Opruiming HEEREN-CÜSTUÜfflS Ferkmnnntnapier BAROMETERS AUTOBUS Studieboeken. 4, vaa il&ale. Hoofdprijs: Een Lnxe Auto, Sensationsele in noten- eiken- en mahoniehout Terstond gevraagd: Sgü W asch aan huis. Te koopen Groote Cappelsche Verloting. Rook- tevens Pruimtabak vanaf f4,45, enz. enz. A. TH. 'T GILDE-HEIJNSDIJK. J. C. VINK, Piano-, Orgel-, Harmonieleer J. C. VINK, Boekhandel, Axel. HYPOTHEKEN op LANDERIJEN en HUIZEN Ls, van Waesberghe-Janssens. M Moeder met 3 kinderen verbrand. Woensdagnacht ontstond een felle uitslaande brand in de wo ning van B. v. Zandvoort, op den Noord te Oss, een buiten wijk dezer gemeente. De be woner zelf was niet thuis. Het huis, dat met stroo gedekt was, stond in een oogwenk in volle vlam. De moeder schijnt in haar slaap door het vuur verrast te zyn. Zy heelt nog pogingen aangewend zich met haar kin deren in veiligheid te brengen. Door het neervallend strooien dak beeft zij echter den uitgang van het huis niet meer kuunen bereiken. Haar verkoold geraamte met in iederen arm het verbrande lichaampje van een kind, werd door een brandweerman, die zich in het huis gewaagd bad, gevonden. Later werd ook het totaal verkoolde lykje van het derde kind gevonden. De moeder was 23 jaar oud, de kinderen waren een meisje van 3 jaar en twee jongetjes van 2 jaar en 4 weken. Twee menschen konden in nachtgewaad het brandende huis verlaten, n.l. de zuster van juf frouw van Zandvoort en haar echtgenoot de 54-jarige Ad. van de Hagen. Laatsgenoemde kreeg echter ernstige brandwonden. Van den inboedel kon niets worden gered. Niets was ver zekerd. Behalve den inboedel zyn ook nog drie varkens, twee koeien, tachtig kippen en een paar honden in de vlammen omgekomen. De politie stelt e«n onderzoek in naar de oorzaak van dezen brand. De vader van nat zoo nood lottig getroffen gezin was iD den nachtdienst bij Hartog's Export slagerijen en werd per auto van zijn werk gehaald. Toen hy aan zijn woning ar riveerde, was de ramp reeds geschied. De brandweer stond machte loos om iets te redden. De Wurtembergsche Luft- verkehrshansa maakt bekend, dat het ernstige ongeluk op het vlieg terrein bij Heidenheim slechts te wijten is aan de natuurkrachten Het neergestorte vliegtuig werd nl. door een plotseling opko menden wind gepakt en neerge- smakt. Het vliegterrein voldeed volkomen aan de eischen, die door de overheid zijn gesteld. Behalve de 5 dooden, zijn nog 7 personen gekwetst. De vliegdemonstraties zijn ter stond na het ongeluk afgebroken. Ongeveer 5000 personen waren op het vliegveld aanwezig. De vliegmachine kwam midden tus- schen de toeschouwers terecht. Van de 5 dooden konden er 4 worden geïdentificeerd. Van de 7 zwaar gewonden liepen er 3 een hersenschudding op. Behalve genoemde 7 personen werden nog enkele licht gewond deze konden echter na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. Te Bochum (Duitschland) is nabij het station een auto met twee inzittenden door een trein gegrepen. De chauffeur kon zich redden door uit de auto te sprin gen, de twee passagiers zijn gedood. Een dramatisch incident heeft zich in de haven van Ant werpen afgespeeld, meldt deTelg. Een Fransch zeeman was te water geraakt. Toen hij was opgehaald, kregen twee Neder- landsche zeelieden ruzie over de vraag, of de man al dan niet dood was. De messen kwamen er bij te pas. Een der beide mannen, P. genaamd, werd door den linkerarm gestokenden ander, H. O., werden de pols pezen doorgesneden. Toen de politie ter plaatse kwam, vond zij de twee mannen badend in hun bloed op den grond liggen. Zij moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. De Fransche zeeman, omwien ging, was inderdaad dood. Opl'chtery in 't groot. Sinds maanden reeds merkte men by een Weensche textiel firma dat er iets niet in orde was. De kas klopte niet, maar de fout was niet te ontdekken. Dan kwamen er voortdurend aanmerkingen van klanten en leveranciers, waarvau men vroe ger nooit last had gehad. Er broeide iets, doch niemand had nog een draad in handen. Totdat dezer dagen de kantoorjuffrouw Mathilde Sommer zich zelf by de politie ging aanmelden en het handig in elkaar gezette complot bloot legde. Daarin waren vier personen betrokken zij zelf, de kassier, de correspon dent en de procuratiehouder. Met hun vieren zorgden zy er voor, dat alle sporen van de oplichterij waaraan zij zich schul dig maakten en die in de tien duizenden shilling liep, behoor lijk werden weggewerkt; brieven en geldzendingen werden onder schept. Uit de kas werd maan- delijK8 een flink bedrag ten eigen bate opgenomen, chèques werden voor eigen rekening geïnd, enz. Alle vier waren zij lange jaren by de firma werkzaam en genoten het volste vertrouwen der di recteuren, die hun ooren niet gelooven konden, toen hun werd uiteengezet, wie voor de oplich terijen aansprakelijk waren en vooral dat tot hen ook de 62- jarige kassier behoorde, die tien tallen van jaren als de meeat plichtsgetrouwe bediende van de firma gegolden bad. De oplichters zijn aan de po litie uitgeleverd. Godsdienstwaanzin. Uit het dorpje Monte in Spanje wordt een bijzonder geval van godsdienstwaanzin gemeld. Daar slachtte een vader, Anto- nio Lopez Malo genaamd, die behoort tot de volgelingen der Adventisten, in tegenwoordigheid van het geheelegezin,zyn jongste dochtertje, nadat hij het meisje eerst gegeeseld had. Hy verklaarde dat God hem, zooals ten tyde van Abraham, bevolen had, een offer te brengen. Buitenland. Ernstige botsingen in Duitschland. By de Grondwetsfeesten heb ben op verschillende plaatsen in Duitschland botsingen plaats gehad. Te Charlottenburg (Berlyn werden de leden van de „Reiehs- banner", die het Deutschland- lied aanhieven, door communis ten lastig gevallen, die de rijks vlag beleedigden en op de po litie aanvielen. Zoo 6 der aan vallers werden gearresteerd. In een zaal te Dusseldorp-Un- terrath, waar een schuttersver- eeniging een bijeenkomst hield, deden „Rote Frontkarapfer" een inval. Zysloegen als waanzinni gen op ieder, die hun in den weg kwam. Dertig personen werden ge wond, waarvan zeven zóó ern stig, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. De toestand van twee hunner is hopeloos. Een groot deel com munisten kon gearresteerd wor den. Zeeslag tusschen visschersvloten. Een formeele zeeslag vond dezer dagen plaats tusschen twee visschersvloten by Capo d'Istria (nabij Triest), de andere uit Chioggia (naby Venetië). Broodnyd was oorzaak van het conflict. Aanvankelijk was de vloot van Chioggia in het voor deel. Zij omsingelde de andere party en trachtte haar schepen te enteren. Daar evenwel ver dedigde men zich met leeuwen moed. Als voorheen bij een tournooi werden de schepen op elkaar aangestuurd en er ont stond een algemeens botsing. Hier en daar zonk een schuitje, de messen werden getrokken en zoo kwam er weldra een verwoed gevecht van man tegen man. In het heetst van het gevecht verscheen een torpedoboot van Pirano op het tooneel en maakte een eind aan den strijd. Dooden zijn er niet gevallen, wel wer den velen gewond. In Spanje heeft de politie een groote hoeveelheid ontplof bare stoffen ontdekt te Santa Coloma de Farnes, een kleine stad bij Valencia. Men gelooft dat deze voorra den uit Barcelona zijn overge bracht na de ontdekking van groote hoeveelheden munitie in de huizen der syndicalisten tij dens een huiszoeking welke eenige maanden geleden plaats had. Enrique Torres, een 34-jarige syndicalist die verdacht wordt verantwoordelijk te zijn voor dit misdryf, is gearresteerd. De hoeveelheid in beslag ge nomen munitie bevatte o.m. 300 bommen II K G. knrteisen en twee kisten met 40 K.G. bus kruit. Terug naar het Vaderland. Een Belgissche missie is naar Duitschland vertrokken, om daar in 450 verschillende gemeenten de lijken van in gevangenschap gestorven Belgische soldaten op te graven en per spoor naar België te zenden. De missie bestaat uit 60 personen, waar onder 15 Duitsch-sprekende ar beiders uit de streek Eupen Malmedy. Ongeveer 2000 lijken moeten opgegraven worden. Die, welke niet door hun familie worden opgeëisebt, zullen op het mili- tatre kerkhof te Beverloo wor den begraven. Verloren. Het opperste gerechtshof van de Unie van Zuid-Afrika heeft beslist dat ae persoonlijke eigen dommen van den ex-keizer in voormalig Duitsch Zuid-West- Afrika, volkomen terecht en wettig in beslag genomen zijn, krachtens de bepalingen van het vredesverdrag van Versail les. Voor de schadeloostelling komt de ex-keizer dus niet in aanmerking. Ondergang van een onderzeeboot. Draadloos wordt uit Londen geseind Thans is officieel mededeeld, dat zes personen, in plaats van 5, zcoals eerst was bericht, het leven hebben verloren op den ouderzeëer H 29, die in het dok-bassin van Devonport is gezoeken. De oorzaak van de ramp is onbekend, en de admiraliteit deelt mede, dat, zoodra het vaar tuig is gelicht, een officieel on derzoek zal plaats hebben. Red- dingsafdeelingen waren den ge- heelen nacht bezig met gewone- en zoeklichten, terwijl door dui kers vele pogingen werden aan gewend, om in het vaartuig te komen, maar tevergeefs. Nadat ongeveer 10 voet water uit het dek was gepompt, besloot men te trachten, den gezonken on derzeeër te lichten, waartoe draadkabels om het vaartuig worden geslingerd. Men hoopt het te lichten door eene ge heime methode, welke voor de eerste maal zal worden be proefd. Aangaande den gezonken on derzeeër wordt alsnog gemeld, dat het vaartuig gedokt werd, toen 't eenklaps overhelde en begon vol te loopen, waarna het binnen 90 sec. zonk in 30 voet water. De snelle waar schuwing van een der officieren maakte, dat vele mannen zich konden redden. Hiertoe behoor den 5 man der équipagem die, toen zy zich in veiligheid ge steld hadden, bemerkten, dat 1 hunner officieren, die blijkbaar bad getracht, de waterdichte schotten te sluiten, door het in- stroomende water van den toren door het open luik was gewor pen. Hy liep gevaar te ver drinken, doch de 5 matrozen sprongen tegelyk weder in het bassin en brachten hem aan land. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. BURGEMEESTER en WET HOUDERS maken bekend, dat tijdens het verlof van den lieer Gemeente-Ontvanger van 14 tot en met 30 Augustus a. szijn werkzaamheden ter gemeente sec etaric zullen worden waar genomen. Axel, 13 Augustus 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. M. OGGEL, L. B. De Secretaris, MARIS. Wisselkoersen. Brussel 6,86. Parijs 6,88 Londen 12,11VS New-York 2,49 Advertentiën. Truck Ford. Remorque Leytens op roulement met bilden. Pneus 32 X 6 op Truck, nieuwe Pirellis op Remorque. üansch het voer tuig is 4 maanden nieuw. Inlichtingen aan het volgend adres J. HOUDAER, Oudburg 7, Gent (België). Zichtbaar alle dagen te Moer- beke-Waes. WUB EB SIGAREBHANDEL. Deze week krijgt ieder kooper van 100 SIGAREN van af f5,50 per 100 stuks, gratis een lot op de Trekking 27 Augustus waarde f 2275. SOPLA HOUBARILLOS 20 cent per 10 stuks. van af 25 cent per half pond. Houten PIJPEN. Zie Etalage. (25) Zie Etalage. voor inmaakpotten. Boekhandel Uurwerken, Goud en Zilver. AXE JA. (ook ronde) Mooi bewerkt Prima kwaliteit. Inlichtingen aan het Bureau van dit blad. P. C. VAN DELFT. Gedipl. Mnziekleeraar. HULST. G e e 11 les in: en aanverwante vakken. Volledige opleiding voor diploma en con servatorium. Dirigeert en arran geert voor muziek- en zangver- eenigingen. Geeft les iederen Woensdag en Zaterdag te Axel. Heeft nog een dag beschikbaar voor Neuzen of Zaamslag en omstreken. Zij, die hunne boeken voor den nieuwen cursus van de H. B. S. en andere inrichtingen van onderwijs bij ons opgeven, kun nen er van verzekerd zijn, deze tijdig te zullen ontvangen. Alle boeken worden zonder eenige prijsverhooging franco thuis bezorgd. Aanbevelend, bezorgt (45 plaatsen). Van 1-31 Juli 1926. ST.JANSTEEN. Huwelijks-voltrek kingen. 13. Franciscus Joannes Adolf Weemaes, 27 j., jm. en Maiia Joanna Catharina Pieters, 24 j, jd. TB. Camil- lus Peerers, 32 j., jm. en Eugenia de Beule, 32 j jd. 30. Johannes Antonius Koemans, 25 j-, jm. en Maria Petro- nella Pieters, 24 j., jd. Geboorten. 1. Agnes Colleta, d. van Petrus Anthonius van Dorsselaer en Margaretha Juliana Pieters. 2. Maria Anna, d. van Johannes Vlassenrood en Alberta Maria Louisa Vanacker. 5. Cornelis Charies Johannes, z. van Aiphonsus Johannes Bastiaenen en Justine Marie Henriette Burm. 8. Josephus Johannes, z. van Regule va i Goethein en Margaretha Maria Ver schelden. 16. Gerard, z. van Theophiel van Brussel en Nathalia Audenaerdt. 17. Carolus Ludovicus, z. van Joseph de Smit en Seiina Maria Vanacker. 20. Georg, z. van Aioijs van Remortele en Angela Louisa Ciabbe. 21, Cijriilus Joseph, z. van Carolus Ludovicus Huijgens en Clothilda d'Hooghe. 24. Robert Aiphonsus Maria, z. van Augu- stien Leonard Raes en Edema Maria van Goethem 28. Frans, z. van Cor nelis van Arenthals en Maria van Acker. Overlijden. 7. Cijriilus van Isteidael, 6 m., z. van Aloijsius en Maria Natha lia Poppe 8. Agnes Colleta van Dorsse laer, 7 d., d van Petrus Anthonius en Margaretha Juliana Pieters- 16. Gerard van Brussel, 1 d., z. van Theophiel en Nathalia Audenaerdt. ZUIDDORPE Huwelijks-voltrekkin gen. 9 Juni. Victor Emanuel Bauwen?, 28 j., jm. en Emelie Marie de Meij, 27 j jd. 21. Josephus Gregorius Apers, 36 jjm en Marie Theresia de Munck, 30 jjd. Elimar Henrie Clement Ve'- teman, 26 j., jm. en Irma Maria de Block, 23 j., jd. Geboorten. 2. Philomena Marie, d. van Eduard Lansu en Elisabeth de Rooij. WESTDORPE Huwelijks-voltrek king. 29. Richardns Bernardus De Baets (van Wijnkei. St. Kruis), 19 j jm. en Elza Maria van Dam, 20 j., jd. Geboorten. I. Johannes Clement, z. van Eugenie Sophia van den Abeele. 3. Adelin Jacobus, z. van Aiphonsus Dobbelaar en Paulina Vink. 4. Irène, d. van Franciscus Vervaet en Irma Maria Coppieter?. 12. Aimé Francois Elvire, z. van Petrus Cornelis Lafort en Palmira Elvira Clara van Waes. 24. Roger, z. van Alfred Franciscus Bas- telaere en Maria Christina de Grof. Overlijden. 24. Leo van Hecke, 62 j., (over!, te Ter Neuzcr), echtg. van Philomena van Pienbroek,

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3