Bij Muggebeten MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten90 ct Maag-Tabletten. 75ct Rechtszaken. Landbouw. Gemengd Nieuws. liet kapitaal ran Nederland. Prof. mr. Treub komt in de Economisch Statistische Berich ten, de belastingontwerpen Colijn De Geer besprekend, aan de hand van een reeks cijfers tot de conclusie dat het hoogstwaar schijnlijk is, dat het kapitaal hier te lande tusschen 1914 en 1923 absoluut met ruim 7 pet. en in verhouding tot de bevolking zelfs met ruim 20 pet. is geslonken. In het belang der verkeers veiligheid. Men meldt aan de „Avp Door de besturen van de Ned. Unie van Arbeiders in het Auto mobielbedrijf, aangesloten bij den Centralen Bond van Transport arbeiders en den Ned. Bond v Particuliere Chauffeurs is besloten gezamenlijk een actie te voeren voor wettelijke regeling van de opleiding tot chauffeur en ver hooging van de minimum-leef' tijdsgrens voor autobestuurders tot 21 jaar. Een en ander wordt ter ver zekering van een veilig verkeer noodzakelijk geacht. Een onderzoek zal worden in gesteld naar datgene, wat be treffende deze zaken in het bui tenland wettelijk is bepaald. Uit de hoofdbesturen van ge noemde organisaties is een comité van actie benoemd, welk comité reeds zijn eerste vergadering hield ter vaststelling der voor- loopig te treffen maatregelen. Ingezonden Mededeelingen Bij Apoth. en Drogisten AXEL, 13 Augustus 1926. Gisteren slaagde te Rotterdam voor de hoofdakte mej. J. H. Abrahamse, onderwijzeres alhier. Loting te Axel. De uitslag van de heden alhier gehouden loting voor den mili tairen dienstplicht is als volgt 36 Bakker, Dan. 21 Beer den, Andr. Corn. 8 Bendegem van, Corn. 25 Broekhoven van, Krijn C. 28 Cadsand Jz. van, Lev. 38 Cové, Jac. Adr. 40 Dellaert, Osw. H. brd. 6 Dieleman Rz., Corn. Ch. brd. 13 Dieleman Adr. Fr. 42 Dieleman Pz., Franc. S. 32 Dieleman Mz., Jac. 35 Dieleman Cz., Jan. 46 Dieleman Lz., Mar. C. 41 Dobbelaar, Adr. L. 50 Drongelen van, Jan J. 29 Exter den, Abr. brd. 3 Faas, Lev. 10 Feijter de Az., Abr. 14 Feijter de Jz., Louis. brd. 4 Fraaijenhove v. Gz., Petrus P. 19 Geelhoedt, C. 33 Hamelink, Jan Jz. 18 Hamelink Jozz., Joz. brd. 30 Hamelink Az., Karei. 17 Hermon van Cz., K. brd. 31 't Hoff van, Jac. H. brd. 43 Hol, Jan Anton. 12 Hullu de, Joh. P. brd. 39 Koekkoek Bz., Jac. A. 1 Koevoets, Bern. J. 51 Kraker de Jacz., Adr. J. brd. 44 Kraker de Lz., Jac. 5 Mieras Wz., Abr. M. 15 Naeije Jz., Jan. 48 Naeije AzJan. 26 Oppëneer Mz., Mar. brd. 9 Oppeneer Jz., Willem C. 16 Orlebeke, Franc. brd. 2 Overmaire van Az., Joz. A. 27 Pooter de Dz., Anth. A. 24 Schieman Lz., Corn. 45 Tieleman, Em. P. brd. 23 Vinke Adrz., Jac. Adr. 11 Vijver van de Pz., Flor. brd. 47 Wieland Jz., Corn. brd. 37 Wieland Cz., Joh. Mart. 34 Witte Kz., Corn. brd. 7 Witte Cz., M. J. 49 Wijck van Jacz., Abr. 22 Zegers Pz., Fred. 20 Zegers Az., Petrus C- Predikbeurten te Axel. Zondag 15 Augustus 1926. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9V« ure Ds. O. P. A. Ruysch van Dugteren. Nam. 2 DezeBde, Gereform. Kerk. Voorm. 97» ure Ds. A. Steijlingr, em.-pred. te Apeldoorn Nam. 27, ure Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm, 97, ure Leeskerk. Nam. 27, Leeskerk. Dinsdag werd voor de Arr. rechtbank te Middelburg o.m. be handeld de zaak tegen A. van C., 66 j., jager te Axel, beklaagd, dat hij op 28 Mei 1926 te Axel 9 jonge eenden, toebehoorende aan C. Steijaert heeft weggenomen. Ëisch f 25 boete of 25 d. hecht. Voor den politierechter werden o.a. behandeld de volgende zaken Ma. Sa. S., 44 jvrouw van J. v. d. R., te Hontenisse, werd verdacht dat zij te Hontenisse (gehucht Schuddebeurs) op 17 Juni 1926 Ma. Sa. Vernimmen, echtgenoote van Gustaaf Hiibaert heeft beleedigd. Uitspraak f 10 of 10 d. hecht. J. C. S., 30 j., metselaar, Hulst, werd beklaagd, dat hij op 6Juni 1926 te Hulst A. v. Dorsselaer heeft geschopt en geslagen. Uitspraak f 10 of 10 d. hecht. G. Sch., 29 j., boerenknecht te St. Jansteen, werd beklaagd dat hij te St. Jansteen op 20 Juni 1926 Charles van Ravenbroek met een mes heeft gestoken. Uitspraak f30 of 30 d. hecht. J. B v. L 48 j., zonder beroep te Zaamsiag werd ten laste gelegd dat hij op 23 Juni 1926 te Zaam siag A. v. Fraeijenhove heeft ge slagen en geschopt. Uitspraak f 20 of 20 d. hecht. Th. de la R., 51 j., arbeider te Westdorpe, werd beklaagd dat hij begin Mei 1926 te Westdorpe een rioolbuis, toebehoorende aan den Canisvlietpolder, heeft weg genomen Uitspraak f 10 of 10 d. hecht. Weinig fruit dit jaar. Over het algemeen is 1926 een slecht appeljaar. De appeibloe- semkever heeft in Gelderland veel nadeel aangericht. In de omgeving van Cuiemborg lijden de bellefleurs veel aan kanker. In Noord-Holland richten de rupsen nadeel aan, terwijl ook veel fusicladium optreedt. In Zeeland en Noord-Brabant treedt veel schurft in de vruchtboomen op, terwijl in Zeeland ook zeer veel last van blad- en bloed- luizen wordt ondervonden. De peren zijn over het alge meen goed geladen. In het algemeen zijn de vruchten echter voor den tijd van het jaar te klein. De pruimen beloven een matig gewasde late dessertpruimen zijn beter geladen dan de vroege pruimen. De druiven staan zeer goed tot goed en beloven een rijken oogst. De perziken in de kassen leveren een goeden oogst; van de volle gronds perziken is de stand vrij goed. De frambozen zijn met de warmte der laatste weken snel gerijpt de oogst is matig tot vrij slecht en valt over het alge meen tegen. Noodlanding. In den Nieuwerkerkpolder on der Nieuw en St. Joostland bij den Sloedam heeft een militair vliegtuig op weg van Soesterberg naar Vlissingen door een gebrek aan den motor een noodlanding gemaakt. De machine kwam op dan kop te staan. De inzittenden de sergeant-vlieger Hendriks en de leerling-vlieger van der Pol bleven ongedeerd, Onweer. Tijdens een der onweersbuien die gisterennacht over Walcheren trokken en die gepaard gingen met ontzettend zware regenbuien zijn in een weide aan den Nieuw landschtn weg te Middelburg 3 koeien toebehoorende aan den landbouwer Reynhout te Nieuw en St. Joosland en een paard •toebehoorende aan „de Auto- maai" door den bliksem getrof fen en op slag gedood. By een kort doch tel onwe- der is Woensdagavond ongeveer baltacht te Tilburg op twee plaatsen de oliksem ingeslagen. Bij de cciftsurszaak H. en in een sigarenwinkel aan de Heum- graat brandde de zolderverdie ping uit. De waterschade was vrij belangryk, doch wordt door verzekering gedekt. Iu de wollenstoffentabriek van de firma J. A Kerstens brandde, eveneens tengevolge van het in slaan van den bliksem een zol derverdieping uit. Ook hier ontstond eenige waterschade, die door verzekering gedekt wordt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Stakingsrelletjes te Tiel. Tijdens het aflossen van de werkploegen aan de azynfabriek e Tiel had zich een groote me nigte verzameld, van waaruit meermalen gejoel en gf fluit tegen de politie opging. Toen, na herhaalde sommatie, het publiek niet uiteenging, werden eenige charges met de blanke sabel uitgevoerd, waar door een groot aantal personen flinke klappen opliep. Onder hen behoorde de socialistische wethouder P. van Lavieren Later op den avond werd het weder zeer rumoerig. Her haaldelijk werd de politie uitge jouwd, waarna charges volgden. Ean jongeman werd zoo ern- tig getroffen, dat hy zich on verwijld onder geneeskundige behandeling moest stellen. Nog middeleeuwscli. Een militair uit het Remonte depót te Millingen, die zich per rijwiel naar het kamp wilde be geven, is door een 4-tal burgers mishandeld. Zonder dat de mili tair hiertoe de minste aanleiding gaf, heeft men hem ernstige mes- sneden toegebracht. Men is de daders op het spoor. Uit een auto, die te Utrecht voor een sociëteit stond is een tasch, inhoudende een aantal wis sels tot een bedrag van ongeveer 2000 ontvreemd. In een logement te Am sterdam kregen Zondagavond twee gasten twist, en raakten voor de deur slaags. Daarby trok de 39-jarigo vechtersbaas zijn zakmes, waarmee bij zijn 53 jarigen tegenstander een steek in de zij gat. De getroffene zakte in elkaar en werd met een ernstig bloe dende wonde door den genees kundigen dienst naar hot Bin nengasthuis vervoerd. De dader ia gearresteerd. Recliten en plichten van wielrijders. Rechtshouden is plicht. Alleen links inhalen is geoorloofd en veilig. Ryd een hoek naar links in een grooten boog, die naar rechts in een kleineD. „Snyd nimmer „het hoekje af." Op een kruispunt heeft „rechts" voorrang. Een Blindenkamp. De Arnth. Ct. heeft een kijkje genomen in het kamp van een 20-tal blinden te Scbaarsbergen en schryft dat dit een blyde verrassing was. We zagen er, deelt het blad mede, blinden rondloopen even vry en zeker als zienden, ze haalden melk by de boerdery op eenige honderden meters afstand, zij liepen langs de bosebpaadjes, ze stoeiden en ravotten tusschen de tenten en stuikelden zelfs niet over de tenttouwen, die rondom uitge- ipannen waren. Met sekerbeid J weten ze hun tent te vinden en zonder aarzelen halen ze daaruit, wat ze noodig hebben, ze schil len aardappelen, houden 's Dachts wacht en weten u zelfs te ver tellen, dat de zon 's morgens zoo mooi opgaat, wat zij afleiden uit zekere lichtindrukken, die zij toch nog altijd ontvaugeD. Trouwens het is onbegrijpelijk boe deze blinden ondanks het gemis van het gezichtsvermogen zich toch allerlei abstracte be grippen weten eigen te maken. Iu hun midden vergeet men ten slotte, dat men vertoeft bij blin den, bij lieden die te beklagen zijn als men hoort dat een van hen zelts fietstochten maakt met een der ziende begeleiders, waar bij hij, enkel afgaande op de waarschuwingen van dien be geleider, zelfs snelrijdene auto's passeert, ja, dan krijgt men toch wel heel sterk het besef, dat de wil, de geestkracht van deu mensch een machtig wapen is en dat het zich misdeeld gevoe len ten slotte niets is dan een kwestie van levensopvatting. 's Avonds is er muziek in het kamp, wordt er voorgedragen, gezongen en gaat het er even vroolijk toe als in een kamp van zienden. Dan, om halftwaalf, gaat men ter ruste. Maar lang slapers zijn het niet, deze blin den, want des morgens om zes uur zijn zij alweer uit de lange veeren, die in dit geval werke lijk lange veeren zyn, immers zij slapen op stroo. Meerendeels zyn het mannen, die het kamp leven meemaken, maar er zijn ook vrouwen bij. Zelfs is er een blind echtpaar onder, dat een kindje heeft met normaal ge zichtsvermogen 1 Nu deze eerste kampeerproef zoo schitterend is gelaagd, zal deze een volgend jaar ongetwij feld worden herhaald en daar mede zal in het leven van me nige blinde weer een factor te meer zijn gekomen, welke hem sterken zal op zijn levensgang, omdat by er zich nauwer ver- waDt door zal gevoelen met hen, dia ziende door het leven gaan. Maandagmiddag kregen te Groesbeek twee neefjes, uit school komend, ruzie. De twist liep zóó hoog, dat de jongste, de 6 jarige W., zijn klomp uit trok en daarmee zijn 7 jarig neefje een slag op het hoofd toebracht. Het getroffen jongetje viel neer en werd even later le venloos opgenomen. Brand in een plezierjacht Dinsdag ontstond brand aan boord van een in de Schie te Delft gemeerd plezierjacht, op het oogenblik, dat de eigenaar bezig was met het laden van benzine. De technische dienst was spoedig ter plaatse en begon onmiddellijk met het blusschings- werk. Plotseling sloeg met ean geweldigen knal een ongeveer 30 liter inhoudende benzinetank uit elkaar. Een inspecteur liep daarbij brandwonden aan hoofd en handen op, terwijl de agent van politie Bakels door den luchtdruk in de Schie werd ge slingerd. Het vuur in de kajuit was spoedig gedoofd de schade, die zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. De agent werd door zijn kame raden gered. Te Baarn wordt sedert Maandag vermist zekere de B incasseerder der Prov. Utrecht- sche Electriciteit8 Mij. Vermoed wordt dat de man met mede neming van een belaDgryk be drag naar het buitenland is uit geweken. De justitie doet een onderzoek. Kolennitroer nit Amsterdam. Tengevolge van de staking in de Engelsche mijnen is de uit voer van steenkolen uit de Am- sterdamsche haven gedurende den laatsten tijd sterk toegeno men. Vooral in de beide laatste, weken is het transport kolen via Amsterdam in zeer groote mate uitgebreid. Dagelijks vertrekken stoomschepen met zooveel mo gelijk kolen mo boord, j Iu verbaud hiermede heelt de Scheepvaartinspectie te Amster dam het toezicht op de uitgaande koleuschepen zeer verscherpt. Zij heelt te IJmuiden een ver scherpte nachtelijke controle in gesteld om te verhinderen, dat de kolenbooten te diep geladen naar zee vertrekken. en Beten van Andere Insecten geeft het inwrijven met PUROL dadelijk verlichting. Net een lilm. Maandagavond passeerde aan het Hollandsche grenskantoor te Caberg een auto, waarin vier dames en heeren zaten, komende van de Belgische grens. Hoewel de ambtenaren, die buiten ston den het sein tot stoppen gaven, reed de auto door. Eenige mi nuten later kwam uit dezelfde richting een auto, waarin alleen een chauffeur gezeten was. Met een der ambtenaren als passa gier, reed deze den vorigen auto in volle vaart achterna, die in Maastricht werd aangehouden en mee terug moest. Daar verontschuldigde men zich, niet geweten te hebben, dat daar een doorlaatpost was. Behalve allerlei aan invoerrecht onderworpen zaken, werd onder de zitplaats van den chauffeur nog een belangrijke hoeveelheid fleschjes odeur en toiletwater gevonden. Inbraak nog net verhinderd. Een drietal werklieden, de 24-jarige timmerman E. P., de 25 jarige timmerman J. C. van B. eu de 22-jarige schoenmaker J. O. R., allen zonder vaste woouplaats, hadden plotseling zooveel werklust gekregen, dat zy besloten 's nachts aan het werk te gaaü, zy het ook op een eenigszir.s vreemde wyze. Tot arbeidsveld kozen zy een horlogewiukel in de Prins Hen drikstraat uit. Reeds waren zy bezig met een diamant lijnen op de spie gelruit te zetten, die hen, na doorgesneden te zijn, gelegen heid moest verschaffen hunne miuder juiste werkzaamheden voort te zetteD, toen zy door een tweetal rechercheurs wer den gegrepen. Op P. werd een glassnijder bevondeD. Het trio werd voor het verdere deel van den nacht in verzekerde bewa ring gesteld. Ilaar geheugen liet haar in de steek. OmtreDt een juffrouw die in beschonken toestand naar het bureau Riviervischmarkt te 's-Gravenhage werd gebracht, wordt medegedeeld, dat zij in het bezit bleek van een gouden heerenhorloge, hetgeen zy vol gens haar verklaring van een oubekendeo man zou hebben gekregen, in een café op de Voldersgracbt. De caféhouder beweerde dat zy dit horloge van den toon bank zou hebben weggenomen, terwyl de aangehoudene be weerde, dat die vreemde man haar broer zou zyn geweest. Een dezer nachten is uit een voor een huis te Utrecht staanden auto een tasch, inhou dende eenige wissels tot een gezamenlijk bedrag van ongeveer f 2000 ontvreemd. De 6-jarige W. S., die op den Eendrachtsweg te Rotterdam onder een motorfiets geraakt is, is gistermorgen in het ziekenhuis aan den Coolsingel aan de be komen verwondingen overleden. De arbeider V. uit Ryssen, werkzaam op de Ned. Stoom- bleekery Nyverbeid, sprong van een iD beweging zijnde tractor- locomobiel. Hij kwam te vallen en geraakte onder den tractor, waardoor hem een der beeneq versplinterd werd,

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 2