Dokter B0] ftutoMcnst. ZOMER-UITYERK00P Sloopen Hemden Nachthemden Congolinnen voor lakens 43 ct. firasünnen voor lakens 54-49 ct. Wit Katoen (70 c.M. breed) 20 ct. Wit Katoen voor sloopen 32 ct. Alle andere ARTIKELEN eveneens zeer sterk in prps verlaagd. 50-40 ct. 80-60 ct. 150-120 ct. is afwezig tot 23 Augustus. Bekendmakingen. Gemeenterekening. Advertentiën. Praktijk wordt waargenomen door dokter HuPSCHER. Tl hl NOORDSTRAAT 58 TER NEUZEN. Tijdens oi^ou gelden de volgende prijzen: - H -;f I V' mogelijk geven ze nog wel toe. Dhr. Oggel is het eigenlijk eens met dhr. Weijns. We hebben hier een concept, dat de Raad behandelt en dus moet toch ge antwoord worden. Als we het nu terugzenden, met de veran deringen, welke de Raad gaarne zag aangebracht, hebben we af te wachten, wat Qed. St. doen. Weigeren ze op ons verzoek in te gaan, dan kunnen we verder zien. Dhr. van DixhoornAls we niet het vooruitzicht hadden, dat ons aanbod niet wordt geaccep teerd, had ik die woorden niet gesproken. Ik wil mij intusschen neerleggen bij het voorstel van dhr. Oggel. De VoorzDus art. 7 niet aanvaarden en een jaarlijksche afrekening vragen. Dhr. Koster zou dan het ver bruik der Z.-Vl. tram buiten de garantie willen laten. Misschien helpt dat. Het zou jammer zijn, als de electrificatie daarop mocht afstuiten. Dhr. WeijnsAls ik lid van Oed St. was, zou ik dat ook vast houden. We zien dat veel stoom trams omgezet worden in elec- trische en dat is hier ook moge lijk; vandaar dat Qed. St. zoo'n afnemer niet laten schieten. Dhr. van de CasteelDaar ben ik het heelemaal niet mee eens. Die tram behoort bij Axel en als ze overgezet wordt in een elec- trische dan is dat voor ons des te beterdat is een lekker braadje. En waarom zouden we de tram ontzien, die geeft toch ook al heel weinig om Axel, dat is te zien geweest met de verplaat sing der kantoren. Dhr. OggelMen kan de tram niet noemen een Axelsch bedrijf, die bestrijkt het geheele district. Dhr. Van Dixhoorn Als dat het eenige struikelblok was, zou ik er ook nog mee mee kunnen gaan. Dhr. 't Gilde gaat er niet mee accoord. De tram is voor ons een te kostbaar objectte meer daar toch het verbruik van par ticulieren zal tegenvallen. Dan ziet spr., dat ook niet ge dacht is aan de Axelsche Vlakte die menschen betalen de elec- triciteit door hun contract nu duurder. De Voorz: Dat verbruik is in onze garantie begrepen. Dhr. OggelWat die betalen komt ons ten goede. Dhr. 't Gilde Dat is niet in orde. De menschen behoeven niet meer te betalen dan wij. Dhr. OggelDat kan dan veranderen als hun contract ten einde loopt. De Voorz. acht het toch goed, dat dhr. 't Gilde daarop gewezen heeft. Daar kan nota van genomen worden. Dhr. Dieleman staat of valt ook niet met de garantie van den tram, ofschoon hij het maar billijk zou vinden, dat die bij Axel werd gerekend, vooral om de eigenaardige manier, waai op ze begonnen zijn. Maar, zoo vraagt hij, hoe zit dat met de Axelsche Vlakte, hebben die menschen ook een garantie voor minimum ver bruik De Voorz. weet niet precies hoe hun contract luidt, maar als dat verloopen is, treden ze in dezelfde rechten als wij hebben. Dhr. Dieleman zou dat maar direct willen doen ingaan. Dhr. P. de Feijter voelt daar ook veel voor. In ons contract staat, dat de geheele gemeente aan dien prijs wordt geleverd. De Voorz.'t Is maar de vraag of dat mogelijk is. Maar B. en W. zullen dat eens onderzoeken en dan naar omstandigheden han delen. Aangaande art. 8 zegt dhr. Oggel dat dit moet veranderd worden in verband met de wijziging, die in art. 7 is voorgesteld. In art. 9 zou dhr. 't Gilde de laatste alinea willen laten verval len. Verlagen zal de stroomprijs toch niet en verhoogen is in strijd met ons aanbod. Dhr. OggelAanvankelijk heb ben we voorgesteld «ten hoogste" 45 cent, doch daar namen Ged. St. geen genoegen mee. Phr. Dieleman meent ook, dat die zin best kan vervallen. De Voorz.Ged. St. hebben gezegd, dat het erin moest. Dhr. Dieleman vindt dat toch gevaarlijk. Als het de P.Z.E.M. niet goed gaat, zijn er natuurlijk „bijzondere omstandigheden" en moeten de verbruikers meer gaan betalen. Daarom zou hij de alinea schrappen. De VoorzVerlagen mag toch wel En toch kan ook dat na- deelig zijn voor de gemeente, want dan bereiken we weer moeilijker de garantiesom. Dhr. van DixhoornAls die alinea vervalt, kunnen we nooit aan lager tarief komen. Ik zou geen bezwaar hebben die alinea aan te houden, maar de vraag is, of Ged. St. den term bijzon dere omstandigheden neutraal en objectief beoordeelen, en er is reden om dat te betwijfelen. Dhr. P. de Feijter is ook voor behoud We moeten de zaak van twee kanten bekijken en af vragen hoe zouden wij doen. We hebben dezelfde bepaling ook in ons contract metTerneu- zen, waar er eveneens kapsie tegen was. Dhr. 't Gilde zou alleen gele genheid geven tot verlaging. Dhr. WeijnsAls wij die be paling hadden toegepast op gas, waar waren we dan in oorlogs tijd met de gasfabriek gebleven Dat kan nog voorkomen en daar om zou spr. het artikel ongewij zigd laten. Art. 4 ondervangt toch het bezwaar van willekeur. Dhr. 't Gilde: Als er geen betere difinitie wordt gegeven van „bijzondere omstandigheden" kan ik me er niet mee vereenigen. Dhr. Dieleman is het met dhr. !t Gilde eens. Er is niets onbil lijks in, als we alleen de gele genheid tot lager tarief open laten45 cent is ook niet zoo weinig. Dhr. 't Gilde zegt dat op an dere plaatsen veel minder be taald wordt. En welke tijden gaan we tegemoet. De Voorz. weet ook plaatsen van 70 cent, in Ovetijsel. Dhr. 't Gilde maakt er een voorstel van, dat wordt verwor pen met 7 tegen 3 stemmen. Voor de h.h. Van de Casteel, 't Gilde en Dieleman. Art. 10 wordt overgenomen. Bij art. 11 vraagt dhr. 't Gilde wat Ged. St. bedoelden met „een „door het college van Ged. St. „in overleg met het gemeente- „bestuur vastgesteld netplan" Er is toch gezegd, dat de ge heele gemeente wordt geëlectri- ficeerd en bestaat er nu nog mo gelijkheid dat in dat netplan ge deelten worden overgeslagen Spr. is daar niet gerust op. Dhr. Oggel antwoordt, dat dit niet kandat is in art. 7 ge waarborgd, maar het netplan wordt in overleg met het. Dag. Bestuur vastgesteld en daar kan de Raad altijd nog over oor- deelen. Dhr. 't Gilde vraagt hoe het komt, dat het netplan hier niet is, er staat toch dat het aan het contract is vastgehecht? Dhr. OggelDe bedoeling is aan het eenmaal vastgesteld con tract. Maar dat contract wordt niet geteekend, vóórdat het net plan ook goedgekeurd is. Dhr. J. de Feijter merkt op, dat het juist bezwarend zou zijn, als die bepaling er niet bij stond, en Ged. St. zullen er niet om geven, dat te laten vervallen, maar het is beter van niet, want nu hebben we van gemeentewege recht om mee te spreken. Dhr. OggelHetnetisbovendien nu hier reeds gewijzigd, doordat we vroegen om ondergrondsche leiding binnen de kom. Het is dan ook te begrijpen, dat dit plan op het oogenblik nog niet klaar kon zijn. Dhr. van Dixhoorn had in plaats van „met overleg" liever gelezen „met goedkeuring." Dhr. OggelEr is toch ook een commissie van arbitrage, terwijl we toch ook wel eenig vertrouwen kunnen hebben in een goede naleving der voorwaarden. Dhr. 't Gilde zegt dat hij er op 't oogenblik niets beters voor in de plaats weet en er zich daarom bij neerlegt. Maar daarom herhaalt j hij, dat het hem spijt, dat niet meer tijd ter bestudeering is gegeven. Er wordt nu veel te licht over heen gegaan. Van art. 12 zegt de Voorz., dat dit in overleg met den gemeente opzichter is vastgesteld. In art. 13 zou dhr. 't Gilde witlen lezen „is verplicht", om zoodra enz. De Voorz. acht dit buiten de bevoegdheid der gemeente. Bij overdracht van het contract wor den in ieder geval de voorwaar den nagekomen en dat is ons voldoende. Dhr. Oggel bevestigt dat en zegt dat de bedoeling van dit artikel is, dat bij overgang b.v. naar Rijk of Provincie voor de gemeente dezelfde gunstige en ongunstige bepalingen gewaar borgd blijven. Een voorstel tot wijziging van dhr. 't Gilde vindt geen steun. Art. 14 en art. 15 worden on veranderd overgenomen. Voor aanneming van het ge heele contract vraagt dhr.'t Gilde hoofdelijke stemming, met het gevolg, dat het concept met 8 tegen 2 stemmen (van de h.h. 't Gilde en Van de Casteel) wordt aangenomen. AXEL, 3 Augustus 1926. Zooals uit achterstaande adver tentie blijkt, is alhier onder voor zitterschap van den Burgemeester een comité samengesteld met het doel mede te werken aan steun verlening voor de getroffenen bij de Padang-ramp in ons Indië Eenige jonge dames hebben zich heel menschlievend beschikbaar gesteld om daartoe gelden in te zamelen. Hopen we, dat ze niet teleurgesteld worden, maar met een goed gevulde beurs bij het comité aankomen. Al heeft die ramp ver van ons plaats gehad, onder een ons vreemde bevolking, toch zijn het in zooverre onze lotgenooten, omdat ze op Neder- landsch grondgebied wonen, door dezelfde regeering en onder dezelfde vorstin bestuurd worden en even goed recht hebben op onze bescherming, als wij van hen verplichtingen vragen. Nimmer zagen we een aard beving, maar het moet verschrik kelijk zijn, als de grond onder de voeten wegzinkt, terwijl de muren vallen, waartegen men steun zoekt. Gelukkig dat wij dat niet kennen. Laatonsdaarvoor uit dankbaarheid een gift afzon deren ten behoeve van deze arme bevolking. Vrijdag geraakte de winke lier D. alhier nabij Kijkuit met zijn vrachtauto van den dijk, met het gevolg dat het voertuig om kantelde en de carosserie erg gehavend werd. De man zelf kwam er met den schrik af en kon eenige uren later zijn bordje met eigenkracht huiswaarts sturen. Bywui«iieven. Zondag Kreeg de brigade-com mandant der marechaussee te Ter- neuzen uit Hansweert bericht, dat daar des nachts een aantal rijwie len waren ontvreemd. Verschillen de brigades werden gewaarschuwd en de toegangswegen bewaakt, met het gevolg, dat de brigade te Philippine de gebroeders Macs van het Heike (N.-Br.) aanhield mannen, die te samen reeds 28 jaar gevangenisstraf achter den rug hebben, üezen erkenden te Hans- weert rijwielen te hebben wegge nomen het ware oude en toen zij door de marechaussee werden vervolgd, hebben zij die achter gelaten en daarna de nieuwere, die zij bij zich hadden „gevonden". Zij zijn naar Middelburg overge bracht en ter beschikking van de justitie gesteld. „N. R. Crt." Mnziek-Concours. Zondag j.l. hjeld de Bond van muziekvereenigingen in Zeeuwsch Vlaanderen Westelijk deel zijn 5e muziekconcours te Schoondijke. Na een muzikale omwandeling door het versierde dorp werd ge marcheerd naar het terrein van den wedstrijd. Over 't algemeen zijn de mu ziekgezelschappen daar in uit stekende conditie. Er wordt heel fijn gemusiceerd, waarover dan de Jury bij monde van den heer Caro hare groote tevredenheid uitdrukte. De superioriteit der aangesloten corpsen blijkt wel h eruit, dat van de 10 ingeschre ven gezelschappen er 7 een eer sten en de 3 overige een twee den prijs behaalden. Van 7—11 ure werden door de deelnemende vereenigingen concerten gegeven, die door het kunstwinnend publiek aandachtig werden beluisterd. Het concours is uitermate geslaagd, vooral ook, omdat heel 't land van Cadzand zulke muziekfeesten bezoekt en met „hun muziek" meeleeft. J. H. Delbel. Ter redactie van het provin ciaal orgaan „De Middelburgsche Courant" werd gisteren feest ge vierd, ter herdenking van het feit, dat vóór 25 jaren de heer J. H. Deibei aan de redactie van dat blad, waarvan hij thans hoofdredacteur en directeur is, verbonden werd. Afgehaald per auto werden de heer en mevr. Deibei op het re dactie-bureau hartelijke woorden van waardeering toegesproken, namens de Vennootschap, de redactie, de administratie en het drukkerij-personeel, welke toe spraken vergezeld gingen van geschenken en bloemen. Ook van collegiale zijde ont ving de heer Deibei veel hulde- bewijzen met name liet „De Ne der!. Daghladpers" een mooi bloemstuk bezorgen. Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen ter openbare kennis, dat de rekening van de inkomsten en uitgaven der ge meente, over het dienstjaar 1925, is overgelegd aan den Raad en gedurende veertien dagen, van 31 Juli 1926 tot en met 13 Augustus d. a. v. ter gemeente secretarie voor een ieder ter lezing ligt en, tegen hetalingder kosten, algemeen verkrijgbaar is gesteld. Axel, 30 Juli 1926. Burg. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. "Wisselkoersen. Brussel 6,78. Parijs 6,68 Londen 12,10'New-York 2,48s/4 De Burgemeester van AXEL maakt bekend le. dat zich in deze gemeente een COMITÉ heeft gevormd voor de PADANG-RA1HP. 2e. dat jonge dames in de gemeente voor bovengenoemde ramp met lijsten zullen collec» teeren, welke collecte ten zeerste wordt aanbevolen. De Burgemeester van Axel, BLOK. Wie, of weike chauffeur is genegen om tegen billijke voor waarden een gesubsidieerde auto- dienst over te nemen Voor iemand, die zelfstandig kan rijden, is succes verzekerd. Brieven onder motto ,.Auto> dienst" vóór of op 10 Augustus in te zenden aan het Bureau van dit blad. is v- - U; -- 'Pat 'V l-..' ..- V. Z *-■ - fin - 1 f; (:r

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3