Buitengewone Vergadering Modezaak DE VLIJT- Een mime keuze Winterstoffen voor Mantels, Japonnen, enz., enz. Yereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer Esn nstts Werkster. Tiyiis in muis Stilfi-Cellietii. Mansholt Wintergerst II. Goudenregen Haver. Roode Star Aardappelen, met h00ge cijfers linia mÉSit Ingezonden Stukken, Burgerlijke Stand. Advertentie!). Woensdag 22 September 1926, L. MANGOLD. Gevraagd Een net Dagmeisje. Ziek en niet liak Noordstraat B 41 - AXEL. ONTVANGEN: SBÉST Op het Atelier wordt in alle DAMES- KLEEDING steeds het nieuwste vervaardigd. Dames VAN 'THOFF. Te koop voor den zaai Wilhelmina Tarwe f g°edgekeurddoordeN.c b. P. VAEL, Absdate. Telef. 2, St. Jansteen. MENTHOL PELLETS Zijn vrouw vermoord. - - Te Rotterdam heelt de 40-jarige zeeman J. B. zijn 29-jarige vrouw met een mes doodgestoken. Na den moord ging B. naar een naburigen sigarenwinkelier, met met het verzoek, zijn daad by de politie te melden. Te Oude Pekela is van de boerderij van T. de J. de kap- schuur met 50000 kilogram on- gedorscht graan in vlammen opgegaan. Alles was verzekerd. Voorkomen ven verontreiniging van drinkwater. Laat nooit een slang, die ver bonden is aan een tapkraan der waterleiding, in het handwasch- bakje ot in den gootsteen hangen. Daardoor toch kunnen in de riolen voorkomende witte wormpjes in de kraan kruipen. Indien dan weer water wordt aigetapt wor den deze wormpjes meegenomen en zij verontreinigen zoodoende het drinkwater. Gezondheidsraad. Veehtpartij. Ju Strijp bij Eindhoven heelt een vechtpartij plaats gehad waarbij drie gewon den door een geneesheer moesten worden verbonden. Zekere Van G. metzyn vrouw van het melken terugkeerend, passeerde het erf van den landbouwer S. Daar stond diens zoon, die een twist gesprek aanging met Van G., hetgeen aanleiding gat tot den aanval, v. G, begaf zich van zijn wagen naar S, doch nauwelijks aangekomen pakte S. een schop en bracht hem daarmede een slag op zijn hoofd toe, tengevolge waarvan hij een vrij ernstige wonde bekwam. Op het lawaai kwam de geheele familie Sleegers waarvan de vader nog in nacht gewaad, ter hulp snellen, doch ook de familie van Grootel liep te wapen. Een verwoede strijd begon, met het gevolg dat de familie Sleegers retireerde. Het laatste bedrijf, aldus „Het Volk", speelt voor de rechtbank te 's Hertogenbosch. By schietoefeningen gedood. Bij schietoefeningen van de Burgerwacht te Veendam is de dertigjarige H. Vegter uit Nieuwe Pekela, die zich te ver uit de waarnemingspost begaf, door een kogel in hpt hoofd getroffen en onmiddellijk gedood. TreinroofEen 24-jarig meisje uit Haarlemmermeer was, zoo wordt aan het „H.bld" ge meld in Den Haag op familiebe zoek geweest en keerde 's avonds per trein huiswaarts. Ze nam iD Den Haag plaats in een coupé, waarin nog een paar dames en 4 als heer gekleede personen waren gezeten. Aan een tusschen- gelegen station waren de drie andere dames uitgestapt, zoodat het meisje, alleen nog met de 4 heeren in de coupé zat. Toen de trein het station Leiden bin nenreed, zeiden de heeren tegen haar: „Hier moet u uitstappen." Op het zelfde moment dat ze op stond kreeg ze een hevigen slag op het hoofd, waardoor ze het bewustzijn verloor en neerviel. De vier personen hadden inmid dels den trein verlaten, met me deneming van het koffertje van het meisje en waren weldra uit het gezicht verdwenen. Toen de conducteur de deur van de coupé wilde sluiten zag hij de juffrouw naast de bank liggen. Zij werd het station bin nengedragen en bijgebracht en kon spoedig eenige opheldering van het gebeurde geven. Maar nu de klap op de vuur pijl De politie heeft het koffertje gevonden en het meisje tot de bekentenis gebracht, dat het ver baal verzonnen ii Ouderliefde per fiets. Ds. Straatsma, Hervormd predikant te ZaDdvoort, schrijft in de „Zon dagsbode voor Btoemendaal en Zandvoort" o.a. het volgende, waarmee zeker vele lezers en lezeressen zullen instemmen. „Het is een heerlijke uitvin ding die van het mandje op de flets. „Vader heeft broertje, een kereltje van drie jaar op een bagagedrager, voor op zijn flets gezet en vastgebonden. Zoo hepft hij er het oog op. Alleen 't arme kereltje krijgt alles uit de eerste band wind, stof, vliegen. Maar moeder heeft geen zin om thuis te blijven. Je kan zusje, een baby van één jaar, niet alleen thuis lateD,da'sal te gek. Geen bezwaar. Het fiets mandje is er. In elk geval groot genoeg voor baby, die vastge bonden wordt, vastgesjord. Arme, arme baby Ik heb je wel zien zitten, dood, doodmoe, in elkaar gezakt, terwijl je arme, witte kopje links en rechts tegen de wanden van je gevaugenisje bonsde. Kan ook een vrouw haar zui geling vergeten Vrouw en kind omgekomen. Woensdagmiddag is op de Maas even buiten Rotterdam de Bel gische sleepboot „Jupille 40" in aanvaring geweest met het Duit- sche stoomschip „Elbing 1". De „Jupille" is gezonken. Op de sleep boot bevonden zich de 23-jarige kapitein N. M. W., diens 48-ja- rige vader, de 23-jarige echtge- noote van den kapitein, haar 13- jarig broertje, en haar 2-jarig zoontje. De kapitein, zijn vader en de dekknecht geraakten te wa ter, doch werden door eenige schippers gered. De vrouw van den kapitein, die met haar zoontje in de kajuit was, had geen gele genheid meer aan dek te komen. Zij verdwenen met de „Jupile" in de diepte en verdronken. Ia het dorpje Gemea by Bergen (Achterhoek) brak dezer dagen in een boerderij brand uit. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat in een oogenblik de geheele boerderij in brand stond. Drie kinderen kwamen in de vlammen om, het vee kon nog worden gered. Nadere bijzonder heden omtrent het vreeselijk ge beuren ontbreken. Nieuwe ramp in Japan. Opnieuw is Japan door ernstige overstroomingen geteisterd. VG- gens^opgaven zijn meer dan 50 personen verdronken, 300 huizen werden vernield, terwijl meer dan 27.000 zijn overstroomd. Op tal van plaatsen vonden aardverschuivingen plaats en stortten bruggen in een. Aangename visite. Te Parijs wilde een buitenman zijn dochter, een 21-jarige telefoniste, een bazoek brengen. Toen bij aan de deur van haar woning klopte, vond hij deze op 9lot. Toen, na herhaald roepen, niet werd open gedaan, klom hij door het raam Daar binnen en vond zijn dochter hangend aan een touw. De zelf moord wordt aan een zenuwcrisis geweten. Een ongelukkige Familie. Te Kansas C'ty, te Amerika heeft een verschrikkelijk ongeval plaats gehad, dat een Belgische familie trof, namelijk die van Arthur Maltait, die in 1908 Daar Amerika vertrok met zijne la- milie en daar begon te boeren. Zondag, rond 11 uur's avonds brak plotseling brand uit. Het verblyt der familie was enkel in hout opgetrokken, zoodat de vlammen een uitstekend voedsel vonden en gretig om zich heen grepen. De vader en twee kin deren dis beneden sliepen kon den zich nog reddeD, doch erger was het gesteld met de 16-jarige dochter Maria, die op de tweede verdieping haar slaapkamer had. In drie minuten tyds stond alles in lichte laaie. Aan blus- schen viel niet meer te denken. De brandweerlieden die toege sneld kwamen, beproefden het uiterste doch er was geen kans meer om het meisje te redden. Onder de oogen der familie moest het kind verbranden. Toen het huis ingestort was kon men het lyk van het onge lukkige meisje van onder het puin uithalen. Het eenige wat gered kon worden was een auto. De schade wordt op 7000 dollar geschat. Landbouwer Mailfait, bad in December nog zyn vrouw ver oren. Maria speelde van toen af moedertje over de twee an dere kinderen, Margaretha 14 jaar en Albert 8 jaar oud. Een talrijke familie. Te Baseiwaes bij Brunei is in een familie het 21ste kind geboren. Koningin Elisabeth vau België is peettante van het kleine meisje en werd vertegenwoordigd door Burggravin Vilain,deechtgenoole van den burgemeester. Alle kin deren uit deze familie zijn in leven en kerngezond, zij bestaat uit 12 meisjes en 9 jongens. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 13,— a f 14.25. Rogge f 10,— af 11,50 Wintergerst f 9,50 a f9,75. Zomergerst f 10,50 a f 11,—. Haver f 9,— a f 10,—. Erwten f 14,— a f 18,—. Paarden- boonen f af— Duiven- boonen f 13,— a f 14,—. Bruine- boonen f 17,a f 19,—. Lijn zaad f 13,af 14,Blauwmaan- zaad f35,a f40,Groen Vlas f5,a f7,—. Gebookt Vlas f8,— a f 10,Gezwingeld Vlas f0,65 af0,75. Aardappels f2,50 a f2,70. Stroo f 15,- a f 16,Koolzaad fa f Mosterdzaad f25.— a f27. Boter f 1,80 a f 1,90. Eieren f 5,50 a f 6,50. HULST, 20 Sept. Graanmarkt. Tarwe f 13,— a f 13.75. Rogge f 10,a f 11,Wintergerst f 10,— a f 10.75. Zomergerst f 10,a f 10,50. Haver f 9,— a f9,50 Erwten f 16,— a f 18,—. Paarden- boonen f a f Duiven- boonen f 14,— a f Witte- boonen f af—,—. Bruine- boonen f 16,— af 17. Lijnzaad f 15,— a f 15,50. Aardappels f 2,50 a f2,70. Koolzaad faf—, Boter f 1,90 a f 1,95 per K.G. Eieren 26 stuks f 1,82. Slachtvee 16, verkocht 9. Varkens 43, ver kocht 30. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 8600. f7.— per 100 stuks. Wisselkoersen. Brussel 6,73. Parijs 6.966 Londen 12,1 !6/8. New-York 2,49% Afdeeling AXEL. te houden op des avonds ten half nclit ure, op de bovenzaal bij de Wed G1LII- AMSE. Oarbid en Elect r. Ruime sorteering. Billijke prijzen. Aanbevelend, voor de kinderen. Toegangkelijk voor alle Ouders van Kinderen en andere Kinder vrienden. HET BESTUUR. Biedt zich aan Inlichtingen aan het Bureau van dit blad. Leeftijd 18 jaar. Adres Bureau van dit blad. KO LIN E Verkrijgbaar bij C. B. ANTHEUNIS en 1. J. BRAKMAN. AANBEVELEND, ,Z.L.M. mét gekeurd. Tijdige bestelling gewenscht. I ,0.*aND£i-sa,. Verkrygbaar by P. A. WONDEMEM, Axel, {Buiten, verantwoordelijkheid der Redactie). Axel, Sept. 1926. Geachte Redacteur. Gaarne wenschte ik in 't algemeen plaatselijk belang opname van het voigende in uw krant. Zooals we onlangs in het Raadsver- slag lazen, is de gemeentebegrooting weer aangeboden en kunnen we voor stellen, dat de heeren raadsleden die in studie hebben, teneinde daar, waar mogelijk en billijk is, het eindcijfer iets neer te halen. En dat is te be grijpen, want het wil heel wat zeggen, tachtig duizend gulden voor een plaatsje als Axel in één jaar noodig te hebben. Het nadert al een ton gouds. Men vraagt zich als gewoon mensch af, waar gaat het heen De afgeloopen maanden, ja, dan zagen we dat er hetl wat zand en steen verwerkt is en dus zullen de verschillende leeningen, die daarvoor gesloten zijn, hun rente eischen. Maar f 80.000, wat gaat men daarmee in 1927 beginnen, nu toch ook de garantie voor het electrisch licht van de baan is Maar laat ons niet schertsen en ernstig blijven. En dan willen we trachten onze bestuurders een handje te helpen in het bezuinigen, ofschoon dat zij erkend dit op verschillende posten angstvallig gedaan wordt. Maar als dat ook niet gebeurde, dan liep de begrooting misschien wel tot f81000. We zouden er daarom nog een dui zendje af willen knijpen. Men zal zich herinneren, dat er vroeger wel eens geklaagd is over hooge salarissen. Nu, daar is niets aan te veranderen en dat geeft ook niet. leder is overtuigd, dat als hij flink betaald wordt er ook werk voor gele verd moet worden en omgekeerd Maar wat wèl te verminderen is, dat is het totaal der salarissen. Ik weet niet precies hoe of dat op de scholen ge steld is en of ook al gedacht is aan den reinigingsdienst, wat het aantal krachten betreft. Maar wel herinner ik me, dat door de ambtenaren ter secre tarie eens gevraagd is om dat kantoor slechts van 9—12 uur open te houden voor het publiek, omdat de heeren dan 's middags beter zouden kunnen werken. Welnu, als ze dat vragen, moeten we dat met beide handen aangrijpen en b.v. beginnen met hun getal niet verder uit te breiden, wat o.i, wel mogelijk is. Enkele jaren geleden is de heer Smidt aangesteld als volontair en deze zal nu wel zoo ver gevordeid zijn, dat hij wijlen den heer Cornelisse kan ver vangen. En als men dan daarnaast eens een leerling of typist(e) benoemde, dan stond het personeel weer op het zelfde peil. Als we nagaan,dat de heer Cornelisse toch door ziekte een heele tijd afwezig was en ook vóórdien geruimen tiju meer wilde dan hij kon (door zijn dienstijver) zoodat men zijn werk moest overnemen. Als we gelooven mogen, dat door deze toch ter secretarie verschillende bezigheden zij het ook te goeder trouw werden verricht buiten het ambt om. En als we dan gaan betwijfelen, of dit ook nu nog geschiedt door de tegenwoordige ambtenaren, dan mogen we naar onze bescheiden mtening toch veronderstellen, dat we het in Axel afkunnen met een gedipt, secretaris, een ambtenaar ^die practisch bekwaam kan geacht worden) en een volontair, waarbij dan nog aanwezig is een bode voor licht schrijfwerk, enz. Desnoods zou ook het getal werk uren per week nog kunnen worden uitgebreid, want niemand zal beweren, dat de arbeid ter secretarie zoo afmat tend is, dat er niet een paar uur bij kan, getuigen de bijbetrekkingen, die thans nog worden waargenomen. En met één uur per dag zou men reeds 750 uren per jaar winnen. Alzoo niet het salaris naar beneden, maar de werkkracht naar boven, dat zij de leus, opdat men waar voor zijn geld krijgt. En dan, als vroeger, de deuren open tot 4 uur, ten gerieve van het publiek, dat tocli wel mag zien, dat de heeren ook 's middags „werken". Met dank voor de plaatsing, uw vriend ZAKENMAN Van 1—31 Augustus 1926. HULST. Huwelijks-voltrekkingen 4. Eranciscus Johannes Biomrnaert, 25 j., jm. en Maria Catharina Wittock, 21 j., jd. Johannes Cornelis der Weduwe 22 j jm. en Malvina Melanie Ver- straeten, 20 j., jd. 10. Gaston Jean Cornelia Francoise Florent Corstiaens, 26 jjm. en Jeanne Georgine Maiit Seydlitz, 24 j.,jd. 11. Henri Alexanch r Joseph Mehauden, 37 j.,jm. en Paulina Johanna de Gucht, 26 j„ jd. 18. Arthur de Smet, 19 j., jm. en Maria Rosalia Reijniens, 20 j., jd. Overlijden. 5. Prudentia Kouijzer, 72 j, echtg. van Paulus de Bikker. 7. Alfred Melchior Lernouf, 4 j z. van Carolus L. Lernout en Eugenie M. Janssens. 30. Ludovica Baert, 64 j d. van Franciscus en Seraphina Ferket. lilijei. Indien gij vermagertindien gij lijdt in de lendenIndien gij pijnen voelt in armen en beenenindien gij altijd vermoeid zijt, 's morgens bij het opstaanindien gij hoofdpijn hebt. het geheugen verslechtindien gij krachteloos en moedeloos zijt. zonder wilskracht, zonder levenslust; indien gij zwarte gedachten hebt; indien gij slecht slaapt; indien* gij aan de maag lijdt, krampen hebt, hartkloppingen, zweten bij de minste krachtinspanning, warme opruiingen, schemeringen oorruischingen, steken in de zijde. Indien gij vruchteloos alles hebt beproefd en gij niet ge nezen zijt, aarzelt niet en neemt Uw toevlucht tot de echte zenuwhersteller van Apothakar H. VAN AKEN, Apotheker-Specialist te Selzaete. die reeds duizenden zenuw lijdersvolkomen genezen heeft. KOLINE is verkrijgbaar bij Apoth- cn Drogisten ad. f 2.50 per flacon. Hoofddepot voor Holland SCHULTB en THIEME Postbus 55 Middelburg. e, Tegen ho e s' t tn Keel p'y n v. U if werking Frappant Prys3sci

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3