Bij Fietstochten is PUROL genezend en verzachtend hij Doorzitten en Zonnebrand ii iDaüier Heeren- eo Damesschoenen, FIRMA J. L AOOItDSTKAAT SH JURRIJ, I EK NEUZEN. U.I.Vloerzeilen - Linoleums Gordijnen - Tapijten enz. 10 - 15 pCt. korting Alle courante Manufacturen IS - 25 pöt. korting Zomerstoffen 20 - 40 pCt. korting Ziet Etalage's en Binnen-Etalage's SUMATRA-RAMP. Te koop aangeboden: Jongens- en Meisjesschoenen. VENTERS HEDEN BPZGIN VAN ONZEN Buitenland. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Ad ver ten tien. li yoor inmaakpotten. J. C. VINK, Zoo pas ontvangen: Leeren Manspantoffels a f3,50. Michelin- en Weldon- Fietsbanden M. Schieman-Boeije. van de N. V. Touw- en Staaldraatiïabriek „HOLLAND" te Lekkerkerk (bij Rotterdam), A. VAN DEN BERGE, Julianastraat E 114, AXEL. had het zwaar te verantwoorden waoDeer zij in de nabijheid van den staart kwam, die het water zoo in beroering bracht dat de booten sterk schommelden. Plotseling bleek, den mannen echter, dat zij het dier meer naar den wal gekregen hadden en in een groep wier hoe meer het dier sloeg, hoe meer het zich daarin vastwerkte. Zy wisten een ketting om de staartvin te krijgen, die steeds meer toehaal de, als het dier aantrok De visch trok de twee booten nog even mee maar er werd een anker aan de ketting uit geworpen en toen lag zy veilig. Het was intusschen laat in den avond geworden. Het viertal ging doodop naar huis en 's morgens vroeg vond men het dier dood. Het dier weegt ongeveer 300 Kilode grootste omvarg is 2 meter, lengte 3.20 meter. Het heeft een gladde, zwarte leer achtige huid zonder schubben. Het Ned.-Belgisch verdrag. Men meldt uit Brussel De Kamer nam met 98 stem men tegen 1 en 9 onthoudingen aan het verdrag tusschen Neder land en België. Vandervelde verklaarde tevoren in zijn rede o.a., dat het additi- oneele protocol van Mei 1926 geen ander doel had dan een zekere ongerustheid te verdrijven, die in Nederland bleek te bestaan. Het verdrag vindt zijn aanvulling in het collectieve tractaat en de minister betoogde, dat het de afschaffing beteekent van de waarborgverdragen van 1839. Samen brengen beide documenten een voor beide partijen aanneme lijke oplossing van ernstige pro blemen, nl. de waarborgen van onze veiligheid, onzen vrijen toegang tot de zee. Hij voegde er aan toe: Indien op andere oogenblikken Belgische politici aan andere oplossingen hebben kunnen denken, welke overdracht van gebied in zich sloten, dan was dit steeds met de gedachte, dat deze oplossingen vrijelijk door Nederland zouden worden aanvaard tegen compen satie van Duitsche zijde. Hij herhaalde de verklaring van baron Beyens, den Belgischen minister van buitenlandsche zaken tijdens den oorlog, die zeide, eiken maatregel, welke ten deel had inbreuk te maken op de integri teit van het Nederlandsch gebied, met stelligheid af te keuren. Vandervelde herhaalde boven dien, dat het verdrag tusschen Frankrijk en België geen enkele geheime politieke clausule bevat. Wat de grief betreft, den brief van Herriot aan de Fleuriau (den Franschen gezant te Londen) te hebben geinspireerd met betrek king tot de eventueeie deelneming van Nederland aan de overeen komsten van Locarno, verklaarde Vandervelde, dat het volkomen onjuist is te beweren dat de Bel gische regeering er bij Frankrijk op zou hebben aangedrongen de Nederlandsche regeering bij de overeenkomsten van Locarno te betrekken. De Belgische regee ring, ofschoon de waarde op prijs stellend van de medewerking, welke de toetreding van de re geering in Den Haag tot de over eenkomsten van Locarno daaraan had kunnen verleenen, uitte haar twijfel over de kansen van zulk een toetreding met het oog op de door Nederland sedert den wa penstilstand gevolgde politiek. Na de ontvangst van ons antwoord besloot de Fransche regeering de Nederlandsche regeering niet voor te stellen deel te nemen aan de verdragen van Locarno. De minister hoopte vurig, dat het verdrag door beide partijen zal worden aangenomen, minder vanwege de over het geheel vrij beperkte voordeelen, welke het voor België oplevert dan wel om dat hij daarin een waarborg ziet voor een nauwere samenwerking tusschen beide landen, die er zijn om elkaar te begrijpen en niet om elkaar tegen te werken. Wisselkoersen. Brussel 5,65. Parijs 5,25 Londen 12,101/* New-York 2,481/g De Burgemeester van AXEL noodigt alle belangstellenden uit tot een bijeenkomst op VRIJDAG 23 JULI as, des na middags ten half acht ure ten Raadhuize, tot het vormen van een comité, dat gelden zal in zamelen, ten behoeve van de slachtoffers van de natuurramp, die ditmaal Sumatra (Ned. Oost- Indië) en speciaal liet Padangsche land heeft getroffen. Axel,, den 20 Juli 1926. De Burgemeester voornoemd, BLOK. geheel compleet. Woensdag en Donderdag te zien en te hooren bij •A. MOES, Oosterstraat E 55, Axel. Boekhandel. Een party PRACHTIGE Zeer concurreerend. Ook steeds vorkryghaar h f2,25. Julianastraat 157. GEVRAAGD door Petroleum-Maatschappij voor den verkoop van petro leum, benzine, enz op provisie. Sollicitaties in te dienen bureau van dit blad onder letters V R is gelijkmatig geweven en bijzonder sterk. Behalve de bekende kluwen van 2 /3 kilo (10 per pak) leveren wij ook kluwen van c.a. 4 kilo (6 per pak), hetgeen U veel tijd bespaart, omdat U dan de bussen slechts 3 maal behoeft te vullen, tegen 5 maal bij gebruik van 2V3 kilo kluwen M Best*» kwaliteit. Uiterst lagen prijs. Bestel nu reeds uw voorraad Voor Zeeuwsch-Vlaanderen verkrijgbaar b(J N. B Tevens te bekomen Maohine-Olie, allerlei Touw. soorten, Smeer en Vetten, - vt--; •- Tff f. Van 1-30 Juni 1926. SAS VAN GENT. Huwelijks voltrekkingen. 2 Juni. Gaston Jo- sephus Leopoldus Goossens, 26 jjm. en Joséphine Maria Goedemont, 25 j jd. 10 Alphons Ludovicus yan Haelst, 30 j., jm. en Irena Louisa de Bakker, 25 j., jd. Hubertus Petrus Jacobus de Bont 39 j., jm. en Celina Sophia van de Voorde, 34 j., jd. 19. Albert Fran- cies de Ridder, 30 j jm. en Emma Maria van Hulle, 24 j., jd. 22. Jnhan Dhaeze, 31 j jm en Madeleina Maria Vervaet, 28 j., jd. Geboorten. 2. Roger Alphons Leon- tine, z. van Gustaaf S. M. Brion en Joanna J.DeSmedf. 8. Maria G lmelte, u. van Jacobus de Caluwé en Ange lina Obrie. 14. Anna Albertha Maria, d. van Gerhardus J. Huisman en Ever- dina M. Vonke. 21. Raymond, z. van René Camiel Goethals en Elisa Maria De Caluwé. Overlijden. 29 Mei. Rijk Kanters (overl. te Rotterdam;, 3 j.. z. van Leendert en Clementia P. de Laeter. 27. Maria Theresia van Leuven, 79 j., wed. van Joannes Baptistet de Laeter. 28. Aimé Albert Octaaf Rousie, 8 j., z. van Albert en Emma van den Bossche. OSSENISSE Huwelijks -voltrekkin gen. 10. Alphonsus Jacobus Mel, 25 j., jm. en Mathilda Heijens, 23 j., jd. 14. Franciscus Alphonsus van Troost, 28 j., jm. en Carolina Cornelia Perdaan, 25 j„ jd. Geboorten. 1Rozalia, d. van Judocus Franciscus de Bruijne en Bertha van der Velpen. 10. Elza Christina, d. van Jacobus Eduardus de Kort en Maria van der Velpen. 16. Josephus Petrus Aloijsius, z. van Alphonsus Marie Ver- durmen en Maria Barbarina Serrarens 17. Magdaleina Alphonsina, d. van Constantinus Franciscus Reijns en Anna Maria Pieters. 22. Maria Theresia, d. van Leo Warrens en Louisa Maria Maenhout. 30. Dionysius, z. van Jacobus Hiel en Maria Louisa d'Hont. Emerie Petrus, z. van Petrus Josephus van Vooren en Mathilda Maria de Keijzer. Overlijden. 29. Frans van Dijke van Zaamslag), 81 j., weduwn. van Wil- helmina Johanna van Petegem. STOPPELDIJK, Huwelijks -voltrek kingen. 16. R. E. J. Mangnus (van Boschkapede), 21 j., jm. en A. M. Peersman, 22 j., jd. 23. D. van den Bergen (van Hontenisse), 28 j., j n.en A. C. Fruijtier, 27 j., jd. Geboorten. 4. Rosalie Philomena, d. van E. C. C. A. Vermeuien-van Baste- laar. 17 Josephus Emiiius, z. van L. M de Meijer-Kroes. GRAAUW. Geboorten. 2. Margare- tha Maria, d. van Petrus Josephus de Klerk en Leonie van Gimst. 7. Ursela Mathilda, d. van Josephus de Smaele en Maria Philomena Stevens. Cesar Alphons, z. van Theodorus de Beule en Maria Louisa Lansue. Overlijden. 5. Margaretha M. de Klerk, 3 d.. d. van Petrus Josephus en Leonie van Gimst. 16. Apolonia Louisa Warrens, 32 j echrg. van Petrus Ai- phonsus Durinck. 24. Odila Catharina Joseiha de Maayer, 18 m., d. van Andreas Joseph en Florenlina Anna Francisca Vei bist. Bin der twine - ~!k - - -"ij - «rfcj-iÉt. i-L'A*-«r '**»*-. Y - - &k Grooien i Alle Artikelen sterk in prijs verlaagd,

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3