J. G. VINK, Stukloopen fleeren- en Damesschoenen, Fijne Limonadesiropen Koopt nü Burgerwacht Axel. Voortzetting Schietoefeningen FirmaA.J.Claeasena Jongens- en Meisjessehoenen. 4. vaa Maak. TFYöflP; Verkrijgbaar bij fes? van Huid en Voeten h Burgerlijke Stand. Advertentiën. Mousselines, katoenen en zijden Kousen, halve Kousjes, Schorten en Jurken, Damesbroeken en Hemden, Jongens-Blouse's, enz. Zoo pas ontvangen: Leeren Manspantoffels a 13,50. Michelin- en Weldon- Fietsbanden M. Schieman-Boeije. Manda-, Ananas-, Sinaasappel-, Citroen-, Frambozen- en Grenadine. Bij een hevig onweer met zwa- ren hagelslag sloeg de bliksem een gat in het dak van een wo ning te Doetinchem. Eenige balken werden versplin terd en twee varkens gedood. BOEKHANDEL - AXEL. By het baden in de Vecht onder Zwolle is verdronken de 55-jarige gepensionneerde mili tair H. de H. In de kleeren van het slachtoffer werd een bedrag van 1 1600 gevonden. Het lijk werd na eenige uren dreggen opgehaald. Sedert Zondag werd te Doetinchem vermist de 18-jarige W. Gisteravond is zijn lijk in den Ouden IJsel bij Keppel go- vonden. Mevrouw A. van R. uit Poeldijk, die gisteren in eeu magazijn waar zij inkoopen deed, haar tascbje waarin ongeveer een geldswaarde van 170 zat op een der toonbanken legde, kwam tot de minder aangename ontdekking dat haar eigendom door onrechtmatigen was weg genomen. Gisteravond half zes brak brand uit in de fabriek voor Chocoladewerken van de firma H. M. Karis te Schiedam. Om halt zes bad het personeel de tabriek verlaten, zonder dat eenig onraad bemerkt werd. Het vuur greep snel om zich heen en toen de brandweer met veel materiaal ter plaatse kwam, stonden de beide perceelen die de fabriek vormen in lichte laaie. De beide huizen brand den geheel uit, ook de machine rieën gingen verloren. Verzekering dekt de schade.- Een straatmuzikant, die nabij Hattem over den IJssel wou zwemmen, is dicht bij den overkant verdronken. Aan het veer zag men, dat hij de handen in de hoogte stak en hoorde men hem om hulp roepen, maar de pogingen om hem te redden, slaagden niet en de man verdween in de diepte. In de staatsmijn Hendrik is weer een doodelijk ongeval gebeurd. De hulphouwer J. H. uit Brunssum, bezig met kolen in de goot te scheppen, kreeg een uit het dak vallenden steen op het hoofd en was onmiddellijk dood. H. was gehuwd en 22 jaar oud. De landbouwer J. de K., te Loon op Zand, is door zonne steek getroffen en spoedig daarop overleden. De Vesuvius werkt. Over geheel Europa heerscht thans een hooge druk, zoodat het overal mooi weer en gedeel telijk zeer warm is. Te Berlijn is het meer dan 30 gr. C. in de schaduw. Gemeld wordt dat een hevige orkaan te Napels groote schade heeft aangericht, terwyl er over stroomingen en aardverschui vingen plaats hadden. In het gebied van den Vesuvius heeft weer een uitbarsting van lava, die de wegen versperde en boe ren hofsteden bedreigde, een paniek teweeggebracht. Maandagavond had mej. K. L. uit Middelpolder by het over gaan van den onbewaakten ovei- weg aan den Molenweg, het on geluk met den hak van haar schoen vast te geraken tusschen een rail en de beels, toen juist uit de richting Amsterdam een trein naderde. Zij had nog zoo veel tegenwoordigheid van geest om nog juist bijtijds de beide riempjes van haar schoen stuk te knippen, waardoor zij aan groot gevaar ontkwam. Dinsdagavond is in de Vecht nabij Zwolle bij het zwemmen verdronken H. de H., 56 jaar, oud gepensioneerd militair. De man was ongehuwd. Enn vi?- scher vond zijn kleeren. De ma rechaussees vonden in die Slee- ren een bedrag van 1600. Het lijk is nog niet gevonden. Nabij het zeer gevaarlijke kruispunt Rijksstraatweg—Lin- gedijk te Geldermalsen had een ernstige botsing plaats tusschen een motorrijder en een wielrijder. De motorrijder gaf vol gas om gauw weg te komen, doch de dame op de duozitting mej. P. uit Culemborg viel er at kreeg een ernstige wonde aan het boofc en brak da ruggegraat. Zij is naar het ziekenhuis te Culemborg vervoerd en thans stervende.Ook de wielrijder moest zich onder geneeskundige behandeling stel len. Tegen den motorrijder is procesverbaal opgemaakt. „M. Crt." Weer een bank in gevaar. Als een loopend vuurtje ver spreidde zich door Coevorden en omgeving het gerucht, dat de Middenstands Credietbank de be talingen staakte en ook geen geld meer ontving Begrijpelijkerwijze wekte dit bericht bij vele belang hebbenden de grootste onrust en was het at- en aan geloop aan de bank. De Centrale Midden- standsbank zal heden de zaak overnemen, aldus de „Prov. Gr. Crt." Voor velen is echter een fiaancieele schadepost ouvermij- delyk. Speciaal de kleine mid denstanders deden veel zaken met de betreffende bank. Het Groene Kruis, Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging het Cen traal genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies en ook vele particulieren had den er hun gelden belegd. Al deze vereenigingen zitten nu in moeilijkheden. Veel grooter ech ter zijn de moeilijkheden welke de zakenlieden ondervinden, aan gezien deze zoo ongeveer alle maal zaken met de Credietbank deden. Op den straatweg by Wil lemsdorp is een luxe-auto van den heer Max van Straten te Amsterdam geheel vernield, door dat men bij hei uitwijken voor een hond tegen een boom reed. De chauffeur kreeg een fractuur aan de ribben en, evenals zijn patroon, sny wonden aan hoofd en gelaat. Beiden werden naar het ziekenhuis te Dordrecht ver voerd. Dinsdag is de spoorwegar beider Lampe op de spoorbaan onder Noordwijkerhout dooreen losse machine gegrepen en on middellijk gedood. Door de Hitte. De 21-jarige broodbezorger A C. B. te Schiedam is, waarschyn lijk door de warmte, onwel ge worden op straat. Hij werd naar 't Ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht om by te komen. De 60-jarige S. de B., ia gis teren op den Westzeedyk te Rotterdam dood neergevallen. Men vermoedt, dat de warmte hier de oorzaak was. Een rare snuiter. Een Deensche oliestoker was gaan passagieren op den Schie- damschen dijk te Rotterdam. Bij nam uit een buffetlade in een caté 80 weg en gaf hiervaD 70 aan een kastelein in de Pote- bakkersteeg in bewaring. Van het restant gat hij 5 aan een werklooze. Een dienstbode, wier uiterlyk hem wel aanstond, gat hy ƒ8. De inmiddels gewaar schuwde politie, die van hetzaak- e de lucht kreeg, maakte aan 's mans weldaden een eind en sloot hem op. Op bet politiebu reau bleek, dat de Deen in zyn vaderland nog een gevangenis straf van drie jaar te goed heeft. De 18-jarige jongeling J. B. en het meisje G G van den zelfden leeftijd, beiden uit Rot terdam, zijn Zondagmiddag on geveer 4 uur te Loosduinen in zee verdronken. Ondanks herhaalde aansporing, bleven de beide verongelukten op het hoofd. Opeeus zag men, dat het meisje van de gladde steenen in zee viel. Om haar te redden sprong de jongeling tóen in zee, doch door de sterke zuigiug bij de hooiden werden beiden zeewaarts getrokken. De kindermoord te Amsterdam. De vrouw, die on'angs in haar woning aan de Berberisstraat te Amsterdam haar vijfjarig kind met een touw worgde en ver volgens zichzelf met een beitel ernstig in den buik verwondde, is overleden. Van een nader onderzoek door de politie is niets kunnen komen, omdat de doktoren dit niet kon den toestaan met het oog op den zorgwekkenden toestand der vrouw. Ongelukken. De 52-jarige D. die te Arnhem Donderdagavond van bet balcon zijner woning op straat viel, is aan de bekomen verwondingen overleden. De melkboer H. uit Noorder- hoogeburg (Gr.) die voor enkele dagen vau een hooiwagen viel en naar het ziekenhuis te Gro ningen werd vervoerd, is aan de gevolgen van dien val over leden. Te Beerta geraakte een 6-jarig kind van een aldaar vertoevenden kermisreiziger onder een auto. Het is aan de gevolgen overleden De 21-jarige landbouwer M. Niemansverdriet, te Rotterdam, was aan den Krommen Zandweg bezig met een buks op vogels te schieten. Toen hij een oogeu blik de buks bij deu loop vast hield, ging plotseÜDg een schot af. N. werd in den buik getroffen en vervolgens naar het zieken huis aan den Coolsiugel gebracbl Bij aankomst was hij reeds over leden. Verdronken. Dinsdag is de 25 jarige J. Roks uit Hoeven, werkzaam bij de Betonbouw te Grave, bij het loopen over een ijzeren buis uitgegleden, te water geraakt en verdronken. Eenige uren later is zijn lijk opgehaald. Te Naaldwijk is de 72-jarige loswerkman A. van H. bij bet „kantsDijden" in een duinsloot geraakt en verdronken. Te Spanbroek is een 2-jarig meisje in een sloot geraakt en verdronken. Te Opperdoes is een 3-jarig jongetje achter het ouderlijk huis verdronken. Een knechtje van den tuinier H. van Veen uit Wateringen dat met een groenteschuit naar de Delltsche veiling voer, is onder weg te water geraakt en ver dronken. Voor één roebel. Uit Moskou wordt gemeld, dat op een boerderij by Wladiwostock het gezin door een landlooper is vermoord. De onverlaat doodde den man, de vrouw, vitr kinde ren en een zestigjarigen wachter. De geheele buit, die hem door dezen zevenvoudigen moord in handen viel, bedroeg slechts één roebel. Het gelukte de politie, met behulp van een politiebond den dader in banden te krijgen. In de nabjjheid van Dus- 8e!dorf is een sportvliegtuig van 50 M. hoogte gevallen, waardoor de Piloot gedood en de monteur zeer zwaar gewond werd, Oorlogste mining b(j een kelner. Er zijn duizenden Duitschers voor het badseizoen aan de Vlaam- sche kust aaugekomen. Er zijn er heel wat te Cbtende, Maria- kerke en Middelkerke, maar be- trekkellijk meer nog te HeiEt, Knokke en vooral te Blanken- berge. Over het algemeeD, zoo zegt de Brusselscbe correspon dent van de „N. R. Crt." valt van de door den oorlog teweegge brachte vijaudscnap niet veel meer te merken overal wordt, nu weer Duitsch gehoord en het personeel van hotels en restau rants doet zijn best om de Duit- sche badgasten in hunne taal te woord te staan. Toch komt af en toe nog wel eens een incidentje aan bet jongste verleden herin neren en zco wordt verteld dat eeD kellner te Ostende in een zijner klanten een Duitsch officier her kennend die het hem, in een ge vangenkamp nogal lastig had ge maakt, de volle schotels, welke hij kwam aanbrengen, naar het hoofd van den gewezen officier wierp. Hóe dit zaakje afliep wordt niet gemeld. Na eeu hotelbrand te Tan nersville (New-York) werden 12 geheel verbrande onherkenbaar geworden lijkeu gevonden. Nog 23 personen worden vermist Omtrent een hotelbrand bij Tannersville wordt gemeld, dat er 3 personen gedood ziju en 11 gewond, terwijl 7 personen ver mist worden. De meeste gasten sprongen uit de vensters om zich te redden. Een moeder wierp baar kind uit een raam van de derde ver dieping en sprong er daarna zelt uit; zij werd zwaar gewond, bet kind bleef ongedeerd. Een later bericht meldt dat er 12 personen gedood zijn en 23 nog vermist wordeD. '28*3 natuurrampen in één jaar tjjds. Het Fransche orgaan der Roode Kruisvereemging scbrijtt over de catastropheD. Het publiceert eeu iudrukwekkende statistiek van de natuurrampen die van 1 September 1924 tot 1 Septem ber 1925 de wereld heboen ge teisterd. Het blijkt dan dat er 30 aardbevingen hebben plaats gehad, 6 aardverschuivingen, 100 overstroomingeu, 74 cyclo- neD, tornado's en dergelijke stormrampen, 14 droogten, 6 springvloeden, 6 vulcaniscbe uitbarstingen, 29 branden, 8 hongersnooden en 15 regens van sprinkhanen, in totaal 282 na tuurrampen in ééu jaar. De meest geteisterde streek was Europa, waar men o.a, 10 overstroomingen telde in Italië, 9 in Frankrijk, 7 stormen in Spanje, enz. Het werelddeel dat er het beste is afgekomen moet Afrika geweest zijn. Tuberculosebestrijding. In de rij der indirecte bestrij dingsmiddelen der tuberculose nemen de gymnastiek waar toe ook zwemmen moet wordeu gerekend en het openluchtspel een voorname plaats in. GEZONDHEIDSRAAD. Van 1-30 Juni 1926. HONTENISSE Huwelijks-voltrek kingen. 26. Jan Francies Leeraert, 29 j., jm. en Maria Virginia van Kerkho ven, 22 j.. jd. Josephus de Dijcker, 26 j., jm. en Maria Isabella Polfliet, 25j., d. 30. Cornelis Hendrikus jacobus de Wit, 41 jjm. en Maria Bogaert, 32 wed. Geboorten. 2. Maria Nathalia, d. van C. van Geertiuij en R. Elias. 8. Edu- ardus, z. van Th. van Heese en M. M. Kamoen. 11. Rudolph Alphons Marie, z. van J. J. Cammaert en E. M. van Geijt. 16. Constant, z. van H. de Rijcke en A. M. Danckaert. 17. Margaretha Maria, d. van Ed. de Booij en M. A. Sloot. Cornelia Paulina, d. vanA.Joos en C. C. M. Burm. 18. Albertus Jo sephus, z. van A. de Maat en M. Mahu. 19. Marie Theresia Eugenia, d. van C. Th. M. Vereecken en E. E. L. Fassaert. Pieter Johannes, z. van D. Bakker en J» N. de Fetjter. 27, Josephus, z. van O, Bogaert en M, Th, d'Hendt. Overlijden. 8. Antonius Johannes van Waterschoot, 76 j., z van B. van Wa terschoot en D. L. Kroon. 19. Ludo- vica Maria Malcontent, 17 j., d. vanj. Malcontent en W. L. ü'Hondt. KOEWACHT. Huwelijks-voltrek king. 23. Theophilus De Visscher(van Moerbekel, 41 j., jm. en Augusta Maria Audenaerde, 32 j., jd. Geboorten. 1. Lucien Joannes, z. van Cijrillus Alphonsus de Block en Ro manic Piessens. 8. Huberfus Alphonsus, z. van Josephus van Gremberghe en Silvia Mara van Goeije. 11. Germaine Louise Prudence, d. van Raijmond Janssens en Emerence Antonia De Maeijer. 14. Omer Eugenius Alfons, z. van Alouisius de Bouvré en Madeleine Kegels. 21, Angela Maria, d. van Hen- rictis Dominicus Wijnacker en Emelie Marie Vernimmen. 22. Margaretha Ma ria, d. van Emile Victor de Groene en Eugenia Pe:agia Verspeeten. 28. George August Phanidis, z. van Hubert Al- phonse Joseph Suij en Magdalena Maria Eulalia Zwartelé. Overlijden. 16. Josephus Cornelis van Waesberghe, 51 j., echtg. van Leonia Maria Coone. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-vol- trekking._2. Leonardus Antonius Lam bert, 30 j., jm. en Elisa Maria Clemen tina Hayette, 25 j.t jd. Geboorten. 6. Petrus Jacobus, z. van Eduardus van Hoove en Martha Jo hanna Otjes. Overlijden. 10. Amelia Seghers, 54 j., wed. van Leo Hayette. 16. Fran- 5oise Dekker, 38 j., d. van Jacobus Dekker en Catlina de Feijter. Wisselkoersen. Brussel 5,78. Parijs 5,86 Londen 12, 0 /l6 New-York 2,48'/* in AXEL op 17 en 31 Juli, 14 en 28 Augustus, enz. Te SPUI op 24 Juli, 7 en 21 Augustus, enz. 1 rouwe opkomst gewenscht. De Commandant, B. J. KNIERIEM. Van deze artikelen wordt niets op zicht meegegeven. Een party PRACHTIGE Zeer concurreerend. Ook steeds verkrijgbaar A f2,25. Julianastraat 157. per heele en halve flesch. (14) Walstraat C 12. Een goed onderhouden AdresBureau van djt blad, ftf geneest men met PUROLl Bij Apoth.en Dro^islënHB^^y

Axelsche Courant | 1926 | | pagina 3