Schilder Behanger, reuze koopjes A. Kolfer. Des Avonds PUKOL Opruiming A. KOLFER, te Ingezonden Stukken Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Aangifte van Hengsten. EMIGRATIE. Ad verten tien. Deze week Bod gevraagd voor zeven Aandeelen Voor zoo'n lage prijs is u nog nooit een mooie Japon aangeboden ais thans bij schade ondervond van de firma Grundberg en ProDjansky. Dins dagavond zou die onbekende bem den weg naar bet kantoor heb ben gewezen en den ijzeren staaf hebbeu gegeven. De bediende is er, dank zij zijn baardos, met een flinken buil afgekomen. Van tooneelspeler lot dominee. Reeds gedurende eenigen tyd bewoog zich langs de buizen in de Residentie een eenvoudig, net uitziend man,de gewezen tooneel speler V. Hier en daar belde bij aan en gaf dan voor, uit Eindhoven te komen om geld in te zameleD, ten einde Christelijke lectuur te verspreiden onder arbeiders aldaar. Het was met dit beroep echter geen botertje tot den boom en zoo besloot V. aan zyn persoon wat meer res pect bij te zetten. Hy diende zich aan bij M. de N. te Scheve- ningen als dominé V. uit Eind hoven en liet eenige velletjes Christelijke lectuur zien. Hy ontving 2 gulden, die hy hard noodig had voor zyn eigen onderhoud. Later hoorde de heer De N., dat hy er in ge- loopen was en zoo kwam „domi né V." thans voor de rechtbank. De Officier wees er op, dat men hier te doen heeft met een ontwikkeld man, een tooneel speler, die dus heel goed weet het verschil tusschen schijn en werkelijkheid, en eiscbte 14 dagen gevangenisstraf. Een gevsarltyke buurman. In Amsterdam kwam een kei ner tot de ontdekking, dat op zijn slaapkamer door de ruiten was geschoten, terwijl zijn vrouw reeds te bed lag. Deze had wel een knal gehoord, doch vermoed de, dat er iets van de wand was gevallen en toen ze haar man waarschuwde, zag deze niets, maar voelde op zyn bedkussen een hard voorwerp, dat een revolverkogel bleek te zijn. De politie werd in kennis ge steld met het geval en vond den dader in een van de achterburen, die naar de „Tel." vernam, zijn revolver schoonmaakte, waarby een drietal schoten vielen. Een rare beweging om dat 's nachts te doen. Een brutale dief. Men schrijft uit Madioen aan de „Loc" Maandagmorgen, ougeveer om half drie kwam een brutale in breker op het erf van onze stad genoot, den schoolopziener van Madioen. Geen kans ziende om in het hoofdgebouw te komen, trad de man een van de bediendenka mers binnen, waar twee vrou welijke bedienden, moeder en dochter, sliepen. De dief nam het koffertje van de jongste be diende mee en wilde weggaan, doch de vrouw werd wakker, liep den dief achterna en kreeg hulp van de moeder. Er ontstond een gevecht tus schen de twee vrouwen en den dief. De man was gewapend met een scherp mes, waarmee hy de jonge vrouw een vyftal steekwonden toediende. De oude vrouw kreeg ook een steek in de linkerborst. De dief vluchtte en ontmoette onderweg een man- nelyken bediende, die hem wilde tegenhouden. Ook deze werd door den dief gestoken. De Btaljongen en de zoon van den schoolopziener kwamen den bediende te hulp. De zoon gaf den onverlaat ettelijke slagen met de palang pintoe, doch de dief zag kans door een achter deur te ontsnappen, achtervolgd door den stalknecht. In den tuin gekomen staakte deze de vervol ging. Door bloedverlies stierf de jonge vrouw spoedig. Bij nader onderzoek werd de koffer teruggevonden. De ge wonden werden naar het hospi taal vervoerd. Chèque vermist. Door de directie der Gelder- sche Credietvereeniging te Win terswijk is voor circa 14 dagen een bedrag van f 21000 naar Berlijn gezonden. Dit geld is echter niet ter plantte aange komen, zoodat van de vermissing aangifte is gedaan bij de politie. Ondertusschen wordt een onder zoek ingesteld of de zending inderdaad is zoek geraakt. Door een auto doodgereden. Te Bergambacnt is de weduwe A. v. KuilVonk, die met pe troleum ventte, op den Lekdijk door een auto van een vracht rijder aangereden. Vermoedelijk beeft de vrouw door het verblindende licht van een op den weg staande melk- auto den vrachtwagen niet zien naderen. In ernstigen toestand werd zij naar haar woning vervoerd, waar zij overleed. Dezer dagen is in een der leemputten te Winterswijk een rijwiel gevonden, dat afkomstig bleek te zijn van dep 24-jarigen B., die korten tyd geleden de ouderlyke woning verlaten heeft en daar tot op heden niet was teruggekeerd. De politie stelde naar aanleiding van deze vondst een onderzoek in en haalde het lijk van B. uit een der kuilen op. Het staat nog niet vast of hier een ongeluk heeft plaats gehad, of dat B. zich in een vlaag van waanzin van het leven heeft beroofd. Opgepast. Door een achteloos weggewor pen sigaret is Woensdagnacht te Amsterdam een kruidenierswin kel met achterhuis geheel uit gebrand. De bewoners konden nog in tyds vluchten. - Ontzettend,. In Deutsch Libau heeft een wever eerst zijn echtgenoote ver moord, toen zijn lö-jarigen zoon geworgd, een 17-jarigen zoon doodgeschoten en tot slot zich zelf opgehangen. Terwijl de waanzinnige reeds hing, heeft hij door een revolverschot een snel ler eind aan zyu leven gemaakt. moet men voor het verkrijgen en behouden van een zachte en fraaie huid, de handen en het gelaat inwrijven met een weinig Doos 30, Tube 80 et. Zou dat mogelijk zyn In Beieren wordt een bierboy cot voorbereid. De verontwaar diging over de op 1 Januari ingegane verhooging der bier- prijzen is zoo groot, dat het Algemeen Verbond van Vakver- eenigingen, atd. München, er bij zijn leden op aandringt tegen deze verhoogde prijzen geen b er meer te drinken. Ook de burger lijke partijen in BeiereD maken propaganda voor een verbruikers staking. Men hoopt op deze wyze de brouweryen te dwingen, de prijzen weer te reduceeren. Griep in Zwitserland. Ook in Zwitserland heerscht op het oegenblik een influenza- epidemie. Alleen in Gecève wordt het aantal gevallen op 28.000 geraamd. Mislukte smokkelarij De New-Yorksche douane be ambten hebben Zondag een goeden slag geslagen. Zij ont dekten diamanten ter waarde van 25.000 pond sterling (300.000 gulden), die verborgen waren in de sokken van een matroos op een Belgisch schip, dat dien ochtend uit Antwerpen was binnengekomen. De douane autoriteiten verklaarden, dat er alle reden is om aan te neme», dat er een organisatie bestaat met hoofdkwartieren in Europa, welke tracht om door middel van personeel op schepen uit Belgische havens juweelen in Amerika binnen te smokkelen. Gestrand. Niet ver van Libau is in een sneeuwstorm een Duitsch stoom schip van 500 ton, dat ook passa giers aan boord bad, gestrand. Er werden noodsignalen gege ven, waarop reddingsbooten van de kuststations zyn uitgezonden, doch deze konden het schip niet bereiken. Waar men al niet toe komt. Een krankzinnige 38-jarige oud- zeeman, Charles Newman ge naamd, woonachtig in Brixton Hill te Londen, is op een blok huizen geklommen, waar bij zes tig 8choorsteenpotten verbrijzelde en politieagenten, brandweerlie den en een menigte van ver scheidene honderden vijf uren lang bezig hield. Men kon hem slechts vangen, nadat hij zich met een stef n bewusteloos had geslagen. Dynamieton%plr>ffing. Te Grangesberg iu Zweden is het depót van een dynamiet- fabriek waarin 1200 KG. dyna miet lag opgeslagen, in de lucht gevlogen. Tengevolge van de geweldige ontploffing werden de voornaamste gebouwen ver nield, terwijl in den geheelen omtrek de ruiten sprongen. Dat er geen meuschenlevens te be treuren zyn geweest, is slechts te danken aan het feit, dat in verband met de feestdagen geen arbeiders aanwezig waren. Over de oorzaak der ontploffing be staat nog geen zekerheid, doch het is niet onmogelijk,, dat zij door zelfontbranding is ontstaan. De thans verwoeste huizen waren pas onlangs herbouwd, nadat in Mei van het vorige jaar een dergelijke ontploffing ook reeds groote verwoestingen had aan gericht. Mijnheer de Redacteur. Mag ik even een antwoord op het ingezonden stukje van Dinsdag j.l., voorkomend in uw krant? (Het waait). En (hij) ging op onder zoek uit (het stormt). En het bleek dat er van loonsverlaging met Kerstdag geen sprake is geweest (het regent). Dus (hij) schrijft zelf dat er in mijn) stukje van 24 December geen woord van loonsverlaging met Kerstdag is gesproken (het stortregent). En (hij) vergunde (zich) (mij) in le deelen bij de lasterpartij (het wordt modderig). Hij spreekt niet tegen dat er (twee lieden) voor rond loopen om te vragen aan de boerendoet ge er aan mee (wat er wel staat) (en waar het alleen over gaat) (het begint te vriezen). En hij schrijft het (namens) de mede arbeiders (het wordt glad onder da voel). Zij het nu (mij) vergund le vragen: zijn die medi (arbeider?) de (leden) en is (hij) de (leider; van de lasterpartij [Ik] wordt nog geen lid, [ik] zal het nog eens afzien. Dankend voor de plaatsruimte, teeken ik WEER NIKS AAN TE DOEN. Van 1 31 December 1926. AXEL Huwelijks aangiften. 2. David Luteyu, 25 j., jm. en Catharina de Regt, 22 jv jd lü. Petrus Johannes de Witte, 36 j., weduwn. eu FloreDtina Segbers, 32 j., wed. 23 Adriaan Schieman, 21 j., jm. en Geertrui Dieleman, 18 j., jd. Huwelyks-vcltrekkingen. 2. Petrus Alpbousus van Grembergbe, 25 j jm. en Alida Hortense vao de Vijver, 21 j., jd. Jan Cornells de Kraker, 26 j., jm. en Pieter- nella Haak, 25 j., jd. 16 David Luteijn, 25 j., jm. en Catharina de Regt, 22 j., jd. 23. Petrus Johannes de Witte, 36 j., weduwn. en Florentina Segbers, 32 jwed. Geboorten. 3 Pieter Leenden, z. van Bernardus Petrus van der Burg en FranciDa Geeitruida Ver- couteren. 4. Frans Reinier, z. van Charel Johannes Dieleman tu Cutbarioa Geertrui Overdulve. 5. Pieter George, z. van Frarfos Pieter Schutz eD Dina Guequierie. 15. Joseph, z, van Anna Maria de Kerf. 16. Anna Poulina Andrea, d. van Aloysius van Goethem te Bertha Rosina Biddelo. 19 Jo hannes Cornells, z. van Pieter Deij en Maria Verscbelling. 22. Detora Krina, d. van Pieter Leenden Marys en Neeltje van Luyk. 24 Simon, z. van Jozias Lourens eu Johanna Catharina Oppeneer. 26. Joannes Pieter Geertrudes, z. van Theophilus AmaDdus van Hecke en Cornelia Johanna van Engelen. 28. Jacobus Willem, z. van Willem Mattheus Dieleman en Jacomiua Dekker. 31. Cornells Hendrik, z vaü Daniël van Tatenhove en Suzanna Cornelia Goossen, Stnon BenjamiD, z. van Pieter Benjamin van Hoeve cd Elizabeth van Fraaijenhove. Overlijden. 4. Janna Maria de Putter, 84 j., wed. van Jan Die leman. 19. CathariDa de Klerk, 55 j., echtg. van Daniël Fracpois van Cadsand. 23 Wilhelmma Crokké, 89 j wed. van Pieter Ftorusseu. 30. Lauiberlus Jonk man, 69 j., echtg. van Krioa van Aalst. 31. Frarpois Meijer, 69 j weduwn. van Adriana Sol. Mari- nns IJzebaait, 77 j., weduwn. van Cornelia den Hamer. Van 130 November 1926. WESTDORPE. Huwelijks -voltrek king. 18. Florimondus Willems (van Zuiddorpe), 24 j., jm. en Maria Celina Vermandei, 21 j jd. Geboorten. 8. Agnes Coieta, d. van Leonie Maurice van Waes en Joanna Maria van Acker. 10. Leon Karei Julien, z. van Raymondus Alfred Angelus van Himschoot en Valentina Eugenia Maria IJsebaert. 20. M.rrie Thérèse, d. van Frits Anioine Hendrikse en Juliana Adriana Maria Verpalen (geboren te Breda). 24. Roger Alfred, z. van Isi- dorus Aloijsius Hemelsoet en Mathilda Adolphina Prudentia Kindt. 26. Albert Alphons, z. van Cyrillus D'hert en Maria Mai'dalena Lammens. Overlijden. 24. Francisca De Meule- naere, 90 j., wed. van Angelus van Hecke. HOEK Huwelijks-voltrekking. 18 Pieter Hofman, 23 j., jm. en Elizabeth Buijze, 23 j jd. Geboorten. 4. Catharina, d. van Jacob Jansen en Janneke Maas. 17. Willem Pieter, z. van Martinas Wieland en Catharina van Es. 22. Jantje Franpoise, d. van Thomas Meertens en Trientje Snakenborg. 23. Corneiis Johannes, z. van P.eter de Witte en Rosalie Fran- poise Riddering. Overlijden 20. Levina van Alten, 82 j., wed. van Pieter de Witte, 21. Janna Verheijkc, 81 j., wed. van Corne iis Drabbe. STOPPELDIJK Huwelijks -voltrek kingen. 4. Petrus Alphonsus Vink, 21 j, jm. en Anna Maria van ckr Veeken, 22 j., jd. Geboorten. 2 Allegonda Louisa, d. van Alphonsus Herman en Maria Cor nelia Dobbelaar. 11. Thérèsia Maria, d. van Jan Francies Baart en Mana Louisa d'Hont. 15. Joseph, z. van Jan Francies de Poorteren Mathilda Vioen. 25. George Petrus Charles, z. van Petrus Mattheus Gerulphus de Rijk en Prudence Marie Louisa Castcnmilier. 26. Petrus Augustinus, z. van Gustaaf Eduardus Kindt en Anna Elisabeth de Smet. SAS VAN GENT. Huwelijks-vol trekking. 23 Ferdinandus Julius de Wagenaere, 28 j., jm. en Maria Louisa Schetter, 22 j., jd. Geboorten. 4. Willy Ltvinus, z. van Franciscus L. van Hulle en Bertha M. Willaert, 9. Marie Théièse, d. vanjc- sephus F. C. Verbiest en Coieta E. van Leemput (woonpl. Koewacht.) 13. Polydor César, z. van Alfred J. Bock- stael en Eiiza S. Bruggeman. 24. Adrianus Casper, z. van Arie Walbroek en Francina J. van Hese. 28. Alphon sus, z. van Carnillus Beaurain en Maria P. van den Berghe. OVERSLAG Geboorten. 31. Ga- Friëlie Maria, d. van Josephus Fr. de Cock en Amanda Apers. 10. Alice Nathalia Theophilus, d, van Leon Uyttendaele en Emma van Damme. De Burgemeester van AXEL noodigt, ingevolge artikel 23 der Paardenwet van 1918 (Staatsblad No. 419) eigenaars of houders van een tweejarigen of ouderen hengst uit om hiervan vóór 1 Februari a s. aangifte te doen ter Secretarie dezer Gemeente. De BURGEMEESTER van AXEL maakt bekend, dat de heer A. P. LE FEBER als Boekhouder der Gasfabriek op 3 Januari 1927 in functie is getreden. Voorloopig is het kantoor ten gemeentehuize geopend van 9-12 uur voormiddags. De BURGEMEESTER van AXEL brengt ter openbare kennis, dat de Rijksdienst der Werkloosheids verzekering en Arbeidsbemidde ling, in samenwerking met de Emigratie Centrale Holland, be langhebbenden in de eerste plaats landarbeiders, die voor emigratie in aanmerking konten in de gelegenheid wenschen te stellen, om inlichtingen te ontvangen over werkgelegenheid in het Buitenland en in het bij zonder CANADA, op Donderdag 13 Januari e k., des namiddags van 1—3 uur ten Gemeentehuize alhier. "Wisselkoersen. Brussel 6,952/l0. Parijs 9.88]/2 Londen 12,13. New-York 2,49s/* Heden overleed le Krabbendijke na een lang durig lijden, zacht en kalm, enze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer COIINELIS PIETER GAST, weduwnaar van Catharina de Visser, in den ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam, G. J. GAST. Middelburg, 4 Jan. 1927. Koepoortstraat 31. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartciyken dank voor de deel neming ons betoond bij het over lijden van onzen geliefden Echtge noot, zorgzamen Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer LAMBERTUS JONKMAN, en inzonderheid aan den chef en het dienstpersoneel der Spoor weg-Maatschappij Mechelen—Ter Neuzen. Wed. JONKMAN-v. Aalst, K nderen, Behuwd- en Kleinkinderen. ilËSÉfc*8 Mr> en Mevrouw P. DIELEMAN Magen dans wenschen, onder dankbe- tuiging voor de vele ontvangen gelukwenschen, wederkeerig ieder Gods besten gegen in 1927 toe. ÏÊËÊsr* Voor de gelukwen- schen op 1 dezer ont vangen zeggen wij harteiykdank. De Heer en Mevrouw OGGEL- SiJPKENS. Axel, 4 Jan. 1927. De ondergeteekende maakt bekend, dat hij zich vanaf 1 Aug. 1926 heeft ge vestigd als en houdt zich beleefd aanbevolen voor alle voorkomende werken, zoowel in als buiten de Gemeente. Daarbij wenscht hij en zijn vrouw alle ingezetenen van Axel en omstreken een Gelukkig Nieuwjaar. H. G. H. ZEEVEN— VAN WuiJCKHUISE, Julianastraat E 145, AXEL. a 09 CD i n - bij in de COöP. SUIKERFABRIEK te Sas van Gent. Aanbiedingen onder motto „Coöperatief' bij de Uitgeefster van de Ter Neuzensche Courant vóór 14 Januari a s.

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3