1 Reclameweek io (Magazijn JE BLAUWE BRIL" ie Axel. bh Doet Uw voordeelzsa St. Nicolaas Wed. G.W. deJopge-deSmidt H. H. Landbouwers. Aanbesteding van Macadam. Velen Niet! HET WARENHUIS. GRAM0PH00N- en PATHEPHOONPLATEN fLJL Caféhouders Een nieuwgebouwde WoDing Harde Baard PUliOL Tot Slot GALANTERIEËN-AFDEEL1NG. P. J. VAL E. P. J. VALE. Opruiming Axel, C. B. ANTHEUNIS. Rechtszaken. Vanaf heden 10 November tot en met Vrijdag 10 December OPRUIMING met veel korting op de bestaande prijzen van alle Gouden, Zilveren, Doublé en Alpacca-waren. Ook op ui Ie Uurwerken, AFDEELING OPTIEK Bekendmakingen. Onbewaakte Overwegen Adverlentiën. Gemengd Nieuws. op ZATERDAG 13 NOVEMBER a.s. is gearriveerd bij Chilisalpeter Zwavelzuren Ammoniak Superphosphaat Ammoniak Superphosphaat 7x9 Kalizouten Patentkali Norgesalpeter, enz. DE RUIJTER CO. 220.000 K G. 1 op 3; 80,000 K.G. 2 op 4; 30,000 K.G. Grenaille. Valt U ook onder deze? tegen spotprijzen. Openbare Verkooping. op Dinsdag 16 November 1926, Het W00N- en WINKELHUIS Heden ontvangen: 2e. van den aanleg van het kanaal Antwerpen-Moerdijk, zoo als het in het tractaat is gedacht voor Nederland ernstige nadeelen zijn te duchten dat bij een voortgezet overleg deze bezwaren zullen kunnen worden uit den weg geruimd; spreekt den wensch uit, dat het overleg omtrent de voor beide partijen aannemelijke gemeen schappelijke formuleering worde vooitgezet, ten einde alsnog met België tot overeenstemming te komen besluit de beraadslaging over het wetsontwerp tot goedkeuring van het tractaat van 3 April 1925 te schorsen, totdat zij het resul taat van het voortgezet overleg zal hebben vernomen, en gaat over tot de orde van den dag. Daarna volgde nog een korte repliek van den heer L. de Vis ser, die met evenveel hartgron digheid als in eersten termijn de verklaring aflegde, dat hij tegen zou stemmen. Gisteren heeft de Minister de verschillende sprekers voor het laatst beantwoord, waarna stem ming over de motie-Marchant volgde, die werd verworpen met 53 tegen 44 stemmen. Toen volgde de eindstemming, met het gevolg, dat het Verdrag met België werd aangenomen met 50 tegen 47 stemmen. Ingezonden Mededeelingen Verstopping MJJnkardt's Laxeertabletten AXEL, 12 November 1926. Er zijn nu niet veel straten meer in onze gemeente, of er kan aan sluiting verkregen worden op de electrische geleiding. Schreven we in ons vorig nummer, dat er ongeveer 60 aansluitingen waren in de gemeente, dan is dat nu reeds bij de 80, met dien ver stande, dat dit alleen de kom betreft, want de buitenwijken mee geteld draait het cijfer reeds naar de 200 aanvragen. Er is nu in de kom ruim 2000 M. laagspanningskabel gelegd, en wel in'de volgende straten Zee- staat, Korte Weststraat, Noord straat, Stationstraat (tot aan het station), Nieuwstraat, Prins Hen drikstraat, Wilhelminastraat, Kerk- dreef, Markt en gedeeltelijk Wal- straat en Korte Kerkstraat. We vernemen, dat naar gelang er aanvragen zijn ook verschillende andere straten nog aan de beurt komen. Alles gaat zeer vlug in zijn werk en het blijkt, dat de lei ding in goede handen is. Dat er onder Absdale nog jongens wonen, die de vroegere en 'gelukkig zoo goed als ver ouderde gebruiken om gereed schappen, enz. te vernielen, nog niet hebben verleerd, blijkt uit de volgende feiten, die we uit St Jansteen vernemen. Toen Maandagochtend de knecht van den landbouwer Pau wels met een wagen beeten, welke nog Zaterdagavond was geladen, zou wegrijden, liepen plotseling de wieten van den wagen, zoodat het voertuig om sloeg. Gelukkig, dat de voerman niet, zooals gebruikelijk is, langs den wagen liep, anders was hij er zeker niet goed afgekomen. Het bleek, dat onverlaten perso gen de chapeaux van de assen hadden gedraaid. Ook bij den naburigen land bouwer Dekker had men huis gehouden en de ploegen, die op het land stonden, zooveel moge lijk ontredderd, zoodat het werk niet voort kon gaan. De politie doet onderzoek en 'tis te hopen, dat de belhamels niet ontkomen. Zaanxslag. De opgemaakte voordracht voor onderwijzeres aan de openbare lagere school (dorp) alhier be staat uit de volgende dames; No 1. J. F. Nijssen te Ter Neu- i zen (Sluiskil); no. 2 J M. van Rijswijk te Gorinchem no. 3 M. F. Wieland te Axel (Kijkuit) en no. 4 A. C- Polderman teZaam- slag. Dinsdag vierde de burge meestervan Stoppeldijk zijn TOsten verjaardag en werd daarom door de raadsleden gecomplimenteerd, waarbij hem, naar Zei meldt, een zilveren rookstel werd aangeboden namens den gemeenteraad 's Avonds bracht het muziekgezel schap hem, onder grobte belang stelling der burgeiij, een serenade. Tot leeraar in het Engelsch aan de R. K. Middelb. Handels school te Hulst is benoemd de heer A. Spijkerman te Breda. Weer een gevaarlek punt. Naar men ons van officiëele zijde mededeelt, is door den Minister van Waterstaat krach tens art. 3 van het Koninklijk besluit van 9 Augustus 1922 (Staatsblad no. 490) ontheffing verleend van de verplichting tot afsluiting van den openbaren over weg no. 102 van den spoorweg Mechelen—Ter Neuzen, gelegen in de gemeente Axel. Dit betreft de overweg in de Coegorsstraat. Deze overweg zal kenbaar ge maakt worden door waarschu wingsborden, welke kunnen wor den omschreven als volgt „Een in zwart witte kleuren geschilderde paal, hoog onge veer 2.75 M met aan het boven einde twee elkaar kruisende bor den, lang 1.30 M. en breed 0.15 M. waarop onderscheidenlijk ver meld staat„Onbewaakte over weg" en „Let op de treinen". De waarschuwinsborden zullen van een rooden reflector worden voorzien. Op dubbelsporige baanvakken worden de onafgesloten overwe gen, met het oog op de moge lijkheid, dat treinen uit verschil lende richtingen spoedig na el kaar den overweg passeeren van een ander waarschuwingsbord voorzien dan op enkelsporige baanvakken. Daartoe zal worden gebezigd een teeken als voor laatstbe doelde baanvakken is vastgesteld, met dien verstande, dat vier el kaar kruisende borden zullen worden aangebracht, waarop ook nog vermeld zal worden „Twee sporen", of indien het meerspo- rige banen betreft„Drie", „Vier' enz. sporen". In verband met het bepaalde in artikel 11, 2e van het A. R. D. zullen aan de palen der waar schuwingsbordjes bordjes met het opschrift „10 K.M." worden aangebracht, Arrond. Rechtbank te Mlddelbm g Zitting van 9 November 1926. De volgende vonnissen werden uitgesproken j. F. V., 22 j., zonder beroep te Antwerpen, thans gedetineerd, is wegens diefstal veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. F. J B 48 j., werkman te Sas van Gent, is wegens poging tot diefstal veroordeeld tot een maand gevangenisstraf, voorw. met een proeftijd van 3 jaar. E. M. huisvr. van Th. Th., 31 j., zonder beroep, thans te Rotterdam is wegens mishande ling veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen hechtenis. M. B., huisvrouw van A. Th. de B, zonder beroep te Osse- nisse, beklaagd van diefstal, is vrijgesproken. Politierechter te Middelburg. Zitting van 9 November 1926. De volgende zaken werden behandeld Fr. S 23 j-, metselaar te Hulst, werd ten laste gelegd, dat hij te als: moderne Regulateurs in eiken of mahonie hout, enz., met of zonder bim-bamslag en speelwerk. Vele soorten Schouwgarnituren, met of zonder candalabers, staande Klokken, koekkoek-, school-, café en kantoor- klokken, Wekkers, dames- en heerenhorloges in ver schillende metalen, Chronometers, Telefoonklokjes, enz. Brillen, Pence-Nez, Barometers in vele soorten, Lees- glazen, Thermometers, verschillende modellen Kijkers, enz., Gramaphones, enz. enz. Damestasschen, groot assortiment Porte-Monnaies, Por tefeuilles, Sigaren- en Sigarettenkokers, vele soorten Tabakspijpen, enz. Tafel-, Dessert-, Brood-en Scheer messen, Scheermachines „Gillette", Scharen, Alpacca Lepels en Vorken, enz. enz. AANBEVELEND, NOTA BENE!! Iedere kooper krijgt een verrassing. BEZIET ÉTALAGE. Hontenisse René Polfliet heeft geslagen. Uitspraak f20 boete of 20 dagen hechtenis. A. M. V., huisvr. van A. M. d'H., 36 j-, zonder beroep te Sas van Gent, werd beklaagd, dat zij Mathilde Schelfout heeft belee digd. Uitspraak f 10 boete of 10 dagen hechtenis. A. C. R-, 20 j., smidsknecht zonder vaste woonplaats, werd tenlaste gelegd, dat hij een para plu, toebehoorende aan Madeleine van Hijfte, zich heeft toegeëigend Uitspraak 1 maanjl gevang. 1. J. v. G 21 j., landbouwers knecht te Retranchement, ver dacht, dat hij een paard pijn heeft gedaan, door dat 4 schop pen teggen den buik te geven en 20 maal met de leidsels te slaan Uitspraak f20 boete of "20 dagen hechtenis. P. F. M. v. C., 23 jland bouwer te Stoppeldijk, verdacht, dat hij toen hij op een rijwiel zonder licht reed, niet heeft vol daan aan de vordering van den opperwachtmeester om stil te houden. Uitspraak f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Predikbeurten te Axel Ned. Herv. Kerk. Gereform. Kerk. De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat de afsluiting en bewaking van den overweg no. 102 in de Coegorscbe straat van den spoorweg Mechelen Neuzen zal worden opgeheven en dat deze overweg kenbaar zal gemaakt worden door waarschu wingsborden. Geref. Gemeente. Als Uw Kind Hoest Mijnhardt's Thijmsiroop Bij het binnenkomen in de haven te Medemblik van een klipper uit Zwartsluis, schipper K. Otting, werd bij het aanhalen van de sleeptros, den knecht een voet afgekneld. De man viel te water; hij werd opgehaald en in ernstigen toestand naar het zie kenhuis te Hoorn overgebracht. Wisselkoersen. Brussel 6,977*- Parijs 8 23 Londen 12,127New-York 2,497* Voor de vele Feli citaties van hier en elders met ons huwelijk ontvan gen, betuigen wij met wederzijd- sche Familie onzen r-lendeiy- ken dank A. F. SLIJPEN-Leunis, Koestraat D 109, Axel. GROOTE Ju Zaal: „'DE GRAANBEURS" bij dhr. A. Dieleman Wz. Optreden van den wereldvermaar den Prof. FLOR1MONTSO Me. LILLY. Onovertroffen in hunne voorstel lingen. Overal reuzen-succes Aanvang 7 uur. ""MUS 1 ste rang f 0.75, 2de rang f 0 50, 3de rang f 0.30. Plaatsbespreken f0.10 van 5 tot 6 uur. (18) Ondergeteekenden bevelen zich beleefd aan voor de levering van Het Bestuur van den polder BEOOSTEN BLEY BENOORDEN gemeente Axel, wenscht aar. te besteden op Zaterdag 20 Kcvember 1926, des na middags twee uur in het Hotel „Het Gulden Vlies" te Axel: a. de levering franco op den weg op plaatsen aan te wijzen door den Dijkgraaf b. de levering franco Axel- Station c. het vervoer naar den weg op plaatsen aan te wijzen door den Dijkgraaf, van de volgende hoeveelheid m a- c a d a m De levering moet geschieden tusschen 13 en 25 December 1926. Het gewicht wordt bepaald door weging op de weegbrug. Gezegelde inschrij vingsbii jetten met monsters in te leveren op den dag en ter plaatse der aan besteding vóór het uur van aan vang der aanbesteding. Het Bestuur voornoemd, M. W. KOSTER, Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontvanger-Griffier. A hebben reeds hun voordeel ge zocht door bij ons te koopen I Kom dan nog! Tot en met WOENSDAG as De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van dhr. CHR. DIELEMAN te Tholen, in het hotel „Het Gulden Vlies" te Axel, des namiddags 2 uur verkoopen rnjnim te Axel, Weststraat sectie G no. 134, groot 1 A. 75 c.A. laatst be woond door wijlen F. Dieleman. Te betalen bij de aanvaarding. Betalen 1 maand na de toe wijzing. - De nieuwste Aanbevelend, van gestempelde TB KIOOP; nabij den Oudeweg te Axel. Zoo noodig 75 pCt. Ie hypotheek beschikbaar. Te bevragen Molenstraat B 33 te Axel. of moeilijke en onregelmatige stoel gang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. Bij het scheren van de meest harde en stugge baard geen last van stukgaan of schrijnen der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met een weinig Doos 30, Tu be 80 ct. Zondag 14 November 1926. Voorm. 91/» ure Ds. G. P A. Ijluysch van Dugteren. Nam. 2 Dezelfde. Voorm. 9 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 ure Dezelfde. Voorm. 9 ure Nam. 2 Leeskerk. Leeskerk. geeft het dart onverwijld de genezende Hoeststillend, sltjmoplossend, veizach- tend. Bij Apothekers en Drogisten. Flacon 75 ct. Naam Mijnhardt op ver pakking. Let hieiop. rA 9^

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 2