AFBRAAK AlsSt. Nicolaas-cadeaux BUXSKACHIL. Cadeaux? Axel, YISSER-KOOLE. St. Nicolaas-Geschenken i t Voor f 1,98 Handvvondjes PU ROL N.Y. Provinciale Zeeuwscbe Electriciteits-Maatscliappij. Verkooping Aid. A. P. ESSELBRUGGE. Vrijdag 17 December 1926 Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Nog steeds Afslag. RUNDVLEESCH lste kwaliteit f 1.30 per K.G. Bolie „0.90 Schinkel „0.80 op Zaterdag II December S. VAN HOEVE, TE KOOP: Zie Etalage. Openbare Verkooping. Theekasten van af 10 gld. Muziekstaanders - Werkzakken Wand- en Boekenkastjes Naaitafels - Kapstokken Rooktafels Parapluiestaanders. AXEL B. H. POT Terstond gevraagd VERKOUDHEID. Koortspoeders van Apo theker H. VAN AKEN, een prachtig mooie PARAPLÜIE (tompoes). Vgor f 1,98 mooie Fantasle-Broelion. Voor f 1,98 En voor 98 cent bij M. SCHIEMAN, Julianastraat. Raad ran St. Jansteen. Vrijdag 1.1. hield de gemeente raad openbare vergadering onder voorzitterschap van den Burge meester, den heer C. IJsebaert. Na voorlezing der notulen, werd mededeeling gedaan van de ingekomen stukken, waarbij dhr.Martinet zijn verwondering uit sprak, dat op de agenda geen voorstel voorkwam van B. en W. ter verbetering van den weg naar Heikant, voornamelijk wat het voet- en rijwielpad betreft. Spr. heeft inlichtingen gevraagd aan den A. N. W. B. en deze adviseerde, dat de Raad zich tot de Prov. Staten en het Rijk moest wenden, waar zeker steun zou verleend worden, indien het een verbindingsweg gold. De heeren Vael en de Buck steunden het idee van dhr. Martinet om een verzoek in dien geest te doen waarna de Voorzitter antwoordde, dat hij van een en ander nota zou nemen. Nog meer uitvoerig kwam die ?aak ter sprake, toen een adres van ruim 20 personen van Hei kant werd voorgelezen, inhouden de het verzoek om de subsidie voor de autobus van Axel-Koe- wacht-St. Jansteen-Hulst te hand haven, waar de Voorz. om reeds meer genoemde reden sterk voor is. Dhr. Vael is er niet tegen, doch heeft vernomen, dat die busdienst opgeheven zal worden en in dat geval is men meer gebaat bij een goed rijwielpad naar Heikant Ook wordt er z. i. van die auto bus weinig gebruik gemaakt. Dhr. Martinet gelooft, dat dil adres geteekend is doormenschen, die niet weten, dat er kans be staat op een rijwielpad, want dan zouden er geen 5 handteekeningen te krijgen zijn op Heikant. Dhr. Vergauwen vindt 20 stuks ook nog niet veel, als het van zooveel belang is. Dhr. Martinet zegt, dat dat komt omdat het algemeen niets aan de bus heeft. Dhr. de Potter gelooft ook, dat als er een goed fietspad is, dat dan de bus minder noodig is. Overigens acht hij de busdienst ook zeer nuttig, maar een goec voetpad is harder noodig en daar profiteert iedereen van. Dhr. Martinet: Daarom juist. De bus is veel te duur voorden minderen man en als het slecht weer is, ziet men alleen de meer gegoeden meerijden. Dhr. Ferket is het daar niet mee eens. Hij heeft verschillende menschen gehoord, die spijt zouden hebben, als de busdienst verviel. Er zijn o.a. veel meisjes, die in St. Nicolaas op de fabrieken werken, en geregeld tot Hulst meerijden. Klachten over den prijs zijn hem ook niet bekend. De Voorz. merkt op, dat hij meermalen zag, dat menschen van allerlei stand met de bus meereden en nu is een fietspad wel goed, maar voor ouden van dagen en gebrekkige menschen schieten we daar niet mee op iedereen kan niet fietsen. Ook biedt de bus een gemakkelijke gelegenheid voor den trein, vooral 's avonds. Wat de weg betreft, zou men, indien verschillende lichamen zouden meewerken, een fietspad kunnen leggen tot aan van Gassen, op het verdere gedeelte van den weg is verbetering niet nood zakelijk. Dhr. Vael zou denken, dat, als de bus van zoo groot belang was, er wel 100 handteekeningen zouden zijn. Hij vindt de bus overbodig, want voor de kerk rijden er 's Zondags wel twee, van Maas en van Versluis. Dhr. van Helsland zou het ge- wenscht achten, dat erf 100 subs, werd uitgekeerd voor de autobus en f 100 voor het fietspad. De Voorz. merkt op, dat de bus toch schijnt te rendeeren, wat niet zou kunnen, als er geen passagiers waren. Hij heeft ge hoord, dat als deze bus de zaak stop zet, er een ander is die de route wil overnemen en wat de handteekeningen betreft heeft men wellicht 20 namen voldoende geacht en niet verder gevraagd Dhr. Martinet vreest er voor om steun te krijgen van de over heid, als het fietspad maar tot van Gassen gelegd wordt, want dan geeft het geen verbinding met andere gemeenten. De Voorz. wil het plan wel uitvoeren, maar toch moet dat niet te licht geschat worden. Dhr. de Buck is ook tegen subsidie aan de autobus, 's Zon dags is er een voor de kerk en 's Maandags voor de markt te Hulst, dat zijn dus 2 voorname dagen van de week, dat er ge legenheid is om mee te rijden daarom acht hij subsidie voor een derde bus niet noodig. Bij stemming over het voorstel tot behoud der subsidie wordt dit verworpen met 7 tegen 2 stemmen en 2 onthoudingen. Vóór dhr. Plasschaert en de Voorz., tegen de h.h. Stevens, Martinet, Vonk, van Helsland, Vael, de Buck en Vergauwen. Blanco de h.h. Ferket en de Potter. Het voorstel-van Helsland werd aangenomen met 5 tegen 4 st. en 2 onth. Vóór de h.h, Van Helsland, Ferket, Plasschaert, Sfevens en de Voorz blanco de h.h. de Potter en Vergauwen, tegen de h.h. Vael, Martinet, de Buck en Vonk. Tot lid van het Burg. Armbe stuur werd herkozen dhr. J. Stallaert en tot lid van de Com missie van Toezicht op het L. O. dhr. F. P. Schiffer. Aan den Rijksveldwachter C J. de Backer wordt opnieuw voor den tijd van 7 jaren een woonhuis mei erf verhuurd voor f 2.50 per week. Dhr. Vergauwe vindt die huur nog al hoog. (Wordt vervolgd.) Op 't emplacement vac het sta tion der Drachter tram heeft een doodelijk ougeval plaats gehad. De ongehuwde voerman P. Ra maker reed met een volgeladen wagen tegen 'n wagon van den raugeerenden goederentrein. De voerman kwam terecht tusschen de voorwielen van de tram. Beide fceeneu werden verbrijzeld. De man is aan de bekomen verwon dingen overleden. Dvt zal helpen, VolgeDS een bericht uit New-York, heeft de Canadeesche millionair Miller 2 millioen dollars uitgeloofd voor de vrouw uit de provincie On tario, die tot 31 Oct. 1935 de meeste kinderen krijgt. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 13,50 a f 14.50. Rogge f 10— af 10,50 Wintergerst f 1 f,50 k f 11,75. Zomergerst f 12, 12,25 Haver f 9,— a f 10,—. Erwten f 18,— a f 21,—Paarden- boonen faf Duiven- boonen f 12,a f 14,Bruine- boonen f 17,k f* 18,Lijn zaad f 17,af 18,Blauwmaan- zaad f 50,a f 55,Groen Vlas f 6,k f 7,Gebookt Vlas f8,— a f 10,Gezwingeld Vlas f 0,75 a f 0.85. Aardappels '4,75 a f5,—. Stroo f20,— a 21,—. Koolzaad fa f—,— Mosterdzaad f28.— k f30.—. Boter f 1,60 k f 1,70. Eieren 10,- k f 11,—. HULST, 6 Dec. Graanmarkt. Tarwe f 14,25 k f 14.50. Rogge 11a f 12,— Wintergerst f 11,50 k f 12.—. Zomergerst f 12,— k 12,25. Haver f 9.— k f 10,—. rwten f 20,— k f 22,—. Paarden* boonen f 12,— a f 13,—. Duiven- boonen f 14,50 a f 15,—. Witte- boonen f k f—Bruine- boonen f 15,— af 17.Lijnzaad f 14.- a f 15, .Aardappels f 4,20 a f4,50. Koolzaad f af— Boter f 1,50 a f 1,60 per KG. Eieren 26 stuks f 2,60. Slachtvee 4, verkocht 1. Varkens 58, ver kocht 38. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 2300. f9.50 per 100 stuks. "Wisselkoersen. Brussel 6,96. Parijs 9.83 Londen 12,131/s. New-York 2,50 2de „MO Aanbevelend, EM PIETERS, Slager, Molenstraat, Axel. De Directie verzoekt degenen, die boomen moeten rooien, welke staan in directe nabijheid van een bovengrondsche hoogspannings lijn. tijdig het kantoor te Middel burg hiermede in kennis te stel len, opdat in gemeenschappelijk overleg zoodanige maatregelen getroffen kunnen worden, dat gevaar voor ongelukken, alsmede voor storing van de stroomvoor ziening zooveel mogelijk voorko men kan worden. van van een Landbouwschuur om 3 uur, BETALING CONTANT, bij - AXEL, Kijkuit. van blijvende waarde vrage men: SUIKERSCHEPJES THEESCHEPJES BONBONSCHEPJES Met KOFFIELEPELS KWASTLEPELS BOEKLEGGERS Wapen. SUIKERSTROOIERS Alleen verkrijgbaar: Vraagt het nieuwste LEPELTJE met het Wapen en Axelsch boerinnetje. Axelsch Een zoo goed als nieuwe Te bevragen Bureau v. d.Blad De Notaris J. A. Dregnians te Axel, zal ten verzoeke van de Familie VAN DER MOER in het Hotel „du Commerce" bij A. de Vrieze té Ter Neuzen op des namiddags 3uur verkoo- pen in de Lange Noordstraat te Ter Neuzen, met kantoor aan de Lange Kerkstraat, erf en tuin, kadaster sectie L no. 405, groot 2 Aren 43 centiaren. Eiken werkdag te bezichtigen van namiddags 1—5 unr, zich te vervoegen bij dhr.J. G. J. Schoon akker te Ter Neuzen, Noord straat 87. AANVAARDING bij de betaling. BETALING koopsom 1 Febru ari 1927. ONKOSTEN binnen 6 dagen. Zfet de zeven eleetrisch verlichte étalage's. Te bevragen Bureau v. d Blad. Bij een huivering en loom gevoel, pijn in de ledematen, een zwaar gevoel in het hoofd, waterige oogen, voch tige neus, Aangezichtspijn, Tand- en Kiespijn, Spier pijnen zijn de specialist te Selzaete, België, het aangewezen geneesmid del. De Koortspoeders van Apotheker VAN AKEN zijn onmisbaar in een huis gezin. Verkrijgbaar in Doosjes van 60 cent bij Apothekers en Drogisten. Te Ax e I bij C. B. AN- THEUNIS en LJ. BRAKMAN. Imp. SCHULTE THIEME, Langedelft A 94, Middelburg. Ook kleine PARAPLUIE's voor kinderen zijn een welkom geschenk voor St. Nicolaas. beste RIJWIEL-BOVENBANDEN. beste kwaliteit BINNENBANDEN, Aan hetzelfde adres zeer sterke JASZBAND-BROEKEN. handel een document is, dat voorden handel „waarde" veriegenwoordigt. Zij zijn niet te vergelijken met de verklaringen, die vroeger door de burgemeesters bij retallen werden verstrekt en waar dit nu door die waardigheidsbekleeders, jammer ge noeg, nog werd gedaan, bleven de moeilijkheden ook niet uit, en zou ten slotte de geheele handel er de dupe van word :n, Steeds wordt den Kamers gewezen op de noodzakelijkheid met afgifte van certificaten omzichtig te zijn. Wat de verklaringen voor aard appelen betreft, daarvoor is men niet vei plicht ze bij de Kamer te halen, en kan men op iedere secretarie terecht. Toch worden er voortdurend door de Kamers afgegeven, waar de handel op coulante wijze, ook buiten de kantoor uren, als het noodig blijkt, geholpen wordt. Moeilijk kan van een belem mering van den handel door dat tarief worden gesproken, indien men nagaat dat dit jaar juist veel aardappelen naar Frankrijk werden vervoerd, waardoor de onkosten aan den Plantenziekten- kundigen dienst f 3,50 per waggon be dragen. Verlaging van dat tarief zal wel niet te verkrijgen zijn, aangezien, naar vernomen werd, die dienst het vorig jaar te kort kwam. De heer Van Melle acht het tarief der certificaten ook geen bezwaar en is van gevoelen, dat zulke documenten niet t e goedkoop moeten worden verstrekt. Besloten werd de regeliag te hand haven. De heer Oggel wenschte be schouwd te worden hier tegen te hebben gestemd. De begrooting werd vastgesteld in ontvangst op f8177,05 en in uitgaven op f8008,15, alzoo met een saldo van f 168,90. Naar aanleiding van een voorstel van den heer De Feijter werd besloten bij de Regeering weer een poging te wagen om op een of andere wijze steun te krijgen voor de vlasindustrie, die door de concurrentie uit België, welke minder gedrukt door verschillende wettelijke bepalingen als anderszins, voordeeliger produceeren kan, en in ons land het ruwe vlas opkoopt. Het gevolg daarvan is, dat aan Nederland veel loon voor het bewerken van het ruwe vlas ontgaat, terwijl op het platte land vooral in den winter de werk loosheid toeneemt. Naar aanleiding eener vraag van den heer Van 't Hoff zal het Bureau onder zoeken of het ook mogelijk zal zijn tramaansluiting te verkrijgen op de laatste boot uit Hansweert, hetzij te Ter Neuzen of te Walsoorden voor vervoer naar binnenwaarts gelegen plaatsen. Genoemd lid vroeg dit voor Zaamslag en Axel. De heer Neeteson wees er op. dat die behoefte ook be staat voor Hoek, Philippine en Sas van Gent, terwijl de heer Oggel meende dat'met een tram vanaf Wal soorden de geheele streek geholpen zou zijn. Door den heer De Feijter werd ge wezen op de regeling die de P.Z.E.M. er op nahoudt met betrekking tot de speruren, ook voor hen die recht streeks bij die Maatschappij zijn aan gesloten. Zij voert die speruren niet in omdat zij in de uren dat het kunst licht ontstoken wordt geen voldoende stroom voor kracht kan leveren, want men mag na het bepaalde uur blijven draaien, doch dan vervalt men in een tarief van 60 cent, hetgeen voor kracht veel te hoog is. Het gevolg daarvan is, dat de inrichting wordt stopgezet en de P.Z.E.M., die anders ook nog enkele uren stroom voor licht zou kunnen leveren, niets levert. Op deze wijze handelt de directie der P.Z.E.M in strijd met het doel waarvoor zij is gesticht en belemmert de industrie, inplaats van te strekken tot haren bloei. Ook door andere leden werden rnededeelingen gedaan die blijk geven van het gemis van koopmansinzicht bij de leiding der P.Z.E.M. ;De Voor zitter gaf te kennen, dat het Bureau een en ander onder de aandacht van commissarissen der P.ZE.M. zal brengen. Nog is ingekomen een mededeeling van het bestuurder posterijen en tele grafie dat, naar aanleiding van een verzoek der Kamer, in het spoorweg station te Sluiskil, Coegorspolder, een telefooncel met automatische bediening zal worden ingericht. doen pijn by den arbeid en leiden vaak tot verzwering of bloedvergiftiging Reinig ze altijd dadelijk en behandel ze verder met Doos 30 60-90 ct. Van 1 30 November 1926. Axel. Huwelijks-aangiften. 11 Pieter van Beodegem, 22 j., jon en Anthocia Cornelia Hamelink, 19 j jd. Petrus AlphoDsus van Gremberghe, 25 j jm. en Alida Hortense van de Vijver, 21 j jd. 18. Jan Comelis de Kraker, 26 j jm. en Pieternella Haak, 25 j-, jd. Hu welijks-voltrekkingen. 4 Petrus Bakker, 35 j., jm. en Janneke Heleüa de Klerk, 19 j jd. 25. Pieter van Bendegem, 22 j., jm. en Anthooia Cornelia Hamelink, 19 j jd. Geboorten. 16. Elizabeth He lena, d. van Godefridu8 Adrianus Matthijs Louwerens Koevoets en Johanna Helena Schoonakker. 18 MagheliDa Maria, d. van Gerhardus Marinus van deD Berge en Leentje Leuotje Boe(je. 22. Pieter, z. van Jacobus Haak en Maria Jacomina van de Velde. 23. Achille Eduard Helène en Willem, zonen van Floreutiu8 van Britsom en Malvina Maria MecheliDck. 24 Gerard Pieter, z. van Marinus den En gelsman en Geertruy van Espen. Overlijden. 1. Sara Verhelst, 60 j., echtg. van Louis de Fejjter. ïiVrTmüs" rr ij-pm

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3