süS. Waaraan Iiailtien wij hel van de laai si e dagen Ie danken? 4 w W Komt allen dus HlOFg°0Il HOg* Fly.TateÉOTE-ltoleiis, Kachelbiokjsi. Ül Rundvleesch AaoksteÈij van Macadam. i! aan concurreerenden prijs Esn nst Psrsoon, Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Boekhouder der Gem. Gasfabriek. 6V. Ad\ erfentiën. De is gereed. Prima droge Openbare Verkooping. Maandag 22 November 1926, Wensoht U 1ste kwaliteit EM. PIETERS, HOFSTEDE te koop 320.000 K.G. I op 3; 80.000 K.G. 2 op 4; 30,000 K.G. Grenaille. J. C. VINK, eenige schoten knalden. Daarna vond hij R. dood op den grond liggen. De R. is gearresteerd. Hij ont kende eerst, doch heeft later een volledige bekentenis afgelegd. De aanleiding was volgens hem, dat R. ongeoorloofde be trekkingen met zijn vrouw on derhield en zich daar openlijk liet voorstaan. De R. was hem tegengekomen, en heeft hem voor de zooveelste maal verweten, dat hy zijn gezin ongelukkig bad gemaakt. Reingoud liet zich «enigszins spottend over de zaak uit, waardoor De R opeens zoo driftig is geworden, dat hij zijn revolver trok en zes schoten op zyn tegenstander loste. Hij liep den laatsten tijd altijd gewapend omdat hy zich wilde verdedigen, als hij werd aangevallen. De laatste maanden had Reingoud, die sterk en gespierd was, hem al enkele malen lastig gevallen. Na R 's dood heeft De R., naar hy beweert, geen rustig oogenblik meer gehad. Het wapen heeft hij in de Maashaven geworpen waar het opgevischt is door de politie- Na Zaterdag is Da R byua voort durend dronken geweest om in een roes vergetelheid te vinden. Zijn bekentenis had hem op gelucht en hy was bly zijn daad bekend te hebben. De 67-jarige Rijkstaxateur, heer J. Jankneght uit Kwintsheul werd, toen hy meteen tentwagen tje den onbewaakten overweg bij het Haantje te Delft passeer de, gegrepen door een vau Rotter dam komenden sneltrein. De heer J. was onmiddellijk dood. Zijn zoon, die naast hem zat, werd aan het hoofd gewond. Hij is door den schrik zyn ge heugen kwjjt. Het wagentje werd verbrijzeld; het paard bleef ongedeerd. Berooving te Haarlem. Op den Burgwal lag een man, die vermoedelijk gestoken was. Uit het onderzoek bleek dat de man de 37-jarige J.U. was. Hij bloedde aan de linkerhand en aan de linkerwang. De man verklaarde door een hem onbekenden man te zijn aangevallen. Hij had den aanval afgewend, waardoor hij in de linkerhand gestoken was. De aan valler had hem vervolgens tegen de linkerwang geslagen. U. was versuft op den grond gevallen en van deze gelegenheid had de aan rander gebruik gemaakt om hem van zyn portefeuille, inhouden de ongeveer 25 a 3D aan bankpapier, te berooven. Men meldt uit IJmuiden Vrijdag is van 'n hijschtoren der betoninstallatie een bak, waar in zich twee arbeiders bevonden, door het breken van een staal- tros van een hoogte van circa 60 M. naar beneden gestort. De beide ongelukkigen, de ongeveer 20-jarige P. Luiken en W. Alders kwamen neer op den betonnen vloer, die zich aan den voet van den hijschtoren bevindt. Een van hen was op slag dood de tweede overleed spoedig daarop. De bei de lijken waren deerlijk verminkt. Brand te Amsterdam. Dinsdagavond 9 uur werd de Amsterdamsche brandweer ge alarmeerd vooreen zwaren brand naast het bekende café Het Oude Kalfje. Het aan dit café gren zende huis was verhuurd aan den rijwielhersteller P. J.J., die bet voorhuis als werkplaats in gebruik had en in het achterhuis met zyn gezin woonde. De brand ontstond in de huiskamer door dat de zwager van J. bij het stoeien een petroleumkachel om trok. Oogeublikkelijk stond de gansche kamer in lichte laaie en slechts met moeite slaagde J. er in, zijn jongste kind nog tydig uit bed te halen en in veiligheid te brengen. Binnen zeven minuten ver scheen de brandweer ter plaatse, die het vuur met drie stralen op de motorspuiten aantastte. Het was evenwel niet meer mogelijk het huis te redden, en de brandweer bepaalde zich er dan ook in hoofdzaak toe, het belendende café te redden, het geen haar mocht gelukken. Het huis van J., die tegen brandschade verzekerd is, werd geheel in de asch gelegd. Marktberichten AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 14,a f 14.50. Rogge f 10— af 11,— Wintergerst f 10, a f 11,—Zomergerst fll,a f 11,50 Haver f 9,a f 10, Erwten f 16,— a f 19,—. Paarden- boonen faf Duiven boonen f 12,et f 14,Bruine- boonen f 14,a f 17,—. Lijn zaad f 15,—af 16,Blauwmaan- zaad f40,k f45,Groen Vlas f6,a f7,Gebookt Vlas f8,— k f 10,—Gezwingeld Vlas f 0,75 et f 0.85. Aardappels f4,50 a f4,80. Stroo f 16,— a f 17,Koolzaad faf Mosterdzaad f a f— Boter f 1,70 k f 1,80. Eieren f 10,- if U, HULST, 15 Nov. Graanmarkt. Tarwe f 14,a f 14.75» Rogge f 12,— a f 12,50 Wintergerst f 10,75 a f Zomergerst f 11,50 a f 12,— Haver f 9,— a f 10,—. Erwten f 17,— a f 22,—. Paarden- boonen fll ,50 a f 12,—. Duiven- boonen f 14,— a f 14,25. Witte- boonen f a f Bruine- boonen f 16,- af 17.-. Lijnzaad f 14,— a f 15,—.Aardappels f 5,50 a f5,60. Koolzaad f af Boter f 1,60 a f 1,65 per KG. Eieren 26 stuks f 2,60. Slachtvee verkocht Varkens 53, ver kocht 36. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 500. f 1010 per 100 stuks. "Wisselkoersen. Brussel 6,971/,- Parijs 8 37 Londen 12,127/8- New-York 2,49 Burgemeester en Wethouders van AXEL roepen op sollicitanten voor Jaarwedde f 1800,—met 2 éénj. verh. van f 100, Diploma Boekhouden vereischte. Zekerheidsstelling verplichtend. Pensioensbijdrage t/m f2000,— De benoeming geschiedt voor- loopig voor één jaar. Stukken in te zenden vóór 25 November a s. aan den Burge meester. leder wordt beleefd tot een bezoek uitgenoodigd. Aanbevelend, _A x e 1. Worden desverlangd aan huis bezorgd. R J.JDE KRAKER. De Notaris J. A. Dreg mans te Axel, zal ten verzoeke van het BEST-UUR van den NIEUW BE- OOSTENBLIJ- BEZU1DENPOL- DER te Koewacht op des middags 12 nur verkoopen Ongeveer 100 staande aan den dijk in voormel den polder nabij Francies van PuiJvelde, alwaar te vergaderen. Betaling contant. Koopt dan bij Molenstraat. GEVRAAG t) die genegen is met courante MA NUFACTUREN de baan op te gaan. Brieven onder letter Z bureau van dit blad. (10) Een Notaris in Zeeuwsch- Vlaanderen biedt te koop aan eene beste HOFSTEDE, gelegen Zeeuwsch-Vlaanderen Westeiyk Deel, groot plin. 65 gemeten, met prima gebouwen en lage lasten. Aanvaarding direct ot nader over een te komen, voor f75,000. Franco brieven Bureau v^n dit blad. Het Bestuur van den polder BEOOSTEN BLEY BENOORDEN gemeente Axel, wenscht aar. te besteden op Zaterdag 20 November 1926, des na middags twee uur in het Hotel „Het Gulden Vlies" te Axel: a. de levering franco op den weg op plaatsen aan te wijzen door den Dijkgraaf b. de levering franco Axel- Station c. het vervoer naar den weg op plaatsen aan te wijzen door den Dijkgraaf, van de volgende hoeveelheid m a- c a d a m De levering moet geschieden tusscnen 13 en 25 December 1926. Het gewicht wordt bepaald door weging op de weegbrug. Gezegelde inschrijvingsbiljetten met monsters in te leveren op den dag en ter plaatse der aan besteding vóór het uur van aan vang der aanbesteding. Het Bestuur voornoemd, M. W. KOSTER, Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontvanger-Griffier. 73 nieuwe patronen voor ge breide kanten en kleedjes door J. WEI NB EEK. PRIJS 10,90. Verkrijbaar bij Boekhandel, Overweldigend Succes: Aan onze SPOTPRIJZEN! AXEL. CLAESSENS en ANTHEUNIS. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur: Mag ik voor onderstaande een klein plaatsje in Uw geëerd blad Bij voor baat mijn dank. Het zij mij dan ver gund, naar aanleiding van het Raads- verslag in Uw blad van 2 November j.l., aangaande Maximumsnelheid voor auto's of motorrijders, waaromtrent dhr. Oggel van meening was, dat hier soms ook hard gereden werd, wat door den Voorzitter werd ontkend en nog wel met het argument, dat er geen verbalen voorkwamen. Mijnheer de Redacteur, dat moge zoo zijn en dat laten we voor wat het is. Maar als de voorzitter wil weten pf er al of niet hard gereden wordt, dan kan hij zich daar het best van op de hoogte stellen aan den Nieuwendijk. En we moeten erkennen, er zijn flinke lui onder die rijders, maar er zijn er ook, die soms een gangetje hebben van wel 70Ü80K.M. peru.; en dat is dan in een gemeente waarin de verorde ning is opgenomenMaximumsnel heid 15 K.M. per uur I Mijnheer de Redacteur,het komt mij voor, dat de bewoners van den Nieu wendijk evenveel recht hebber, om door de verordening te worden be schermd, als alle overige Axelaren. Vandaar, dat we vurig verlangen, dat er een eind komt aan dat gevaarlijk rijden, vóór er zich ongelukken voor doen. En dat kan, als er maar con trole is. Nogmaals mijn dank voor de ver leende plaatsruimte. EEN BEWONER VAN DEN NIEUWENDIJK. Van 1 31 October 1926. WESTDORPE Geboorten. 6. Willy Caesar, z. van Franciscus Vermeulen en Nathalia Maria de Moor. 12. Adri- ana en Christiaan, d. en z. van Christi- aan de Pooter en Pieternella Hofman. 14. Flora Emma Camilla, d. van Augus tus Bernardus Emilianus de Smet en Martha Maria Nuyts. 23. Erna Celesia Maria, d. van Eduardus Kalle en Bri- getta Emma Prudentia Govaert. Overlijden. 3. Leonie de Groff, 51 j d- van Eduardus de Groff en Ida Meij- vaerd. 9. Paula Seraphina Carolina Dinnewet, 41 j., d. van Petrus Dinnewet en Juliana Kamoen. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-vol trekking. 27. Petrus Augustinus Mahu (van Stoppeldijk), 28 j jm. en Louisa Maria Apolonia Kindt, 22 j., jd» Geboorten. 8. Alouisius, z. van Jo- sephus Giele en Philomena Frederica de Silva. 13. Rosa Christina, d. van Josephus van den Berghe en Augusta Mathilda Sponselee. 18. Josephus, z. Jacobus Vonk en Cornelia Lenonida Everaert. 28. Hubertus Alexander Maria, z. van Arthur van Damme en Elisa Maria van der Walle. 31. Helena Flo- rentina, d. van Theophilus Petrus Ottjes en Regina Philomena Dullaart. GR A AU W. Huwelijks-voltrekking. 22. Alphonsus van Sikkvlerus, 25 j., jm. en Martha Dorothea Daalman, 21 J7 iff Geboorten. 1. Elza Phelomina, d. van Theophilus van Kerkhoven en Mathilde Bluys. 13. Josephus Jacobus, z. van Petrus Johannes de Maat en Renilde de Koning. STOPPELDIJK Geboorten. 1. Maria, d. van Johannes Franciscus Boogaert en Leontina Maria van Duyse. 18. Mathilda, d. van Cyrillus van der Vee ken en Elisabeth Heijens. ZAAMSLAG. Huwelijks-voltrekkin gen. 7. Cornells Klaassen, 21 j., jm.en Neeitje Buijze, 21 jjd. 21. Willem Pieter de Zeeuw, 18 j.. jin. en Elizabeth Krina Schieman, 17 j., jd. Marinus Jacobus Galle, 30 j., jm. en Janna Adriana Rouw, 25 j., jd. Geboorten. 10. Hendrik, z. van Geleijn van de Voorden en Cornelia Scheele. 14. Catharina Maria, d. van Jacobus van Alten en Cornelia den Hamer. 20. Johannes Pieter, z. van Frangois van Drongelen en Suzanna Verhelst. 21. Daniel Cornelis en Jacobus Johannes, zonen van Jacobus Haak en Johanna Anthonia ten Kaate. 25. Elizabeth, d van Jacobus Hamelink en Elizabeth de Bruijne. 27. Adriana Levina, d. van Cornelis van Hoeve en Pieternella Poulina de Regt. 28. Maria. d. van Adriaan de Putter en Christina Smal- legang. Overlijden. 3. Cornelius Franciscus Michielsen, 89 j., weduwn. uit het le huw. van Anna Maria Philomena Kou ijzer, en uit het 2e huw. weduwn. van Cornelia de Waal. 20. Barbara Riemens, 51 j., echtg. van Daniel Bareman. HOEK. Huwelijks-voltrekking. 21. Leendert Michiel de Zwart, 19 j., jm. en Adriana van der Peijl, 20 j., jd. Geboorten. 4 Neeitje, d. van Aarnout Aarnoutse en Antonia Anna Buijze. 11. Wilhelmina, d. van Daniël Riemens en Suzanna Scheele. 1*. Cornelia, d. van Hendrik van Tatenhove en Maria van Tatenhove. 16. Anna, d. van Jan Buijze en Maria Deij. 20. Maria Pieter nella, d. van Jacobus Hofman en Cor nelia Adriana Roose. 21. Cornelis Adri aan, z. van Willem dë Groote en Cor nelia Maria de Fouw. 25, Frans, z. van Johannes Neels en Catharina Brouwer. 26. Cornelis, z. van Marinus de Pooter en Maatje Kervink Overlijden. 11. Maria Adriana Perrels, 74 j., wed. van Pieter Donze. Euura.

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3