gezocht en alles overhoop ge haald. Vermoed wordt, dat de dader ook de inbraak van eenigen tyd geleden op zyn geweten heeft, daar deze onder dezelfde omstandigheden plaats vond en ook telkens uitsluitend geld werd meegenomen. Door de politie wordt yverig gezocht. De boerenknecht H. W. is 's avonds na een bezoek aan de ouderlijke woning gebracht te hebben, op den Almeloschen weg te Raalte door twee onbe kend gebleven personen van de fl&ts getrokken. Doordat hy een electrischen lantaarn op de flets had, stond hy m volkomen duister toen de fletB stilstond. Een electrische zaklantaarn werd hera voor de oogen gehouden en terwijl hij hoorde roepen „Zoo ben jij het" voelde H. W., dat hij met een mes werd gestoken. Een worsteling volgde, waarbij een der aanranders werd neer geslagen. De ander vlucht^. De eerste aanrander was in- tusschen ook verdwenen. H. W. werd gewond aan wang en bovenarm. Hij heeft een ver- moeaen omtrent de daders ken baar gemaakt aan de politie, die de zaak onderzoeki. (Zw. Crt.) Geen Iluis van „Bewaring". De vorige maand werd in het Haagsche Huis van „Bewaring" de brandstoffeDhandelaar M. in gijzeling opgesloten, wegens het niet voldoen van een schuld. De man werd zeer nerveus ten gevolge dezer opsluiting en gaf onlangs aan familieleden, in het bijzijn van een bewaker te kennen, dat hij zich van het leven wilde berooven. De direc tie van het Huis van „Bewaring" schijnt hierop geen voldoende acht te hebben geslagen, met het treurige gevolg, dat de ongeluk kige dezer dagen aan zijn voor nemen uitvoering heeft kunnen geven. Naar de Telg. verneemt, heeft de Officier van Justitie proces-verbaal laten opmaken en een justitieel onderzoek in gesteld. MIJNHARDT'S I Zou ldj geweten hebbendat. Te 's-Graveuhage is ingebroken in den winkel van dencheer E aan de Aert van der Goesstraat. In een schrijtburtau stond een geldkistje met 1700„aan bank papier welk bedrag verdwenen is. De dief heelt zyn slag geslagen toen de heer E. een oogenblik afwezig was. Woensdagavond is, tarwijl de bewoners afwezig waren, ver moedelijk doornat een kachel te fel brandde, brand uitgebroken in den boekwinkel van C. v. P. aan den Putschen Bocht te Rotterdam. De vlammen vonden in het licht brandbare materiaal gretig voedsel. Nader verneemt de N. R Crt. dat aan den boekhandel van den heer P. een leesbibliotheek met ongeveer 5000 boeken was ver bonden. Deze boeken zijn alle in vlammen opgegaan, slechts enkele verkoolde exemplaren waren er over. Door gas bedwelmd. De oenedenburen in het gezin van L. teZutphen, waarschuw den Zondagavond de politie' om dat het bij L. den beeleu dag zoo stil was geweest, wat zij zeer vreemd vonden en waarom zij aan een ongeluk dachten. De politie vond de bewoners, man en vrouw, bewusteloos in bed. Een gaskraan stond open en er hing een benauwde lucht in huis. Om de menschen langs de steile trap naar beneden te krij gen, werd ae hulp van de brand weer ingeroepen. Een brand wacht heeft de beide patiënten op den mg naar beneden gedra gen. Daarna werden man en vrouw uaar het ziekenhuis ver voerd, waar zij eenige uren later bijkwamen. Het dochtertje van vier maan den kwam er goed af. De zoon onschuldig Naar men zich zal herinneren werd dezer dagen ingebroken bij den gemeenteontvanger van Vlij men en een bedrag van 3400 ontvreemd. Zooals bekend, werd de zoon van den ontvanger als verdachte van dezen diefstal ge arresteerd. Thans verneemt het „D. v. N.-Br.*, dat uit het onderzoek zou zyn gebleken, dat de zoon niets met dezen diefstal heeft uit te staan. Een doorslaand argument. Voor de rechtbank te Chicago stond dezer dagen een dame te recht, die ervan beschuldigd werd haar man vergiftigd te hebben. Op de tafel voor de rechters stond een fleschje met vloeistof, dat men in de woning van de beklaagde gevonden had en waar mee de overledene vergiftigd zou zyn. Toen de verdediger bezig was met zijn gloedvol pleidooi, waar in hij de onschuld der vrouw bepleitte, verliet hij plotseling zyn plaats, liep naar de tafel, waar het fleschje stond en dronk het tot groofe ontsteltenis van alle aanwezigen tot den bodem toe leeg. Daarna sprak de advocaat nog een half uur door, zonder eenig symptoom van vergiftigiag te vertoonen. De jury, overtuigd door dit argument, sprak de be klaagde vrij. Slechte controle. De Dortmunder postdirecteur Höhner is, na zich aan ver duistering van een bedrag van 82 OOOrijksmark te hebben schul dig gemaakt, verdwenen. Eenige jaren geleden werd bij aveneens voor een dergelyk feit gear resteerd, doch moest wegens ge brek aan bewijs worden vrijge sproken. Te Berlijn werd een auto door den chauffeur per ongeluk in volle vaart hel trottoir opge stuurd, waar twee personen wer den gegrepen en omvergeworpen. Zij liepen ernstige verwondingen op. Eén hunner, een 52-jarige arbeider, moest onmiddellijk in liet ziekenhuis geopereerd worden, doch overleed spoedig aan de gevolgen van het ongeluk üe andere een winkelmeisje, werd eveneens naar het ziekenhuis vervoerd. De politie heeft vastgesteld, dat de schuld van het ongeluk bij den chauffeur ligt, die door te snel rijden de macht over zijn stuur verloor. De verraderlijke goudvink. De Siciliaansche, te Parijs woon achtige fluitist Pinetti had onder meer een zilveren fluit. Dit instru ment had wel is waar slechts de waarde van het metaal, want de G was valsch, maar niettemin was Pinetti trotsch op dit bezit, en hoogelyk ontdaan toen de fluit plotseling verdwenen bleek. Alle Dasporingeu bleien vruchteloos en Pinetti begon zich langzamer hand over zijn verlies te troos ten. Onlangs bezocht de musicus, zoo meldt men uit Parijs aan de „Daily Telegraph", een collega landgenoot, Florentino, met wien bij jaren had samengewoond. Op de kamer vaD Florentio hing een kooitje meteen lustig kwin- kcleerende goudvink, die echter telkens één noot valsch floot, de G. Pinetti vond dit hoogst opmer kelijk en informeerde belangstel lend, waarom het vogeltje juist dien eenen toon maar niet de baas kon worden. Al ras viei Florentino door de mand. Hij bekende de fluit te hebben ge stolen. Eerst had hij het instru ment beleend, maar het later weer ingelost om zijn vinkje te leeren zingen. Pinetti was evenwel grootmoe dig. Hij zag van een vervolging af. Te Cronulla by Sidney was een 15-jarige jongen, Mervyn Allom Dinsdag in diep water aan het zwemmen, toen hy plotseliDg door een 12 voet grooten haai werd aangevallen. Een 18-jarige kameraad Stanly Gibbs, die het gevaar zag waarin M. verkeerde, kwam hem te hulp, maar alvorens bij iets kou uitrichten, had de haai het linkerbeen van den ongelukkige opengereten, en ruggelings aan vallend afschuwelijke verwon dingen aan den knaap toege bracht, G. wist hem tenslotte te bereiken en hem met een hand vasthoudend, trachtte hy met de andere en met zyn voeten het ondier op een afstand te houden. Tweemaal gelukte zulks, maar de haai hernieuwde zün aanval, en het water werd rood gekleurd van bloed. Op het hulpgeroep snelden meerderen toe en het gelukte eindelijk G. en A. aan den oever te krijgen. Deze laatste was bewusteloos en stierf op weg naar het ziekenhuis. In een reizend beestenspel te Béziers in Zuid-Frankrijk ver toonde een Britsch-Indiër daar staaltjes van hoogeachoolrijders- kunst, toen opeens zyn paard schrok, «ver een omheining sprong en met zijn berijder rakelings langs de kooien der wilde dieren schuurde en viel. Twee leeuwen wisten het paard in het voorbijgaan de klauwen in den flank te slaan en in het volgende oogenblik sloegen de monsters hun tanden ook in het been en in den schouder van den Indiër. Het been werd hem geheel atgebeten, zijn schouder werd verbrijzeld. Het paard bleef op de plaats dood. Theaterbrand te Montreal. Ongeveer honderd personen zijn om het leven gekomen bij een brand, die het Laurier theater te Montreal verwoestte. Nader meldt men daaromtrent: Het theater was gevuld met ongeveer 1200 personen, waar van een groot gedeelte kinderen en jonge menschen. Op de alarmkreet „brand" ontstond in het theater een paniek. Het publiek vluchtte, waarbij door het gewicht vau de opdringende menschen een trap instortte. De kinderen werden onder den voet geloopen en door het omstorten van de trap werd de paniek vergroot. Zij die zich erop be vonden, of onmiddellijk volgden, konden Diet meer uit het gebouw komen. Zij stikten ot kwamen in de vlammen om. Spoedig na het uitbreken van den brand kwamen de brand weer en de politie ter plaatse. Aan blu3schen viel evenwel niet meer te denken. Het heel thea tergebouw, dat in een der ar beiderswijken van Montreal stond, is uitgebrand. Het aantal dooden bedraagt meer dan hon derd men spreekt zelf van hon derd veertig tot honderd vijltig. Tot nu toe ziju 75 lijken gebor gen. Het aantal gewonden is eveneens zeer groot. De gewon den werden naar het hospitaal overgebracht. Het zyn bijna uitsluitend kinderen. Een klokkenmaker te Gos- lar (Hannover) heett, na een geduldwerk van twee jaar een zes voet hooge klok gemaakt van stroo. Niet stechts de mantel en 'de gewichten, maar ook de slinger, de wijzerplaat en de wijzers zijn uit stroo vervaardigd het uurwerk natuurlijk niet. Verzekerd wordt dat de klok buitengewoon zuiver loopt. Teleur gesteld. Ergens in het groote Britsche wereldryk veroorloofde zich een eierpakstertje de aardigheid, een ei, dat zij juist voor verzending over den oceaan in gereedheid bracht, van het volgend opschrift te voorzien „Ik ga door voor het fietste en knapste meisje uit de streek en ben bereid met den man, in wiens handen dit ei komt, te trouwen"- En daaron der naam en adres. Het toeval wilde nu, dat het bewuste ei bij eeD Londensch vrijgezel terecht kwam. Roman tisch en iatlistisch als de En- gelschman by al zyn nuchter heid nu eenmaal is, zotte hij het apparaat in beweging cm de schoone eierpakster te kunnen uitnoodigen tot inlossing van haar belofte. Het antwoord bleet niet lang uit. Het luidde: „Gaarne zou ik woord hebben geCcuden. Maar in dien tusschentijd ben ik reeds getrouwd en ik ben thans moeder van drie kinderen". Wisselkoersen. Brussel 6,957s- Parijs 9.92 Londen 12,1316/l6 New York 2,49»/4 Geboren dochter van A. P. ESSELBRUGGE en J. F. N. ESSELBRUGGE- Blankert. Axel, 9 Jan. 1927. Heden overleed plot seling onze geliefde Behuwd zuster en Tante Mej. JANNA MARIA DE PUTTER, in den ouderdom van 81 jaar en 13 dagen. Het getuigenis welk zij gaf in maar leven geeft ons de zekerheid dat haar heen gaan Vrede was met haar Heiland. Namens de Familie, Wed. P. DE PUTTER. Axel, 7 januari 1927. Voor de betoonde deelneming bij het overlijden van onze Geliefde Echt- genoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, CATHARINA DE KLERK, betuigen wij onzen liarteiyken dank.. Namens allen, D. F. VAN CADSAND. Axel, Januari 1927. leder die iets te vor deren heeft van-, of verschuldigd is aan de nalaten schap van wijlen den Heer J. VAN HOEVE, overleden te Axel, ge lieve vóór 14 Januari a.s. opgave of betaling te doen ten huize van L. VAN HOEVE Jz., Nieuwendijk te Axel. Aan belanghebbenden wordt me degedeeld, dat de Bibliotheek te Kijkuit geopend is eiken Za terdag van half 3 tot half 4 in het ZONDAGSCHOOLLOKAAL. HET BESTUUR. Aanbevelend, Axel. De Notaris H. A. VAN DAL- SUM te Hulst zal op Woensdag 12 Jannari 1927, voor den heer A. VERSLU1JS te Hulst, wegens vertrek, om contant geld, publiek verkoopen 1. Om tien uur, bij Cam. de Coninck, Markt, Axel 2. Om twee uur, bij Hotel De Vrieze, Markt, Ter Neuzen Brieven onder no. 25 aan het Bureau van dit blad. P. S. Borg beschikbaar. en verdere Heeren-mode-artikelen. AANBEVELEND, genezen UW HOEST en VERKOUDHEID IBij Apoth. en Pro gisten.

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3