Haakzijde DUrer. Fietstochten Keciitszaken. Gemengd Nieuws. Advertentiën. 13 cent. Firma A. J. Claessens. Ameele te Hoofdplaat; J. Boidin te OostburgL. C. Broere en L. Broere te Walsoorden L. K Ha melink te Ter Neuzen J. M. Ha- melijnck te Hoofdplaat; H. Mat- thijs te SluisE. W. Risseeuw te OostburgM. L. Trapman te AardenburgA. A. Vermeire te Sluis en A. Verpoorte te Sluiskil. Niet bevorderd zeven leerlingen. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: H. Almekinders te AxelA. J. van Baal te Schoondijke P. Brak man te Groede C. I. Colijn te BiervlietA. J, Dieleman te Axel J. M. van Dixhoorn te HoekC. de Doelder te Ter Neuzen; C. Guiran te ZuidzandeJ. P. de Kleick te Zuidzande; T. de Kok te OostburgA. Oosterling te Groede J. van de Ree te Terneu- zen. Niet bevorderd 4 leerlingen. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse P. J. Balfoort te Ter Neuzen; S. Dhondt te SchoondijkeM. Geene te Terhole; M. C. de Hondt, Groede A. Jansen van Roosendaal te NieuwvlietJ. Kense te OostburgA. J. de Klerck te Zuidzande C. L. Kolijn te Ter Neuzen; J. W. Kosten te Zaamslag I. van Male te Groede B. van de Reepe te Heinkens- zand C. j. Vercauteren te Koe wacht M. Visser te St. Anna ter Muiden; F. de Waal te Honte- nisseJoh. Wage te Aardenburg. Niet bevorderd zes leerlingen. Donderdag was een respec tabel getal auto's op het haven terrein te Breskens vertegenwoor digd, terwijl de trams bovendien nog veel reizigers doorvoerden. Zoo druk was het, dat een Engel- sche dame haar kinderen door het gedrang kwijt was geraakt en vergeefs op het haventerrein naar haar uitkeek. Ten einde raad is men toen naar Vlissingen terug gekeerd, waar werkelijk de kinde ren nog Werden aangetroffen. Met de laatste boot arriveerden zij weer en kon de tocht huiswaarts verder worden voortgezet. „M. Crt." Predikbeurten te Axel. Zondag 1 Augustus 1926. Ned. Herv. Kerk. Gereform. Kerk. Geref. Gemeente. Politierechter te Middelburg. Zitting van 27 Juli 1926. L. M. K., 24 j., arbeider te Sas van Gent, en A. J. v. d. B., 22 j., werkman te Westdorpe, beklaagd dat zij in den nacht van 6 op 7 Juni jl. M. van Akker heb ben mishandeld, zijn veroordeeld tot f25 boete of 25 dagen hecht. P. J B., 20 j., metselaar te Hulst, ten laste gelegd, dat hij zijne moeder heeft mishandeld, tot 14 dagen gevang. W. R., 27 j., werkman te Ter Neuzen, ten laste gelegd, dat hij D. Baremar. heeft mishandeld, tot f 15 boete of 15 dagen hecht. P. A. L., 23 j., arbeider te Hon- tenisse, ten laste gelegd, dat hij P. de Bakker heeft mishandeld, tot f 25 boete of 25 dagen hecht. Naar -het Huis van Bewa ring te Middelburg is overge bracht C. L. M., 24 j., werkman te Waarschot (B.) wegens land- looperij te Axel. Toen de dochter van den land bouwer E. te Stavenisse circa 5 maanden geleden vernam, dat haar broeder een ernstig motor ongeluk was overkomen, schrok zij zoodanig, dat zij haar spraak kwijt raakte. Al dien tijd tot nu toe kon zij als het ware geen geluid voortbrengen. Toen zij nu zag, dat een neefje van haar met ?en boerenwagen, bespannen met twee paarden, plotseling van den dijk afreed en in de sloot terecht kwam (zonder ongelukken) schrok zij weder zoo hevig, dat zij tot groote blijdschap van zich zelve en de haren, de gewone spraak weer terug kreeg. „M. Crt." Droevig ongeluk. Te Rijnsburg had een droevig ongeval met doodelijken afloop plaats. De 21-jarige H. van Noort, leerling aan de Midd. Techn. Sch. te Haarlem, met vacantie bij zijn ouders, gebruikte deze vacan tie om zich practisch te bekwamen in de werkplaatsen van de Noord- Zuid Hollandsche Tramweg-Mij. te Rijnsburg. Hij ging met de tram heen en zou als gewoonlijk bij de remise aldaar er afspringen, toen de jongeman tusschen de tram en den muur van de remise bekneld geraakte en deerlijk verminkt er tusschen vandaan kwam. Hoewel van N. nog leefde, zag de medicus het geval reeds dadelijk zeer ernstig in. Nadat hem het heilig oliesel was toegediend, werd hij naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Bij aankomst bleek hij reeds te zijn overleden. Het .seizoen" 1926. In het Maingebied zijn door hagelbuien groote verwoestingen aangericht. Boven het Reuzen gebergte hebben in de nabijheid van Schneekopf vreeselijke sneeuwstormen gewoed. Reuter seint uit Salzburg dat op de Wiesbachhorn Jzes toeristen door een sneeuwstorm zijn overvallen. Vier hunner wer- een gedood. Huis ingestort. Tengevolge van den hevigen regen stortte in Bombay een ge deelte van een huis, waarin 200 arbeiders woonden, in. Zes per sonen werden gedood, terwijl 10 anderen met ernstige kwetsuren naar het ziekenhuis moesten wor den overgebracht. Bij Hillegom is een auto- vrachtwageu, komende van de Zanderlaan, aangereden door een stoomtram en vernield. De loco motief van de tram ontspoorde en kwam dwars over de straat te staan. Weer een geheime distilleer- dery ontdekt. Bij EL v. d. B. in de Achter- sloot te IJsselstein is naar het ,UD." meldt, een geheime dis tilleerderij ontdekt, waarnaar al lang was gezocht. Er werd aan getroffen 500 a 600 liter vloei stof in gistir.g, welke door de ambtenaren werd vernietigd. Verder werden in beslag geno men drie kuipen, een koelvat, een distilleerketel met helling, een fornuis, een pomp en een vat suiker. Pocesverbaal is op gemaakt. Of er gebouwd wordt. Aan de N.V. Bouw- en Aan- nemingsmaatschappy, voorheen J. Vos te Amsterdam is opgedra gen de bouw van 235 landhui zen op de terreinen, gelegen ln de bovenkerkerpolder onder Am stelveen, aangekocht door de N.V. „Amstelklei" te Amsterdam voor de som van f 1.222.000. Een mooie post. De directeur der Ned. Vlieg tuigen Fabriek de heer A. H. G. Fokker, heeft een levensverze kering afgesloten van twee mil- lioen dollar. Hierbij is bepaald dat een gedeelte moet worden uitgekeerd aan deondernemingen waaraan de verzekerde verbon den is. Een middel tegen zeeziekte. Twee heiboertjes wilden de zee oversteken vanuit Stavoren, 't Waren welgestelde boertjes, ge zien hun breede borsten. Dit laatste was niet meer dan schyn, want nauwelijks de haven uit, haalden de reizigers ieder 'n dik ke graszode onder bun buizen vandaan en begonnen om 't hardst te ruiken. Men vroeg, waarom ze zulks deden en zij antwoordden „zoo lang we land ruiken is er ons gezeid, zouden we geen last van zeeziekte hebben." Het middel bleek probatum. Vreemd verschijnsel. Iu het huis van deu landbou wer Frenken te Meynweg onder HerkeDbosch bevindtzich een wa terput van 19 meter diepte. Het water staat onder normale om standigheden ongeveer anderhal- ven meter hoog. Echter bij hooge depressie in den dampkring, te gen den tijd dat het gaat stor men of zwaar regenen, begint in den put een gehuil en geloei of alle geesten van de onderwereld er kermis houden aldus de „L. K." Het water stijgt dan zoo hoog zelfs dat het door de keuken loopt en met kracht uit de reten van deu putdeksel opspuit. De ver- verklariug van dit zonderlingst verschijnsel heelt nog niemand kunnen geven. Bekend is, dat dicht bij den put op ongeveer 17 M diepte een waterader loopt. Het land is er heuvelachtig en de boerderij iigt hoog. Geen prettig ontwaken. Een inwoner van Zaadvoort heeft aangifte gedaan, dat bij 's morgens bij zijn ontwaken uit zijn vest een portefeuille met 1960 vermiste. Het staat echter lang niet vast, dat de portefeuille zich op Zand- voort moet bevinden, of dat het geld daar is kwijt geraakt. De heer had de portefeuille voor het laatst gebruikt in Brussel, waar hij er een bankbiljet van ƒ40 had uitgehaald. 't Kan dus best zjjn dat onze reiziger het slachtoffer is gewor den van handige treinroovers. Een onderzoek wort ingesteld. Dinsdag werd door de politie te Zandvoort op verzoek van de Amsterdamsche politie aange houden zekere Ch. M verdacht van verduistering, sub. oplichting van een bedrag van 7000 te Amsterdam gepleegd. Gezegende auto's. Zondag werden te Roermond de auto's der stad toegewijd aan den H. Christoftel. Na de plech tigheid der Hoogmis, opgedragen voor de bezitters en bestuurders der auto's, werd een groot aantal auto's, staande op de Markt, elk afzonderlijk gezegend en toege wijd aan den H. Christoffel door den Zeereerw. heer Deken Le Bron de Vexela, terwijl er tevens gelegenheid was om zich te laten inschreven in de broederschap van den H. Christoffel. De be doeling is de dwaze talismanne tjes van de auto's te weren en deze onder bescherming van St. Christoffel te plaatsen. Op de Rotterdamsche vee markt zijn Maandag door den t ijkskeuringsdienst een tiental koeien in beslag genomen. De verkoopsrs konden de herkomst niet voldoende aantoonen. De beesten vertoonden de eerste symptomen van mond- en klauw zeer, waarvoor tegen de verkoo- pers proces-verbaal is opge maakt. Het vermoeden bestaat, dat het uit België gesmokkelde koeien zijn. De dancing Pshorr te Rot terdam zal hedenavond heropend worden. De parketvloer is weg gebroken en daarvoor komt in de plaats een veerende glazen vloer, het laatste snufje van Londen. De verlichting is onder den vloer aangebracht. En het materiaal is van een bijzonder soort soepel glas, waardoor de vloer onder het dansen op en neer veert en de dansers de illusie krijgen, dai zy zweven Pshorr is de eerste dancing in Nederland, waar deze noviteit wordt toegepast. Te Haarlem reed een heet met zyn ry wiel op de Lange Hee- renveöt met een meisje achter op den bagagedrager. Toen het kinc plotseling begon te gillen bleek het met een der voetjes tusschen de spaken van het ry wiel bekneld te zitten, waardoor de berijder met de fiets omver viel. Daor toe geschoten personen werd hulp verleend. Het kind bleek zich zoo ernstig te hebben bezeerd dat men bet naar een dokter moest brengen. Zondagmorgen reed te Mal den bij Nijmegen een auto ach teruit het tuinhek van een villa uit. Op de rails van de stoom tram NijmegenVenlo, die langs den tuin loopt, weigerde plotse ling de motor, terwijl juist de tram naderde. Deze schoof de auto voort, totdat hij tusschen de tram en een boom langs den weg werd vastgeklemd en totaal in elkaar gedrukt. De vier inzitten den werden naar buiten geslin gerd, 3 hunner waren ongedeerd, terwijl de vierde slechts lichte verwondingen aan hoofd en han den had opgeloopen. De 26-jarige landbouwer J. H. Henselveld uit Almelo is te Velp door de sneltram aangere den. Hij werd op den grond ge slingerd, waar hy bleef liggen. Hij bleek een schedelbreuk ge kregen te hebben en had zijn rechterarm gebroken. De Bankoverval te Bnssum. Te Amsterdam is de woonwa genbewoner B., uit het kamp aan den Hein weg gearresteerd als verdacht de bankroof te Bussum te hebben gepleegd. De Bu9- sumsche politie had verschillende personen op het oog, daar de heer Joosten en de 15-jarige be diende geen persoon aanwijzen. Na den stationsoverval had men iemand op het oog, een zekere E., doch bij gebrek aan bewijs kou men niet overgaan tot ver volging. De Bussemsche politie heelt dezen man, kort voor de bank roof geschiedde weer in Bussum zien ronddolen. Na een bespreking met de Am sterdamsche politie kwam vast te staan, dat E., samenwerkte met B., en dat laatsgeuoemde er geregeld per fiets op uittrok. Déze B. beantwoordde boven dien aan het signalement, dat de heer Joosten had opgegeven. Dit alles was voor de politie voldoen de om den man te arresteeren. Bij deze arrestatie waren tegen woordig de heer Joosten en de bankbode, die hem pertiment herkenden. De manontkenteven wel alles en zegt onschuldig te zijn aan de misdaad. Bij de politie te Bussem heb ben z;ch Dinsdagavond twee per sonen aangemeld, die vóór het misdrijf een man in den omtrek van de Boaz-Bank hebben zien zwerven. Zij hebben Brummer pertinent herkend. Het „Hbld." meldde dat het verhoor van den verdachte op het politiebureau te Bussum tot drie uur in den morgen voort geduurd heeft. De man is blij ven ontkennen en houdt vol Donderdag op de paardenmarkt te Zaandam te zijn geweest. Hy is nog niet uit den droom ge holpen, dat op dieo dag daar ter stede geen paardenmarkt is ge houden. De getuige, die den dader op ongeveer 15 M. afstand, bij het verlaten van de Boazbank had gezien zeide dat de verdachte groote overeenkomst vertoonde met het uiterlijk van den vluch teling. Sportief Den Haag Piet Moeskops, de nieuwe we reldkampioen wielrennen is Dins dagavond met den trein van cp. 10 uur in de residentie terugge keerd. Voor het statioD wachtte een groote menigte wielren-enthou- siastelingen om hem te begroeten. Op het perron ontbrak het ook niet aan belangstelling en zóó was Piet uit den trein, of een bulderend hoera ging op en Moes kops de hoogte in. In de wachtkamer bracht de ResideDtie-Rennersclub Sparta hem een hulde bij monde van den bondsvoorzitter, den heer Van Oven, die hem tevens een krans aanbood. De vader van den nieuwen kampioen was eveneens op het station aanwezig. Vandaar ging het, met het Sparta-vaaodel voorop naar bui ten, waar de auto's wachtten om den kampioen naar zijn huis te brengeD. Eerst een gejuich, toen ge drang en ten slottepaniek De politie was niet in staat de geweldig opdringende massa in bedwang te houden zelfs Moes kops dreigde in de knel te raken Zelfs de bereden politie zag geen kans de baan vrij te hou den, totdat de agenten zich ge noodzaakt zagen, met blanken sabel enkele charges uit te voe ren. Moeskops was intusschen ver dwenen maar het duurde nog wel een half uur eer alles weer rus tig was. Eq dat noemt zich sportlief hebbers en beroemt zich op sporti viteit Brr Het is betreurenswaardig dat een goed gemeende hulde aan onzen kampioen, met zoo'n inci dent moet eindigenhiermede is weer voor langen tijd een blaam geworpen op de Neder- landsche sportwereld, zegt de „Avp." Bij den beer D. te Wasse naar is, op klaarlichten dag, terwijl de bewoners afwezig waron, ingebroken. De dieven hebben daartoe een ruit uitge sneden en door het omdraaien van de spanjolet de achterkamer deur geopend. Alle kasten en laden werden overhoop gehaald en er werd vermist een porte- monnaie met 110, een stel zilveren lepels en vorken, een gouden horloge en eecige andera voorwerpen van goud en zilver. Gevolg van de Franc-daling. In een Parysche voorstad heeft een 82-jarige rentenier zyn vrouw doodgeschoten en zich daarna zelf van het leven be roofd. Uit de achtergebleven papieren is komen vast te staan, dat de man zijn spaargeld in staatspa pieren had belegd en tengevolge van de daling van den franc groote vrees koesterde dat hy in armoede zou geraken. "Wisselkoersen. Brussel 6.30. Parijs 6, Londen 12,1 C'/g New-York 2,488/4 Op 3 Augustus a. s. hopen onze geliefde en zorg zame Ouders, Behuwd- en Grootouders PETRUS CAESSENS ROSALIE GROOTHAERT hunne veertigjarige Eelxt- vereeniging te herdenken. Dat zij nog lang mogen leven, is de wensch van Groote Firma, Fabrikanten van Dierenmedicamenten en Veevoeder, zoekt een VERTEGENWOORDIGER tegen Sal. en Prov. Alleen zij, die een grondige veekennis bezitten en bij H. H. Vee- en Varkenshouders alsmede bij Paardenfokkers goed bekend staan, kunnen voor deze vacature in aanmerking komen. Br. left. A. R. W. NükIi Van Ditmars Adv. Bur., Botterdam. Voorm. 9'/t uie Leeskerk. Nam. 2 D». Raams, van Hoek. Voorm. 97« ure Ds. C. von Meyenfeldt, van Vrouwepolder. Nam. 21/» ure Dezelfde. 's Av. 6'/« Ds. A. Thielen, van Maasland. Voorm. 9'/« ure Leeskerk. Nam. 2'/i Leeskerk. Het doorzitten bij Wielrijden en ver branden der Huid door de zon, alsmede het stukloopen van Huid en Voeten, verzacht en geneest men met PUROL. Doos 30, Tube 80 ct. EN Hunne dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen. O;

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3