Burgerlijke Stand. Adverteiitiën. Zaterdag 28 Augustus Ziek en niet Ziek Door de politie te Gronin gen is aangehouden een 27-ja- rige boekhouder, die ten nadeele van den garagehouder W. G. B. te Groningen door knoeierijen een bedrag vaD 1000 heelt verduisterd. Terwijl de rijwiel- en auto handelaar R. te Hoofddorp in den Haarlemmermeer zich in het re servoir van de benzinetank be gaf om een en ander schoon te maken, werd bij zoodanig door aanwezige gassen bedwelmd, dat hij ineenzakte en zich niet meer kon verwijderen. Gelukkig werd zijn gekreun door zijn echtge- noote gehoord en kon R die het bewustzijn reeds bijna geheel had verloren, nog bijtijds uit zijn be narde positie gered worden. Nachtelijke overval. De heer S. uit Bleyerheide, die Woensdag voor zaken uit was, kwam, naar het L Dbl. meldt, 's avonds langs Strijthagen terug en werd aldaar door twee hem onbekende mannen aange houden. Spoedigontstondeen worsteling en de heer S. die met zijn stok flinke slagen uitdeelde, moest ten slotte het onderspit delven. Blijkbaar hebben de aanranders van het een of ander verdoo- vtngsmiddel gebruik gemaakt om hun slachtoffer onschadelijk te maken. De aanval gebeurde in den avond en omstreeks 11 uur kwam S., die in zwijm gevallen was, bij, en bemerkte, dat hem de porteteuille, inhoudende 250 ontrold was, en de aanranders verdwenen waren. Tegen 1 uur des nachts kwam S. thuis en bemerkte, dat zijn kleeren met bloed besmeurd waren, terwijl hij zelf niet gewond was. De twee Italianen, gear resteerd als verdacht van de brutale inbraak, gepleegd in de villa van de familie v. d. V. te Rotterdam, blijven nog steeds ontkennen, hoewel de bewijzen zich tegen hen blijven opstape len, zegt de „N.R.Ct.". Zooals al gemeld is, zijn alle gestolen voorwerpen, waaronder een apo thekersdoosje, waarop naam en adres van de familie v. d. V. voorkomen, op hen gevonden, kort nadat de ir.braak ondekt was. In den tuin zijn voetsporen aangetroffen. Van deze afdrukken zijn gipsmodellen gemaakt en deze modellen komen tot in de kleinste onderdeelen overeen met de gipsafdrukken, die van de schoenen van de verdachten gemaakt zijn. Op 17 Juli j.l. is ingebroken in een heerenhuis aan de Park laan aldaar. Daar is toen een groote partij kostbare goederen buitgemaakt. De dieven hadden zich toegang verschaft door het uitsnijden van een ruit. Toen de inbraak ontdekt werd, heelt de politie de uitgesneden ruit iD beslag genomen. De ruit was vochtig en is zorgvuldig afge droogd, waarna enkele vinger afdrukken voor den dag kwamen. Deze vingerafdrukken vertoonen 13 tot 15 punten van overeen komst met de vingerafdrukken van de aangehouden Italianen. In den regel wordt in de dacty loscopie een aantal van S punten van overeenkomst al voldoende geacht. De politie neemt dan ook met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid aan, nu ook de daders van dezen inbraak iu handen te hebben. De beide Italianen blyven ook dezen inbraak ontkennen. Kind gestikt. De 3-jarige J. v. E. uit de Crooswykschestraat te Rotterdam heett zich in een worteltje ver slikt. Een geneesheer achtte op neming in bet ziekenhuis nood zakelijk. By aankomst aldaar bleek het kind al overleden te zijn. Te Ouddorp is een meisje van 4 jaar door een voer tarwe overreden. Het achterwiel ging over het hooid en het kind was dadelijk dood. De voerman had geen schuld. Even dom als onbehoorlijk. Te Vlaardingen giDgen twee jongens van 16 jaar de wedden schap aan, wie het meeste bier kon driuken. Een er van wou het met 14 glazen, maar toen hij buiten het lokaal was, zakte bij bewusteloos iu elkaar. Zijn ka meraden droegen hem naar het Hof en trachtten hem met water bij te brengen. Op de komst van de politie gingen zij op de vlucht, met medeneming van het slachtoffer Burgemeester uitgejouwd. Men meldt uit Rotterdam In verband met de werkzaam heden aan de Willemsbrug, wel ke afsluiting voor het verkeer door de v. d, Takstraat mee brachten, heeft burgemeester Wijtema een bezoek gebracht aan deze straat en omgeving. Hij werd daar door honderden jUhgens en meisjes uitgejouwd en moest zoo spoedig mogelijk naar zijn auto retireeren, hevig ontdaan door dit brutaal optreden. Ds politie dreef de joelende kinderen uiteen. De zaak Verschoor. In de zaak Verschoor is de instructie thans wederom geslo ten. Zooals men zich herinnert was de iustructie tegen dezen administrateur, die een bedrag van 60.000 zou hebben ver duisterd, ten nadeele van het comité ter behartiging van Drent- scbe Venen, weer heropend. Thans zijn de stukken door den rechtercommissaris in han den gesteld van den officier van Justitie. Zaterdagmorgen omstreeks 7 uur zijn drie autobussen uit België met arbeiders voor de Sigarenfabrieken Karei I nabij Valkenswaard tegen elkaar op gebotst. Van de ongeveer 20 inzitten den werden 8 gewond, waarvan 2 ernstig. De autobussen werden ernstig beschadigd. Nadat de gewonden door twee doktoren uit Valkenswaard ver bonden waren, werden ze naar België teruggebracht. Te veel gedronken. Een man, die in verregaanden staat van dronkenschap verkeer de, werd Zaterdagavond door de Amsterdamsche politie opgebor gen in een der cellen van het posthuis Molsteeg. By de gebruikelijkerondgangen laugs de cellen, zegt de Tel., ontdekte men, dat hij levenloos op den grond lag. Het lijk werd naar het Wil- helminagasthuis vervoerd, waar men hartverlamming als oorzaak vaststelde. Bij luchtvaartmanoeuvres boven Stockholm wilden twee officieren met parachutes naar beneden springen. De parachutes weigerden en beiden zijn op straat doodgekwakt. Een ongewoon verkeerson geluk, dat den toeschouwers in weerwil van de hachelijke positie van het slachtoffer een gullen lach ontlokte, had dezer dagen plaats bij Guildford. De bestuurder van een overdekten ijswagen raakte blijkbaar een oogenblik de kluts kwijt, want men zag hoe het paard, niet wetend welken kant te gaan, een paar bokkesprongen maakte en ten slotte in galop naar den berm van den weg reed. Dit had tot gevolg, dat de ijs- wagen duikelde, met zijn bestuur der, die hals over kop in den ijsketel terecht kwam, terwijl de vanilleschelpjes een waardige lardeering vormden voor dezen levenden ijswafel. Een politie agent redde den man uit zijn koude positie. Bedelen was ztyn roeping. De „Berl. Ztug" vertelt het volgende dat zich afspeelt inde fllmstad Los Augeles. Maar met de fi m heeft het toevallig niets uitstaande. Hij is een onmen»ohelijk-ryk zakenman, met een prachtige villa en hjj heet Johnny Schei- don. Veel meer weet mes niet vaa hem Ook niet, tot voor kort, zijn jonge vrouw. Over een man die schatrijk is, een prachtige villa en een motor jacht bezit, piekert men niet lang na: Het vrouwtje, Hilda, vond het steeds onperbest, dat haar man baar niet met lange zakenverhalen lastig vielzij vroeg ook nietzij leefde. Leefde naar alle begeerten van haar hartje, en in haar schattig ge zelschap van haar foxterrier Darling. Die Darling zou het hem doen. Het diertje had van den beginne at meer voorkeur voor den man, dan voor de vrouw aan den dag gelegd. Op zekeren dag wandelt Hilda door Los Angeles straten. Opeens rukt Darling zich los, en snelt uitgelaten op een witgebaarden bedelaar toe, die op een hoek staat, zijn uit gestoken hoed half met dollar biljetten gevuld. De bedelaar geeft Darling een schop. Deze is niet weg te schoppen en is ook doof voor Hilda's roepen. Darling is door het dolle heen. Plots deinst Hilda vcor 's mans blik terug. Dat is dat is Een ruk, de baard valt at: JobnDy Tweede tafereel, 's Avonds. Hilda staat gepakt en gezakt voor baar keurigen gemaal. „Waar heen „Weg, dit huis uit! Ik veel me bezoedeld, onteerd, ge schandvlekt" „Dus de manier bevalt je niet, waarop ik geld verdien „Verdien, verdien. No9m je dat verdienen Nog liever had ik gehad dat je als een dief aan den kost kwam. Daartoe is ini- riatief, durf, ondernemingsgeest noodig. Maar dit" Toen zij was bijgekomen legde Johnny haar de zaak uit. Nuch ter, koel als zakenman. Geld moet er verdiend worden, véél geld, voor huishouding, voor lakschoentjes, dessous tjes, com binations, huidcreme. Alle wegen, die anderen in gelijke omstan digheden bewandelen, zijn om wegen. Om het geld van der den in eigen zak over te heve len stichten deze naamlooze ven nootschappen, openen winkels studeeren. Onzin. Regelrecht is je ware. Geen verspilling van energie Efficiency, eenvoud en resultaat. Bedeleu uit nood, dat risico wil hij niet loopen. Be delen uit innerlijke roepingen overtuiging, ziedaar zijn bedrijf. Hoongelach is het antwoord van Hilda. „Je zult me minder belachelijk vinden, Hilda, als je weet dat er monniksoorden zijn, welker leiden op grond van re* ligieuze voorschriften door be delen in hun onderhoud voorzien. En nog minder, als je besefte, dat Homerus, de heerlijke Griek- sche dichter, een blinde bede laar was. Ook Homerus had, als bij gewild had, eeu haar groeimiddel kunnen uitvinden en van de opbrengst leven Ik, ik sta op mijn straathoek als een ofïerblok. Voor de reinen, die zich niets te verwijten heb ben, sta ik daar niet. Ik sta er voor de velen, de meesten, die iets op hun kerfstok hebbeD, en dat moeten boeten. Die kleinig heid, die zij betalen, staat ge meenlijk in geen verhouding tot hun vergrijp en tot de hooge gevoelens, waarmee zij dit trach ten te zoenen. Niet ik heb hun te danken, maar zij mij. Een eerzaam beroep, zeg ik je. Ove rigens was mijn leven met joy niet in overeenstemming met dezen geest? Ja? Wat verwijt je mij dan „Maar je zult toch inzien, dat ik desondanks niet meer je vrouw kan zijn." „Waarom niet?" „Omdat ik den menschen toch niet zeggen kan mijn man staat op den straathoek en ont vangt aalmoezen" „Ik zie dat niet in. Succes is alles. Ik zelf zou voor myn succes evenzeer het hoofd bui gen als voor dat van anderen. Bovendien zeg tot je kennissen mya man sjachert in grond mijn man is woekeraar. Klinkt dat beter Hilda blyft voor deze dialec tiek ongevoelig. Z\j weigert, baar leeg bestaanfje aan een leeg- looper te danken (e hebben. Zij gaat heen „Maar" zegt zij, „ik wil je niet den smaad aandoen met ledige handen je huis te verlaten. Ik zal al mijn kleeren en sieraden meenemen.. En geroerd kust Johmiy de vingertoppen zijner vrouw.... Ernstige vliegongelukken. Het Fransche vliegtuig van den dienst ParysLonden is tengevol ge vaa mist bij Lympne gevallen. Een passagier werd gedood, negen reizigers werden ernstig en drie licht gewond. Ook de piloot en de mecanicien kregen zware verwondingen. Een machine der Britscho lucht macht stortte bij Cambridge ter aarde eu geraakte in brand. De piloot werd gedood. Het onderzoek der deskun digen inzake het spoorwegonge luk bij Leiferde heeft aangetoond, dat het ongeluk alleen moet worden toegeschreven aan een aanslag. Als speciaal argument voor deze opvatting wordt aan gevoerd, dat de gevonden schroe ven in een zekere regelmaat op de baan lagen, en dat ook de plekken te zien waren, waar de schroefsleutels aan de schroef- moeien aangezet waren. Zondagmiddag heeft boven Berlijn en omgeving een hevige orkaan gewoed, die groote schade heeft aangericht. In Berlijn Noord werden talrijke boomen omver geworpen en verscheidene hui zen beschadigd. Op de Wann- see sloegen verscheidene booten om, waardoor enkele personen verdronken. Hoe het blanke ras verspreid is. De Europeesche rassen, ver spreid over landen, die aan de Westersche wereld bekend wer den door de onverschrokkenheid van eenige groote zeevaarders beheersehen in onzen tijd de aar de. En toch, sedert Columbus in den jare 1492 de haven van Palos uitzeilde, is het aantal personen van Europeesche afstamming, dat zich ophoopte in de wijde gebie den buiten Europa, gestegen tot oiet meer dan omstreeks 150 mil- lioen. Nemen wij het jaar 1921, toen in de meeste landen vau' Europa volkstellingen werden ge houden en voor welk jaar wij dus een gezaghebbende mededee- iiDg kuDDen doen inzake de blan ke bevolkiDg der wereld, dan zien wij, dat er toen meer dan 600 millioen blanken waren in de geheele wereld, waarvan om streeks 450 millioen in Europa. In ditzelfde jaar 1921 bedroeg de totale wereldbevolking onge veer 1852 millioen personen. Hieruit volgt, dat van de wereld bevolking een op de drie een Europeaan is of altans van Euro peesche afkomst. Uit een verder onderzoek blijkt, dat buiten Euro pa de blanken in hoofdzaak wor den gevonden op het vasteland van Amerika. In 1921 was de verhouding als volgtEr waren bijna 603.000.000 blanken in heel de wereld waarvaD 453.000 000 in Europa, 139.000.000 in Ame rika, 6 700 000 in Australië en Nieuw Zeeland 3.100 000 in Afri ka en slechts 300 000 in Azië. In de Leuna-fabrieken bij Merseburg zijn bij bouwwerk zaamheden door het neerstorten van een stutbalk twee arbeiders gedood, twee zwaar en één licht gewond. Een met vier personen be zette auto uit Nancy is tusschen Geishausen en Moorsch van eeu vijftig meter hooge helling gestort De chauffeur was onmiddellijk doodde eigenaar van de auto stierf eenige miDuten na het on geval. De beide inzittende dames werden levensgevaarlijk gewond. Yolksgezondhe'd. Gebruik geen rauwe melk, tenzij gij weet, dat ze afkomstig is van een model-boerderij. Door slechts gekookte melk te nuttigen, kunt gij ziekten als b.v. typhus voorkomen. Denkt daar vooral ook bij uitstapjes en op reis aan. Gezondheidsraad. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 13,25af 13,75. Rogge f 9,a 9,25 Wintergerst f 9, a f 9,50. Zomergerst f 9,50 a f 10,—Haver f 10,— a f 11,— Erwten f 12,a f 16,—. Paarden- boonen f af-,—. Duiven- boonen f a f Bruine- boonen f a f Lijn zaad f 14,af 15, Blauwmaan- zaad f35,— a f37,—. Groen Vlas f5,a f6,Gebookt Vlas f7,— a f9,Gezwingeld Vlas f0,65 af0.75. Aardappels f 1,90 a f2,25. Stroo f 15,a f 17,—. Koolzaad f a f Boter f 1,50 a f 1,60. Eieren f 0,05 a f 0,06. HULST, 23 Aug. Graanmarkt. Tarwe f 14,— a f 16.Rogge f 9,— af 10,Winlergerst f 9, a f 10.25. Zomergerst f 9,a f9,50. Haver f 11,a f 12, Erwten f 14,— a f 15,—. Paarden- boonen f—af—Duiven- boonen f 14,— a f Witte- boonen f a f Bruine- boonen faf Lijnzaad f a f.Aardappels f 2, a f2,50. Koolzaad f af—, Boter f 1,60 a f 1,70 per K G. Eieren 26 stuks f 1,82. Slachtvee 4, verkocht 2. Varkens 57, ver kocht 33. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 19000. f6.20 per 100 stuks. "Wisselkoersen. Brussel 6,79. Parijs 7.03 Londen 12,117/s New-York 2,49 De opening der tent zal D.V. plaats hebben op des s'avonds 8 uur. De Regelingscommissie. KOLINE Verkrijgbaar bij C. B. ARTHEUNIS en 1. J. BRAKMAN. „A^p.« Van 1-31 Juli 1926. KOEWACHT. Huwelijks-voltrek- kingen. 1. Leonce Maurice van Waes (van Westdorpe), 23 j., jm. en Joanna Maria van Acker, 22 j„ jd. 14, René Janssens, 27 j., jm. en Anna Maria Rosalia Kips, 25 j., jd. Geboorten. 3. Cijrillus Irma, z. van René Mervis en Paulina Catharina Minne. 15. Alphonsius. z. van Carolus Aloijsius Ferket en Maria Josephina Meijs. 25 Iréne Augusta, d. van Cijrillus Josephus de Block en Maria Josephina Borgt. Overlijden. 15. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwe!, gesl. van Cornelis de Ruiter en Johanna Liza de Schepper. Gerardus Theodorus Maiia Hamerlinck, 2 m., z. van René Caesar en Margareta Paulina Gijsel. STOPPELDIJK. Huwelijks-voltrek kingen. 1. Johannes Petrus Anthonius de Koning. 25 j., jm. en Maria Christina Leonia Vereecken, 21 j., jd. Geboorten. 3 Antoinetta, d. van V. D. Maenhout— Buijsrogge. 12. Celina Marie, d. van M. L C. du Puij Fassaert. 14. Alfred Johannes, z- van A. M. Mangnus—Peersman, 23. Johanna Maria, d. van P. P. d'Hont— Bogaert. Overlijden. 19. F. F. van Kruijssen, 63 j., z. van Th. van KruijssenA. M. Fruijtier. Indien gij vermagertIndien gij lijdt In de lendenIndien gij pijnen voelt in armen en beenenindien gij altijd vermoeid zijt, 's morgens bij het opstaanindien gij hoofdpijn hebt. het geheugen verslechtIndien gij krachteloos en moedeloos zijt. zonder wilskracht, zonder levenslust; indien gij zwarte gedachten hebt; indien gij slecht slaaptindien' gij aan de maag lijdt, krampen hebt, hartkloppingen, zweten bij de minste krachtinspanning, warme opruiingen, schemeringen oorruischingen, steken in de zijde. Indien gij vruchteloos alles hebt beproefd en gij niet ge nezen zijt, aarzelt niet en neemt Uw toevlucht tot da aehta zanuwharstallar van Apotheker H. VAN AKEN, Apotheker-Specialist te Selzaete, die reeds duizandan zenuw lijder» volkomen genezen hoeft. KOLINE is verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten ad. f 2.50 per flacon. Hoofddepot voor Holland: SCHULTE en THIEME. Postbus 55 Middelburg.

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3