Bewogen Huwelijksleren. Limsmi MANCHETKNOOPEN. heerlijke, smakelijke ONTBIJTKOEK. Geel! Piano- ea Orgellessen etobsm. BIJVOEGSEL Zaterdag t Januari 1927. FEUILLETON. Goud, Goud op Zilver en Zilver-niëllé. P. C VAN DELFT. Piano-, Orgel-, Harmonieleer Gebruik steeds onze Axel. Gebr. MARIJS. Albert Standaert Zn. J. C. VINK. VAN DE VAN No. 77. Binnenland. van de Kamer van Koophandel, de heeren de Feyter en Harte, en namens de werklieden-organi saties de heer M. C. Geerts uit Hulst. Deze vergadering was belegd om de werkloosheid onder oogen te zien en als gevolg daarvan, hebben plannen tol bestrijding der werkloosheid een vasteren vorm gekregen. Rechtszaken. De Wegenbelasting aangenomen Gisteren is het wetsontwerp behandeld door de Eerste Kamer en z. h. s. aangenomen. De belasting bedraagt, naar de Tel. meldt, voor een rijwiel met hulpmotor f3, voor een motorrij wiel naar gelang van het gewicht f 10, f20 en f30. Een auto minstens f48 en f6 per 100 Kg. eigen gewicht, in dien zij dient voor minder en f8, indien voor meer dan 7 personen. Voor een motor met zijspan, enz. f 10 meer, voor een vracht auto of tractor f 18 meer tot een maximum van 1200 K G. en f 60 meer tot een maximum van 4000 Kg. en hooger f 90 meer. Ook voor cushion, massieve, rubber of metalen banden aan de wielen wordt resp. 30, 60 en 100 pCt. meer betaald. AXEL, 1 Januari 1927. Woensdagavond werd ten huize van dhr. Herm. Dieleman ten overstaan van notaris Dreg mans verkocht een woonhuis met tuin in de Weststraat alhier, groot 1 are, vroeger bewoond door C. van Alten. Kooper werd dhr. M. van Alten Cz. metselaar, alhier voor f 1300. Bij de aanbesteding van meststoffen door de vereeniging „Ons Belang" te St. Jansteen, werd de levering opgedragen van de ammoniak aan de firma D. J Oggel te Axel ad f 13,35, de super ad f2,47, de Chili ad f 14,25, dt kaiksalpeter ad f 12,07 aan de firma De Ruyter en Co. te Axel en de kalk ad f8,20 aan J. F. de Moor te Hulst. Tot opzichter of technisch- ambtenaar van den Prov. Water staat in Zeeland is door Ged. Staten benoemd de heer J. P. Overbeke te Terneuzen. Naar wij vernemen, heeft te Ter Neuzen een vergadering plaats gehad van de commissie tot werk verruiming in Zeeuwsch Vlaande- ren. Op deze vergadering waren o a. aanwezig de heer Meyer de Vries als vertegenwoordiger van dm Minister van Binnenlandsche Zaken, de heer J. van Rompu namens Ged. Staten, de burge meesters van Ter Neuzen, Graauw en Westdorpe, de secretaris van St. Jansteen, 2 vertegenwoordigers In de zitting vau Dinsdag werd o.a. behandeld de zaak tegen J. G. C. P. 29 j., chauffeur te Hontenisse, werd beklaagd dat het aan zijn schuld te wijten is dat op 4 November j.l. te Hengst dijk gevaar voor het verkeer op den tramweg is ontstaan, d«or niet goed uit te kykeu en de spoorbaan te naderen met zijn automobiel tot M afstand met een snelheid van 30 a 40 K.M. en verder getracht heeft dien over weg over te steken, waardoor hij in botsing is gekomen met de juist aldaar passeereude stoomtram. Eisch ƒ50 b. of 50 d. h. Politierechter te Middelburg. Zitting van 24 Dec. 1926. De volgende zaken werden o.a. behandeld J. de C. 54 j., Sas van Gent verdacht dat hyeen hoeveelheid riet toebehoorende aan F. Ver helst, heeft weggenomen. Uitspraak 25 of 25 d. V. de R. 31 j., bakker Hente nisse (Ter Hoie) beklaagd dat by Hypolitus Bieyenberg heeft mis handeld. Uitspraak 20 of 20 d. Gemengd Nieuws. Auto-ongeluk te Vlissingen. De 33-jarige handelaar id schilderbenoodigdheden, de heer S c h a a f 3 m a, uit Rijsenburg (Utrecht), was met zijn vrouw gedurende enkele dagen te Hoofd plaat gelogeerd geweest en keer de gister per auto vandaar terug Bij het verlaten van de provin ciale boot moest achteruit worden gereden en op de ponton worden gedraaid. Hierbij schijnt de heer S. in plaats van vooruit, weer achteruit te zijn gereden en kwam zoo met den auto in de Buitenhaven terecht. Eerst na ruim een uur kon de auto met behulp van een duiker en een hijschtoestel weer op de ponton worden gebracht. De heer S. was intusschen reeds overleden. Ook de hulp van een zuurstofapparaat mocht niet meer baten. De vrouw van den ongelukkige, die uit den auto was gestapt, moest op de ponton dit vreeselyk schouwspel gadeslaan. Zy is naar haar ouders te Hoofdplaat teruggekeerd. (40 Dwingt gij het meisje niet zedelijk tot een huwelijk, waar tegen haar hart wellicht* opstaat, dat de grootmoedigheid haar ge biedt te sluiten ot de angst, als eeD indringster veracht daar te staan? Weet ge of de jonge graaf myne dochter waardig is, of ze eikander kunnen beminnen, kent ge hem zoo nauwkeurig, dat ge mij borg spreekt daarvoor, dat hij niet op de gedachte komt, dat het meisje naar zijD gravenkroon dingt En slaat ze hem af, dan is zij hef, die de familie van uwen broeder berooft. Neen, Star zacb, neen, dat gaat niet, nu noch immer. Verander het, geef hei meisje uwe liefde en uwen zegeD, den zegen van een goed mensch draagt goede vruchten en laat het mij tot het einde toe dierbaar blijveD uw vriend geweest te zyn Bewogen reikte de graaf hem de hand, hij antwoordde niet, alleen sloot hy het testament lang zaam weder in het vak van zyn schrijf taf el. »Welnu?« vraagde de opper houtvester opnieuw, »hab ik gelijk Sturzach Wilt ge my toegeven, belooft ge mij, een ander testa ment te maken, en zult ge dit zoo spoedig mogelijk doen ?c De graaf lachte. Denkt ge dat mijn tijd zoo karig is uitgemeten Ge koudt gelijk hebben en daarom wil ik tr'gen myn hart verstand en uwe wenscheu gehoorzamen en het, als ik kracht en bedaardheid vind, nog heden doen.» »Dat is gesproken als een man, als oen vriend,* riep de opper houtvester uit,»en daarom wil ik u alleen laten, opdat ge tot uzel- ven kunt komeD, geestelijk en lichamelijk. Goeden nacht S'ur- zach, slaap wel, zoo wel als ik ge hebt me een last vau het hart gewenteld. Tot wederziens, goeden nacht.* Da opperhoutvester sliep inder daad goed en onbekommerd bij had met zyn vrouw de aange legenheid dezer erfenis besproken en bij haar dezelfde meening ge vonden en was gerustgesteld, xndat alles naar recht en orde zou veranderd worden. Het een voudig ontbyt was den volgenden morgen nanwelyks algeloopen en Katharina maakte zich gereed om Een voorloopig onderzoek heeft uitgemaakt, dat geen der beide remmen voldoende werkte. Tel. Niet roeken op bed Te Dordrecht ontstond Dins dagmiddag brand doordat een 84-jarige rentenier te bed vóór zijn middagdutje een pijpje lag te rooken, met het gevolg, dat op een gegeven oogenblik de dekens vlam vatten. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan redden niet te denken was. Het geheeie pand brandde uit. Het verkoolde lijk van den ouden man werd naaf het zie kenhuis gebracht. Gisternacht is ingebroken in een goudsmidswinkel aan den Goudscheweg te Rotterdam. Om 10 uur had de filiaalhouder de zaak verlaten en toen hij terug kwam bemerkte hij dat alles over hoop was gehaald. Het kasregister en verschillende toonbankladen waren geledigd. Een groot aantal gouden voor werpen, waaronder armbanden, ringen enz. was verdwenen tot een totaal bedrag van ruim f 10000 De vitrines in de etalage heb ben de inbrekers onaangeroerd gelaten. „Avp." Auto tegen een boom Op den Lochemschen weg is een auto, waarin gezeten waren 2 heeren uit Lochem in volle vaart tegen een boom gereden, door dat een der banden sprong. De auto werd totaal vernield. Een der inzittenden overleed kort na het ongeval. De andere kreeg ernstige wonden. Een bende. Er komt licht in do geschie denis der verloren 180 000 gul den. Zooals men weet werd die som in September vermist door een Nederlandsch reiziger te Gecève, Huyzer genaartfd. Het waren 180 biljetten van duizend, waarvan gelukkig alle nummers bekend waren. Dit heeft thans geleid tot aanhouding van men schen, die een of meer van die biljetten uitgaven. De diéfstal schijnt in verband te staan nut een bende, die behalve in Ame rika ook te Londen haar zetel heeft. Gemeentekas. Naar men zich zal herinneren, ontdekte de gemeente-ontvanger van Vlymen op Eersten Kerstdag, dat zijn kas, die onder een bed was geplaatst, was gestolen. Thans is de zoon van den gemeente-ontvanger als verdacht van dezen diefstal gearresteerd. Tragisch ongeval. Twee meisjes uit Warmond, die op de Padoxtabrieken de kantoorlokalen hadden schoon gemaakt, wilden naar het dorp naar het kasteel te gaan, toen de deur werd opengerukt en een bode van Sturzach zich ademloos in de kamer stortte met de ver pletterende tijding, dat de kamer dienaar zynen heer dood te bed gevonden had. De opperhoutves ter was als door den donder ge troffen, de vrouwen stonden spra- «eloos van schiik, die zich echter bij den opperhoutvester weldra oploste in weldadige en overvloe dige tranen, Katharina kwam bet eerst jot zichaelre, zij dacht aan het onderhoud, hetwelk zy gis teren had gehad, zij gunde het arme vermoeide hart de rust, waarnaar zoo lang was gesmacht, zij vermoedde, dat het waarheid was, wat hij haar gezegd had )ie niet oprecht bemind is, heeft niet in waarheid geleefd. De ge dachten van den opperhoutvester waren vaD een anderen aard oen de eerste ontroering voorbij was, voegde zich by zijn droef heid de ernstige bekommering, lat de graal den vorigeD avond geen tyd meer gehad had, veran dering te brengen in zijn laatsten wil. Zijn vrouw gaf zich niet over, noch aan vrees, noch aan troostgronden zij gedacht slechts de opofferende liefde, de tronwe j toewijding van den vriend, zy terug. Zij vonden den houten brug geopend, hebben toen blijk baar bet plan gehad langs den spoorlijn naar huis te gaan. Toen zij niet thuis kwamen is men gaan zoekeD, en vond men den arm van een der meisjes bij de spoorbrug. Het vermoeden is, dat ze door den mist een trein niet hebben zien aankomen, en dat zij door de locomotief in de daarlangs loopende Leede zijn geslingerd. Het dreggen heeft nog geen resultaat opgeleverd. Hit Brussel wordt aan de „Times" gemeld, dat een auto met vier dames uit Brussel nabij Dixmuiden door den trein werd gegrepen. Door den zwaren mist had men den trein niet zien naderen. De vier dames werden gedood, terwijl de chauf eur ernstig gewond is. Bar weer in Spanje. De schade door den jongsten sneeuwstorm in de omgeving van Valencia aangericht wordt ge schat op (pl m. 4 millioen gulden). Sedert drie dagen is geen enkele tij ding ontvangen vau de Columbretes, de eilandengroep tusschen Valencia en de Balearen. De regeering heeft vlieg tuigen uitgezonden, welke levens middelen zullen laten vallen voor de reizigers in den trein op het traject Madrid—Albacete, die in de sneeuw, welke ter dikte van anderhalveu meter op de lyn ligt, is vastgeloopen. Het sneeuwt nog steeds en een trein, die ver trokken was om den ingesneeuw- den trein te bevrijden heelt moeten terugkeeren. Fen woesteling vermoordt vrouw dochter en schoonzuster. Te Stuttgart heeft een ver schrikkelijk familiedrama plaats gehad, dat drie personen het leven heeft gekost. Da spoor wegarbeider Fischer verschatte zich toegang tot de woning van zijn schoonzuster, waar zijn vrouw en dochter haar intrek hadden genomen Da een huiso- lyken twist. Na een opgewonden woordenwisseling trok Fischer een revolverhy schoot eerst zyn schoonzuster, daarna zijn twintigjarige dochter en ten slotte zyn vrouw neer. Daarop bracht de dader zichzelf een verwonding toe, waaraan by overleed. Ook zijn vrouw en dochter zijn in middels gestorven, t6rwijl zyn schoonzuster in levensgevaar verkeert. Tel. Advertentie». Gods besten Zegen toegewenscht aan familie vrienden bekenden door J. VERIJZER en Echtgenoote. Axel, 1 Januari 1927. daeht daaraan, wat hij opgeofferd had en geleden om haar en hare tranen vloeiden onophoudelijk in dankbare ontroering en diepen weemoed. Maar toch volgde zy haren man en hare dochter naar het kasteel, om den dierbaroD vriend nog eenmaal te zien, hoe moeilyk die gang haar ook viel. De dokter was nog aanwezig, die tevergeefs pogiDgen had in het werk gesteld, om de levensgeesten weder op te wekken, en de be dienden stonden voor een deel zuchtend om het bed van hunnen goeden heer, wiens groot hart door zoo weinigen gekeDd was in zijn diepte en iD zijn schoon heid. Toen Katharina het bed naderde, maakten alien eerbiedig plaats. Zij wisten het, niemand had den zaligen heer zoo na ge staan, niemand had hy lietgebad als haar. Hy had geen vrouw gehad, wier liefde zijn leven ge tooid had met een krans van on vertoorbaar geluk maar een kind zyns harten had hy gevonden in Katharina en de tranen van smart, door dit kind geschreid, vielen als schitterende paarlen in zijo graf. Over de byzonderheden 0f <}e ure van zyn dood wist niemand iets te zeggen. De graaf had het Uurwerken, Goud en Zilver. A A E] Ij. Gedipl. Muziekleeraar. HULST. Geeft les in: en aanverwante vakken. Volledige opleiding voor diploma en con servatorium. Dirigeert eh arran geert voor muziek- en zangver- eenigingen. Geeft les iederen Woensdag en Zaterdag te Axel. Heeft nog een dag beschikbaar voor Neuzen of Zaamslag en omstreken. BROOD- en KOEKBAKKKRIJ Optisch Instituut Ter Neuzen. Gediplomeerde Opticiens ?an de Staatsschool te Jena. Onderzoek alle werkdagen van 9-12, 17,-4, 5-8 uur. ADR, B. HOLSTER MUZIEKONDERWIJZER WESTK0LKSTRA1T14 - TERNEUZEH. ook te Axel en omgeving. Grondig onderricht .-. Billijk tarief 73 nieuwe patronen voor ge breide kanten en kleedjes door J. WEINBEEK. PRIJS 10,90. Verkrijbaar bij overige gedeelte van den avond alleen doorgebrachtde kamer dienaar, die in de kamer iets had te verrichten, had hem kort voor het naar bed gaan in den Bijbel zien lezen, die met zijn zilveren beslag en sloten goed kenbaar was en zich ook op schrijftafel bevond, maar of de graaf geschreven had of niet, wist niemand te zeggen. De heer was vroeg, oogeDschJjn- lijk tamelijk wel naar bed gegaan de bediende, die sedert het toe nemen zijner ziekte in de kamer sliep, had geenerlei gerucht ver nomen, maar toen hij als gewoon lijk om vijf uur opstond, omzijn heer een glas versche melk te halen en daarmede naar diens bed ging, vond hy hem dood. De dokter verklaarde het voor een zenuwtoeval en do stille vreed zame uitdrukking, die lag op de trekken van den ontslapene, toon de, dat de dood spoedig en zonder smart was ingetreden. De pijnlijke onzekerheid, waarin de opperhoutvester verkeerde ten opzichte van het testament, werd dus niet weggenomen men moest afwachten, dat het gerecht zich daarin mengde en de vermoede lijke erfgenaam, des graven broe der, zou zyn aangekomen, Wordt vervolgd gedeponeerd

Axelsche Courant | 1927 | | pagina 5