Binnenland. MIJNBARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten90 ct Maafl-Tabletten75 ct Landbouw. Rechtszaken. Gemengd Nieuvs s. partijen en ook door de sociaal democraten met groote instem ming ontvangen. Decommunistische afgevaardig de Stöcker viel de buitenlandsche politiek der Regeering heftig aan. Hij deed minister Stresemann scherpe verwijten in verband met 'den aankoop van de „Deutsche Algemeine Zeitung". Morgenmiddag drie uur zullen de debatten over de buitenland sche politiek worden voortgezet. Krassin f Krassin, de Russische gezan} te Londen is overleden. Hij werd in 1870 in het gou vernement Tobolsk (Siberië) ge boren, en studeerde aanvankelijk aan de Technische Hoogeschool te Petersburg, waarvan hij we gens deelname aan een studen- demonstratie werd verwijderd. Wegens socialistische propa ganda werd hij in 1894 voor 3 jaar naar Siberië verbannen. Na zijn terugkeer studeerde hij af en trad als ingenieur in dienst bij een Duitsche firma. Na de split sing in de Russische socialisti sche partij, schaarde hij zich aan de zijde der Bolsjewisten. Lenin was zeer met hem inge nomen en schatte hem zeer hoog. In 1918 keerde Krassin naar Rus land terug, waar hij verschillende belangrijke functies bekleedde. Zwitserland. In het kanton Tessin is de he vige regenval opnieuw begonnen. Het meer van Lugano is opnieuw buiten zijn oevers getreden. De Piassa Bossi staat geheel onder water. Op 60 c.M. na is de hoogste waterstand van 1894 weer bereikt. Aan de Lago Maggiore'zijn Stresa, Pallanza en andere plaat sen gedeeltelijk overstroomd. Het goederenverkeer op het meer is gestaakt in verband met de moei lijkheden bij de landing. In Pavia zijn drie personen en op het Gardameer is een matroos bij het reddingswerk verdronken. In Toscana is de dijk van de Bisenzio doorgebroken. Verschei dene dorpen zijn overstroomd. Soldaten zijn gerequireerd om de inwoners te redden. Mr. II. C. Drcsselhoys. Naar het Vaderl. verneemt is de toestand van mr. H. C. Dresselhuys, (den voorzitter van den Vrijheidsbond), die al ge- ruimen tyd ziek is en laatstelijk in een uotterdamsch Ziekenhuis werd verpleegd, zeer zorgelijk. Salarieering lager postpersoneel. In zeer druk bezochte ver gaderingen van brievenbestellers en lager Techn. Personeel te Zuidbroek, te Hengelo, te Deven ter, te G-eldermalsen en te Middelburg, werd een ernstig beroep gedaan op den Minister van Waterstaat en de Bedrijfs leiding van P. en T., om eindelyk te lage salarieering te herstellen. Ingezonden Mededeelingen Bij Apoth. en Drogisten AXEL, 26 November 1926. Bij de deze week gehouden stemming voor ouderlingen en diakenen van de Geref. Kerk zijn gekozen in alfabetische volgorde de heeren Abr. van Alten, Jan Bakker, A. Coumou en W. C. Ruijtenburg. Aftredend waren de heeren Jacob Bakker, P. Ie Feber, J. Geelhoedt en lz. Meesen. Voor diakenen werden gekozen de heeren M. de Bruijne, Jan Goossen en Corn, den Hamer. Aftredend waren de heeren P.' Hamelink, C. de Putter en M. de f?egt. Bij de Ncd. Herv. kerk treden als ouderlingen af de heeren A. van Cruijningen en C- Overdulve en als diakenen de heeren A. Scheele en F. P. Schutz. Als opvolgers zijn benoemd de heeren F. Klaassen en M. Wie- land als ouderling en de heeren J. de Feijter en J. Jansen van Rosendaal als diakenen. Pakketpost hy gelegenheid van het St. Nicolaasfeest, Van 1 tot en met 7 December a.s. gelieve men vooral het na volgende in acht te nemen Stevige en doelmatige-verpak king, gebruik van sterk pakpa pier en sterk touw wordt dfingend aanbevolen. Het adres is bij voorkeur op den omslag te schrijven inslui ting van een tweede, los adres is gewenscht. Vasthechting van adressen met lak is niet toegelaten. Het behoeft wel geen nader betoog dat vooral bij deze gele genheid, waar de pakketten meer dan anders aan bescha diging en onjuiste verzending bloot staan, zorgvuldige inpak king en adresseering een eerste vereischte is. Bij ieder pakket een adreskaart voegen. Het kantoor is voor het aan nemen van postpakketten, op Za terdag 4 December tot 7.30 uur geopend. Op Zondag 5 December heeft geen pakketpostbestelling plaats. Woensdag werd namens Ged. St. van Zeeland te Middel burg aanbesteed het herstel en onderhoud gedurende twee jaren o.m. van de straatwegen Neuzen —Axel, Walzoorden -Hulst, enz. Inschrijvers waren J. H. v. d. Veen, Vlissingen voor f 13798, J. de Maagt, Hontenisse voor f 10190, J. F. Adriaansens-Polvliet voor f 10085. „M. Ct." Gevonden goederen. Ten postkantore alhier is blij ven liggen een groen kindermutsje (baret), dat door den eigenaar kan afgehaald worden. Predikbeurten te Axel. Zondag 28 November 1926. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9Vj ure Ds. O. P. A. Ruysch van Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Gereforin. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 ure Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Leeskerk. Met ingang van 23 dezer is ingetrokken het verbod van ver voer van herkauwende dieren en varkens uit Zeeuwsch-Vlaanderen en wat verder in de ministeriëele beschikking d.d. 6 Juii 1926 dienaangaande was verboden. Een buitenkansje voor de jaar markt alhier. Nederlandscho paarden naar Frankrijk. De Franscbe regeering heeft besloten, den invoer van 1350 Nederlandscho trekpaarden, Bel gisch type, toe te staan tegen et minimumtarief van invoer rechten. Zoodra meerdere bijzonderhe den omtrent dezen invoer zul len zijn ontvangeD, met name wanneer de maatregel in wer king treedt, zal zuIks nader worden bekend gemaakt Politierechter te Middelburg. In de zitting van 23 November werden de volgende zaken be handeld A. F. de K19 jaar, land bouwer, Koewacht, werd ver dicht, dat hij op 27 October j.l., 'oen de rijksveldwachter van de Vijver iemand, die zich schuldig maakte aan rtf wielwetovertre- ungen, over dat feit ondervroeg, opzettelijk dien ambtenaar met een electrischen lantaarn in het aangezicht belichtte om hem te hinderen. Uitspraak 15 of 15 d. h. K. B28 jaar, werkman, Ter Neuzen, werd beklaagd, dat bij op 16 October j.l., J. A. Andries- sen te Ter Neuzen met een biljart que op zyn hoofd heeft geslagen en bloedend verwond. Ch. L. Cl., 63 jaar, metselaar, Sas van Gent, werd beklaagd, dat hij op 3 October j.l. te Sas van. Gent, Augustus van heeih heeft beleedigd. Vrijgesproken. F. Cl37 jaar, werkman, Zuiddorpe, werd beklaagd, dat hij op 12 Sept. j.l. bij Wachte- beke (België) Alphonsius van de Vyver twee keer in zijn gezicht heeft geslagen. M. P. M., 19 jaar, voerman, en M. S., landbou wersknechf, beiden te Sas van Gent, werden verdacht van oneerbare hande ling op 13 Oct. j.l. te Westdorpe. Uitspraak voor ieder 15 ol 15 d. h. Dinsdagmiddag zijn de passa giers van de autobus Goes Middelburg door oplettendheid van den chauffeur aan een groot gevaar ontsnapt. Toen de bus den bewaakten overweg bij 's-Heer Arendskerke naderde, stonden de boomen open niet tegenstaande een materieeltrein, die iederan Dinsdag van Vlis singen naar Goes rijdt, om daar markttreiD te worden, aankwam. Nog net bijtijds werd de chauf feur den trein gevaar en stopte, terwijl hij nog tyd kon vinden een aankomenden motorrijder voor het gevaar te waarschuwen. Van een en ander is door een der inzittenden in het klachten- boek op het station alhier aan- teekening gedaan. Naar we vernemen is van het verzuim van denj overweg wachter proces-ver baal opge maakt. M. Ct. EerlQkheid beloond. Te Rotterdam deed een koop man op een politiebureau aan gifte dat hij een tiental gouden ringen verloren had. Onmiddellijk ging een rechercheur met den aangever op onderzoek uit en terwijl ze weg waren kwam een loopjongen op het politiebureau, die direct den dienstdoenden in specteur wilde spreken. Eenmaal binnen, liet de jongen triomtan telijk negen ringen zien, welke hij aan een touwtje had geregen. De ringen had hy op de Blaak gevonden. Ze lagen in een papiertje, waartegen hij geschopt had en toen waren de ringen er uitgerold. Nog was hij aan het verhaleD, toen de aangever weer terug kwam met den rechercheur. Tot zijn groote vreugde zag de koop man, dat de jongen zijn ringen had. Zoo verheugd was de ver liezer, dat hij den jongen een bankbiljet van een Engelsch pond in de hand stopte. Aan vankelijk keek die een beetje beteuterd, maar toen een in specteur van politie hem duidelijk maakte, dat by voor dat papiertje twaalf gulden kon ontvangen, was de verwondercie teleur stelling weldra verdwenen en waren beiden blij. Gekneveld lijk opgehaald. In de Willemsvaart is nabij Zwolle dryvende gevonden het iyk van 'n man, als heer gekleed, met grijze regenjas. Bij het op halen bleek, dat de voeten boven de enkels stijf aan elkaar waren gebonden en de handen op den rug vastgemaakt, met geïsoleerde electrische geleidingsdraad. Aan het achterhoold was een kleine wonde. Doordat de schipper met zijn vaarstok het lyk raakte, kwam dit boven drijven. Uit de papieren, welke op 't lijk gevonden zijn, bleek dit te zijn dat van den 25-jarigen ouderwijzer W. Greiwe, geboren te Meppel, die sedert 18 October vermist werd. Hy heett dien dag par motorfiets zyn kosthuis te Kiooaterveen (gemeente Smilde) verlaten, waarna men niets meer van hem heett gehoord. Zijn motorfiets is nog niet terugge vonden. Door den schrik gedood. Te Maastricht werd plotseling op de ramen geklopt bij het be. jaarde echtpaar Sterken. De man ging naar buiten en meende een persoou tegen het venster te zien staan. Hij deed een greep doch het bleek slecbts een stroopop te zijn, die bij de eerste aan raking op den grond viel. De 72-jarige vrouw, die haar man gevolgd was, schrok hiervan zoo hevig, dat zij ouwel werd en een kwartier later overleed. Tronken jagers. Zaterdagavond ging te Weesp een drietal personen „op jacht" in den Aertsseldschen polder. Tot de ingiediënten, die voor dit ongeoorlootde bedrijf werden medegenomen behoorde o. m. ook een kruikje jenever. Nadat men eenigen tijd bezig was geweest om de slooten af te visschen, wilden twee van het drietal naar huis gaande derde man had daar echter geen zin in. Deze was zoo onder den invloed, dat hij reeds eenige malen door zijn kameraden uit de sloot was ge haald. Toen B. nu niet met hen mede wilde gaan, hebben zij hem aan zijn lot overgelaten. B. die slechts enkele meters van den slootkant wa3 blijven 1 ggen, heelt later getracht er alleen van door te gaan. Een melkboer, die in den vroegen morgén naar het land ging, heeft hem tenminste nog hooren razen en vloeken doch, meenende dat er een vecht partij plaats had, is bij terug gegaan om zijn broer te halen. Toen men terug kwam hoorde men niets meerdoch later by daglicht vond men den ongeluk- kigen B. in de sloot liggen ver dronken Hoewel tei-sioud ge dacht werd aan misaaad, zegt het „Hdbl." heeft men deze ge dachte na het onderzoek, waarby ook de twee anderen werden gehoord laten varen en is vast komen te staan, dat B. in de sloot is geloopen. De 56 jarige Engelsche kok F. H., behoorende aan boord van het stoomschid „Zamoda" is in de Scheepstimmermanslaan te Botterdam, toen hij de straat wilde oversteken, door een pas- seerende auto aangereden. De man sloeg tegen den grond en werd met ernstige hoofdwonden en een schedelbreuk in bewuste- loozen toestand naar het zieken huis vervoerd. By aankomst aldaar bleek hij te zijn overleden. Uitvoer van gezouten kool. Toen dezen zomer de bloem kool zoo goedkoop was, kocht de firma v. Dijk van Den Haag groote partijen op, waardoor al thans nog een prysje gemaakt werd. Deze kool heeft zy, even als groote partyen komkommers' op het terrein der Coöp. veiling in groote betonnen bakken inge zouten. In de laatste dageD kwam er groote vraag naar deze verduur zaamde artikelen uit Engeland, Amerika en Scandinavië, zoodat nu reeds ruim 400 groote vaten zyn verscheept, doch er ligt nog een heele berg op uitvoer te wachten liet motor-ongeluk tc Honse- lersdjjk Na een week van onafgebroken bewusteloosheid is mej. Bierman, verloskundige te Naaldwyk over leden tengevolge van de aan rijding op den Nieuwen Weg te Honselersdijk. Zooals gemeld reed zij daar op haar motorrijwiel, toefi de raotorwielryder A. Nieuwlandte 'i-Gravenzande by de kruising haar aanreed, waardoor zij op den weg, in de vaart werd ge slingerd en een ernstige wonde aan het voorhoofd bekwam. Waarschuwing. Gebleken is dat in veschil- bude plaatsen pamfletten wor- d m verspreid met het opschrift Belden ter Zee": ter reclame VJor het ,Dorus Rijkers Fonds", waarin een en ander omtrent bet doel van dat fonds wordt medegedeeld. De heer Henri tér Hall deelt mede, dat de verspreiding ge heel buiten medeweten van het fonds geschiedt en by verzoekt, ben, die een dergelijk biljet mochten feebben ontvaDgen, hem hiervan iu kennis te stellen, daar de naam van het fonds blijkbaar wordt misbruikt voor een vorm van bedelarij. Gisteren werd mej C. Die- peveen te Veenendaal 100 jaar. Niet verlegen. Te Jutfaas zou een juffrouw met baar verlooide even per auto haar ouders uit de kerk halen. Halverwege moest zij remmen voor een hond, die den weg overstak, waardoor de auto in een greppeltje langs den weg terecht kwam en over den kop sloeg. Zonder letsel, alleen erg ge schrokken, kwam het tweetal uit de auto kruipen, waarvan de motor nog werkte en de wielen in razende vaart rondvlogen. Neg even in de omgekeerde auto kruipen en den motor stil zetten was voor de jonge dame bet werk van een oogenblik. Onderiusscheu kwamen de bewoners van deze stille buurt van alle kanten toesnellen en met vereende krachten keerde men de auto weer om en plaatste haar weer op den weg. Daar aan den motor en de verdere machine niets mankeerde, stapte fckt tweetal weer in en snorde de jonge dame, terwijl zy tegen het publiek wuifde of er niets gebeurd waB, verder op Jutphaas aan. „M. Crt." Iu de buurtschap Zieuwent, onder de gemeeDte Lichtenvoor de, is de 12-jarige zoon van den landbouwer Spekschoor, bij het vangen van eender, in een diepe sloot geraakt en verdrouken. De jongen was met zijn 7-jarig broertje er alleen op uitgegaan om eenden te vangen. Negen autobussen verbrand. Te Overdinkel, gemeente Los ser, verbrandde Vrydagnacht het woonhuis met de groote ga rage van dhr. J. Hassing. Van de tien autobussen in de garage kon er slechts één worden ge red. Alles was verzekerd. Oor zaak onbekend. Ben rag van f 2300 gerold. Vermoedelijk in één der auto bussen van lijn B op het Beurs plein te Amsterdam zijn van iemand 4 cbèques, ter gezamen lijke waarde van ca. f2300 ge rold. Ondeugdelijk gereedschap, zooals loszittende hamers, ge scheurde bamer8telen, uitgesle ten schroefsleutels, veroorzaken vaak ernstige ongelukken. Zondagmiddag is P. uit Putten (Nbr.) ongeveer 400 meter van zijn woning met zijn motor fiets gevailen. Met een ornstige schedelbreuk werd hy Daar het gasthuis te Bergen op Zoom ver voerd, waar bij zonder tot het bewustzijn te zyn gekomen, 's nachts aan de gevolgen is overleden. Te Baltimore is de Noorsche iankboot >Mantilla«, met de ge- neele bemanDiug van vijfender tig koppen, alsmede een aantal havenwerkers aan boord, door het ontploffen van een dertaoks ver nield in het droogdok van Balti more. Ofschoon het schip vaD voor- tot achtersteven in vuur stond, betraden Trijwflligers het schip in een heldhaftige poging om de ge» vonden te bereikeD. Tot dusverr- zijn zeventien personen omgeko men. Een amokmaker. Aan boord van een schip naar Colombo is een Chineesche pas sagier vermoedelyk tengevolge van opium schuiven, krankzinnig geworden. Onverhoed kwam de

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 2