Autobus-dienst. Een zilïeren Armband. Aanbesteding. 9 Firma J. L. JURRIJ AANSTAANDE ZATERDAG 2 goudsn RIRQM, Een Wasch aan huis. m is gestaakt Burgerlijke Stand. Ad verf en tien. Verloren Terstond gevraagd: GEVONDEN: Woensdag 18 Augustus 1926, Het bouwen van een WOONHUIS Openbare Verpachting. liek en niet Ziek NOORDSTRAAT 58 TER NEUZEN TOT EN MET I het politiebureau, dat wij uit i menschlievendheid uiet nader zullen aanduiden, heerschte zul len wij maar onbeschreven later. Maar Pietersen denkt met een volle portemonnaie en een dank baar hart terug aan dien braven wachtcommandant. Onder de tram. Donder dagavond pl m. halt elf kwam de 75 jarige D. v. d. Ykhof met zijn vrouw langs de Dreef te Haarlem. Hij wilde de tram nog halen en ging in een draf in dezelfde richting als de tram. Juist naderde de tram van Heem stede in volle vaart. De oude man wilde de baan oversteken, doch zyn vrouw hield hem vast. Hierdoor struikelde v. d. Y. en kwam onder de tram terecht Hij werd ernstig verminkt van onder de wagm opgevyzeld. Den geneesheer kon slechts den dood constateeren. Onder Oud-Gastel, by Roosendaal, had een ernstige vechtpartij plaats tusschen de zwagers R. en D. en den zoon van eerstgenoemde. Toen R. met vrouw en zoon van 't werk kwamen om huis toe te gaan, zat D. in het mid den van den weg zijn zeis te scherpen. Er ontstond twist tus schen de familieleden, waarbij D. plotseling opstond en den zoon van R. met een pikbaak te lijf ging, met het gevolg, dat een hevige vechtpartij ontstond. D. liep hierbij een elftal mes steken op, benevens een paar porren met een hooivork, die R. by zich had. In deerniswekkenden toestand werd R. naar het gasthuis over gebracht. Men vreest voor zijn leven. De daders R. en zyn zoon werden door de marechaussees uit Oudenbosch gearresteerd en legden een volledige bekente nis af. Yeeren hoofdkussens een ge vaar voor zuigelingen. Nu en dan worden sterfgeval len gemeld van zuigelingen, die te slapen gelegd zijn met het hoofdje op een week-veeren kus sen. De kinderen geraakten in een kuil van het kussen en kon den hun hoofd niet meer vrij maken. Zy stierven daardoor den verstikkingsdood. Moeders, ge bruik. dus nooit zachte, weeke hoofdkussens in de bedjes Uwer kleinen. Vervang ze door dunne kussens, gevuld met zeegras of varen. Veeren kussens .broeien" ook te veel aan het hoofdje. De kus sens moeten dun zijn, omdatan- ders óf het kindje afglijdt óf de rug krom groeit. Berucht oplichter gearresteerd. Siuds lang is de recherche op zoek naar een brutalen oplichter, die indertyd verschillende Pary- sche bankiers bedrogen heeft voor een totaal bedrag van een tic millioen frs. Men wist wie het was, maar kon hem niet te pak ken krygen. De naam van den gezochte was Alexandre Sacba Stavisky, in 86 te Sobodka, in Polen geboren. Stavisky behoorde tot een zeer goede familie. Zyn vader, grondeigenaar teMontigny pleegde in wanhoop over het wangedrag van zyn zoon, zelf moord. Nadat by in betrekkeiyk korten tijd zijn oplichterijen had volvoerd, wist „Sacha", die ge holpen werd dooreen „secretaris" en andere handlangers, de politie voortdurend op een dwaalspoor te brengen. Dan eens kreeg zij bericht, dat hij gesignaleerd was by een tante te Marlotte, dan weer in Meaux, den volgenden weer elders. Maar Stavisky, die ten slotte maar op één plaats tegelijk kon zijn, zat rustig verborgen in de banlieue van parijs, aldus het „Hbld." Onlangs echter werd een van zyn medeplichtigen ge arresteerd, een Italiaan en dit was het begin van het einde. De recherche kwam op het spoor van den handigen oplichter en vernam, dat deze onder den naam Franyois in een villa te Marle-le Roi woonde. Hy leidde daar het weelderige leven van een O. W.-er weelde en zijn goedgeefschheid waren oorzaak, dat geen sterve ling op de gedachte kwam, dat die rijke Monsieur Francois de oplichter Stavisky kon zijn Maandagavond nu had de ont knooping plaats precies als in een ol anderedetectiveroman van Oppenheim of IvaDS. In alle stilte begaf zich een tiental goed gewapende recher cheurs naar de bewuste villa. Een hunner trok aan de bel, en drong, toen de dienstbode de deur open de in allerijl met zijn makkers naar binnen, voordat het meisje nog wist wat er gebeurde. De in dringers snelden de gang door en Kwamen in een eetzaal, waar een schitterend gedekte tafel voor een tiental gasten gereed stond. Van de gasten zelf echter geen spoor. Maar spoedig bemerkten de speurders, dat het gezelschap nog boven in de ontvaogsalon was. Nu ging het snel de trap op, de revolvers werden gereed gehouden, en met een „Haut les mains 1" stonden de rechercheurs een oogenblk later voor een groepje dames en heeren in avondtoilet, die zich gereed maak ten aan taiel te gaan. Ondanks de geweldige paniek, welke nu ontstond, bleek toch al spoedig, dat de gezochte er niet was. Terwijl een paar politie-beamb- ten de gasten met de revolver in de hand bewaakten, gingen de overigen op zoek naar Sta- viky, dien zij eindelijk in een verborgen boekje vonden.Sacba f zich zonder verzet over en volgde de heeren, wien hij ver zekerde, dat het zoo jammer was, dat zij nu zijn spel hadden be dorven, aangezien bij juist een afscheidspartijtje aan zijn vrien den gaf, daar hy besloten had zich den volgenden dag vrijwillig bij de politie te melden Eenigszins in tegenspraak daarmede was echter het door een der rechercheurs ontdekte leit, dat in de garage een auto gereed stond, beladen met koffers, waarmede hij, naar later bleek, 's nachts naar Zwitserland had willen vertrekken. Behalve op een bedrag van 15 000 frs., dat in het bezit van Stavisky werd gevonden, heeft de politie tot dusver niet de hand kunnen leggen op de grootste bedragen, waarvan de oplichter zich heeft weten meester te maken. Brutale treinoverval. Vijf zwaar gewapende ban dieten hebben Donderdag een mailtrein even buiten Salisbury (Mass aangevallen en zich met een bedrag van 65.000 dollar in contanten en een aantal post zakken met cbèques en effecten uit de voeten gemaakt. Toen de trein Sa isbury na derde, zag de machinist op eeni- gen afstand een rood signaal op de lijn, het gebruikelijke teeken. dat er gevaar dreigt. In weerwil van de groote snelheid, die de trein had, gelukte het den ma chinist den trein bijtijds te doen stoppen, op een afstand van niet meer dan enkele meters van het roode schynse). De machinist sprong snel van de machine om te zien, wat er gaande was, doch nauwelijks had hij de locomotief verlaten of hij zag den loop van een geweer op zich gericht. Een bandiet sprong daarna op de locomotief en stelde den stoker buiten gevecht. Drie andere bandieten namen vervolgens de beambten, die zich in den postwagen bevonden, voor hun rekening. Deze lagen ge bonden in den wagen, voor zij er aan konden denken, tegen stand te bieden. In groote haast wierpen de roovers toen, terwyl het geladen geweer den machi nist in bedwang hield, de kleinere zakken op een wagen, doorzochten de groote en maak ten zich vervolgens met den buit uit de voeten, onderweg nog een aantal schoten afvurend, om eventueele vervolgers af te schrikken. De passagiers in de slaapwagens merkten van den diefstal, die in enkele minuten plaats had gehad, niets. De autoriteiten hebben troepen uitgezonden om het viiftal od Zwemramp In Amerika werden aan de kust van het Eriemeer een groote menigte baders en zwemmers door den stroom gegrepen en afgedreven. Een geweldige golf sloeg 10 personen in de diepte, die allen verdronken. Van 1 tot 31 Juli 1926. Axel. Huwelijks-aangiften. 22. Pieter Boer, 23 j., jm. en Leviua Cornelia Koster, 21 j., jd. Geboorten. 3. Fracfoise, d. van Fians Overaulve en Elisabeth Scheele. 4. Suzanna Maria, d. vao Pieter Huyssen en Cornelia Klaas- seD. 5. Josepha Imelda Eduarda Paulina, d. van Leonardos Jo hannes de Maat en Irma Maria Martens. 6. Adriana Neeltje, d. van Izaak de Feyter en Esther de Putter. 8. Catharine, d. van Abraham Jan Oppeneer en Eli sabeth Hamelink. 11. Maria Cor nelia Iefje, d. van Arie Vermaas en Maria Elizabeth Grootenbeer. Adriaan Levinus, z. van Pieter Rouw en Levina TaDneke Kiel. 15. Catharina Neeltje, a. van Levinus van Cadsand en Cathari na de Koeyer. 18. Cornells, z van Christiaan Donze en Janna Verberkmoes. Cornelis, z. van Reinier Scheele en Wilhelmiua Christina van de Velde. Irena A'phonsina, d. van Emilius Buys en Amelia Leonia de Vliegher. 21. Krina Johanna, d. van Abra ham Deij en Paulina Adriana Dieleman. 22. Janneke, d. van Ktijn van Hermen en Johanna Janna Rinn. 23. Willem Jan, z. van JaD Krijn de Putter eD Sara Koster. Elisabeth, d. van Pieter Jan Verpoorteen Cornelia Wolfert. 30. Gijsbert Klaas Wouter, z. van Wouterus Antonius den Boggeude en Maria Scheele. Overlijden. 1. Magdalena Bak ker, 5 m., d. van Jacobus Bakker en Geertrui Magdalena de Fi-ijtei. 4. Hermanus Klaasseu, 92 j„ weduwn. van Cornelia Stoffels. 30. Martha Jansen, 76 j., echtg. van Jan Goossen. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 14,af 17,—. Rogge f9 a 10,Wintergerst f 8, a f 8,50. Zomergerst f 9,a f 9,25 Haver f 10,— a f 11,—. Erwten f 12,— a f 14,—. Paarden- boonen f—af - Duiven- boonen f a f Bruine- boonen f af Lijn zaad f 15,af 16,—. Blanwmaan- zaad f a f—Groen Vlas f5,— a f6,—. Gebookt Vlas f7,— af 8,Gezwingeld Vlas f 0,60 a f0.70. Aardappels f2,50 f2,50. Stroo f 14,- a f 15,Koolzaad f a f Boter f 1,60 a f 1,70 Eieren f 0,05 a f 0,05'. HULST, 9 Aug. Graanmaikt. Tarwe f 16,— a f 18.—- Rogge f 10,— af 10,50. Wintergerst f9,— a f 9.25. Zomergerst f 9,a f 9,25. Haver f 11,a f 12, Erwten f 15,— a f 16,Paarden- boonen f 11,— a f 12,Duiven- boonen f 14,— a f 14,50. Witte- boonen f af—,—. Bruine- boonen f - ,- afLijnzaad f a f.Aardappels f 2,75 a f3,—. Koolzaad f25 a f25.25 Boter f 1,50 a f 1,60 per K G. Eieren 26 stuks f 1,56. Slachtvee 0, verkocht 0. Varkens 51, ver kocht 40. Aanvoer eierveiling V. P. Z. 19000. f6 60 per 100 stuks. CORRESPONDENTIE. C. W. Sodus, U. S. A. Post wissel in dank ontvangen en toereikend tot 1 Juni 1927. Wisselkoersen. Brussel 6.95. Parijs 7,05 Londen 12,11'/8 New-York 2,48% Ondergeteekende maakt bekend, dat de autobus- dienst naar Ter Neuzen tot VRIJDAGMORGEN aanst. 9,40 uur. M. DE KEIZER. op den weg Axel Zuiddorpe. Tegen belooning terug te be zorgen a. h. Bureau van dit blad. Inlichtingen aan het Bureau van dit blad. Tegen vergoeding advertentie- kosten terug te bekomen. Adres Bureau van dit blad. De Architect L DE BRU1JNE te Ter Neuzen, zal namens zijn lastgever op 's nam. 6 uur, in het Hotel „du Commerce" bij dhr. de Vrieze te Ter Neuzen, in 4 pereeelen en in massa, aanbesteden a. d. Scheldekade te Ter Neuzen. Bestek en teekening van af 11 dezer verkrijgbaar a fl,25 bij den Architect. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het BESTUUR der Commissie voor den Openbaren Onderstand te Gent, in het hotel „Rotterdam" te Sas van Gent, op DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1926, des voor middags 10 uur (zomertijd) ver pachten in den nieuw bedijkten polder (in het HELLEGAT), te weten KAVEL A, groot 9 H.A. 80 A. 38 c A. (22 gemet.) KAVEL B, groot 9 H.A. 82 A. 62 c.A. (22 gem. 15 roeden) (Uitsluitend voor Koolzaad). Duur der verpachting 1 jaar. Betaling pachtsommen uiterlijk 1 October 1926. I KOLl N E Verkrijgbaar bij C. B. ANTHEUNIS en I. J. BRAKMAN. i nnfvinff veel mnnsp.hnn er pa SA BABAf Indien gij vermagertindien gij lijdt in de lendenindien gij pijnen voelt in armen en been enindien gij altijd vermoeid rijt, 'a morgens bij het opstaanindien gij hoofdpijn hebt, het geheugen verslecht; indien gij krachteloos en moedeloos zijt. zonder wilskracht, zonder levenslust; indien gij zwarte gedachten hebt; indien gij slecht slaaptindien' gij aan de maag lijdt, krampen hebt. hartkloppingen, zweten bij de minste krachtinspanning, warme opruiingen, schemeringen oorruischingen. steken in de zijde. Indien gij vruchteloos alles hebt beproefd en gij niet ge nezen zijt. aarzelt niet en neemt Uw toevlucht tot da aohta zenuwheratallar van Apothakar H. VAN AKEN, Apotheker-Specialist te Selzaete. die reeds duizenden zenuw lijders volkomen genezen haeft. KOLINE is verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten ad. f 2.50 per flacon. Hoofddepot voor Holland SCHULTE en THIEME. Postbus 55 Middelburg. VOORTZETTING Groote ZOMER-UITVERKOOP

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3