DEKZEILEN. AUTOBUS J I I I J. C. VINK, algemeene vergaderiog A. LENOS. FIETSBANDEN EsnWasch aan huis. A. LENOS. KOLINE Koopt nü Buitenland. Burgerlijke Stand. Advert entiën. „Beoosten Bley Benoorden", VOORHANDEN Slechte tijden Lage prijzen. Poeders van 't Witte Kruis 20 et. Axel. M. SCHIEMAN-BOEIJE Terstond gevraagd: Te koopen Voorhanden f3,50 per paar. Zuiver Bronwater TOP" Verkrijgbaar bij van de N. V. Touw- en Staaldraadfabriek „HOLLAND" te Lekkerkerk (bij Rotterdam), A. VAN DEN BERGE, Julianastraat E 114, AXEL. •WMWWeW—Mt-WW» Ernstig auto-ongelnk. Door onhandigheid van den cbaufleur reed de auto van den Delftschen groenten handelaar van Heerden tegen een paal in de gemeente Schipluiden. De man werd levensgevaarlijk gewond. Een personentrein en een locomotief kwamen met elkaar in botsing bij den ingang van het Qare de Lyon te Parijs. Er zijn drie dooden en veertig gewonden. Bosctibranden. Door de abnormale warmte der laatste dagen zijn verschei dene ernstige boschbranden uit gebroken in de omgeving van Mont de Marsan. Wouden met een oppervlakte van honderden H.A. stonden in brand. De schade wordt op vele mil- lioenen francs geschat. Op een gegeven oogenblik namen de vlammen zulke ernstige afmetingen aan, dat een regiment infanterie met vrachtauto's ter hulp werd gezonden. Volgens de laatste berichten is men het vuur thans meester geworden. Mclbbesluit (Warenwet). Melk, voor menschelijk gebruik bestemd, mag niet afkomstig zijn van dieren, die lijdeD aan uier ontsteking, darmontsteking, waar bij hevige diarrhee optreed baar moederontsteking, gepaard met herhaaldelijk optredende uitvloei ingen, tuberculose, waarbij de smetstof van deze ziekte wordt uitgescheiden (open tuberculose), wonden, waarbij de uier, de tepel of de melk met etter ot andere uit de wond afkomstige stoffen ernstig verontreinigd kunnen worden. Gezondheidsraad. Tijdens een kort onweer zijn op de hoeve Rio Grande, bij de Cocksdorp op Texel, be woond door den heer H. B., 39 van de 40 kippen doodgeslagen. In een huisje in de nabijheid ontstond brand, die spoedig werd gebluscht. In den polder De Eendracht werd een schaap den kop verbrijzeld. Een brutale Inbraak De familie N. v. d. V., die een villa aan dan West Varke- naardschen weg te Rotterdam be woont, is uitstedig, de dienstbode die alleen in huis is, heeft haar kamer op de bovenste verdieping. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd deze dienstbode wakker, doordat het hondje aan sloeg. Toen ze even luisterde, hoorde zij op de benedenver dieping gestommel. Zij durfde niet naar .beneden gaao, om te telefoneeren en vluchtte naar het dak. Toen zij hier een oogen blikje zat, kwam een voorbijgan ger aan. De dienstbode riep hem t08, dat er vermoedelijk dieven in huis waren. De voorbijgan ger snelde daarop naar het goe derenbureau van de Nederland- sche Spoorwegen, waar hij het politiebureau aan de Paul Kru- gerstraat opbelde. Van daar trok- fcen dadelijk twee agenten per rijwiel op onderzoek uit. Bij de villa gekomeD, ontdekten zij, dat het huis verlaten was. Zij kregen evenwel een aanwijzing in welke richting zy de dieven moesten zoeken. Zij trokken erop uit en vonden inderdaad in den Bille- buurt twee mannen, die een groot pak droegen. Op den komst van de agenten sloegen de mannen op den vlucht, waarop een der agenten zyn revolver te voor schijn haalde en een schot in de lucht lostte. De vluchtelingen bleven staan, waarna de agenten het tweetal en het pak naar het politiebureau overbrachten. De aangehoudenen bleken de Ita- liaansche kooplieden F. R. en H. C. te zyn, beiden 26 jaar oud. Zij ontkenden iets van de inbraak af te weten. Het pak, wat zy bij zich had den bleek evenwel te bestaan uit een tafellaken van de familie v. d. V. In dit laken was een groote party tafelzilver, sieraden, silver en goud geld en een beurs met feld geknoopt. Bovendien zat een van de sieraden in een apo thekersdoosje, waarop naam en adres van de familie v. d. V. voorkwam. Uit het voortgezet onderzoek is geblekeD dat de dieven eerst aan de achterzijde binnengeko men zijn. Na over een ijzeren hek geklommen te zyn, zijn zij den tuin doorgeloopen en heb ben zij van de serre twee groote spiegelruiten ingeslagen. Hier stuitten zij evenwel op een ge sloten deur, die zy niet open konden krijgen. Zy hebben daar op het pand weer verlaten en hebben toen aan den zijkant het glas in lood raam van de vesti bule verbrijzeld. Hiertoe waren zij op een tuinbank gestaan, dien zij van vóór het huis vandaan gehaald hadden. Van de vesti bule zijn zij naar de eetkamer gegaan waar zy alle kasten open gebroken hebben. Ook in de zit kamer en de keuken is alles over hoop gehaald. De beide Italianen zyn opge sloten. ,N. R. Crt." Mooie sport. Te Haarlem is fraude ontdekt bij de Haarlemsche duivensport. Vanwege den Haarlemschen con cours- en verzendingsbond zou verleden week Zondag een wed vlucht gehouden worden van Chimay (België) uit, afstand 260 K.M. Het uur van loslaten was, als gewoonlijk, opgegeven, waar door ieder ongeveer den tijd kon berekenen, waarop zijn duiven terug kunnen zijn. Bij den secretaris kwam even wel bericht in, dat de uitzending wegens het mistige weer, niet kon geschieden. Van dit telegram werd geen mededeeling gedaan, omdat er vermoedens bestonden, dat er fraude geschiedde. En inderdaad kwam deze aan het licht. Een bestuurslid eener post duivenvereniging, die zelf ook over de nummercontrole ging, gooide tegen den tijd, dat de eerste duif in Haarlem kon zijn, zijn ringnummer in de verzegelde klok. Hij ontdekte echter later, dat de duiven niet losgelaten waren en trachtte, na opening der klok, het aangegeven nummer te verwijderen. Dit geschiedde echter onnauwkeurig en het feit kon door andere bestuursleden vastgesteld worden. De man pleegde de onregel matigheid, om een f60 a f 100 te winnen door onderlinge wed denschappen, welke in de dui vensport worden aangegaan. Het Engelsche stoomschip „Telemarques" heeft Zondag op het kanaal GentTerneuzen tusscben Terdonck en Langer- brugge een zeilbootje overvaren, waarin twee Belgische heeren, broeders, zaten. Ze zijn beiden verdronken. De eene was gehuwd. Uit Barcelona wordt gemeld, dat buitengewoon hevige stort regen», die van onweer verge zeld gingeD, een groot deel van de stad en de buitenwijken on der water hebben gezet. Er zouden tal van slachtoffers zijn gevallen en de schade is aan zienlijs. Op den straatweg van Mi laan naar Pavia is een automo biel door een anderen automobiel, die den eersten inhaalde, in de rivier Naviglia gestooten. Drie personen zijn verdronken en vier gewond. 19,308 menschen gestorven aan slangebeten. In het vorig jaar zijn in Britsch- lndië 21,841 merrschen omge bracht door wilde beesten. Daar van zijn er 19,308, die gestorven zijn aan de gevolgen van slange beten. 974 menschen zijn door tijgers gedood. In Madras is een tijger geschoten, die een dorp al jarenlang geteisterd had en 125 menschenlevens op zijn re kening had staan. Gered door een kat. Een Engelsch blad vertelt van 'n kruidenier, die door een kat ge red is. De kruidenier, die boven zijn winkel woonde, werd 's nachts gewekt door zijn kat, die zacht jes zijn gezicht aanraakte. Hij zag toen, dat zijn huis in brand stond en vond nog juist tijd om uit het raam te springen. De kat was al gestikt toen zijn baas probeerde hem te redder* Vreemdelingenbelasting in België. De Belgische Staatscourant pu bliceert een Koninklijk besluit, waarbij met ingang van Maandag 16 dezer voor vreemdelingen, wonende in landen met niet- gedeprecieerde valuta, de verblijfs- en consumptiebelasting in hotels, enz. wordt verhoogd van 10 tot 20 pCt. voor 't huren van een kamer of een appartement en van 10 tot 15 pCt. voor volledig pension. Voorts wordt het K.B. gepubli ceerd, waarbij aan buitenlanders, die motorrijtuigen bezitten, voor het verblijf dezer vervoermiddelen in België een belasting wordt opgelegd van 10 frs. per dag voor auto's en van 4 frs. voor motor rijwielen. Verhoogde spoorwegtarieven. Op 1 September gaan in België de nieuwe spoorwegtarieven voor het reizigersvervoer in. De ver hooging bedraagt ongeveer 20 procent. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 14,— k f 14,60. Rogge f 8,50 a 9. Wintergerst f 8,50 a f 9,—. Zomergerst f 9,a f 9,25. Haver f 9,— k f 10,—. Erwten f 12,— a f 15,—. Paarden- boonen f èf-,—Duiven- boonen f a f Bruine- boonen f f Lijn zaad f 14,—af 15,—. Blauwmaan- zaad f k f Groen Vlas f5,— k f6,—. Gebookt Vlas f7,—af 8,—. Gezwingeld Vlas f0,60 k f0,65. Aardappels f2,- k f2,25. Stroo f 15k f 16,—Koolzaad f k f— Boter f 1,50 f 1,60. Eieren f0,05' k f 0,06. HULST, 16 Aug. Graanmarkt. Tarwe f 16,k f 18.Rogge f 9,— af 10,—.Wintergerst f9, a f 10.—. Zomergerst f 9,a f 10,—Haver f 11,a f 12, Erwten f 14,a f 15,Paarden- boonen f—afDuiven- boonen f 14,a fWitte- boonen f a f Bruine- boonen f 10,— af 12.—. Lijnzaad f af.Aardappels f 2,50 a f3,—. Koolzaad f af—. Boter f 1,60 a f 1,70 per K G. Eieren 26 stuks f 1,82. Slachtvee 16, verkocht 9. Varkens 51, ver kocht 40. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 22500. f6.60 per 100 stuks. "Wisselkoersen. Brussel 6,72. Parijs 6,80 Londen 12,11 New-Yoik2,49 Het Bestuur van den polder gemeente AXEL, maakt bekend dat op Donderdag 26 Augustus 1926, des namid dags twee nur, zomertijd, in het hotel „Het Gulden Vlies" te Axel, op verzoek van één derde der stembevoegde ingelanden, eene van ingelanden zal gehouden worden. Axel, 17 Augustus 1926. Het Bestuur voornoemd, M. W. KOSTER Pz., Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontvanger-Griffier. Net persoon, werk loos, vraagt werk v. h. of h. dagen incasseerder, controleur of iets dergelijks. Br. o letter T 83 Eur. v. d blad. Nieuwe en oude Aanbevelend, (Michelin en Weldons), f 1,98. Aan hetzelfde adres een goed bruikbare Naaimachine en Kinderwagen ad f 5 per stuk. Inlichtingen aan het Bureau van dit blad. (45 plaatsen). Truck Ford. Remorque Leytens op roulement met bilden. Pneus 32 X 6 op Truck, nieuwe Pirellis op Remorque. Gansch het voer tuig is 4 maanden nieuw. Inlichtingen aan het volgend adres J HOUDAER, Oudburg 7, Gent (België). Zichtbaar alle dagen te Moer- beke-Waes. Aanbevelend, Aan de Zenuw achtige Personen O*©©*©*©©#©©©©©©©#© Verkrijgbaar bij C. B. ANTHEUN1S en I. J. BRAKMAN. 55 overtreft alle mineraalwaters, zoowel in prijs als in kwaliteit. Hoofdvertegenwoordiger voor Zeeland is de Heer ALBERT NEVEJAN, Bierbrouwer, Sas vi n Gent, telefoon 9. BOEKHANDEL - AXEL. is gelijkmatig geweven en bijzonder sterk. Behalve de bekende kluwen van 21/s kilo (10 per pak) leveren wij ook kluwen van c.a. 4 kilo (6 per pak), hetgeen U veel tijd bespaart, omdat U dan de bussen slechts 3 maal behoeft te vullen, tegen 5 maal bjj gebruik van 21/, kilo kluwen. Beste kwaliteit. Uitepst lagen prijs. Bestel nu reeds uw voorraad I Voor Zeeuwsch-Vlaanderen verkrijgbaar bfl N. B. Tevens te bekomen Machine-Olie, allerlei Touw- soorten, Smeer en Vetten. Van 1—31 Juli 1926. ZAAMSLAG. Huwelijks-voltiekkin- gen. 8. Jaspert Simon Buijze (van Axel), 21 j., jm. en Martha Dieleman, 22 j.,jd. 22. Jan de Regt (van Hoekj, 27 j., jm. en Helena Ebrina Dieleman, 20 j-, jd. Geboorten. 15. Jojakim Jacobus en Dina Adriana, z en d. van Jan Cor nelia Verlinde en Neeitje Aldertha Vlaander. 16. Hendrika Wilhelmina, d. van Daniel Jozias Dees en Hendrika Wilhelmina van Eek. 21. Pierre Jacques Germain, z. van Jacobus Cornelius Franciscus Michielsen en Celine Maria de Clerck, 23. Christiaan Marinus, z. van Pieter de Vos en Maria de Meester. Overlijden. 2. Cornelis Albrecht de Jonge, 51 j.. echtg. van Jacoba Pieter- nella Verlinde 14. Marinus de Jonge, 89 j., echtg. van Cornelia de VjSSer, 21. Cornelis Hamelink, 84 j., weduwn. van Suzanna Dieleman. HOEK. Huwelijks-voltrekkingen. 1. Marinus Meertens, 26 j., jm. en Janneke Kervink, 22 j., jd. Hendrik de Zeeuw, 26 j., jm. en Anthonia Koster, 24 j ,jd. 8. Johannes Marinus van Breen, 27 j., jm. en Helena Cornelia den Engelsman, 23 jjd. Geboorten. 18. Janna, d. van Joos Pieter Hamelink en Catharina Pieter- nella Rinkhoud. 19. Catharina, d. van Jan Verhelst en Tanneke de Bree. 22 Levina Sara, d. van Jan de Blaeij en Johanna Pieternella Beaufort. Overlijden. 13. Andries Bareman, 72 j, echtg. van Suzanna Dieleman. 16. Jaana Dieleman, 49 j., ectitg. van David Scheele. HONTENISSE. Geboorten. 2. Ma ria, d. van P. J. de Nijs en H. I. M. Buijsse. 4. Agues Rosalia, d. van P. F, de Waal en M. S. Beck. 15. Alouisius Josephus en Eduardus Johannes, zonen van A. J- Morcus en L- P. de Waal. Petrus Cerillius, z. van E. P. Mahuen M. M. van Troost. 16 Maria Paulina Josina, d. van P. A. Bogaert en M. L. M. Heijens. 20. Martha Louiza, d. van J. A. de Rijk en P. C-Maas. 29. Agnes, z. van Fr. Voet en L. M. Danckaert. Maria Stephania Eugenia, d. van P.M. Fruijtier en M. J. van Dorsselaer. 31. Anna Malhilda, d. van P. J. van Heese en L. M. Ivens. Overlijden. 5. Elisabeth Bogaart, 72 j., echtg. van Ed. Blommaert. 17 Gerardus Verschooten, 71 j., echtg. van A. M. Burm. 26. Jan Francies van den Bosch, 56 j, weduwn. van 1. de Maagt. 2 De zenuwlijder la te beklagen. De 7 minste prikkeling geeft hem hoofd' 5 pijn en ongemakken een verande- 5 ring. een onbeduidende verplaatsing S ontroert hem pijnlijk. Om niets is 5 hij van kwade luim. Overspan- z ning, ontroeringen, zorgen, X schrik, buitensporigheden, X kunnen het zenuwstelsel zoodanig 2 2 schokken, dat men de gevolgen 2 2 waarneemt: hoofdpijnen, kram- 2 2 pen in de lenden, pijn in rug 2 2 °n lenden, pijn in het gezicht, den 2 2 hals. de armen en de gewrichten. 2 2 bloedaandrang. hartkloppingen, 2 2 slapeloosheid, droevige droomen, 2 2 beklemmingen, duizelingen, angst, 2 2 ziekelijke gevoeligheid, vooral 's mor- 2 gens bij het opstaan, gejaagdheid, J onverklaarbare slechte luim, verlies van het geheugen, loomheid, ver- moeienis in de ledematen, beven van handen en knieën bij de minste ontroering, blauwe randen om de oogen. oorgesuis, vrees zoader blijk- bare oorzaak. 9 Zoodra die teekens zich voordoen, aarzelt niet en neem Uw toevlucht tot de echte zenuwherstttllar KOLINE van Apotheker H. van Aken, Apotheker-Specialist te Sel- zaete. die reeds duizenden zenuw- lijders volkomen genazen heeft. is verkrijgbaar bij Apoth. en Dreg. ad. f 2,50 per flacon. Hoofddepot voor Holland SCHULTE en THIEME, 2 0 Postbus 55 Middelburg, q Bindertwine

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3