te koop gevraagd op spoor. Spaar-Systeem voor alle soorten MS j Kleeding, Bedden, Dekens, enz., enz., i Groote Opruiming is de Goedkoops Winkel te Axel B. H. POT, Kerkdreef, Axel. UITVERKOOP Vloerzeilen, Karpetten, Cocos- en gekleurde Matten, Loopers, Tafelmatten, Tafelkleeden Pluchette. Haastige spoed is zelden goed DAMES! Koopt niet te vroeg! voor Mantels, Costumes, Japonnen, enz. enz. Axel. Firma Vecnhoizcn. De Gebouwen H ET H ÜIS De Gebouwen Brieven onder H 5 Bureau van dit blad. op termijn (af) betaling*, f Noordstraat B 10 AXEL. Alle overige artikelen eveneens sterk in prijs verlaagd. - Korting op alle Goederen Groote korting. Ook anders ARTIKELEN worden mot korting verkocht. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Adres Openbare Verkooping. Openbare Verkooping, Gemakkelijke conditie s. if. Wegens plaatsgebrek met het oog op de 1' Q St. Nicolaas 1 Zie Etalage. Zie Etalage. Binnen enkele dagen ontvangen wij het neusje van den zalm" in de N, B. Géén valuta-goederen Vooral de suikerbisten hebben van het gunstige weer geprofi teerd. De stand is thans gemid deld over het geheele land goed. Er zijn echter over het algemeen veel doorschieters onder. De aardappelen zijn in het algemeen te vroeg afgestorven, waardoor de ontwikkeling der knollen tot stilstand is gekomen. De op brengst valt daardoor tegen, maar de kwaliteit is goed. Hetzelfde geldt voor de fabrieksaardappelen. Het zetmeelgehalte van deze is zelfs bijzonder hoog. Van de granen is de stroo- opbrengst buitengewoon groot in noordelijk Groningen zijn op brengsten van het tarwestroo tot 8000 en 9000 K.G. per H.A zelfs geen zeldzaamheden het hecto litergewicht van het zaad laat echter in vele gevallen te wen- schen over. Bijzonder gunstig was de weersgesteldheid voor den groei van het gras. Ook de jonge kla vers staan goed, terwijl ook de stoppelgewassen zich gunstig ontwikkelden. Behalve de phytophtoraziekte, die op sommige plaatsen de knollen der aardappelen vrij sterk aantastte, en de vreterij in de erwten, waardoor deze vooral in Groningen en Zeeland van ge ringe kwaliteit zijn, hebben zich weinig ziekten en beschadigingen bij de gewassen vertoond. De typhus In Noord-Brabant. De burgemeester van Prin- cenhage deelt aan V.D. mede, dat in verband met de sterke uitbreiding der typhus besloten is de kermis van Princenbage op 3 October en die van Beek (N Baf te laschen. Er zijn in Princenbage 19 gevallen. Men schrijft uit Breda aan de N. Rott. Crt. De bron van de uitbreiding de typbusgevallen alhier moet naar van medische zijde werd verzekerd, zoo goed als zeker in het besmette water der rivier de Mark liggen. Het bed van een der eerste patiënten is in de Mark geworpen, waardoor het water zou besmet zijn. Men tracht door allerlei voor zorgsmaatregelen de ziekte zoo veel mogelijk te stuiten. En het is van het grootste belang dat het publiek trouw de strenge maatregelen, die door de autori teiten genomen worden, opvolgt. Verder verneemt het blad, dat buiten de officieel opgege- vene nog meer gevallen voor komen, gevallen, die men aanvankelijk geheim houdt. Het aantal typhusgevallen in Breda en omstreken is tot 60 gevallen gestegen. Ook in het centrum der gemeente Breda zjjn eenige gevallen geconsta teerd. Begrafenis sergeant Munnike. Het stoffelijk overschot van sergeant Munnike, die tijdens de militaire relletjes te Assen op zoo noodlottige wyze om bet leven is gekomen, is Vrydag- morgen te Ter Apel ter aarde besteld. Het geheele corps onderoffi cieren uit Assen was bij de droeve plechtigheid aanwezig. De baar en een militaire volg auto waren overdekt met kransen van vrienden en collega's. Aan de groeve spraken een Luthersch en een Hervormd predikant en de kolonel en ka pitein van het regiment van den overledene. Tot de ouders van wie de gevallene de eenige steun was, werden hartelijke woorden gesproken. De Asser Ct. meldt Toen op de jaarmarkt te Odooro de onbezoldigd dienaar van poli tie, jachtopziener G E., op straal liep werd by aangehouden door de stroopers G. I. en W. A., die een praatje met hem maakten. Eenigen tyd geleden bad de jachtopziener beide stroopers be keurd roor een jachtdelict en het schijnt, dat zij zich hierover Rebben willen wreken. Plotseling toch, toen E. nog rustig met hen stond te praten, grepen beide onverlaten den jachtopziener aan en brachten hem verschillende messteken toe. E. kreeg o.a. een zeer diepe steekwonde onder in den rug. De toestand van E. is ernstig. De beide daders werden ge grepen. In West-Polen was een militair vliegtuig genoodzaakt op de spoorbaan te landen. Er kwam juist een sneltrein aan, die het te pletter reed, doch de vlieger en zyn waarnemer bleven onge deerd. De heer Cbappell van Gol ders Green zou Donderdagoch tend in het huwelijk tredeD. Eeu paar uur voor de plechtigheid ging hij nog eens kijken in het huis, dat voor zijn aanstaande vrouw en hem werd ingericht. Hij hielp zelf ook nog aan eenige kleinigheden en$ou ook nogeven een antenne voor de draadlooze vastzetten. Daarbij verloor bij zijn evenwicht en viel van zekere hoogte op het hek, dat zyD erf van dat van zijn buren scheidde Hij was dadelijk dood. Botsing van drie vliegtuigen Vrijdag zyn de twee Yoego Slavische vliegtuigen, welke op weg waren naar Praag naar Krakau en een Tsjecho-Slowa- kysch vliegtuig, dat hen verge zelde, met elkaar in botsing ge komen. Alle drie toestellen werden totaal vernield en de drie piloten werden onmiddellijk gedood. Regels voor den weg. Bestuurders van motorrijtuigen (automobielen eD motorrijwielen) en rijwielen moeten, zoowel voor elkander als voor alle aDdere ry of voertuigen, rij- of trek dieren, enz behoorlijk uitwijken en wel naar rechts bij het tegenkomen naar links bij het inhalen om voorbij te rijden naar rechts bij het ingehaald worden om hem, die voorbij wil rijden, de uoodige ruim te te ge ven. Bestuurders van alle andere ry- en voertuigen (dus ook hand karren) en bestuurders en ge leiders van trekdieren en vee, zijn verplicht deze zelfde bepa lingen in acht te nemen, zoowel tegenover bestuurders van motor rijtuigen en rijwielen, als tegen over elkander. Voorkomen van verontreiniging van drinkwater. Laat nooit een aan een tapkraan der waterleiding verbonden slaDg of anderziDS uitmonden in gevul de vaten, kuipen of bakken (b.v. in een badkuip, handwaschbakje, spoelbak voor fotografische doel einden, spoelblik in koffiehuizen, enz) Bij drukvermindering of afsluiting van de waterleiding kan het verontreinigde water anders onder bepaalde omstan digheden in de leidiDg worden gezogen, waardoor een ernstige verontreiniging van het leiding water kan ontstaan. Gezond heidsraad Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 13,af 14.—. Rogge f9,50 af 10,50 Wintergerst f 9,50 a f 10,Zomergerst f 10,k f 11Haver f 10,— a f 10,50. Erwten f 15,— af 19,50. Paarden- boonen f 11,— af 12,Duiven- boonen f 12,a f 13,Bruine- boonen f 13,— a f 16,—. Lijn zaad f 13, af 14,Biauwmaan- zaad f33,a f35,Groen Vlas f5,— a f6,—. Gebookt Vlas f8,— a f9,—. Gezwingeld Vlas f 0,65 èf0.75. Aardappels f2,60 a f2,80. Stroo f 13,— a f 15,—. Koolzaad f a f Mosterdzaad f23.— k f25 Boter f 1,80 k f 1,90 Eieren f 6,— a f 6,50 HULST, 27 Sept. Graanmarkt. Tarwe f 13,— a f 14.—. Rogge f 10,— af 10,50 Wintergerst f 10, a f 10.60. Zomergerst f 10,a f 10,50. Haver f 10,a f 11, Erwten f 17,—a f 18,—. Paarden- boonen f 11af 12,Duiven- boonen f 14,— a f 14,50. Witte- boonen f af—,—. Bruine- boonen f 16,— af 17.-. Lijnzaad f 13.— A f 14,.Aardappels f2,50 a f2,70. Koolzaad f af Boter f 1,80 a f 1,85 per K.G Eieren 26 stuks f 1,95. Slachtvee 17, verkocht 9. Varkens 43, ver kocht 35. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 9000. f7.60 per 100 stuks. "Wisselkoersen. Brussel 6,73. Parijs 7 03 Londen 12,111/,. New-York 2,491/i ATELIER voor Opgericht Anno De Notaris J. A. Dregmans ie Axel, zal krachtens verleend rech terlijk bevel ter herberge van de Gez. Moerdijk te Zuiddorpe, op VRIJDAG I OCTOBER 1926, des namiddags 21/t uur, verkoopen met het recht van erfpacht op den grond tot 30 April 1930 te Zuiddorpe, Molenhoek, kadaster sectie B no. 1247, groot 1 Are 22 c.A. Verhuurd aan A. Egger- mont voor f4,— per maand. Aanvaarden in genot van huur bij de betaling. Betalen 30 October 1926. (wegens vertrek). De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van JACS. R1EMENS VAN LAAREte Zaamslag in het hotel „De Appel" van C. P. de Regt te Zaamslag, op DONDERDAG 7 OCTOBER 1926, des namiddags 5 uur, verkoopen KOOP 1. met erf en tuin te Zaamslag, Reuzenhoek, kadas ter sectie D nos. 838 en 839, samen groot 8 A. 85 c.A. Verhuurd aan C. Wilhelm tot 1 Jan. 1927. KOOP 2. met het recht van erfpacht op den grond te Zaamslag, Kreek kant, kadaster sectie D no. 954 ged. en 410 geheel, samen groot 5 A. 90 c.A., thans nog door ver- kooper bewoond. Te aanvaarden :Koop 1 in genot huur bij de betaling en in bezit bij eind huur. Koop 2 in bezit en genot bij de betaling. Betalen 30 October 1926. als 2. s a Lakens (gezoomd) 142 ct Sloopen 38 Hemden 75 Nachthemden 125 Geel Lakenkatoen 49-39 Congolinnen voor Lakens 43-39 Graslinnen voor Lakens 46 Wit Katoen (70 c.M. breed) 16 ct. Wit Katoen voor sloopen 31 Wit Flanel (zeer mooie kwaliteit) 24 Witte Dames Flanellen (schoudersluiting) 79 Witte Heeren Flanellen 119., -c 30 30 30 cd cd cd cd SUIKERBIETEN 9 I I 9 - - - i 11 i I, i Q (0 8 00900900009099999009090090991 J. VISSER-KOOLE Groote Uitverkoop. CB 03 03 CD tf) SM CD -1 C/3 IM CD V 33 N 03 ÉlffSlB WINTERSTOFFEN 81.

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3