Artikelen. Attentie. Passe-avants voor rijwielen Het Café „De Weegbrug" Dinsdag den 18 Januari 1927, Vrijdag den 14 Januari 1927, De Gebouwen Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken EMIGRATIE. Advertentiën. Geëmailleerde Gegalvaniseerde Aluminium G. P, Maanden Van heden af verkrijgbaar: a 70 cent. Schelleman-Begijn, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. met Stalling en Tuin Openbare Verkooping. EENIG HUISRAAD. weer manskieeren aan om de in krijg opgedane ervaringen als praktiseerend geneesheer aan te wenden. Tenslotte leerde ze een rijke weduwe in een dorp bij Radomsko kennen, die ze be sloot te huwen. Maar het geluk der minnenden was slechts van korten duur. Een week voor het huwelijk stiert de weduwe en liet haar ver looide haar gebeele vermogen na. f9000 verdwenen. Te Hengelo hebben inbrekers zich door het inslaan van een ruit toegang weten te verschaf fen tot de juwelierszaak van den heer Boumau. Er is voor een bedrag van pl.m. 9000 ont vreemd. Een slecht begin. Op Nieuwjaarsavond ontstond te Den Haag tussciien 2 broeders, die zich in een café bedronken hadden, ruzie, zoodat ze band- gemeen werden. Doordat ande ren uit het café zich ermee be moeiden, ontstond een formeele vechtpartij, waarbij de jongste der broeders een bierflesch op zijn hoofd kreeg en naar het ziekenhuis moest. Hun moeder zag de ruzie aan van uit een bovenwoning en haastte zich naar beneden, om tusschen beide te komen. Ze viel echter van de trap en bleef stervend liggen. Toen later eenige personen de trap op kwameo, vonden ze het lijk van de 53-jarige vrouw ineen bloed plas liggen. Gtezinsmoord in Litauen. Luidens berichten uit Kowno hebben op Oudejaarsavond roo- vers een gezin van zes personen in het dorp Biaudschius vermoord. Nadat de bandieten in den nacht de woning waren binnengedrongen en den 72-jarigen boer en zijn vrouw hadden doodgeschoten, sneden zij de vier kinderen de keel af. Vervolgens staken zij het huis in brand en namen daarna de vlucht. De buren, die onmid dellijk toesnelden konden slechts de lijken uit het brandende huis redden. Bekwame vaklui. In de Harrodsmagazijnen in het Zuid-Westen van Londen heett eeD zeer brutale inbraak plaats gehad. Juweelen ter waar de van 10.000 pond sterling worden vermist en tot nu toe is van de daders geen spoor ont dekt. Aan de inbraak hebben minstens drie personen deelge nomen. Hat schijnt dat zij zich hebben laten insiuiten en dat zy kort voer het sluitingsuur op Woensdagavond het gebouw zijD binnengekomen. Zij hebben bijna twaalf uur in het gebouw ver toefd, in welken tijd zij veertien deuren en twaalf stevigejuwee len-kasten hebben opengebroken. Minstens tweeduizend juweelen hebben zij meegenomen in vier gestolen koffers. In de meubel- afdeeling hebben zij zich boven dien, zittende op een divan, te goed gedaan aan gestolen truit. Om het gebouw te verlaten hebben zij twee ton meubelen verplaatst om een geheime deur te bereiken. Met de buit ont snapten zij in een gereedstaanden auto onder de oogen van een politieagent. Kleine driftkop. Een zevenjarige scholier, in Weenen, die met Kerstmis een bouwdoos had gekregen, werd, toen een tienjarig neetje enkele steenen wilde wegnemen, zoo driftig, dat hij een groot keu kenmes nam en met zooveel kracht zyn kameraadje in den buik stak, dat deze levensge vaarlijk werd gewond. - Hoe dames een japon koopen. Nadat een vrouwelijk lid van den gemeenteraad van Westmin- ter, gedurende een betoog, de vraag had gesteld, of een vrouw een japon in tien minuten tijd kon koopen, is een redacteur van de Daily Mail er op uit gegaan om zoo mogelijk een antwoord op deze vraag te vin den. Na bezoeken aan tal van modezaken in het West End van Londen, kwam hy op zyn kantoor terug en schreef als zyn conclusie neer, dat geen vrouw daartoe in staat is, In een inrichting zaten zes dames met het oprechte voor nemen tot koopen. Prachtige creaties werden hun door man nequins vertoond. Zij zaten en keken. In een half uur tijd in specteerden drie der klanten elk vier japonnen, de vierde be studeerde er zes, de overige twee elk acht. De eigenaaar van deze selecte zaak lichtte den journalist in Het zal nog wel een tijdje duren. Het gaat nooit zoo vlug. Het is niets ongewoons, dat de dames hier uren lang zitten voor zij een keus doen. Gisteren kwam er nog een om half elf hier binnen en het had twee uur geslagen, voor zij verdween Je kunt onmogelijk verwachten van een vrouw, dat zij in 10 minuten tijd een japon kiest. Ik heb dit tenminste nog nooit zien gebeuren. Id een anderen winkel woonde de journalist het kiezen van een japon in 25 minuten bij en hij maakt er speciaal melding van als een zeer bijzonder geval. Toen hij later een goeckooperen winkel bezocht en tot zijn vreug de opmerkte, dat althans drie van de tientallen vrouwen niet langer noodig hadden dan 20 minuten, was bij teleurgesteld, te vernemen, dat de eigenares de drie dames wel kende, want zij waren ,in bet vak". Ongeluk in de Alpen. Bij den Arlberg, jen bergpas tusschen de Allgauer en Rhatische Alpen, zijn twee toeristen-gezel schappen door zware lawines overvallen en medegesleurd. Vier dooden en drie zwaar gewonden konden worden ge borgen de overige drie slacht offers zijn nog niet gevonden. Men heeft de hoop opgegeven, hen nog, levend te vinden. Aardschokken te Biarritz. Vrijdag is te Biarritz opnieuw een lichte aardbeving waarge nomen. In eenige wijken van de stad vielen in de huizen de schilderijen van de muren en geraakte het meubilair van zijn plaats. Brand te Rouasn In den ochtend van Oudejaars dag heeft een brand, die 4 uur duurde, het stadhuis van Rouaan voor een groot deel verwoest. Verscheidene gemeentediensien zijn gestoord, een groot deel van het archief is verbrand, evenais het dak van het gebouw. Ook is men 'bang voor het instorten van de plafonds. Bij het blus- schingswerk zijn verscheidene brandweerlieden gewond. Volgens het jaarrapport van den geneeskundigen1 dienst van het.Graafschap Londen woonden in 1841 in Londen 70000 men- schen van boven de 65 jaarin 1921 was dit cijfer bijna tot 250000 gegroeid. De sterfte aan kanker per 1000 levenden neemt nog toe maar de toename onder vrouwen gaat minder snel dan vroeger, terwijl voor leeftijden onder 65 j. het sterftecijfer als ge heel is gedaald De gezondheidstoestand der Londensche schoolkinderen is toegenomen waren verleden jaar nog bij onderzoek slechts 6.3 per cent ondervoed, in 1913 was dit percentage 12,8. De langdurige werkloosheid heeft weinig effect gehad op de voeding der kinde ren in 1925 (het jaar waarover liet rapport loopt). Voor nerveuze kinderen, vaak van welgestelde gezinnen, die voedsel "genoeg krijgen maar alle kenmerken van ondervoeding dragen omdat zij geestelijk en lichamelijk abnor maal actief zijn, een activiteit waartegen hun physiek niet is opgewassen, beveelt het rapport langen slaap en herhaaleeiijk ver blijf in de rust van het platteland aan. Extra voedsel helpt dit soort kind niet. Het rapport stelt voorts vast dat de jonge vrouwen van heden er zoowel in gestalte als gezond heid zeer op vooruit zijn gegaan. Het schrijft het toe aan de ver dwijning van kledingstukken, die den bloedsomloop belemmerden. Het sluiten van scholen, als middel om besmettelijke ziekten in haar verspreiding te stuiten, wordt in Londen sinds lang niet meer toegepast. De opvatting is dat schoolbezoek in de steden een onbelangrijke factor is bij het verspreiden van besmetting. Erwten f 17,— a f 20,—. Paarden- boonen f—af Duiven- boonen f 13,- a f 14,—Bruine- boonen f 15,a f 17,—. Lijn zaad f 15,af 17,Biauwmaan- zaad f 50,a f 55,—. Groen Vlas f6,— a f8, Gebookt Vlas f9,— a f 10,—. Gezwingeld Vlas f 0,75 a f 0.85. Aardappels f5,a f5,10. Stroo f 19,a f21,Koolzaad f—,af Mosterdzaad f a f Boter f 1,60 a f 1,70 Eieren f7,- af 10,-. HULST, 3 Jan. Graanmarkt. Tarwe f 14,— a'f 14,25. Rogge f 11,— afll ,50 Wintergerst f 11,50 a f 12,—Zomergerst f 11,50 a f 12,—Haver f9,— a f9,25. Erwten f 19,— a f 21,—Paarden- boonen f 13,Af 14,Duiven- boonen f 14,a f 15,Witte boonen f a f Bruine boonen f 13,— a f 14,—. Lijnzaad f 14,— a f 16,—. Aardappels f 4,50 cl f5,Koolzaad f af— Boter f 1,70 a f 1,80 per K.G. Eieren 26 stuks f 2,34. Slachtvee 4. verkocht 2 Varkens 38, ver kocht 24. Aanvoer Eierveiling V. P. Z. 5000 stuks, f 6,90 per 100 stuks. "Wisselkoersen. Brussel 6 96. Parijs 9,89 Londen 12,137s- New-York 2,49s/',, Bekendmakingen. De BURGEMEESTER van AXEL maakt bekend, dat de heer A. P LE FEBER als Boekhouder der Gasfabriek op 3 Januari 1927 in functie is getreden. Voorloopig is het kantoor ten gemeentehuize geopend van 9-12 uur voormiddags. De BURGEMEESTER van AXEL brengt ter openbare kennis, dat de Rijksdienst der Werkloosheids verzekering en Arbeidsbemidde ling, in samenwerking met de Epiigratie Centrale Holland, be langhebbenden in de eerste plaats landarbeiders, die voor emigratie in aanmerking komen in de gelegenheid wenschen te stellen, om inlichtingen te ontvangen over werkgelegenheid in het Buitenland en in het bij zonder CANADA, op Donderdag 13 Januari e k., des namiddags van 13 uur ten üemeentehuize alhier. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van j Zaterdag jl. waren de prijzen i als volgt Tarwe f 14,— h f 14.50. Rc gge f9,— af 10,Wintergerst f 10,50 a f 11,—Zomergerst f 11,— a I f 11,50, Haver f 9,- h f9,50. fjjgggy» De Heer en Mevrouw f BOOGAERT betuigen, onder aanbieding van weder- kecrige gelukwemchen, hun liar- teljjken dank voor de bewijzen van belangstelling bij de wisseling des jaars ontvangen. Met wederkeerigen gelukwonseh, beuan ken de Heer en Mevrouw BOM Meerburg Snarenberg hartelijk voor de ontvangen Nieuwjaars- wenschen. Ds. en Mevr. POST— v. Wijngaarden zeg gen hartelijk dank voor de tal- iijke heilwenschen, en wenschen wederkeerig ;llen vrienden en bekenden met het nieuwe jaar Gods besten zegen. Ds. en Mevr. RUYSCH VAN DUGTEREN zeg gen dank voor de betoonde be langstelling en wenschen weder keerig geluk. Aanbevelend, Agent van de Zuid-Nederland- sche Wielerclub-Federatie Fotograaf, AXEL. De Notaris J. A. Drogmans te Axel, zal ten verzoeke van CH. L. DE COOKER te Westdorpe en de ERVEN zijner overleden vrouw, ter herberge van Raym Kerck- haert te Westdorpe, op des namiddags 1 uur verkoopen De volgende als: Tafels, Stoelen, Kasten, Spiegels, Vloer zeilen, Tapijt, Matten, Kachels, Regulateur, Klokken, Naaimachine, Kleermakerstafel, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, enz. enz. Betaling contant. ONMIDDELLIJK DAARNA: aanhoorigheden en het recht van erfpacht tot 31 December 1934 te Westdorpe, Dorp, kadastraal aldaar bekend sectie C nos. 2506 en 2507, groot 1 Are 39 c.A. Aanvaarding bij de betaling zijnde 1 maand na toewijzing. De Notaris J. A Drogmans te Axel, zal ten verzoeke van CORN. Q. HE1JNSD1JK te Axel, in na te melden café, op des namiddags 2 uur verkoopen te Axel, Nieuwendijk, kadaster sectie G nos. 1948 en 2644, samen groot 5 A. 67 c.A. Te Aanvaarden uiterlijk 12 Maart 1927. Betalen bij de aanvaarding. De Notaris J. A. Drogmans te Axel, zal ten verzoeke van FERDINAND DU1JM, op het nog door hem bewoonde hofje te Koewacht, ,'t Zand, op VRIJDAG! 7 JANUARI 1927, des namiddags 1YS uur verkoopen: 2 Varkens, Geit, 12 Kippen en 1 Haan, Windmolen, Handegge, 2 Ladders, Bascule met gewichten, Kruiwagen, 1000 K.G. Koe- beeten, 500 K.G. Hooi en Stroo, 500 K.G. Aardappelen, partij Mest, Schoppen, Rieken, Vorken, enz. Voorts: Kachel, 6 Stoelen, 2 Tafels, Spie gels, Ledikant, Potten, Pannen, enz. Betaling contant. Onmiddellijk daarna in het café „De Vleeschouwer" te Koewacht, 't Zand ruet het recht van erfpacht op den grond tot 30 April 1949 (eigendom van Wed.. H. D. IJse- baert te St. Nicolaas) alles te Koewacht, 't Zand, kadaster sectie E no. 313, groot 7 A. 80 c.A. Te aanvaarden bij de betaling. Betalen 1 maand na de toe" wijzing. Van 130 November 1926. Zaamslag Huw*lijks-voltr. 25. Pi ei er Ue Jonge, 21 j„ j m en Hebrina Maria Dieleman, 20 j., jd Geboorten. 3. Jan, z. van Chrisfiaan B .reman en Geerirui Klara de Doelder. Adriana Magdalena, d. van Jacobus Marirurs van Baal en Cornelia Riemens. 4. Mechelina Cornelia, d. van Jan Bakker en Adriana Dingetje Bolleman. 9. Johanna Suzanna d. van Anthonie Jansen en Suzanna Johanna va.i der Hooft. 19. Pieter Gilles, z. van Jo hannes Cornelis Missu en Neeltje Adriana Wissel. 29. Magdalena, d van Simon den Deurwaarder en Mag dalena Hamelink. Overlijden, 18. Willem Kiaasscn, 57 j., eclrtg. van Elisabeth Kiaasscn. 20. Cornelis Piatteeuw, 88 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Sara Eli zabeth Hocbé en uit het tweede of laatste huwelijk van Francoise van Kerkvoort. St. Jansteen. Huwelijks-voltr. 5. Aloysius Eduardus Herrewegh, 23 j., jm. en Maria Nathalia van de Velde, 21 j., jd. Gerard Aioijs Therèse de Vos, 21 j. jm. cn Angela Maria Danckaert, 19 j., jd. 12. Alouhius Crombeen, 29 j.", jm. en Dorothea Coleta Blommaert, 21 j„ jd. 26. Al- phonsus Camillus de Brouwer, 21 j., jm. en Angelina van Acker, 24 j., jd. Geboorten. 7. Joseph Aloijsius, z. van Hubertus van Puijenbroek en Maria Mathilda Herrewegh. Charles Augus- tinus, z. van Augustinus Josephus Inghels en Maria Emma de Vos. 15 Maria Coleta Francisca, d. van Edu ardus Josephus Benedictus Weemaes en Anna Maria Eiisa van Overmeir. 22. Maria Clothilde, d. van Anihohius Augustus Poppe en Margarithe van Canrpen. Overlijden, 11. Amelia Baert, 52 j., echig. van Theophiel Frans Mannens. 12. Agnes Janssens, 1 j., d. van Jozef en Louisa Petronella Petsijn. 14. Andries de Maaijer, 81 j., echtg. vau Maria Bogaardt. 18. Anna Catharina de Cock, 87 j., echtg. van Engelbertus David. Graauw. Huwelijks-voltr. 12. Fi- delus Amandus van Geem, 42 j., jm. en Maria Strijdotick, 44 j„ jd. Geboorten. 12. Phelomina Lucia Theresia, d. van Honorius Wilhelmus Dalmijn en Maria Phelomena van den Eeckhout. 15. Cyrilius Josephus, z. van Ludovicus Josephus van Itegem en Maria Cornelia de Nocker. 21. Julma Irma, d, van Johannes Franciscus Steijaert cn Marie Emelie Buijsse. 22. Josephus Franciscus, z. van Bernardus Augustinus de Maaijer en Anna Maria Lowisa Christiaens. Overlijden. 22 Josephus Franciscus de Maaijer, 9 uren, z. van Bernardus Augustinus en Anna Maria Louisa Christiaens. Boschkapelle. Huwelijks-voltr. 24. Franciscus Dominicus de Schepper ''van Stoppeldijk), 32 j jm. en Maria van der Veeken, 32 j jd. Geboorten. 5. Theodorus Florent, z. van Florimondus Leopold Bonn en Angela Maria Rosalia Menu 6. Irma Louisa, d. van Jan Francies de Schepper en Maria Rosalia Johanna de Klerk. 12. Robertus Theodorus, z. van Petrus Jacobus Verbist en Maria Petronella Warrens. 27. Alphonsns Joseph, z. van Correlis lohanues van Weesepoel en Mathilde Picavef. Mijnheer de Redacteur. U wil mij zeker wel in Uw in Axel alom gelezen blad een kleine ruimte afstaan om het volgende aan Uw lezers bekend te maken Toen ik het ingezonden stukje las van „Jan Boezeroen'', heb ik eens on derzocht, wat er van aan was, wat genoemde schrijver beliefde mede te deelen omtrent „Tol en Doorn", en wat bleek Dat van loonsverlaging met Kerstmis geen sprake g e w e e s t i s. Daar de schrijver de politieke partij er bij haalde, zij het mij vergund den schrijver ook in te deelen bij eene partij, en wel bij d e 1 a s t e r p a r t ij. Met dank voor de opname dezer regelen, teeken ik mij, mede namens de arbeiders, G. DEN DEURWAARDER. Axel, 4 Jan. '27. ÏS HI,IC

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 3